Rozpiski

Orcs and Goblins

Moderator: Kołata

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Re: Rozpiski

Post autor: loko »

mam wrazenie ze nie ma teraz dobrego miejsca dla magów. nie wsadze szamana do goboli bo przez niezdana animozje krew mnie zaleje. 5t i sie modlic.
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

moim zdaniem to BO sa lepsiejsze od savage.
ale w duzej mierze zalezy to tez od tego jak ci sie punkty rozchodza. wiec jak sie w specialach robi goraco to wtedy cory.
co nie zmienia faktu ze najbardziej pasuje mi golutki boyz z wlocznia. 6pkt. miodzio. 35-40 w oddziale i nadal jest w przyzwoitej cenie. rankow jak mrowkow. no i 4T stanowiace jakas barykade na lekki shooting.

bede mial chwile to ogarne jakos swoja wersje rozpy...choc nie mam pojecia kiedy mialbym zrobic playtest.

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

kuna na specjale jest 50% nie? ile mozna klop tam wsadzic? kloc czarnuchow spokojnie sie zmiesci. jak bede mial 30 to zaczne na nich grac. przeciez tez mogą niesc totem a mają mega peirdolniecie.
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

katerek
Masakrator
Posty: 2986
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

tak tylko że kloc 30 BO z tarczami i z bossem to wydatek 458 pkt a do tego totem to jest 508 więc jak ta te punkty to już nie są tacy rewelacja.

@quas : masz rację w tej chwili kiedy nie ma jeszcze utartych standardów rozpiski trzeba ogarniać całościowo bo rozgryzanie sensu poszczególnych jednostek nie daje pełnego obrazu.

Ja niedługo będę grał kolejną bitewkę najprawdopodobniej na 2500 więc też wstawię swoją rozpę :)
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

a po co im tarcze i boss?
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

tutaj nie chodzi o liczbe punktow w special bo tam w zasadzie gl klopy sie klaniaja (i w porywach szalenstwa b.duzy kloc boar boyzow) ale w corach. wiec czasami przerzucenie 300pkt z core do special moze byc kluczowe.

nie wiem czy nie mozna pociac punktow na tarczach BO. w walce prawie zawsze bede uzywal gw/ahw.

Awatar użytkownika
Azz
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 195
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: Azz »

Witam,
w najblizszym czasie mam zamiar przetestowac taka rozpe:

409- black orc warboss, wyverna, dragonhelm, shield, heavy armour,
talisman of perservation
240- orc great shaman, 4 lev, dispel scroll
155- black orc big boss, armour of silvered steel, BSB

410- 33 biguns, tarcze, FCG, morks spirit totem
175- 40 ng, sieci, FCG
65- 5 wilkow, s.bow

445- 28 black orcs, tarcze, FCG, standar of discipline
70- katapa
70- katapa
80- orc chariot
80- orc chariot

80- doomdiver
80- doomdiver
240- 6 troli

2599 pts

Warboss taki bardziej eko gdyz ledwo mieszcze sie w limicie, i tutaj zastanawiam sie czy nie przerobic go na zwyklego orka i za roznice punktow dolozyc martoga i ewentualnie cos jeszcze. Wyverne musze miec w rozpie za nic jej nie wywale :]
Bigunsow taki duzy klocek, poniewaz mam zamiar pchac ich do walki z jakas lekka piechota ;] i dlugo trzymac kostki dd, BSB siedzi razem z nimi.
Szaman w BO, BO ze sztandarem +1 ld cobym sie mniej stresowal podczas testow paniki, no i moga biegac bardziej samopas.
Reszta armii standardowo pod 8 ed :]

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

jakos im wiecej robie rozpisek tym mniej mi sie NG mieszcza. z gorka wloze 21 lucznikow z muzykiem. wsio.
duzy oddzial ma steadfasta...ale albo jest tam gdzies general albo jest zabawnie. stubborn na 5 jest prawie tak dobry jak na 4.

no i trolle-ich wystawienie= wiadomo gdzie sie bedzie krecil gienek. bo znowu Ld na 4 to nawet z przerzutem jest lipa.

