Mantic Games - konkurent dla GW?

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
eliah91
Masakrator
Posty: 2759
Lokalizacja: Warszawa Czarne Wrony

Re: Mantic Games - konkurent dla GW?

Post autor: eliah91 »

Voodoo pisze:W pudełkach po 30 lub 50 sztuk :P Za 50 wychodzi jakieś 120 zł =D
Trza będzie kupić 100.
Każdy nekromanta wie, że zombie nie są złe :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Voodoo, nie chodzi o modele, bo przecież nikt mi nie każe. Jakoś tak... klimatu nie mogę wyczuć tego mantica ;) Oh, przepraszam, Kings of War.

Awatar użytkownika
PiotrekN
Chosen of Tzeentch
Posty: 999
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: PiotrekN »

Bo warhammer ma klimat :mrgreen:

Awatar użytkownika
General Baga
Kradziej
Posty: 918
Lokalizacja: AjWajHajm/ True Legion

Post autor: General Baga »

Rasti pisze: Jakoś tak... klimatu nie mogę wyczuć tego mantica ;) Oh, przepraszam, Kings of War.
A przepraszam , skad kolega ten ich klimat zna??? bo jak na razie pucili jeno lalki....
Swoja droga, przykre ze polacy sa tak "ograniczeni" jesli chodzi o sytemy... (tak tak warszawiaki, wiem macie wargamera, chwalili wam sie) Ale i tak przekonac większość do czegos nowego trudno jakos :/

Fuck it - historical wargaming rulez (6mm!!!) :mrgreen: :mrgreen:
I nigdzie w życiu nie wyjadę
Mnie u siebie horoszo
Na inne kraje lachę kładę
Tam w kieliszkach wyższe dno
Tu chcę umrzeć w kraju cnót

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8025
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

do czegos nowego jest ciezko przekonac glownie z braku czasu. jesli grasz juz w 1-2 systemy i na nie Ci ciezko znalezc czas, to jak znajdziesz na kolejny? z reguly tez ciezko porzucic to, na co juz przeznaczylismy kupe czasu i kasy...
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Awatar użytkownika
Krassus
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów Wlkp.

Post autor: Krassus »

MagisterMilitum pisze: Swoja droga, przykre ze polacy sa tak "ograniczeni" jesli chodzi o sytemy... (tak tak warszawiaki, wiem macie wargamera, chwalili wam sie) Ale i tak przekonac większość do czegos nowego trudno jakos :/
Ja niestety też z tego powodu strasznie ubolewam... A minie pewnie jeszcze sporo czasu zanim środowisko graczy figurkowych zacznie dojrzewać do innych systemów, w tym historycznych.
MagisterMilitum pisze:Fuck it - historical wargaming rulez (6mm!!!) :mrgreen: :mrgreen:
True. Choć ja wolę 15mm. :)

A co by nie robić offtopu. Mantic nieźle się rozkręca i po Elfach (które dla mnie są strasznymi potworkami) zaczyna robić coraz to lepsze figurki. Undeadzi są genialni i gdybym grał jeszcze w WFB to na pewno bym sobie sprawił taką armię. Tym bardziej biorąc pod uwagę ich ceny.
Mój mały blog:
Wargaming Zone
Obrazek

Awatar użytkownika
General Baga
Kradziej
Posty: 918
Lokalizacja: AjWajHajm/ True Legion

Post autor: General Baga »

Prawda co prawicie panowie.
A le mantic - elfy - jak sie patrzy na nie grupowo, i jak sa ladnie pomalowane....hmm coraz bardziejzaczynam sie przekonywać do nich :)
Ale fakt mam wampiry złożone na modelach mantica a bohaterowie z reapera - wyszlo o wiele taniej niz GW.
Taraz zlorze dwarfy - dzięki manticowi wrocilem do WFB :) I jak powiedzial kiedys Roni z MG - GW zrobilo im wielki prezent zasada hordy :D
I nigdzie w życiu nie wyjadę
Mnie u siebie horoszo
Na inne kraje lachę kładę
Tam w kieliszkach wyższe dno
Tu chcę umrzeć w kraju cnót

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

MagisterMilitum pisze:
Rasti pisze: Jakoś tak... klimatu nie mogę wyczuć tego mantica ;) Oh, przepraszam, Kings of War.
A przepraszam , skad kolega ten ich klimat zna??? bo jak na razie pucili jeno lalki....
Swoja droga, przykre ze polacy sa tak "ograniczeni" jesli chodzi o sytemy... (tak tak warszawiaki, wiem macie wargamera, chwalili wam sie) Ale i tak przekonac większość do czegos nowego trudno jakos :/

Fuck it - historical wargaming rulez (6mm!!!) :mrgreen: :mrgreen:
Faktycznie, te ludki to w ogóle nie mają klimatu reprezentować #-o

Awatar użytkownika
Don_Silvarro
Chuck Norris
Posty: 508
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Don_Silvarro »

Trzy wywiady z Alessio na temat podstawowych założeń i pomysłów w Kings of War:

http://www.youtube.com/watch?v=-uQqE_FWUsM
http://www.youtube.com/watch?v=g7ko_tMY6yc
http://www.youtube.com/user/BeastsOfWar ... VbJlbSG-Ps

Sporo ciekawych rzeczy, zwłaszcza w drugim filmiku :)

Generalnie mocno te pomysły przypominają coś w stylu Rome: Total War podlanego Warmasterem. A jako że RTW to moja ulubiona gra, to jestem nastawiony jak najbardziej na plus :)

kurka_z_podworka
Kretozord
Posty: 1568
Lokalizacja: Ad Astra - Zielona Góra

Post autor: kurka_z_podworka »

Wow odkryli warmachine & hordes.
Troszku nieregulaminowo za duża ta sygnaturka była, nie sądzisz? -- Tomash

Awatar użytkownika
Morti
Mudżahedin
Posty: 345
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Morti »

Zapowiada się ciekawie.

