Rozpiski Imperialne 8 edycja

Empire

Moderator: #helion#

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Re: Rozpiski Imperialne 8 edycja

Post autor: #helion# »

admolikkk pisze:helion zdaj raport z turnieju bo jestem ciekawy ktory bedziesz i na ile osob , ja swoja rozpa byłem 5 gdzies na 20 graczy a zawaliłem bitwe tylko z blood and glory bo miałem klocek z generałem i sztandarem(3pts) wystarczyło go zniszcyć i game over a u nas an turnieju było tak że jak sie zbreakuje w I turze to maska w II 19-1 itd.miałem 18-2 a pozostałe bitwy HE 15-5 i imperium 18-2
pierwsza bitwa z gobosami blessa, też blood & glory, i znów trolle (w ilości 8 ) jako główni aktorzy, po zjedzeniu mi kawy z BSB (zginął od bełtów), wystarczył jeden punkt aby mnie dobić, i tak się stało na kuszach, magia nic nie zrobiła, miał więcej DD ode mnie, 2-18 w jakiejś 4 turze;
drugi to losowe rozstawienie, dawn atack czy jakoś tak, z WoCh, gość rzucał regularnie miscasty na bramie, dodatkowo helena rzuciła misfire i oczywiście miscast na każdym magu, wciągnęło mi 2-levelowca, a jego lord przestał być magiem (stracił 3 czary a wcześniej z seala jeszcze jeden), totalna wyżynka na stole i różnica zaledwie 70 w małych, 10-10
ostatnia z krasiami, piczka, maszyny nic nie robią przez 2 tury, jazda jedzie jedzie, jedna się odbiła, druga rozstrzelana, kardynalny błąd spowodował że grand miś odbił się od longbeardów (po cholere wchodziłem w czalendż :roll: ), dobiłem jakiś klocek, coś tam społowiłem, wyszło 11-9 dla krasia
który byłem nie wiem, bo nie ma wyników jeszcze a 4 gości jeszcze kończyło, mimo karniaków (jeden rekordzista dostał 7), było 20 lub 22 graczy, pewnie będę jakoś ok. 15-17

wnioski: Grand Miś w takim zestawie jest naprawdę miodny, zapomniałem z krasiami o stubbornie niestety, wizard lord pchał się w czalendże gdzie mógł i siekał czempionów a herosów trzymał jak bat zwłaszcza po augmentach :twisted: , brak mi było w rozpie pegazorda i jeszcze jakiejś kawy, outriderzy strasznie mięciutcy, w pierwszej i ostatniej zeszli w ciągu 2 tur, artyleria w takim zestawie dość dobrze się sprawdza, piechota jak zawsze .... słabiutka :cry:
Ostatnio zmieniony 7 sie 2010, o 19:46 przez #helion#, łącznie zmieniany 5 razy.
"(...)Imperium raz zaatakowane, zawsze kontratakuje(...)"
Kajus C+, Misja Kleopatra
Obrazek
GALERIA

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

na szybko coś takiego po zmianach ewentualnie bym zagrał/wystawił; mało, ale z dużym ASv, co trochę jednak pomocne jest

1 Grand Master of Knights Panther 245 Pts
General; Barding; Full Plate Armor; Shield; Warhorse
Sword of Anti-Heroes [30]
Crown of Command [35]
White Cloak [35]

1 Wizard Lord of the Amber Order 326 Pts
Barding; Magic Level 4; Lore of Beasts; Warhorse
Van Horstman's Speculum [30]
Dispel Scroll [25]
Armour of Tarnus [35]
Biting Blade [5]

1 Captain 147 Pts
Barding; Full Plate Armor; Battle Standard; Warhorse
Sword of Might [15]
Dragonhelm [10]
Dawnstone [25]

1 Captain 132 Pts
Lance; Full Plate Armor; Pegasus
Enchanted Shield [15]
Potion of Foolhardiness [5]

1 Battle Wizard of the Light Order 145 Pts
Magic Level 2; Lore of Beasts
Seal of Destruction [45]

11 Knightly Orders 308 Pts
Full Command; Great Weapon
Standard of Discipline [15]

11 Knights Panther (Inner Circle) 371 Pts
Full Command; lance
Razor Standard [45]

11 Knightly Orders 318 Pts
Full Command; Great Weapon
War Banner [25]

11 Crossbowmen 103 Pts
Standard; Musician

5 Outriders 113 Pts
Musician

1 Great Cannon 100 Pts
1 Great Cannon 100 Pts
1 Mortar 75 Pts
1 Helstorm Rocket Battery 115 Pts
1 Steam Tank 300 Pts

Total Army Cost: 2898
LORD: 571 Pts. 19%
HEROES: 424 Pts. 14%
CORE: 729 Pts. 25%
SPECIAL: 759 Pts. 26%
RARE: 415 Pts. 14%