katerek
Masakrator
Posty: 2986
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

Ja mam zamiar poeksperymentować z czymś takim :

1 Black Orc Warboss @ 454.0 Pts
General; Heavy Armour; Shield
Sword of Swift Slaying [25.0]
Warboss Imbad's Iron Gnashas [30.0]
Talisman of Preservation [45.0]
1 Wyvern @ [200.0] Pts

1 Orc Great Shaman @ 265.0 Pts
Waaagh! Miscast Table; Magic Level 4; Big Waagh; Choppa
The Terrifying Mask of EEE! [25.0]
Amulet of Protectyness [25.0]

1 Black Orc Big Boss @ 160.0 Pts
Choppa; Battle Standard
Armour of Silvered Steel [45.0]
Luckstone [5.0]

1 Orc Shaman @ 145.0 Pts
Magic Level 2; Big Waagh; Choppa
Nibbla's Itty Ring [20.0]
Dispel Scroll [25.0]

20 Night Goblins @ 135.0 Pts
Shortbow
3 Fanatic @ [75.0] Pts

20 Night Goblins @ 135.0 Pts
Shortbow
3 Fanatic @ [75.0] Pts

39 Orc Big 'Uns @ 480.0 Pts
Choppa; Light Armour; Shield; Standard; Musician
Morks Spirit Totem [50.0]
1 Orc Boss @ [15.0] Pts

25 Savage Boyz @ 260.0 Pts
Frenzy; 2ndWeapon; Choppa; Warpaint; Standard

1 Rock Lobber @ 75.0 Pts
Bully
1 Bully @ [5.0] Pts
Choppa; Light Armour
3 Crew @ [0.0] Pts

1 Rock Lobber @ 75.0 Pts
Bully
1 Bully @ [5.0] Pts
Choppa; Light Armour
3 Crew @ [0.0] Pts

1 Rock Lobber @ 75.0 Pts
Bully
1 Bully @ [5.0] Pts
Choppa; Light Armour
3 Crew @ [0.0] Pts

1 Boar Chariot @ 80.0 Pts
2 Orc Crew @ [0.0] Pts
Spear
2 Boar @ [0.0] Pts

1 Boar Chariot @ 80.0 Pts
2 Orc Crew @ [0.0] Pts
Spear
2 Boar @ [0.0] Pts

1 Doom Diver @ 80.0 Pts
3 Crew @ [0.0] Pts

1 Doom Diver @ 80.0 Pts
3 Crew @ [0.0] Pts

8 Trolls @ 320.0 Pts


Total Army Cost: 2899.0

NG jaki mięcho armatnie drą do przodu jako osłona, główny kloc bojowy to B'Uns wsparcie SOB. Zastanawiam się czy nie lepiej wystawić gigsona + 3 trolle jako takie delikatne wsparcie.
Gienek wielce eksperymentalny ale już mam dość jak dostawał oklep bo ciągle ktoś atakował przed nim :)
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

ytsunkai
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 151

Post autor: ytsunkai »

Wymyśliłem sobie coś takiego i spróbuję iść tym w sobote na Narbutta ... myślicie, ze da rade?
____________________________________________________
Black Orc WarBoss, boar, shield [272]
Armour of destiny
morthog's best basha
Iron gnashas
collar of zorga

Orc Shaman Lord, 4 lev [285]
talisman of preservation
disspel scroll

Goblin WarBoss, lt arm, shield [156]
Chariot
tricksy trinket


NG Shaman, 1 lvl [100]
staff of fneaky stealing

Goblin Boss, heavy weapon [98]
Chariot

Goblin Boss, heavy weapon [98]
Chariot

Black Orc BSB, hv arm [164]
Mork's spirit Banner

3 x 5wolf riders [180]

20 error boys, M+S [135]

2*20 NG, bows, M+S, 1 Fanol [194]

25orcs, FCG [180]

20 savage orcs, M, S, add hw [215]

3x Wolf Chariot, add crew [189]
3 x boar chariot [240]
Rock Lobber [70]