PS. Jak lubisz RTW to może zagramy?

Awatar użytkownika
Don_Silvarro
Chuck Norris
Posty: 508
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Don_Silvarro »

kurka_z_podworka pisze:Wow odkryli warmachine & hordes.

Proszę rozwiń.
PS. Jak lubisz RTW to może zagramy?
Wybacz, jestem dedykowanym i zatwardziałym graczem singlowym. Nigdy nie gram w gry wieloosobowe na kompie. Wyjątek to Diablo 2 i Starcraft 1 w domu, z kumplem i po LANie.

kurka_z_podworka
Kretozord
Posty: 1568
Lokalizacja: Ad Astra - Zielona Góra

Post autor: kurka_z_podworka »

Moja tura to MOJA tura a nie twoje przeciąganie rzucenia scrolla. Liczenia czasu tury i gry. Unity sprzedawane w ilości "na stół". Coś tam jeszcze było ale już nie pamiętam :)
Troszku nieregulaminowo za duża ta sygnaturka była, nie sądzisz? -- Tomash

Awatar użytkownika
Don_Silvarro
Chuck Norris
Posty: 508
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Don_Silvarro »

Aha, czyli skojarzyły Ci się dwie rzeczy niezwiązane bezpośrednio z samą mechaniką gry. Faktycznie, strasznie ściągnęli, w ogóle wstyd :roll:

Że czepnąłeś się pakowania lalek to już w ogóle nie rozumiem... Na chwilę obecną chyba tylko GW wydaje lalki w formacie totalnie nieprzystosowanym do prowadzonych gier.

kurka_z_podworka
Kretozord
Posty: 1568
Lokalizacja: Ad Astra - Zielona Góra

Post autor: kurka_z_podworka »

Don_Silvarro pisze:Aha, czyli skojarzyły Ci się dwie rzeczy niezwiązane bezpośrednio z samą mechaniką gry. Faktycznie, strasznie ściągnęli, w ogóle wstyd :roll:
A czy ja napisałem że to źle że się na WM wzorują? Nie odbieraj wszystkiego jako atak na siebie lub Twój sposób myślenia a będzie łatwiej.

Pozdrawiam
Troszku nieregulaminowo za duża ta sygnaturka była, nie sądzisz? -- Tomash

patryk999
Chuck Norris
Posty: 411
Lokalizacja: zg
Kontakt:

Post autor: patryk999 »

Starter chętnie zakupię za tę cenę,choćby dla samego zbieractwa.na jesień będzie sporo wydatków starter gw i mantica...z 5-6 pak.zombiaki zarombiaszcze,coraz lepiej im to wychodzi,

Awatar użytkownika
Don_Silvarro
Chuck Norris
Posty: 508
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Don_Silvarro »

kurka_z_podworka pisze: A czy ja napisałem że to źle że się na WM wzorują?
Wybacz, tekst 'wow odkryli WM/H' automatycznie odebrałem jako podlany sporą dawką złośliwego sarkazmu :wink: Może to kwestia obycia w środowisku i z osobami które tego typu konstrukcji wypowiedzi w tym konkretnym kontekście używają regularnie :)

Awatar użytkownika
kubon
Falubaz
Posty: 1048

Post autor: kubon »

Kurde nie moge doczekać sie dwarfów w Polsce :mrgreen: Od razu kupie sobie ze 20 strzelców :mrgreen: :mrgreen:
A najchętniej to starter tylko że to już z Anglii trzeba sprowadzać a to już bedzie kurde problem :|
‎... And then God said 'Let metal bands have the most insanely awesome, twisted, kickass music videos known to man'.

And Satan said 'That's what I was thinking'.

Awatar użytkownika
Tiger Brown
Kradziej
Posty: 953
Lokalizacja: Syrenogród

Post autor: Tiger Brown »

kubon pisze:A najchętniej to starter tylko że to już z Anglii trzeba sprowadzać a to już bedzie kurde problem :|
Dlaczego problem?
EDIT:
Właśnie rozprułem paczkę z Derby :D Zamówienie kliknięte i opłacone 22.07 (czw.), wysłane 28.07 (śr.) w moich łapach 3.08 (wt.). Płaciłem przez Paypal.
Trochę irytujący jest dołożony kupon z kodem rabatowym 15%, ważny do... "31 july". :?

Ironclady i Irowatche - nieźle wyglądają, o niebo lepiej od elfów. Są smaczki: piesek*) i padłe krasie (od ciosów wroga lub z własnej ręki, od procentów). Torba fajna, choć 9 dych to za dużo, więc lepiej szukać jej w bonusach.

_____________________
*) - Pies... pieseeeek! Jaka rasa?
- Jak rasa?! Anglosaska! :D
Ostatnio zmieniony 3 sie 2010, o 10:56 przez Tiger Brown, łącznie zmieniany 1 raz.
"Pomaluję wasze figsy" - w przypadku niektórych to brzmiałoby jak groźba.

Awatar użytkownika
Don_Silvarro
Chuck Norris
Posty: 508
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Don_Silvarro »

Już ze dwa razy na ten temat dyskutowaliśmy w tym wątku, więc pozwolę sobie kolegę wyręczyć coby łeb tej hydrze offtopowej uciąć :)

Kolega nie lubi robić przelewów zagranicznych i preferuje przesyłkę za pobraniem.

Mnie z kolei interesuje coś innego:
A najchętniej to starter tylko że to już z Anglii trzeba sprowadzać a to już bedzie kurde problem :|
To Faberzy nie planują mieć w ofercie startera?

ODPOWIEDZ