Pytania co do Vc

Vampire Counts

Moderator: misha

Zablokowany
Awatar użytkownika
Snorrian
Plewa
Posty: 6

Re: Pytania co do Vc

Post autor: Snorrian »

Witam na forum:)

Mam pytanko, co do wampira zmienionego w smoka/żabę/cokolwiek. Specjalne zasady wizarda zmienionego w smoka nie przestają działać według tego co wyczytałem w faq,
wiec jeśli mam eterycznego wampira to potem smok tez jest eteryczny?
Zresztą wampir jest undeadem to smok czy żaba też?
I jak przenoszą sie rany podczas zmieniania w smoka i z powrotem?

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

JarekK pisze:czy moge sobie wziąść mengile do rozpiski???? i jak tak to ile kosztują za model i jakie mają staty?
Nie możesz.

Awatar użytkownika
ainuin
Chuck Norris
Posty: 473

Post autor: ainuin »

Snorrian pisze:Witam na forum:)

Mam pytanko, co do wampira zmienionego w smoka/żabę/cokolwiek. Specjalne zasady wizarda zmienionego w smoka nie przestają działać według tego co wyczytałem w faq,
wiec jeśli mam eterycznego wampira to potem smok tez jest eteryczny?
Zresztą wampir jest undeadem to smok czy żaba też?
I jak przenoszą sie rany podczas zmieniania w smoka i z powrotem?
Jest eteryczny. Jest undeadem i wampirem, ekwipunek typu zbroja, broń są zwykłym wyposażeniem

Przeczytaj opis czaru ".... any wounds suffered by the wizard are carried over between transformations

Awatar użytkownika
Snorrian
Plewa
Posty: 6

Post autor: Snorrian »

dziik pisze: Przeczytaj opis czaru ".... any wounds suffered by the wizard are carried over between transformations
No właśnie czytałem, ale nie do końca trybie, z tego wynika ze jak mam maga lorda z wbitymi 2 ranami to smok potem tez ma 2 rany. Ale jak smokowi wbiją 5 ran, i zejdzie czar to lord dostaje 5 ran i ginie?

Awatar użytkownika
ainuin
Chuck Norris
Posty: 473

Post autor: ainuin »

tak

Awatar użytkownika
Snorrian
Plewa
Posty: 6

Post autor: Snorrian »

ok, dzięki za pomoc:)

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

witome, pytanie na szybko czy da sie (i czy jest sens gry) wystawic VC tylko na szkieletach, wszystkie figsy szkieletowe, piechota, kawaleria i herosi? thx za info
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

W VC nie szkieletowej kawalerii i herosów.

Awatar użytkownika
Wisnia
Chuck Norris
Posty: 607
Lokalizacja: Battleground - Chodzież

Post autor: Wisnia »

Są, jakby nie patrzeć. Black Knights to Wighty , a to szkielety. Tak samo Wight King.

Smh, w 7 ed ogólnie warto wystawiać tylko jeden rodzaj piechoty core'owej, np. szkielety. Do tego weźmiesz na wampirze summonowanie szkieletów, i wskrzeszasz ich na 3+ z opcją wskrzeszania ponad limit. Jeśli chodzi o herosów, to musisz w rozpisce mieć jakiegoś wampira, a to już nie "szkielet". Mam nadzieję, że pomogłem :)

Awatar użytkownika
Sosna
Wałkarz
Posty: 66
Lokalizacja: Drakenhof/Warszawa

Post autor: Sosna »

M.T. pisze:W VC nie szkieletowej kawalerii i herosów.
Z tą kawalerią to żeś przywalił... Black Knight czyli tak na prawdę GG na skeletal steedach. A GG to też pewnego rodzaju szkielety.
Smh pisze:witome, pytanie na szybko czy da sie (i czy jest sens gry) wystawic VC tylko na szkieletach, wszystkie figsy szkieletowe, piechota, kawaleria i herosi? thx za info
Nie tak do końca się da. Jakiegoś wampira wystawić trzeba. A taka armia nie ma za bardzo sensu, choć jest bardzo klimatyczna. Pozdro

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

Wisnia pisze:Są, jakby nie patrzeć. Black Knights to Wighty , a to szkielety. Tak samo Wight King.