4 Trolls [160]
2x pupm wagoon [80]
1x doom diver [80]

Razem:

Lords: 713
Hero: 460
Common: 904
Special: 499
Rare: 320
TOTAL = 2896

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

straszna zbieranina:)czego tam nie ma.. daj gienia na piechote ew. rydwan. powiedz jak poszlo:)
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

ytsunkai
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 151

Post autor: ytsunkai »

z bitew wyszło 35 pkt - nawet grałem 2 bitwe na 1 stole :) - pierwszy raz w życiu :)

ale ...

ani razu nie udalo mi sie zagrac więce niż 3 tur .... samo rozstawienie tego tałatajstwa zajmije sporo czasu, a nie daj Boże żeby przeciwnik też mial horde ...

1 bitwa z chaosem (warriors) - B&G - armia naporowa (2x 20 maduderów, 3xknighci , wszystko khorne, helenki 2itp)-nie grałem z Kacprem ze 3-4 lata więc zrobiliśmy czelendża .. ;0
ale wynik wyszedł nie przyjacielski .... wydaje mi sie, ze bardziej ze wzgledu na zasady (19-1 w 3 turze - to za dużo).
charioty i Pumpy spisąły sie bardzo dobrze - a dodatkowo Waaaahg! wszło w każdej turze ...

w 2 i 3 miałem pod górke -

1)
strzelające skaveny (2x taktap, działo, moździerz jezile (ale malo ) i cos tam jeszcze ....
za wolno idzie sie do walki, Waaagh! nie wysżlo al=ni zaru, ale kłóko spadło z ostrzału ... z własnej głupity straciłem charioty na flance (szarża na doomwheela i panika) ...
ale skończylo sie w chwuli gdy ja - 4 trole + savage i warboss , + w zasiegu szarży orki (25 fcg) i pump wagoo na boku wbijał sie w kloc z dzwonkiem ....

nie dograliśmy ...13:7 w plecy (po 3 turach)

i Imperium na koniec:
3 dziala, 3 mortary, helblaster czołg i 2 rakiety ... _ kusze, jazdy 5 i halabardnikow od groma ...


obijął mi charioty w miare celnie, ja miałe m kłopot żeby dojąc - znów bez waaagh! w celu ...
11:9 w plecy


Wnioski:
nasa antymagia jest kosmiczna - trzy bitwy i ząden czr nie wszedł (bez IF)
musze popracować nad użycem troli - za słabo dochodza do walki,
charioty ok, aletrzeba bardziej uważać, zeby jednym strzłem ne zdejmowali 2 ..

generalnie na + zakoczyli mnie savage z dodatkową bronią ... skasowali bez trudu szarżujących ich halabardniów ...

wg mnie rozpa ok, trzeb apoćwiczyć grania, choć dodatkowe sprzety by się przyałay .. (lobber, bolec, 2 doomdiver.. ), ale ską na to wziąć punkty???

ytsunkai
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 151

Post autor: ytsunkai »

loko pisze:straszna zbieranina:)czego tam nie ma.. daj gienia na piechote ew. rydwan. powiedz jak poszlo:)
gienek nie miał zadnych problemów ... nie mogli w niego za bardzo strzelac bezpośrednio (bo szedł z tylu i dawał LD) a ward 4+ też mial znaczenie ... , choć może troche fuksa też tu było .. :)

katerek
Masakrator
Posty: 2986
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

Ja też przetestowałem moją rozpiskę i takie oto wnioski :

1. NG +3F full wypas bardzo dekoncentrują przeciwnika, fanatycy jak zawsze robią sieczkę ogólnie bardzo zadowolony jestem z ich występu.
2. Gienek na Wronie fajny bajer ale za łatwo go ubić chyba jednak będę na takie punkty wolał zamiast wrony jeszcze jednego BB lub lorda wystawić. I jednak ASF to potęga
3. Trolle zawiodłem się na nich po raz kolejny bez niańki to porażka, mówiąc krótko nie zdążyli na bitwę.
4. SOB super kloc wspierający na prawdę dają radę, sporo ataków
5. no i Spirit Totem to podstawa praktycznie bez IF nic przeciwnikowi nie przechodzi

