VC a VIII ed.

Vampire Counts

Moderator: misha

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Madimiel
Mudżahedin
Posty: 260
Lokalizacja: Opole

Re: VC a VIII ed.

Post autor: Madimiel »

A ja mam alergie na jakiekolwiek zmiany gramy w Warhammera to grajmy a nie w polo costam chca niech se wymyslaja nowy system w ktory sie niech bawia figorkami gw krzyz im na droge (oczywiscie bez zadnych dwoznacznoscy czy podtekstow z tym krzyzem :roll: )

Co do 40k nie prawda ze sie nie stala bardziej taktyczna bo akorat moimi Tyranidami to w nowej edycji juz nie ma biegania pale do przodu byle tylko teraz cza sie nakombinowac zeby sie w tych coverkach pochowac bo inaczej ci ogonek odstrzela za nim pol stolu przebiegniesz :wink: Plakali tylko Necroni i Space Mariani bo oni mieli save z bazy na 3+ armie ktore normalnie mialy save na 5/6+(czyli w praktyce prawie zawsze nie mialy go wcale) mogly se go w coverku zwiekszyc do 4+ ktorego AP broni ci nie zdejmie co poprostu zwiekszylo przezywalnosc np. Orkow czy Tyranidow

Awatar użytkownika
eliah91
Masakrator
Posty: 2759
Lokalizacja: Warszawa Czarne Wrony

Post autor: eliah91 »

Nordri pisze:Co do losowości - w poprzedniej edycji jej nie było?
:|
Meeeeeeeen. proszę nie porównuj warda 5+ np. na furiach do słoneczka.
Bazooka i proca to to samo. obie bronie są zasięgowe. Nie widzę różnicy.

Podałeś buchacha hem... argument do losowości. Teraz poproszę do aspektu strategicznego :roll: 8ed.
Madimiel pisze:A ja mam alergie na jakiekolwiek zmiany gramy w Warhammera to grajmy a nie w polo costam chca niech se wymyslaja nowy system w ktory sie niech bawia figorkami gw krzyz im na droge
Ponieważ? Przepraszam, no tak:
Madimiel pisze:ja mam alergie na jakiekolwiek zmiany
Obrazek

Awatar użytkownika
Jasif
Masakrator
Posty: 2979

Post autor: Jasif »

Skończcie offtop chlopaki, co? :)
piszcie o tym co was boli w aspekcie Vc 8)
pzdr
paulinka17 pisze:Mówiłem, jabaniutki nawet oczka zmrużył z rozkoszy.
Dziedzic pisze:JH i UD razem, piekło zamarzło i serce Szaitisa pękło.

Awatar użytkownika
Myter
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 119
Lokalizacja: Galaktyka Siusiacz, Planeta Burgundowy Kutacz

Post autor: Myter »

Jasif ma racje. Wiadomo, będą przeciwnicy, jak i zwolennicy zmian do 8ed. Oby te zmiany były zrównoważone... Ale zawsze komuś coś nie będzie pasować - więc temat rozpocząłem i go zakończę.

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Wsadź mu to w dupę!!!
(sorry Myter, nie mogłem się powstrzymać :mrgreen: )


Mnie w VC boli dwóch dwóch trenerów. Przecieź to jakaś masakra, od drugiej tury mam na stole dwa latające, eteryczne rydwany z wardem 2+ na magie... Jedyny plus jest taki, że jednocześnie VC mają słabszą magię, ale mnie też to dotyczy.
Także chłopaki, ja na Waszym miejscu wystawiałbym zawsze przynajmniej jeden.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Pedros
Oszukista
Posty: 856

Post autor: Pedros »

Nordri pisze: Sporo osób się odgraża przejściem na 40k. Z tym że jak piąta edycja czterdziestki wchodziła, to też był płacz i lament że zabili całą strategię, że tylko covery trzeba rzucać i nooby będą klepać wymiataczy. Jakimś cudem grywalność wcale nie spadła i wyniki turniejów nie zależą tylko od rzucania savów.
Wiesz czemu? Bo zmienili praktycznie całą bazę terenową, by zrobić jak najwięcej LOS blokerów. Wcześniej lasek zasłaniał -> teraz nie.

