Pytania wszelakie ... ;)

Warriors of Chaos

Moderator: JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Akadera
Falubaz
Posty: 1349
Lokalizacja: Białystok - Front Wschodni

Re: Pytania wszelakie ... ;)

Post autor: Akadera »

Zle slyszales :wink: Po staremu zostaje z dyskiem.
Waldi pisze:* po zjedzeniu obsługi, hellcannon robi monster reaction, wypada głupota - na początku tury przeprowadzam test:
a) na głupotę, jak nie zdam to zwyczajna zasada głupoty i nic więcej już nie robię, jak zdam to robię drugi test czy galopuję do wroga
b) na głupotę, jak nie zdam to i tak robię drugi test Ld czy nie pogalopuję na wroga?
c) najpierw robię test Ld czy galopuję a potem głupota?
Moim zdaniem bramka A.

Awatar użytkownika
gerald_tarrant
Masakrator
Posty: 2630
Lokalizacja: Liverpool/Wrocław

Post autor: gerald_tarrant »

imo głupota i rampage są wykonywane w tym samym czasie więc możesz sobie wybrać co chcesz najpierw

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Ja ostatnio na 2.9k kombinuję takich typów:
Chaos Sorcerer Lord(235)+4lvl Wizard(35)+Mark of Nurgle(20)+Enchanted Shield(15)+Power Familliar(25)+Ironcurse Icon(5)- 335pkt.
Chaos Sorcerer Lord(235)+4lvl Wizard(35)+Power Scroll(35)+Talisman of Preservation(45)+Third Eye of Tzeentch(20)-Lore of Shadows -370pkt.

Nurgle+Shadow to niezła kombinacja :wink:
Asekuracyjnie wziąłem Third Eye'a, z racji, iż Shadow (oprócz pitki i plewnego pendulum) nie oferuje wielu spelli dalekodystansowych( a po kiego grzyba mi debuffować cele na początku gry? No chyba, iż mam pewność, iż zdejmę jeden oddział od razu, łącząc Leppara z LON i 2/3 Shadowa).
Poza tym, fajowo jest rzucić Dwellersów na Power Scrollu :P
Any suggestions?

Awatar użytkownika
jurak
Kradziej
Posty: 952
Lokalizacja: kato szybki szpiiiii.....

Post autor: jurak »

gerald_tarrant pisze:imo głupota i rampage są wykonywane w tym samym czasie więc możesz sobie wybrać co chcesz najpierw
random movment jest w compulsory, jak helka obleje stupidity to cisnie do przodu i nie rusza sie juz z random movmentu/badz jak zda rampege'a/ normalnie.

Awatar użytkownika
Akadera
Falubaz
Posty: 1349
Lokalizacja: Białystok - Front Wschodni

Post autor: Akadera »

Varinastari ja bym jednak wrzucil oczko na nurglowca. Dzieki temu ze niemal kazdy zachwyca sie death to prawie kazdy bedzie mial maga z tym w rozpie. Wtedy bedziesz mogl kombowac czary nurgla/death z shadow a nie nurgle z shadow/death, tak przykladowo. Wydaje mi sie to troche lepszym rozwiazaniem :wink:

Awatar użytkownika
QUAR
Warzywo
Posty: 19

Post autor: QUAR »

Jakie macie sposoby na steam tanka w nowej edycji?

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

QUAR pisze:Jakie macie sposoby na steam tanka w nowej edycji?
magiia i hele... po za tym ziomek z demon swordem i +1S ( ołtarz ) dobrze sobie radzi ;) albo ziomek bijący no SV

Awatar użytkownika
Akadera
Falubaz
Posty: 1349
Lokalizacja: Białystok - Front Wschodni

Post autor: Akadera »

Infernal i straszenie helenka tak na oko bo narazie na imperium na 8ed nie gralem jeszcze, po sobocie podziele sie spostrzezeniami. Przerabane tylko jak 2 beda bo wtedy to juz tak sie nie ogarnie latwo. W sumie najwazniejsze zeby skurkowanca zwarzywic chociaz to niepobruzdzi za duzo wtedy.