z góry moderatora za post pod postem przepraszam :mrgreen: lepiej to oddzielnie zamieścić
Ostatnio zmieniony 8 sie 2010, o 17:46 przez #helion#, łącznie zmieniany 4 razy.
"(...)Imperium raz zaatakowane, zawsze kontratakuje(...)"
Kajus C+, Misja Kleopatra
Obrazek
GALERIA

admolikkk
Wałkarz
Posty: 78
Lokalizacja: Tychy

Post autor: admolikkk »

dziwi mnie to że tylko remis z Wochem:P a ten bles czym grał ?
LEAVE NO MAN BEHIND!

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

Gobosy, pisałem przecież, na 4 klockach orkasów, jakieś doomdivery i katapy, do tego trolle ( 8 ) i jakieś śmieci, źle zagrałem z nim, plus kiepskie rozstawienie, zaowocowały 2:18 w plecy, to i tak cud że tak długo to trwało, inne ustawienie inaczej gra najpewniej by się potoczyła....życie, 12 na 20, mogłoby być lepiej

admolikk, z Wochem graliśmy scenariusz losowe rozstawienie, gość jak nawiedzony rzucał bramę z 6 kości licząc na 2x6, a potem wycinał sobie własne regimenty od S10, taktyka może i w miarę skuteczna, bo zlikwidował mi cały regon WW z BSB w ciągu dwóch takich czarów (raz rzucił 10 hitów z S9, drugi raz 10 z S10), przeżył tylko Mag Lord, szybko zwiewając do regonu z Grand Misiem, Czołg się nie spisał po trafieniu jedną Heleną centralnie i utracie 5W(wcześniej zlikwidował wespół z kawą i misiem 30 maruderów Khorna, Outriderzy mścili się jak mogli, jedni zginęli dzielnie ściągając w sumie 5 knechtów i ze 3 warriorów, drudzy przeżyli z jakimś podobnym rezultatem w ilości zabitych, działo jedno się wysadziło w drugiej turze, helstorm zaciął się przy drugim strzale na 2 tury, mortar, najpierw zlikwidował jedną Helenę, zranioną wcześniej potem dostał szarżę od 3 marauderów i o dziwo załoga zdjęła ich w 3 tury combatu tracąc tylko jednego pachołka; bitwa skończyła się totalną wyrzynką, ja zdobyłem jakieś 1800 niecałe, oponent o 70pts. mniej; momentem kulminacyjnym jak pisałem był misfire na Helenie (miał dwie) a efekt miscast na każdym magu na stole, małego mi wciągnęło, duży dostał ranę i zabił sobie 3 rycerzy, lord u oponenta przestał być magiem (wcześniej stracił czar od Seala), a pozostałych dwóch magusów zlikwidowało sobie jakichś 7-9 warriorów pieszych w dwóch regonach;
Co do Huntsmanów, są opłacalni do wystawienia, ale nie zawsze muszą się spłacić, na pewno są lepsi niż poprzednio, chociaż czasem brak tych 100pts.
"(...)Imperium raz zaatakowane, zawsze kontratakuje(...)"
Kajus C+, Misja Kleopatra
Obrazek
GALERIA

Awatar użytkownika
Wisnia
Chuck Norris
Posty: 607
Lokalizacja: Battleground - Chodzież

Post autor: Wisnia »

http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=25&t=25099

Proszę o konstruktywną krytykę. Mile widziana pozytywna, jak i negatywna. :)

von Kopf
Wałkarz
Posty: 70

Post autor: von Kopf »

helion
co z grejtami ?? co z piechotą?? czy da się coś ugrać na turnieju bez 3 regonów kawy. moim zdaniem to własnie piechota powinna stanowić trzon armii imperium ! i ja sie pytam gdzie jest klimat.