Smh, w 7 ed ogólnie warto wystawiać tylko jeden rodzaj piechoty core'owej, np. szkielety. Do tego weźmiesz na wampirze summonowanie szkieletów, i wskrzeszasz ich na 3+ z opcją wskrzeszania ponad limit. Jeśli chodzi o herosów, to musisz w rozpisce mieć jakiegoś wampira, a to już nie "szkielet". Mam nadzieję, że pomogłem :)
tak, pomogles duzo, martwi mnie kwestia wystawienia MUSU wystawienia jednego wampira...

Merevor pisze:
M.T. pisze:W VC nie szkieletowej kawalerii i herosów.
Z tą kawalerią to żeś przywalił... Black Knight czyli tak na prawdę GG na skeletal steedach. A GG to też pewnego rodzaju szkielety.
tez sie dokopalem do 'szkieletowej kawalerii'
Merevor pisze:
Smh pisze:witome, pytanie na szybko czy da sie (i czy jest sens gry) wystawic VC tylko na szkieletach, wszystkie figsy szkieletowe, piechota, kawaleria i herosi? thx za info
Nie tak do końca się da. Jakiegoś wampira wystawić trzeba. A taka armia nie ma za bardzo sensu, choć jest bardzo klimatyczna. Pozdro
jak mus to mus... moze chociaz jakis figs (nie bijcie!) szkieleta wampira? ;P

wiem ze wartosci bojowej pewnie zadnej... ale chodzi o klimat ;) (Army of Darknessssss :D )
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
Burack
Mudżahedin
Posty: 239
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Burack »

Ja ostatnimi czasy gralem armią lahmi w ktorej mialem

Szkielety Grave guardy jeden oddzial Black knightow i go tego eteryki czyli duchy i wighty.

Zadnych wilkow zadnych wargulfow czy innych ghuli/batow Nada.

Co do wampira to polecam poszukac na stronie gw w dziale wariors of chaos jest chaos warior/chaos hero/champion z mail ordera ktory jest czlowiekeim ubranym w calosci w zbroje z kosci. Mysle ze to moze ci sie przydac :)


Ale szkieletowa armia tak jak mowisz wyglada swietnie. ja wystawialem nawet5-6 oddzialow szkieletow i jeden gg zeby miec sama klimatyczna armie piehcotna, a 150 szkieletow na stole robi wrazenie :D

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

superasnie! dzieki


no patrzcie... niby umarli, a takie przyjemne i pomocne chlopaki =D> :lol2:
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
Koziorożec
Wałkarz
Posty: 72

Post autor: Koziorożec »

Gdyby te szkielety jeszcze nie obsysały, to już w ogóle by było fajnie.
Nie wiem czym się kierowano dając jednostce WS2 i włócznie za 9pkt, podczas gdy jednostka z WS3 T4 dwoma atakami, poisonem i o 2 wyższym LD i o 1 wyższą inicjatywą kosztuje punkt mniej.
Jest to dla mnie wielką zagadką :P

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

Koziorożec pisze:Gdyby te szkielety jeszcze nie obsysały, to już w ogóle by było fajnie.
Nie wiem czym się kierowano dając jednostce WS2 i włócznie za 9pkt, podczas gdy jednostka z WS3 T4 dwoma atakami, poisonem i o 2 wyższym LD i o 1 wyższą inicjatywą kosztuje punkt mniej.
Jest to dla mnie wielką zagadką :P
grac zapewne bede krasiami na stale, a szkieletosy na polke i ewentualnie dla posmianie sie wysypania wszystkiego na stol z hasle 'kosci zostaly rzucone' :lol2: :lol2: ale podpytuje od razu czy mozna cos ugrac nimi ;)

edit:

mantic przyszedl z pomoca odnosnie bossa:

Obrazek
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
Madimiel
Mudżahedin
Posty: 260
Lokalizacja: Opole

Post autor: Madimiel »

Nie zapominaj o skrocie R.I.P = Reamins In Play :wink:

