VC a VIII ed.

Vampire Counts

Moderator: misha

ODPOWIEDZ
Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Re: VC a VIII ed.

Post autor: Robson »

kacperku w takim zestawieniu nie masz arkana na lordzie :)

ja mam duzo lepsze kombo, niz ten twój zestaw za 100pkt :D
RIP
Ziemko pisze:Ja Robert Mrozek kajam się przed Wami wszystkimi, zrobiłem błąd, chcemy bardzo wygrać, ale nie zrobiliśmy tego umyślnie, padamy na kolana - WYBACZCIE

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

misha pisze: "Bearer has Weapon Skill 10" jak napisał Andrzej. Nie ma napisane, że tylko w CC.

Czy są weapon? Moim zdaniem nie bo są magiczne, a nie zwykłe wobec tego Lord przekaże WS10 a nie 7.

Jakaś inna argumentacja?
wypas. zaraz bedzie znowu argument o dawaniu broni z reroll to wound zeby przerzucac zranienia z czarow. A moze lepiej poszukac broni z -iles do save'a zeby czary go bardziej zdejmowaly?


"Q: If a Vampire Lord is wearing the Helm of Commandment and the Accursed Armour (-3 to WS), what Weapon Skill does he pass onto friendly unit? WS7 or WS4? (p85)
A:WS4"

Analogicznie jest z Fencer's Blades - to chyba logiczne?
nie. Broni sie uzywa tylko w cc.

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

wina GW ze SOM i inne bronie mają dopisek w CC a ta nie ma ;/

ale fakt faktem firebale z AP w połączeniu z bitting blade :D lub mieczykiem NO SAVE są kuszące. :twisted:
RIP
Ziemko pisze:Ja Robert Mrozek kajam się przed Wami wszystkimi, zrobiłem błąd, chcemy bardzo wygrać, ale nie zrobiliśmy tego umyślnie, padamy na kolana - WYBACZCIE

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14640
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

A co z tym Shino:
Q: Does a magic item or spell that gives a bonus to a characteristic,
give the bonus for all rules purposes (e.g. the effect of spells,
characteristic tests, etc)? (p4)
A: Yes, unless the description of the item or spell specifically
says otherwise.
edit: Juz wiem, doczytalem sobie kolejna paragrafik:
Q: Does a weapon that gives a bonus to a characteristic, give the
bonus for all rules purposes (e.g. the effect of spells, characteristic tests,
etc)? (p4)
A: No.

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Mnie i Barbowi się wydawało, że to drugie tyczy się zwykłych broni (np dwuraków), a nie magicznych zmieniających jakąś charakterystyke. Niestety nie wiem na 100% o co w tych FAQ chodzi
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Robson pisze:wina GW ze SOM i inne bronie mają dopisek w CC a ta nie ma ;/

ale fakt faktem firebale z AP w połączeniu z bitting blade :D lub mieczykiem NO SAVE są kuszące. :twisted:
kuszae to jest flames of phoenix z sword of hoeth ;)

Awatar użytkownika
Drwal
Falubaz
Posty: 1449
Lokalizacja: Gdańsk - SNOT

Post autor: Drwal »

Ja bym proponował 1 rzecz zmienić:

teraz jest ch.... bo jak jest wymagane 25% core to czyli na 2600p musze miec 650p w zombich/ghulach/szkieletach. Jest to ciezkie zadanie, skoro tylko te modele zapelniaja cory... a gdzie punkty na fasty?/ew. corpse carty.

ja wiem ze ta armia glownie sie opiera na piechocie ale inne armie se powydaja te 650p na jakies sensowniejsze jednostki niż sama piechota. Te VC będą strasznie monotonne coś widze ;/ ja zeby fasty zmiescic to przynajmniej 750p musze wydac. a chcem jeszcze speciale/rary

Moze zrobic zeby fasty sie w tym limicie jakos miescily? Tylko nie mam pomyslu jak to zrobic ;)

dobra, troche pomarudziłem 8)

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

mam pytanie gdzie ty w VC masz jednostke z zasadą fast cavalery?
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
SoCiu
Wodzirej
Posty: 735
Lokalizacja: Rebelia - Łomianki

Post autor: SoCiu »

w 7 ed były to dire woolves. Teraz w fuck'u(FAQ), zmienili zasady wilczków :?

