8 edycja- pytania

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Awatar użytkownika
Pitagoras
Falubaz
Posty: 1443
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: 8 edycja- pytania

Post autor: Pitagoras »

nNo bo właśnie słyszałem pare razy np. "tylko żeby ograniczyć do 12 ani kości więcej", a ja myślałem, że to standard. No ale tak to se mogę DE pobawić. :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Jak rozmawiałem o tym z Jankielem, to uznaliśmy że się liczy. Czyli jak rzucisz 12, to nie masz dodatkowych kości. Jak rzucisz 10, to masz dwie dodatkowe.
Nieprawda - mówilismy o czymś innym. Rozmawialiśmy o tym, kiedy magiczne przedmioty generują kości :)
Jeżeli masz w puli 12 PD to przy pierwszym czarze nie możesz użyć dodatkowej kości. Ale przy następnych już tak - tak jest w FAQ
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
jurak
Kradziej
Posty: 952
Lokalizacja: kato szybki szpiiiii.....

Post autor: jurak »

bigpasiak pisze: Podczas ucieczki nie korzystasz z zasady fly...
ja w swoim podreczniku widze taka ladna ramke z naglowkiem fly i w owej ramce znajduje sie akapit /flee and pursue/, wiec nie wiem czemy flee mialo by byc wykluczone z zasady fly.

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

MeanGreen pisze:Dokładnie tak jest, jak zabijesz mu rydwan albo potwora to już zaczyna działać.

Ja nie rozumiem tego poruszenia z jednego powodu tak naprawdę:
Wszyscy akceptują stan rzeczy w którym killing blow nie działa na monstrous cavalry (np demony na juggerach) bo modele są duże, mimo ze jeźdźiec jest human sized. Natomiast jak na juggera wskoczy już dużo potęzniejszy przecież heros wojowników chaosu to killing blow powinien nagle zacząć działać (???).

Po prostu są dwa rodzaje killing blowa, jeden tnie tylko to co jest małym modelem a drugi tnie wszystko (heroic). Facet na smoku jest dużym modelem więc potrzeba dużego killing blowa, tylko dlatego, że walisz po jeźdźcu, nie znaczy wcale, że nie ma znaczenia na czym on siedzi. To wszystko to jest tylko przecież abstrakcyjny model mający na celu przeniesienie mocy danych jednostek. Fluffowo to ci wojownicy walczą z tym smokiem, wspinają sie po jego skrzydłach, odpadają od niego, aby w końcu któryś na przykład miał szanse uderzyć jeźdźca :).
Proste.
W kolesia na smoku możesz directować ataki jak i jego mounta a jugera już nie.
Jeśli coś ma 1 profil to zmienia się jego type a jak masz monstera i infantry w jednym to jest jedna część modelu zwykłym ludkiem a druga potworem. Chyba że dzięki HKB za jedną 6 spada i smok i jeździec? Wtedy dochodzą jeszcze takie pierdy jak rozważanie który ws używamy, jakie as i inne protekcje.
Masz pomysła?
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
JaceK
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3675
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JaceK »

Jankiel pisze:
Jak rozmawiałem o tym z Jankielem, to uznaliśmy że się liczy. Czyli jak rzucisz 12, to nie masz dodatkowych kości. Jak rzucisz 10, to masz dwie dodatkowe.
Nieprawda - mówilismy o czymś innym. Rozmawialiśmy o tym, kiedy magiczne przedmioty generują kości :)
Jeżeli masz w puli 12 PD to przy pierwszym czarze nie możesz użyć dodatkowej kości. Ale przy następnych już tak - tak jest w FAQ

No właśnie.
I dlatego nie kumałem problemu Zembola.

Wg RB w momencie rzucania czaru Slann, razem z dodatkową kostką, nie może mieć ich więcej niż 12.
I już.
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
Obrazek

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

No to rzeczywiście go ograniczyli. Nie chodzi o masakryczną ilość jego PD, tylko że napisali faq-a specjalnie po to, żeby ktoś nie miał tej jednej kostki :roll:

Sorry Jankiel, widać źle Cię zrozumiałem.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Jab
Kradziej
Posty: 924
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jab »

A tak dla ścisłości... To czy w końcu ktoś uściślił że przedmioty generujące PD generowane są na początku tury magicznej czy nie?
Paskudny uśmiech power gamera

Catafractus
Mudżahedin
Posty: 231

Post autor: Catafractus »

"If a character has ridden monster, the whole model is treated as having the troop type monster". Różna alokacja ataków nie ma nic do rzeczy - nie zmienia typu jednostki jeźdźca-nie ma w RB takiego zapisu!!!!!. Jedyne co z tego wynika, że można celować w różne części modelu. Jeśliby tak było, że w CC jeździec byłby piechotą a smok smokiem, to ogr mógłby deptać gościa na smoku - co byłoby jeszcze większym absurdem: troop type jest jeden także w CC. Tu RB jest jasny, a inne interpretacje wynikają z tego jak było w VII ed.

Marek15
Mudżahedin
Posty: 314
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Marek15 »

Oraz z logiki, bo na logikę to nie wiem czemu typowi jadącemu na koniu głowę uciąć można a jadącemu na smoku nie. Jeśli by było tak że dlatego że nie można się do niego dostać to powinien siedzieć on zawysoko i nie walczyć wręcz. Ale flufy flufem, a zasady zasadami. Nie pierszy i nie ostatni to raz kiedy zasada nijak się ma do logiki.