Ostatnio jak grałem ligówkę w 40stkę, to na stole 60"x48" (małe pkty) było 8 terenów, z tego 5 zasłaniało całkowicie los. A jeden był ruinkami, z malutkimi okienkami (przez który prawie też się nie widziało).

Awatar użytkownika
gerald_tarrant
Masakrator
Posty: 2630
Lokalizacja: Liverpool/Wrocław

Post autor: gerald_tarrant »

Madimiel pisze:A ja mam alergie na jakiekolwiek zmiany gramy w Warhammera to grajmy a nie w polo costam chca niech se wymyslaja nowy system w ktory sie niech bawia figorkami gw krzyz im na droge (oczywiscie bez zadnych dwoznacznoscy czy podtekstow z tym krzyzem :roll: )
+1 za alergię
+2 za krzyż :D

imo gra w 8 edycję nie stała się na pewno lepsza, ale imho dużo nudniejsza
słońce za słońcem maszyną i wielkim klocem pogania
ja tak przynajmniej gram [w vc nie mam tylko maszyn :p], bo inaczej jest miękko
też się zastanawiam, czy by nie uaktywnić mojego legionu CSM w 40K...

Awatar użytkownika
Madimiel
Mudżahedin
Posty: 260
Lokalizacja: Opole

Post autor: Madimiel »

CSM tez sa nudni demon psio powerkiem zbija armie przeciwnika w kupke a potem oblity i inne durze templatki z jeszcze wieksza sila kosza #-o

P.S. Stary ty sie nie smiej po tym jak przeczytalem ze zdjeli reklame Lecha z wawelu bo sie zle kojazyla... :shock:

Awatar użytkownika
Luciu
Mudżahedin
Posty: 235

Post autor: Luciu »

Witam was:)
Słuchajta, wiem że idę trochę na łatwizne, ale postanowiłem was się tak ogólnie poradzić co do VC:)
Załużmy hipotetycznie, iż wygrałem w totka:DDDDDD i mam zajawke na VC:D Chciałbym wiedzieć co kupić dokładnie, żeby mieć pełną (2-3k chyba) grywalną i uniwersalną armię wampirków:) Także pytanie nie brzmi: co na początek, tylko pytanie brzmi: Co w ogóle?. Także licze na krótki przewodnik, z tego co ja się zaorientowałem na początek, to Lord wampir, necromanta, 2x bataliion i oddzialik elity pt. grave guard powinien załatwić sprawe przynajmniej częściowo:) Także z góry dziękuję (choć słyszałem zę to nieelegancko bo podchodzi pod szantaż:D:D) za pomoc:)
P.S. nie piszcie nic w stylu: "Jak wygrałeś w totka to dla pewności kup co się da":PPP Choć jest to opcja:D:D:D

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1722
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Luciu pisze:Witam was:)
Słuchajta, wiem że idę trochę na łatwizne, ale postanowiłem was się tak ogólnie poradzić co do VC:)
Załużmy hipotetycznie, iż wygrałem w totka:DDDDDD i mam zajawke na VC:D Chciałbym wiedzieć co kupić dokładnie, żeby mieć pełną (2-3k chyba) grywalną i uniwersalną armię wampirków:) Także pytanie nie brzmi: co na początek, tylko pytanie brzmi: Co w ogóle?. Także licze na krótki przewodnik, z tego co ja się zaorientowałem na początek, to Lord wampir, necromanta, 2x bataliion i oddzialik elity pt. grave guard powinien załatwić sprawe przynajmniej częściowo:) Także z góry dziękuję (choć słyszałem zę to nieelegancko bo podchodzi pod szantaż:D:D) za pomoc:)
P.S. nie piszcie nic w stylu: "Jak wygrałeś w totka to dla pewności kup co się da":PPP Choć jest to opcja:D:D:D
Dodaj jeszcze wampira lub 2 i dużo ghuli. Tak z 50 :twisted:

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

dokładnie :) zamiast 2x batalion kup sobie 50 ghouli 20GG 1-2 Black Coache Fell Baty i herosów
ale pamiętaj ghouli i zombie nigdy za mało hehe
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Madimiel
Mudżahedin
Posty: 260
Lokalizacja: Opole

Post autor: Madimiel »