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

von Kopf pisze:helion
co z grejtami ?? co z piechotą?? czy da się coś ugrać na turnieju bez 3 regonów kawy. moim zdaniem to własnie piechota powinna stanowić trzon armii imperium ! i ja sie pytam gdzie jest klimat.
klimat kawaleryjski, z Grand Masterem :mrgreen: a tak na serio, piechotę też posiadam, najpierw ogram się większymi regonami kawy, prawie zapomnianymi w 7ed(kto uwielbiał 5-tki gołe :roll: :?: ), GS-ami pewnie też będę grał, ale corową piechotę słabo widzę, głównie dlatego że lubię mieć mocny potencjał ofensywny, zwłaszcza w przypadku gry z jakimiś krasiami, poza tym GS-y muszę domalować a jestem na etapie robienia kawy już od dłuższego czasu (galeria w podpisie....cóż za autoreklama :mrgreen: ); zanim zabiorę się za piechotę minie jeszcze ze 4 miechy; ciekawi mnie jak innych doświadczenia na 8-mą edycję i jak walka z rozpiskami :?:

teraz 5-ek kawalerii w ogóle nie opłaca się wystawiać, ze względu na potencjał maszyn i zabójczą magię, a takie kloce mimo strat jak dojeżdżają to bardzo ciężko przeciwnikowi z nimi idzie. Jak opisałem wyżej, brakowało mi pegazorda i trzeciego wagonu kawy, ot chociażby aby poświęcić jeden regon jako gigantyczny screen przeciw krasnoludowi, myślę że taka zasłona z 11 knechtów w jednej linii i 2+ save może sprawdzić się doskonale przy odpowiednim wystawieniu, dzięki czemu pozostałe wagony z minimalnymi stratami dość szybko mogą dojść do przeciwnika, mogę jeszcze zastosować trick ze stubborniarzem, tak aby trzymał w combacie jakiś klocek a pozostałe dwa będą rozsmarowywały resztę (doświadczenie z walki z krasnalami na 3 klockach i jakichś tam strzelcach....było mnie za mało zwłaszcza po stracie mobilności czołgu);
"(...)Imperium raz zaatakowane, zawsze kontratakuje(...)"
Kajus C+, Misja Kleopatra
Obrazek
GALERIA

Awatar użytkownika
tedzio
Masakrator
Posty: 2150
Lokalizacja: Nordland > Gdynia > SNOT

Post autor: tedzio »

von Kopf pisze:czy da się coś ugrać na turnieju bez 3 regonów kawy. .
Da, na magii lub strzelaniu.

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

i na piechocie.
Ja zrównoważonej rozpisce z 4 maszynami , bez czołgu , z rankową piechotą i srednią magią wywalczyłem w wawie 9 miejsce.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Wilqu
Falubaz
Posty: 1250

Post autor: Wilqu »

robie rozpiske na dzisiejsza walke i mam kilak pytan od. 8 ed:
1. jesli daje detachment do GS to ten detachmnet skladajacy sie z corowej piechoty liczony jest do speciala czy core?
2. bound spell typu orb of thunder rzucany jest z kosci mocy nie automatycznie? I ma taki lewel jaki wyzut kościa?
3. moze na szybko ktoś mi opisac co teraz robi muzyk champion sztandar?(bedzie rulebook ale wole sie upewnic)
4. Jesli dobrze zrozumialem covew wprowadzono i on bodyfikuje bs strzelajacego ? dotyczy to maszyn?Tak jak w w40 strzelam mortarem zniosło 5 " -bs 3 załogi to zniosło 2"???Kompletnie to dla mnie kosmiczne teraz w WFB jest?
Obrazek






_________________

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

Wilqu pisze:robie rozpiske na dzisiejsza walke i mam kilak pytan od. 8 ed:
1. jesli daje detachment do GS to ten detachmnet skladajacy sie z corowej piechoty liczony jest do speciala czy core?
2. bound spell typu orb of thunder rzucany jest z kosci mocy nie automatycznie? I ma taki lewel jaki wyzut kościa?
3. moze na szybko ktoś mi opisac co teraz robi muzyk champion sztandar?(bedzie rulebook ale wole sie upewnic)
4. Jesli dobrze zrozumialem covew wprowadzono i on bodyfikuje bs strzelajacego ? dotyczy to maszyn?Tak jak w w40 strzelam mortarem zniosło 5 " -bs 3 załogi to zniosło 2"???Kompletnie to dla mnie kosmiczne teraz w WFB jest?