A tak powaznie da sie grac kostkami przesadzacie ja trwardo od 6 edycji sie upieram przy swoim i jakos daje rade moze szalu nie robia ale do utrzymania przeciwnika sa cool moga miec command grupke z war bannerem sa poprostu defensywne

Awatar użytkownika
Koziorożec
Wałkarz
Posty: 72

Post autor: Koziorożec »

Madimiel pisze:Nie zapominaj o skrocie R.I.P = Reamins In Play :wink:

A tak powaznie da sie grac kostkami przesadzacie ja trwardo od 6 edycji sie upieram przy swoim i jakos daje rade moze szalu nie robia ale do utrzymania przeciwnika sa cool moga miec command grupke z war bannerem sa poprostu defensywne
Nie są słabe, są za drogie. Oddział 20 ghuli zjada 20 szkieletów w każdej walce i war baner nic nie pomoże, a to szkielety są droższe ;)

Awatar użytkownika
Burack
Mudżahedin
Posty: 239
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Burack »

Ale szkielety maja ciekawe zastosowania naprzyklad szkilety z wloczniami w rankach po 7 i do tego Ogniowe ataki :)

Albo szkielety z Mr1 i do tego wampir z Ward savem 5+

Mysle ze co nieco da sie z nimi zrobic( co nie zmienia faktu ze ghule sa lepsze )

Awatar użytkownika
Daw
Masakrator
Posty: 2467
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Daw »

Koziorożec pisze:Gdyby te szkielety jeszcze nie obsysały, to już w ogóle by było fajnie.
Nie wiem czym się kierowano dając jednostce WS2 i włócznie za 9pkt, podczas gdy jednostka z WS3 T4 dwoma atakami, poisonem i o 2 wyższym LD i o 1 wyższą inicjatywą kosztuje punkt mniej.
Jest to dla mnie wielką zagadką :P
Masz rację co do jakości Ghouli vs. Szkiele w bezpośrednim starciu to mimo wszystko uważam, że mają inne zastosowanie od Ghouli. Kiedy w armii masz na Vampie Ghoulikina, w dodatku na szkielach sztandar +1 do Mv to robi kolosalną różnicę w taktyce. Ghule, darmowy ruch przed bitwą, szkiele +1 do Mv oraz po zdaniu Ld od charaktera lub Geńka maja darmowy reform po wygranym kombacie i dalej mogą jechać z szrżą czego Ghule już nie uczynią. Wiesz... są drodzy? Zwróć uwagę na spearmenów w Emp lub innych armiach... a tych zawsze możesz dowskrzesić.
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Koziorożec
Wałkarz
Posty: 72

Post autor: Koziorożec »

Owszem fajny bonusik, ale jak dla mnie to nie jest przeciwwaga dla T4 i 2A, bo tego kombata pierw trzeba wygrać :P
I trzeba to policzyć na sucho, bez bohaterów, zdarzeń losowych z gry i przewidywań w stylu "a jeszcze jak rzucę na nich ten czar" bo fart i niefart może mieć każdy, tylko koszt vs skuteczność, a w takim rozrachunku szkielety przegrywają prawie ze wszystkim, w przeciwieństwie do ghuli. Zamiast zużywać kości na utrzymywanie szkieletów przy życiu, można je spożytkować gdzie indziej, bo ghule są w stanie przetrwać pomniejszy mayhem i nie odparują od byle piechoty, a wskrzesza się ich tak samo skutecznie (+mają o wiele większą skuteczność gdy są atakowani od boku/tyłu). Ot taka moja antyszkieletowa logika :)
W sumie jedyny plus jaki widzę dla szkieletów, to banner of eternal flame, ale zważywszy, że regenke mają zazwyczaj modele o ponadprzeciętnych charakterystykach, to i nawet to jest słaba opcja z WS2 i S3.

Porównanie cen włóczników w innych armiach mnie nie interesi :P
Ghoul kosztuje 8, a szkilet 9 a ja muszę zapełnić jednym z nich cory i na tym się skupiam ;)

Większość wniosków mam po kilku grach z WoCh i DE na 8ed. Ghule dają radę, szkielety odparowują w zastraszającym tempie.

Zablokowany