Awatar użytkownika
wru
Chuck Norris
Posty: 651
Lokalizacja: "Kieł" Kielce

Post autor: wru »

Ta teraz są War Beasts! Zajebiście co nie :roll:
Come crawling faster, obey your Master...

Awatar użytkownika
SaperHeart
Piłkarz
Posty: 710
Lokalizacja: Adeptus Geriatricus

Post autor: SaperHeart »

wru pisze:Ta teraz są War Beasts! Zajebiście co nie :roll:
Taa...patrząc na to jak się zmieniły zasady i względem tego rozpatrując jednostki VC to tak naprawdę teraz nadają się tylko ze 3, góra 4 oddziały (Ghule, GG, Wraithy, Powóz i może w ramach wyjątku Varghulf...). Corpse Cart jest bezużyteczny, ponieważ lepiej rzucić Vandala niż Bound Spella, a że +1 do wskrzeszania się nie kumuluje to dupa. Już chyba lepiej wziąć kloce zombiaków. Wilki odbijają się od wszystkiego i niestety nie mają szczekającej suczki (muzyka :P) żeby chociaż darmową reformę zrobić. Były o wiele lepsze w 6 i 7 edycji. Szkielety...prawie jak zombie tylko, że w pancerzykach...pierdniesz i znikają, a jak masz farta to coś tam uratujesz. BloodK ładne jednostki z niezłym pier...ciem, ale przy obecnych zasadach strzelania to szybciej ich zdejmiesz niż wystawisz. Bat Swarmy i Duchy...po ki ... te jednostki w ogóle są ? ktoś je w ogóle wystawia ? Rozumiem, żeby BS dali taką zasadę jaką mają swarmy Tomb Kingów (że wychodzą z danego miejsca) to by było goodi (większe pole manewru). Jeszcze duchy są swarms (bez komentarza)... BlackK i Fell Baty...nie wypowiem się na ich temat, ponieważ nie miałem okazji nimi grać. Niestety uważam, że na obecną chwilę, armia VC zrobiła się całkowicie monotonna, bez dużego pola manewru. Masa piechoty, żeby mieć hordy i pchaj do przodu, byle jak najszybciej !!!!!! Co przetrwa to dojdzie do combatu.
Taka jest moja ocena (zaznaczam "moja ocena" względem mobilności i jednostek w innych armiach) Wampirków na tą edycje ;) I nie chce komentarzy "jak Ci nie pasuje to zmień armie", ponieważ nadal będę grał VC za ich klimacik :P

Co Wy o Tym sądzicie ? też macie podobne odczucia ?
...Who dares wins...
Obrazek

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

tak masz racje teraz VC to tylko pchanie do przodu :(
zacząłem zbirać na końcu 7 ed i w 8 to po prostu kilka dużych klocków (GG, GHule, ghule) jakieś tam rary mag lord i transforners i pchasz te jednostki do przodu i pchasz a jak dojdziesz to młucisz #-o
no niestety VC są dobre na turniej jak masz zamiar wygrać albo coś tam ugrać...

dlatego moją drugą armią soą demony :twisted: :twisted: bo w tej ed straciły ale ten keeper z odradzaniem ran to po prosu mistzru :D
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
wru
Chuck Norris
Posty: 651
Lokalizacja: "Kieł" Kielce

Post autor: wru »

Jedyna nadzieja w nowym army booku. Może do 2012 wyjdzie :twisted:.
Come crawling faster, obey your Master...

Awatar użytkownika
SaperHeart
Piłkarz
Posty: 710
Lokalizacja: Adeptus Geriatricus

Post autor: SaperHeart »

Jestem ciekam jakbyśmy zrobili pojedynek Armybooków, 6 ed. vs 7 ed., na 8 edycyjnych zasadach to kto by wygrał xD trzeba będzie coś takiego popróbować dla fanu :D
...Who dares wins...
Obrazek

Awatar użytkownika
Madimiel
Mudżahedin
Posty: 260
Lokalizacja: Opole

Post autor: Madimiel »

Ofc ze 7 ed bo mozesz invokowac specjale w 6 sie nie dalo W 7 mogles recstowac invokacje w 6 nie W 7 masz lepszych magow bo Vampir mag z blood powerkami jest lepszy niz stary Necrofil W 7 masz Ghule w klocach a w 6 nie a kostki nie podolaja nowym Ghulom
Takie pierwsze przemysleniana juz pewnie by sie cos jeszcze znalazlo jak bym przysiadl dlurzej przy tym :wink:

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

No i jest jeszcze warg i wighty :)
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Drwal
Falubaz
Posty: 1449
Lokalizacja: Gdańsk - SNOT

Post autor: Drwal »

a no taaa.. Ja dopiero sie biore za czytanie RB dlatego nie wiedzialem ze juz fastow nie ma ;o.