Ogólnie granie tą rozpiską zrobiło na mnie pozytywne wrażenie :)
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

SO nie maja az tak powalajacej liczby atakow. po 3 z przodu i po 1 z tylu.20. wlocznicy maja tyle samo- 2+1+1 a wychodzi taniej.

no i to prawdziwe odkrycie ze trolle bez gienka sa slabe

katerek
Masakrator
Posty: 2986
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

odkrycie co do trolli to raczej żadne bo BSB z nimi biegał aż do czasu kiedy poleciał zatłuc harpie i wtedy pojawiła się lipa :P.

Ogólnie chyba zredukuje je do obstawy maszyn np 2x2T.
SO owszem masz rację i dlatego nie są u mnie trzonem armii a co do włóczni to mam tylko modele z AHW :P więc raczej tak ich wystawiam.
Pipa straszna teraz są RL jedynie nadają się do kasowania pojedynczych modeli.
No i nasza magia niby fajna ale w zestawieniu z innymi Lorami to raczej blado wypadamy jedyny plus to to że możemy mieć 4 magów (4+2 i 4+2) i każdy będzie miał inny czar.
W następnej bitwie chyba Gigsona wystawię :P.
A btw. na hydrę najlepszy sposób to jest utłuc jej poganiaczy :P mnie z monster reaction pilnowała ciał poległych kolesi więc miałem problem z głowy.
Rozważam jednostkę BO tylko nie wiem jeszcze w jakim rozmiarze nie wątpliwym plusem jest magiczny sztandar jaki mogą mieć oraz klocek np 10 (5x2) BB niby więcej ataków niż rydwan ale tez sporo więcej warci i nie mają impacta :(
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

quas zauwaz ze taka 20-25 so majac wiecej szeregow moze przepchnac kloc wroga w kombacie dzieki atakom z s4 . wlocznie tego nie dadza. oni maja wygrywac natomiast do trzymania wroga faktycznie lepsi sa zwyklasy z dzidami.
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

to juz bardziej przekonuje mnie brak wyswig oddzialu.
jak bede potrzebowal wiecej S to uzyje chopaskow, jest wtedy o 5atakow mniej. a to mimo wszystko 20-25pkt taniej /niby nic ale tutaj cos sie oszczedzi,tam cos skapnie i pojawiaja sie nowe mozliwosci/

Awatar użytkownika
Azz
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 195
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: Azz »

Witam,
Rozegrałem wczoraj bitwę na formacie kohortexu przeciwko podłym HE ;]
W rozpie miałem:
135- black orc big boss, armour of destiny
155- black orc big boss, BSB, armour of silvered steel

65- 5 wilkow, s. bow
167- 40 ng, siatki, muzyk, sztandar
180- 25 orkz, tarcze, fcg

418- 25 BO, tarcze, muzyk, morks spirit totem
80- orc chariot
80- orc chariot

80- doomdiver
240- 6 trolli

1600 pts

Orki takie bardziej naporowe :], bez magii, sadzę, że przy tych cięciach +3 dd z totemu wystarczą, brak katapult bo nie bardzo miałbym co wyrzucić.
HE wystąpiły w składzie:
BSB, save 2+, ward 5+, GW
Noble jakiś taki biedny
10 łuczników
20 łuczników, muzyk, banner of ethernal flame
25 włóczników, fcg
25 WL, fcg
25 PG, fcg
2 orły

Na nowych zasadach ASF jest po prostu straszny, a dzięki atakom z drugiego rzędu jest straszliwy :].
Rozegrałem z ową armią dwie bitwy, pitched battle oraz wejście sztandarami w strefę rozstawienia przeciwnika. Pierwszą bitwę przegrałem, zabrakło szczęścia na trolach (za mało zabiły), źle rozstawiłem czarne orki, przez co powalczyły jedynie z łucznikami, a WL i PG wyczyścili mi trolle, orki z genkiem i bsb oraz nocniki.