1. Core
2.z kości mocy, trudność ma taką jak wyrzucisz na kościach.
3. czempion to co zawsze, muzyk +1 do cr w remisie, +1 do ld przy zbieraniu, pozwala zastosować swift reforma(robi reform i jeśli zda regiment ld test może się ruszyć lub strzelić ale nie marszować). Sztandar +1 do cr wart 25 pkt zwycięstwa ginie jeśli oddział zmuszony jest do ucieczki.
4. ???? zredaguj pytanie bo nie rozumiem. Pytasz o strzelanie z katapy/mortara gdy nie widzisz celu czy o minusy za cover.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

4. Jeśli większość oddziału jest za innym oddziałem to jest hard cover (-2BS).
Jeśli stone thrower (mortar, helstorm) nie widzi celu to może w niego strzelić, ale w wypadku wylosowania HIT i tak znosi o wartość artyleryjki (w kierunku strzałeczki przy HIT) pomniejszoną o BS załogi (czyli u nas o 3).
Coma pisze:I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego.

Awatar użytkownika
Wilqu
Falubaz
Posty: 1250

Post autor: Wilqu »

Dzieki Byro o to mi chodziło Murma tez mi pomogłeś czyli maszyny wala jak w w40 zniesienie -bs całkiem sympatyczne....
Obrazek






_________________

von Kopf
Wałkarz
Posty: 70

Post autor: von Kopf »

a ja sie spotkalem z tym ze det. do corów licza sie do corów a det. do speciali licza sie do speciali? Jak w końcu jest?!
Jak rzucam BS powerlevel 3 to chyba musze rzucic 3 lub wiecej, nie? ze swoich pd oczywiście. Jak rzuce ifke na Bs to przedmiot znika, ale czy czar wychodzi po raz ostatni i nie mozna go zdispelować?

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

Murmandamus pisze:
Wilqu pisze:robie rozpiske na dzisiejsza walke i mam kilak pytan od. 8 ed:
1. jesli daje detachment do GS to ten detachmnet skladajacy sie z corowej piechoty liczony jest do speciala czy core?
2. bound spell typu orb of thunder rzucany jest z kosci mocy nie automatycznie? I ma taki lewel jaki wyzut kościa?
3. moze na szybko ktoś mi opisac co teraz robi muzyk champion sztandar?(bedzie rulebook ale wole sie upewnic)
4. Jesli dobrze zrozumialem covew wprowadzono i on bodyfikuje bs strzelajacego ? dotyczy to maszyn?Tak jak w w40 strzelam mortarem zniosło 5 " -bs 3 załogi to zniosło 2"???Kompletnie to dla mnie kosmiczne teraz w WFB jest?

1. Core
2.z kości mocy, trudność ma taką jak wyrzucisz na kościach.
3. czempion to co zawsze, muzyk +1 do cr w remisie, +1 do ld przy zbieraniu, pozwala zastosować swift reforma(robi reform i jeśli zda regiment ld test może się ruszyć lub strzelić ale nie marszować). Sztandar +1 do cr wart 25 pkt zwycięstwa ginie jeśli oddział zmuszony jest do ucieczki.
4. ???? zredaguj pytanie bo nie rozumiem. Pytasz o strzelanie z katapy/mortara gdy nie widzisz celu czy o minusy za cover.
1. nie masz racji Murmi, detka jest wykupywana jako upgrade dla danego regimentu, jeśli regon jest ze speciali, to liczy się do special, jeśli do core to analogicznie jest w limicie corowym
2. masz power level załóżmy 5 (orb) musisz zatem na iluś tam kościach wyrzucić tyle lub więcej bez dodatkowych modyfikatorów, jeśli nie wyrzucisz, to przedmiot traci moc do końca bitwy; przy rzucaniu boundów nie dodajesz power levela użytkownik jeśli jest magiem
3. jak murmi
4. Wilqu, dokładnie tak, jeśli strzelasz w coś czego nie widzisz/jest zasłonięte całkowicie, masz tzw. Indirect, wtedy automatycznie znosi nawet jeśli rzucisz hit (na hicie jest mała strzałka i to ona jest wskaźnikiem) potem artylerka i od wyniku odejmujesz BS załogi, ale uwaga, możesz to stosować tylko przy helstormie, mortarze, katapultach