To rzeczywiście tylko 3 jednostki się nadają jako core: szkiele/ghule/zombie. Tylko szkoda, że tak dużo pkt musze w to upychac bo wczesniej bralem 3x10 i stykalo.

Patrząc na VC na tle innych armii to na prawde w corach nie mamy duzego wyboru ;/

Awatar użytkownika
SaperHeart
Piłkarz
Posty: 710
Lokalizacja: Adeptus Geriatricus

Post autor: SaperHeart »

Madimiel pisze:Ofc ze 7 ed bo mozesz invokowac specjale w 6 sie nie dalo W 7 mogles recstowac invokacje w 6 nie W 7 masz lepszych magow bo Vampir mag z blood powerkami jest lepszy niz stary Necrofil W 7 masz Ghule w klocach a w 6 nie a kostki nie podolaja nowym Ghulom
Takie pierwsze przemysleniana juz pewnie by sie cos jeszcze znalazlo jak bym przysiadl dlurzej przy tym :wink:

Może i masz racje Madimiel...ale zapomniałeś, że np Blood Dragoni w corach mogli wystawiać GG i BK, a 3 hordy GG raczej ciężko ugryźć :P. Dodatkowo, same Wampiry były mocniejsze. Lord to miał przysłowiowe jaja :P Można by się tu spierać ;) Szczerze to uważam, że 6 edycyjny armybook miał najlepszy klimacik :P w tej edycji najbardziej żałowałem, że GW poszło tylko w stronę Von Carsteinów, pomijając inne Wampiry...

Ja w 7 edycji grałem 3 x 20 Zombiaków :P Jak dla mnie były idealnym zapychaczem punktowym. Za 80 pkt miałeś 20 (czyli 10 ghuli ;)) nie potrzebowałeś żadnych powerów żeby ożywiać ich ponad stan (czyli miałeś te 15 do puli na coś sensownego). Dobrze blokowali jednostki przeciwnika, czasem nawet je przepędzając ;). Dodatkowo, K6+4 z Invokacjo robiło swoje gdy przeciwnik zabijał raptem 4, a wstawało 7 xD (hełmik zawsze się znalazł w odpowiednim miejscu ;)). A teraz to nie opłaca się tego brać :(...a szkoda bo lubiłem tą jednostkę :P
...Who dares wins...
Obrazek

Awatar użytkownika
Madimiel
Mudżahedin
Posty: 260
Lokalizacja: Opole

Post autor: Madimiel »

Reszta rodzin wciaz jest obecna tylko troszku inaczej

Varghulf ro przeciez nic innego jak strigoi
Blood Knighci to Bloood Dragoni

7 edycujna armia tez moze postawic 3 hordy gg tyle ze 7 edycyjna armia moze ich wskrzeszac

A to co piszesz z black knightami w corach to ok malo tego mogli miec bretonska lance ale ot byla armia ze tak powiem klimatyczna do grania tak samo jak special bohatrami czyli nie zawsze :wink:

Awatar użytkownika
Daw
Masakrator
Posty: 2467
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Daw »

Madimiel pisze:Ofc ze 7 ed bo mozesz invokowac specjale w 6 sie nie dalo W 7 mogles recstowac invokacje w 6 nie W 7 masz lepszych magow bo Vampir mag z blood powerkami jest lepszy niz stary Necrofil W 7 masz Ghule w klocach a w 6 nie a kostki nie podolaja nowym Ghulom
Takie pierwsze przemysleniana juz pewnie by sie cos jeszcze znalazlo jak bym przysiadl dlurzej przy tym :wink:
A po polsku nie można było?

VC niestety na booku z 7ed są monotonne ale nie aż tak jak co poniektóre armie - DE, Emp, Dwarfy... przecież hotek i dwie hydry, baterie+steam czy masa strzelania+kowadło to tez są standardowe rozpy... nie tylko my czekamy na nowe AB, które mam nadzieję, wniosą równie dużo świeżości co RB do 8ed.
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