Drugą bitwę zremisowałem (przez swoją głupotę), zamiast bić normalnie trolami po WL napaliłem się na zarzyganie BSBka co się oczywiście nie udało (został na 1 ranie), przez co czarne orki biły się turę dłużej z WL i dostały szarże PG z noblem na plecy, w ostatniej turze zabrakło też szczęścia BSBkowi z goblinami (nie zdały steadfasta na 8 z przerzutem, BSB padł a gobliny zostały zagonione). No i zapomniałem wejść orkami ze sztandarem w strefę przeciwnika, dokładniej to wyszarżowałem nimi z jego strefy na samotnego łucznika, który bił się z rydwanem :] i oczywiście padł od ciosów rydwanu. Na stole zostały PG i 2 orły, mi orki, 2 rydwany i trole, gdybym nie zapomniał o celach misji byłoby 11:9 a tak remis, z którego i tak jestem zadowolony.

Rydwany w obu bitwach sprawdziły się bardzo dobrze, doomdiver na obie bitwy zabił aż 4 elfy, gobosy i orki ładnie zapewniają steadfasta a bohaterowie mogą bezproblemowo wykrajać sobie powoli wroga, czarnuchy mimo braku zasad specjalnych i dużego kosztu coś tam dzielnie klepią ale spadają jak zwykłe orki, trolle pomimo wpadki w pierwszej bitwie i złego użycia ataków w drugiej przeciwko WL też ładnie sobie radziły, chciałbym wrzucić do rozpy jeszcze 2 rydwany goblińskie ale nie bardzo wiem gdzie i co przyciąć.

katerek
Masakrator
Posty: 2986
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

Małe-co-nieco na Bretonię :

1 Black Orc Warboss @ 248.0 Pts
General; Choppa; Shield
Collar of Zorga [5.0]
Martog's Best Basha [15.0]
Warboss Imbad's Iron Gnashas [30.0]
Armour of Destiny [50.0]

1 Orc Great Shaman @ 290.0 Pts
Waaagh! Miscast Table; Magic Level 4; Big Waagh; Choppa
Amulet of Protectyness [25.0]
Dispel Scroll [25.0]
The Terrifying Mask of EEE! [25.0]

1 Black Orc Big Boss @ 155.0 Pts
Choppa; Battle Standard
Talisman of Preservation [45.0]

1 Orc Shaman @ 135.0 Pts
Waaagh! Miscast Table; Magic Level 2; Big Waagh; Choppa
Channeling Staff [15.0]
Nibbla's Itty Ring [20.0]

24 Orc Big 'Uns @ 330.0 Pts
Choppa; Light Armour; Shield; Standard; Musician
Morks Spirit Totem [50.0]
1 Orc Boss @ [15.0] Pts

20 Night Goblins @ 135.0 Pts
Shortbow
3 Fanatic @ [75.0] Pts

20 Night Goblins @ 135.0 Pts
Shortbow
3 Fanatic @ [75.0] Pts

20 Black Orcs @ 297.0 Pts
Heavy Armour; Standard
Nogg's Banner of Butchery [25.0]

2 Spear Chukka @ 80.0 Pts
2 Bully @ [10.0] Pts
Choppa; Light Armour
6 Crew @ [0.0] Pts

2 Spear Chukka @ 80.0 Pts
2 Bully @ [10.0] Pts
Choppa; Light Armour
6 Crew @ [0.0] Pts

1 Rock Lobber @ 75.0 Pts
1 Bully @ [5.0] Pts
Choppa; Light Armour
3 Crew @ [0.0] Pts

1 Rock Lobber @ 75.0 Pts
1 Bully @ [5.0] Pts
Choppa; Light Armour
3 Crew @ [0.0] Pts

1 Rock Lobber @ 75.0 Pts
1 Bully @ [5.0] Pts
Choppa; Light Armour
3 Crew @ [0.0] Pts

1 Doom Diver @ 80.0 Pts
3 Crew @ [0.0] Pts

1 Doom Diver @ 80.0 Pts
3 Crew @ [0.0] Pts

2 Trolls @ 80.0 Pts

Total Army Cost: 2350.0
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

ODPOWIEDZ