pytanko

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pallker
Pseudoklimaciarz
Posty: 28
Lokalizacja: Warszawa/Kraków

pytanko

Post autor: Pallker »

Mam pare pytań na które nie moge znaleźć odpowiedzi.
1. Czy las blokuje pole widzenia czy nie?
2. Czy folaraiths robe ( item od High Elves) broni przed uderzeniami z misscastow? (ktore ponoc nie sa magiczne)
I czy ten sam przedmiot broni przed feedback srcoll?
3. Jak oddzial stoi za mna to moge mu rzucic augment spell?
4. Jesli mag jest zamieniony w smoka i dostanie pare ran, a nastepnie przeciwnik dispelluje czar. To jak traktowac te rany? niweluja sie czy pozostaja?
5. Czy dalej moge zmienic dowolny z wylosowanych czarow na shield of saphery ( High Magic) Bo nie wiem czy z "second sentence" chodzi o przerzut kosci jak sie cos powtorzy( co moze jest oczywiste, bo zawarte w zasadach) czy o ostatnie zdanie, czyli to co pozwala zmienic.

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1722
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Pallker pisze:Mam pare pytań na które nie moge znaleźć odpowiedzi.
1. Czy las blokuje pole widzenia czy nie?
Nie
Pallker pisze:2. Czy folaraiths robe ( item od High Elves) broni przed uderzeniami z misscastow? (ktore ponoc nie sa magiczne)
Są magiczne, więc nie chroni.
Pallker pisze:I czy ten sam przedmiot broni przed feedback srcoll?
Nie
Pallker pisze:3. Jak oddzial stoi za mna to moge mu rzucic augment spell?
Tak
Pallker pisze:4. Jesli mag jest zamieniony w smoka i dostanie pare ran, a nastepnie przeciwnik dispelluje czar. To jak traktowac te rany? niweluja sie czy pozostaja?
Rany pozostają - jak mag z 2W zmieni się w smoka, dostaje 2W i zmieni się w maga znowu, to ginie.

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Pallker pisze:5. Czy dalej moge zmienic dowolny z wylosowanych czarow na shield of saphery ( High Magic) Bo nie wiem czy z "second sentence" chodzi o przerzut kosci jak sie cos powtorzy( co moze jest oczywiste, bo zawarte w zasadach) czy o ostatnie zdanie, czyli to co pozwala zmienic.
Zerówki w w AB są traktowane jako sygnaturki. Tak więc możesz zamienić dowolny czar na zerówkę i możesz ją dublować.


A co do 4, to załóżmy mag 2 lvl rzuci zamienianie się w smoka i dostanie żabowego scrola na pysk i co wtedy? Chodzi mi o to, czy najpierw zamienia się w żabę, a potem w smoka, czy na odwrót.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

1. na POWER SCROLLA nie rzucisz żaby
2. Najpierw żaba (dispeling) pożniej smok (spell resolving)
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

1. Wiem, dlatego nie napisałem o PS
2. No to trochę z dupy

Dzięki
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Dmtrij pisze: 2. Najpierw żaba (dispeling) pożniej smok (spell resolving)
z tego co pamietam to na odwrot. Na twf byla dyskusja i chyba tam mowili, ze najpierw jest czar a pozniej efekt scrola (bo tak niby mialoby byc w opisie)

wiec masz dragon froga z 10 woundami :D

Awatar użytkownika
Madimiel
Mudżahedin
Posty: 260
Lokalizacja: Opole

Post autor: Madimiel »

"Wizard who has a Hex Scroll can read it instead of attempting to dispell the spell"

Czyli ja rozumiem ze zamiast normalnie dispellowac czar uzywasz tego scrolla ale od kiedy mozna dispelowac IFki?a przeciez czar po power scrollu jest IFka moim zdaniem cos tu sie gryzie :roll:

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Jak jest IF to wg.RB przechodzisz od razu do "rozpatrywania czaru". Nie ma okazji na uzycie pseudo DS.

Awatar użytkownika
Madimiel
Mudżahedin
Posty: 260
Lokalizacja: Opole

Post autor: Madimiel »

Czyli nie ma dragon fogow :D

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Madimiel pisze:ale od kiedy mozna dispelowac IFki?
od kiedy to czar musi byc ifem eby wyjsc :roll:

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

nie musi:)
Shino, co nie zmienia faktu, że Żabie wyrastają skrzydła i szybko wciąga 700kg metki.
w sensie, że najpierw jest dispeling a póżniej spell resolving prawda? bo jak nie to będe dispelował zaraz po tym jak się dowiem czy ten czar mi kogoś zabił czy nie...
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
Ukalez
Falubaz
Posty: 1211
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: Ukalez »

Tyle, że ten scroll to nie jest dispell, czar wchodzi normalnie "the spell is cast as normal..." a następnie żabka :mrgreen:
Mieli do wyboru wojnę, lub hańbę, wybrali hańbę, a wojnę będą mieli także.

Shino: "Rb strona67 jakbys szukal zrodla"
Żaba: "raczej 65 jeśli już"

I love this game... :D

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

zdajesz sobię sprawę że słowo cast nie znaczy wykonania czaru a jego rzucenie?
zamias dispela znaczy się ze w tym samym czasie co normalnie byś dispelował - co jest trudnego w przezytaniu tego zdania?
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
Madimiel
Mudżahedin
Posty: 260
Lokalizacja: Opole

Post autor: Madimiel »

Najwazniejszy jest zapis na samym poczatku scrolla ten co pogrobilem ze zamiast dispelowac urzywasz tego scrola a jezeli nie masz mozliwosci dispelowac wiec nie da sie go uzyc to ze czar wchodzi to juz dalszy efekt tak samo jak zamiana w creazy froga

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Ale co wyście się tak uparli na tą ifkę? Przecież ani ja ani Pallker nic o tym nie pisaliśmy. Wszyscy wiemy, że na ifkę nie da się odpalić scrola. Chodzi o to, czy żaba zmienia się w smoka, czy smok w żabę.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

i ja chyba na to pytanie odpowiedziałem, choć Shino ma inne zdanie...chciałbym wiedziec dlaczego uważasz, że jest inaczej? Sh?
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

Co prawda nie ma tak dokładnego opisu jak przy feedback scrollu gdzie jest napisane wyraźnie "...after the spell has been result..." ale wydaje mi się, że chodzi tu o to samo.
Akurat przy transformacji kolejność nie ma większego znaczenia. Czy smok się zamieni w żabę czy na odwrót to i tak moim zdaniem redukcja statsów obowiązuję i smok ma statsy 1 oprócz ilości ran.
Obrazek

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Nie, jeśli żaba zmieni się w smoka, to ma staty smoka, tu nie może być inaczej.

@Dimitr
Sądzę, że masz rację (niestety), ale może shino ma jakąś inną interpretację.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

Najpierw zamieniasz się w smoka a potem zaraz w żabkę. Dlaczego?
Proste.
Używasz scrolla zamiast dispelować czar ale czar jest rzucany normalnie co znaczy że nie próbujesz rozproszyć go i wpuszczasz a potem jest efekt scrolla.
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

ja tez uważam, ze niestety, bo hex scroll nie jest odpowiedzia na wampia z power scrollem i forbidden lorem (a chciałbym rozwiązywałoby to jedyny mej rozpiski problem z VC)
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

ODPOWIEDZ