-40 Ziombiakow
-50/60 ghuli
-20 Szkileciakow
-30 Grave Guardow
-2 Trenery/Varghulfy (na poczatek poproxuj w bitkach ze znajomymi zobacz co ci bardziej pasuje)
-6/8 Fell Batow
-10/15 Black Knightow
Necrofil (mozesz kupic calego Corpsa Carta na nim masz Necra robisz mu magnes w tylku, na podstawce i w Caretce i jak wejdzie nowa edycja to znajac taktyki GW znow bedzie grany to bedziesz juz go mial :wink: )
-4 Vampiry

Styka :wink:

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5090
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Jak chcesz miec uniwersalna armie na 2500 to tak:

80ghuli albo nawet wiecej
40-50GG
3 wamiry
wight kinga bsb
black coach
2 wraity I basia albo 4 wraity I basia
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Luciu
Mudżahedin
Posty: 235

Post autor: Luciu »

Ok mam juz całkiem niezłe pojęcie o tym. Więc serdeczne dzięki, jeszcze tylko napomknę, że z tego co się zorientowałem to we wszystkich (większości) temach dotyczących 8 ed. (z serii nasza armia vs. 8ed...) wszyscy narzekają na nową edycje... Może to kwestia przyzwyczajenia.... Czy są armie które definitywnie dostały kopa? Może nie będzie tak źle z tą 8ką........

Awatar użytkownika
Madimiel
Mudżahedin
Posty: 260
Lokalizacja: Opole

Post autor: Madimiel »

Nie zeby cos ale czy ty tu widziales zeby ktos nie nazekal na jakakolwiek nowa edycje? imposible man! :D
Efly dostaly te czarne i biale, drewniane nie, scaveni i dwarfy tez sie chyba podniosly troszku bardzije w 8 ed

Awatar użytkownika
Luciu
Mudżahedin
Posty: 235

Post autor: Luciu »

Hmmm akurat moją armią są Skaveny i nasi też narzekają więc spoko:P Ale co do dwarfów to chyba faktycznie:P My skaveni mamy teraz słabą magię na tle innych lorów, które definitywnie zostały podkokszone, i słabe nadzieje że jak wyjdzie talia magii (taka jak już jest do beastmenów - niezmieniona i do demonów - niezmieniona) to dadzą coś lepszego:P Ale raczej wątpie. Mnie osobiście najbardziej boli brak bonusu w kolejności zadawania ciosów jeśli o szarże chodzi:PP

Awatar użytkownika
Madimiel
Mudżahedin
Posty: 260
Lokalizacja: Opole

Post autor: Madimiel »

Pisalem ze dwarfy i scaveni chyba :wink:
Najprosciej wejdz do dzialu rozpiski tam najelpiej to widac 90 % rozpisek to HE i DE

Awatar użytkownika
Szaitis
Falubaz
Posty: 1048

Post autor: Szaitis »

Nasze wampirki nie mają aż tak źle jak się wydaje, fakt - dostały po dupie, ale brak balancing patcha znowu odblokował popychaczki, co niewątpliwie daje znowu kopa! Sam byłem sceptykiem po przeczytaniu podręcznika ale po zagraniu w 2 turniejach (4 i 2 miejsce) stwierdzam że wampy dalej dają radę! Horda GG z dwurakami wsparci hełmem potrafią sami przejechać po całej armii przeciwnika! Jakby tak jeszcze zombiaki były po 2, jak slavy, ehh, pomarzyć można...

Awatar użytkownika
Myter
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 119
Lokalizacja: Galaktyka Siusiacz, Planeta Burgundowy Kutacz

Post autor: Myter »

Wpadłem na pomysł jak pozbyć się smoka czy himery z transformacji - po prostu użyć na niego hex scrolla ( w smoku pewnie magic lvl spada mu do 0 więc automatem oblewa i jest żabą ) jak myślicie daje to rade ? Może ktoś już to przetestował ? Tylko nie wiem czy gdzieś nie czytałem, że tylko jednego scrolla można użyć na fazę magii więc jak opponent użyje power scrolla to już nie będzie można użyć hec scrolla w tej fazie?

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1722
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Jeżeli ktoś użyje power scrolla i ma IF, to i tak nie można użyć żaboscrolla.
Jego użycie jest zamiast dispelowania - IF zdispelować nie można.

ODPOWIEDZ