Awatar użytkownika
Hanabishi
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 164

Post autor: Hanabishi »

Chcialbym zadac dosyc oczywiste pytanie dla wiekszosci ale ja nie jestem pewien a nie chce wałkowac...
Przy Power Familiarze pisze "+1 Power Dice per turn" czy to oznacza, ze co ture mam jedna kostke wiecej itd. (kolejna tura kolejna kostka), czy ogolowo mam +1 kostke na cala gre? To pierwsze wydaje mi sie mniej prawdopodobne ale chce miec pewnosc
Obrazek

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

Hanabishi pisze:Chcialbym zadac dosyc oczywiste pytanie dla wiekszosci ale ja nie jestem pewien a nie chce wałkowac...
Przy Power Familiarze pisze "+1 Power Dice per turn" czy to oznacza, ze co ture mam jedna kostke wiecej itd. (kolejna tura kolejna kostka), czy ogolowo mam +1 kostke na cala gre? To pierwsze wydaje mi sie mniej prawdopodobne ale chce miec pewnosc
Każdej tury dostajesz jedną kostkę (nie mogą one przechodzić na kolejną turę, tzn są generowane na początku fazy magii i jeśli nie zostaną wykorzystane to przepadają), czyli odpowiedź nr 1.

Awatar użytkownika
Daw
Masakrator
Posty: 2467
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Daw »

Mam taką niejasność, której nie udało mi się rozwikłać za pomocą RB. W momencie gdy była multiple charge na pojedyńczy oddział i ten oddział w efekcie oblania break test w którą stronę ma uciekać, jeżeli został zaatakowany np. ze wszystkich stron?

Jedyna myśl jaka mi przychodzi to przebiega przez któryś z oddziałów i dodatkowo musi rzucać na Dangerous Terrain skoro przebiega przez oddział opponenta. Ale kierunku ucieczki nie udało mi się wykminić poza tym, że jeżeli jest szarża z przodu to zawsze odwraca się i ucieka do tyłu... ale co jeżeli oddział dostał szarżę z kilku stron??
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
olo1
Mudżahedin
Posty: 260

Post autor: olo1 »

Czy wampiry korzystają w jakiś sposób ze steadfasta?(tak to się pisze :P)
zy naprawde jest tak że jesli oddział stoi zasłania smokiem to musze z cannona strzelać w jego podstawke a nie przed niego?

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

olo1 pisze:Czy wampiry korzystają w jakiś sposób ze steadfasta?(tak to się pisze :P)
Nie

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

tak naprawde:)
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

kauczuk
Mudżahedin
Posty: 317

Post autor: kauczuk »

Daw pisze:Mam taką niejasność, której nie udało mi się rozwikłać za pomocą RB. W momencie gdy była multiple charge na pojedyńczy oddział i ten oddział w efekcie oblania break test w którą stronę ma uciekać, jeżeli został zaatakowany np. ze wszystkich stron?

Jedyna myśl jaka mi przychodzi to przebiega przez któryś z oddziałów i dodatkowo musi rzucać na Dangerous Terrain skoro przebiega przez oddział opponenta. Ale kierunku ucieczki nie udało mi się wykminić poza tym, że jeżeli jest szarża z przodu to zawsze odwraca się i ucieka do tyłu... ale co jeżeli oddział dostał szarżę z kilku stron??
mi sie wydaje ze od tego co ma najwiecej szeregow

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

@up uciekasz od jednostki posiadajacej najwiecej (pelnych)rank, w przypadku remisu - losujesz.

Marek15
Mudżahedin
Posty: 314
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Marek15 »

:o :o :o :o :o

:? :? :? :? :?
... :twisted: :twisted: :twisted:

:o -przeciwnik
:? -moja piechota
:twisted: -moja kawa

Kawaleria widzi nad piechotą, czy więc mogę zadeklarować oboma jednostkami szarżę (i jeśli zasięgu starczy) będzie to wyglądać tak:
... :o :o :o :o :o
:twisted: :twisted: :twisted: :? :? :? :? :?

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Wygląda na to, że tak.

Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Post autor: Hobbit »

Się przypomnę po raz drugi.
Hobbit pisze:Się przypomnę:
1) Strzelam z WLC. Co się dzieję jeżeli pocisk uderzy w murek/nie zabije monstera? Czy rozpatruję obrażenia pod templatką?
2) Losuję czary seerem i wypada mi między innymi Warp Lighting, czy losując w dalszej kolejności inżynierem wylosuję "2", mogę wybrać zamiast lightinga inny czar pomimo, że jest sygnaturą dla Warlocka? A jeżeli tak czy potem mogę drugi z wylosowanych czarów zamienić na sygnaturę?
3)I jeszcze jedno: Czy Grey Seer musi wybrać z którego lore-a będzie losował ile czarów na etapie tworzenia rozpiski? Jedyne fragmeny które znalazłem to te ze stron 490, 134 i 29 i sytuacja w której mag losuje z 2 lorów na raz nie jest tam opisana.

Co prawda już raz dostałem od Shina odpowiedź twierdzącą, ale za Chiny Ludowe nie mogę znaleźć potwierdzenia w podręczniku więc się z nią nie zgadzam. Więc jeżeli ktoś mógłby wskazać mi fragment który przeoczyłem będę wdzięczny.
Oraz kolejne pytanko:
4) Czy w podręczniku jest gdzieś fragment, że LoS mierzymy tylko w Front Arc? Czyli czy modele widzą dookoła. Bo jakoś nie mogę się tego doszukać. (d tej pory znalazłem tylko coś o patrzeniu z oczu figurki a to... sami wiecie)
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

Zablokowany