AD.1 jeśli tak liczyłeś cory a miałeś detki na greatswordach, to ostry wałek poszedł na narbutta, całkowicie nie zauważony przez orgów; w kodeksie jest z resztą wyraźnie że detki nie są samodzielnymi oddziałami, tylko oddziałami wspierającymi dany regiment i do niego przypisane, analogicznie pomiędzy regimentami nie możesz wymieniać detachmentów ani korzystać ze specialnych zasad detek w połączeniu z innym, "obcym" regimentem, który wcześniej utracił takowe lub oddaliły się od macierzystej jednostki
"(...)Imperium raz zaatakowane, zawsze kontratakuje(...)"
Kajus C+, Misja Kleopatra
Obrazek
GALERIA

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

AD1. Detka jest wykupywana jako upgrade , ale jako co najwyżej w Army Builderze. W podręczniku armijnym mi pisze że detachment to jednostka nie wliczająca się do minimalnej liczby corów.(czyli core nie będący corem?)

Jeśli jest inaczej proszę o cytat że wlicza się do puli specjal jeśli jest przypisana do Greatswordów.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Wilqu
Falubaz
Posty: 1250

Post autor: Wilqu »

Pograłem sobie wczoraj i przyznam że dość dziwnie:
1. bardzo dziwi / psuje grę możliwość ciągłego mierzenienia kiedy chce i co chce
2. mortar a na pewno 2 to o wiele większa siła i tańsza niż Gwardia;/
3. Magia strasznie losowa mogę mieć 4 kości a mogę mieć 12.
4. ostatnie czary w lorach to jakieś kpiny a już na pewno słoneczko:p
5. Odrębne % na hero i Lord są dla mnie co najmniej dziwne i niesłuszne
6. Generalnie na domówki spoko ujdzie turniejowo to już wyobrażać można sobie kombosy

7....musze kupic kusznikow;/
Obrazek






_________________

Awatar użytkownika
Chmura
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 186
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Chmura »

Murmandamus pisze:AD1. Detka jest wykupywana jako upgrade , ale jako co najwyżej w Army Builderze. W podręczniku armijnym mi pisze że detachment to jednostka nie wliczająca się do minimalnej liczby corów.(czyli core nie będący corem?)

Jeśli jest inaczej proszę o cytat że wlicza się do puli specjal jeśli jest przypisana do Greatswordów.
W armybooku jest, że nie wlicza się do minimalnej ilości core. W rulebooku natomiast jest zapis, według którego jednostki, które nie wliczają się do minimalnej ilości core, są liczone po za progami procentowymi.

Wilqu pisze:Pograłem sobie wczoraj i przyznam że dość dziwnie:
1. bardzo dziwi / psuje grę możliwość ciągłego mierzenienia kiedy chce i co chce
2. mortar a na pewno 2 to o wiele większa siła i tańsza niż Gwardia;/
3. Magia strasznie losowa mogę mieć 4 kości a mogę mieć 12.
4. ostatnie czary w lorach to jakieś kpiny a już na pewno słoneczko:p
5. Odrębne % na hero i Lord są dla mnie co najmniej dziwne i niesłuszne
6. Generalnie na domówki spoko ujdzie turniejowo to już wyobrażać można sobie kombosy

7....musze kupic kusznikow;/
A co to ma wspólnego z rozpiskami? Chyba chciałeś napisać w temacie o wrażeniach z gry w 8 edycję?

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

W armybooku jest, że nie wlicza się do minimalnej ilości core. W rulebooku natomiast jest zapis, według którego jednostki, które nie wliczają się do minimalnej ilości core, są liczone po za progami procentowymi.

no właśnie a ktoś tam sugerował że detki ze greatsordów są wliczane do puli specjal.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

Murmandamus pisze:
W armybooku jest, że nie wlicza się do minimalnej ilości core. W rulebooku natomiast jest zapis, według którego jednostki, które nie wliczają się do minimalnej ilości core, są liczone po za progami procentowymi.
no właśnie a ktoś tam sugerował że detki ze greatsordów są wliczane do puli specjal.
Murmi, wobec tego obaj nie mamy racji, ale wałek pozostaje jeśli liczyłeś detki do minimalnych 25% core; ja w rozpie nie mam detek więc mi to wisi tak na prawdę, ale warto wiedzieć, też dowiedziałem się o tym dziś, w VC jest analogiczna sytuacja z Dire Wolfes, jest zapis, że nie wliczają się do minimalnej ilości core units, więc liczone są poza progami procentowymi; braciak zaczął zbierać tą armię właśnie
"(...)Imperium raz zaatakowane, zawsze kontratakuje(...)"
Kajus C+, Misja Kleopatra
Obrazek
GALERIA

ODPOWIEDZ