Awatar użytkownika
jurak
Kradziej
Posty: 952
Lokalizacja: kato szybki szpiiiii.....

Post autor: jurak »

w moim przypadku miasma i quagmire :)

Awatar użytkownika
gerald_tarrant
Masakrator
Posty: 2630
Lokalizacja: Liverpool/Wrocław

Post autor: gerald_tarrant »

w jakich formacjach ustawiacie najczęściej marasów?
ja zastanawiam się nad 5x6, 6x5 albo 10x3 ewentualnie
i też: czy uważacie że lepiej dawać im flaila czy GW?
4 inciatywy to dużo, ale czy warto z niego korzystać na rzecz utraty 2s w kolejnych turach combata?

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

5x6 wydaje mi się optymalne wbijamy ich w najwiekszy klocek przeciwnika razem z jakims unitem warriorow lub knightow i nabijamy CR :mrgreen: Ja używam marasów z flailami :D
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Awatar użytkownika
Akadera
Falubaz
Posty: 1349
Lokalizacja: Białystok - Front Wschodni

Post autor: Akadera »

Wszystko zalezy od potrzeby, w epoce niemal darmowych reformow i bicia po inicjatywie to mozesz zmieniac formacje co ture i podstawiac sie nimi przeciwnikowi pod nos zeby nie mial jak ominac :wink:
Flaile lepsze bo szkoda marnowac 4I, w ktorejs turze combatu bedzie kluczowe kto wali pierwszy i czyj oddzial wyparowywuje :)

yedee
Mudżahedin
Posty: 346
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: yedee »

Gorzej ze jesli w ture nie zmieciesz oddzialu przeciwnika, to ostatecznie przegrasz. W czasach zdejmowania modeli z tylu oddzialow nie ma najmniejszego znaczenia I4 na maruderach. Efekt moznaby zaobserwowac jedynie w wypadku walki z malo liczna elita, przy ktorej to zdjete modele oznaczalyby mniejsza ilosc atakow wroga. Ale wiekszosc tej elity ma tak czy owak zazwyczaj inicjatywe wieksza od 4.

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

Waldi pisze:Ok - kilka pytań:
* wizarding hat: rozumiem, że podobnie jak w przypadku Book of secret, w przypadku bohatera markowego dajemy mu czary związane z markiem, a w innym przypadku lore od death, fire, shadow lub haeven?
ponawiam :)
i się zapytuje czy owy item można dać lordowi khorna? ;)

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7831
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

A gdzie jest napisane iż nie można ? Nie jest zabronione to jest dozwolone... Poza tym będziesz jedynym czarującym Khornijczykiem w świecie...

smigol
Wałkarz
Posty: 99
Lokalizacja: Piaseczno k. Wa-wy

Post autor: smigol »

Mam pytanie, otóż czy gra ktoś na olbrzymie? Jakieś porady do grania nim?
Tuitio Fidei et Obsequium Pauperum - Dewiza Joannitów.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7831
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Grają klimaciarze w domu. Schodzi od jednego przelotu terków albo bandy skinków... Nie wspominając o mocniejszym strzelaniu...

smigol
Wałkarz
Posty: 99
Lokalizacja: Piaseczno k. Wa-wy

Post autor: smigol »

A więc co najlepsze w rare?
Tuitio Fidei et Obsequium Pauperum - Dewiza Joannitów.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Zaklinacz Kostek
Falubaz
Posty: 1346
Lokalizacja: In Stahlgewittern

Post autor: Zaklinacz Kostek »

Hellcannon.
Hellcannon.
I dla odmiany Hellcannon. A jak grasz na Chosenach (a warto) to możesz pobawić się Warshrinem.
Lest we forget:
Obrazek

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Mam pytanie, otóż czy gra ktoś na olbrzymie?
Znam lepsze sposoby na oddanie wspaniałomyślnie 200+pkt. wrogowi.
Jakieś porady do grania nim?
Zostaw go na półce i niechaj się kurzy!

A więc co najlepsze w rare?
Hellcannon, potem Warshrine. Innych Rarów nie pamiętam :wink:

ODPOWIEDZ