Pare noobowskich pytań.

Ogre Kingdoms

Moderator: Afro

Zablokowany
Awatar użytkownika
Grodzio
Chuck Norris
Posty: 613
Lokalizacja: Lublin

Re: Pare noobowskich pytań.

Post autor: Grodzio »

ZwiazekJaszczurczy pisze:
PS oooo Elijak Cosrick czy Cormick w awatarze powyzej ? :D Osobiscie wole Cosrick [mam seta Dark Eden].
Owszem Elijah Cosrick- lubie tradię ;) Też mam troche tego stuffu.

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

Książka kucharska niziołka - pozwala na przerzut zranienia w siebie podczas rzucania Kościochrupa czy przerzut nieudanego zranienia celu zaklęcia? Czy może obu?

Awatar użytkownika
Pająk
Masakrator
Posty: 2658
Lokalizacja: Gdynia/Poznań- BWT Klika

Post autor: Pająk »

przerzucasz rany, które zadajesz sobie

szeregowiec ryan
Mudżahedin
Posty: 315

Post autor: szeregowiec ryan »

Słuchajcie, w nowym BP odnosnie ogrzej magii jest zapis ,,Ogre magic ,,remains in play" cannot be dispelled by the opponent in his own magic phase".

Odnoszac to do pierwotnej wersji BP gdzie mialy być ,,last one turn" ten zapis byłby logiczny. Ale jest jak byk napisane ,,remains in play", czy w zwiazku z tym przeciwnik, oprócz momentu rzucania czaru, nie moze nam go zdispelowac, dopóki sami go sobie nie ściagniemy?

Awatar użytkownika
Pająk
Masakrator
Posty: 2658
Lokalizacja: Gdynia/Poznań- BWT Klika

Post autor: Pająk »

może też dispelować nasze czary w naszej turze magii, jeśli zostaną mu kości dispel

szeregowiec ryan
Mudżahedin
Posty: 315

Post autor: szeregowiec ryan »

w sensie ze w następnej? I na ile wtedy 7+ ?

Awatar użytkownika
Oni No Maćko
Chuck Norris
Posty: 522
Lokalizacja: XIII Kohorta, Bydgoszcz

Post autor: Oni No Maćko »

Pająk pisze:może też dispelować nasze czary w naszej turze magii, jeśli zostaną mu kości dispel
całą zadymę jaką robiliśmy przy ostatniej poprawce do BP robiliśmy właśnie o to, więc sugeruje doczytać dokładnie.
Gut magic "remains in play" spells cannot be dispelled by the opponent in his
own magic phase
Dodam, że "remains in play" odnosi się do wszystkich naszych czarów, bo po prostu LS nie skojarzyło, że nasze czary nie są "remains in play" a po prostu tak działają. Więc według zasad na nowe BP nie jest możliwe dispelowanie ogrzych czarów po tym jak wejdą w stół.
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.
— Stanisław Lem

Awatar użytkownika
Pająk
Masakrator
Posty: 2658
Lokalizacja: Gdynia/Poznań- BWT Klika

Post autor: Pająk »

Twój własny cytat Tobie przeczy... Czary typu RiP mogą być dispelowane przez przeciwnika na koniec naszej tury magii z tych kości dispel które mu zostaną. Wystarczy doczytać odpowiedni dział w rule booku. LS uniemożliwiła dispeloanie czarów ogrowych z power dice'ów...

Awatar użytkownika
Oni No Maćko
Chuck Norris
Posty: 522
Lokalizacja: XIII Kohorta, Bydgoszcz

Post autor: Oni No Maćko »

Pająk pisze:Twój własny cytat Tobie przeczy
ok, masz racje, moja pomyłka
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.
— Stanisław Lem

Awatar użytkownika
Longbeard
Wałkarz
Posty: 90
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Longbeard »

czy pięść jeśli jej się używa jako tarczy daje plusy do save przeciw strzelaniu?
,,System polityczny Bretonii? U nas to się nazywa wymuszeniem haraczu i jest karalne"
Matthias von Pfeildorf, były ambasador Imperium

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2936
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Wg. GW nie, ale w BP - tak 8) .
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Longbeard
Wałkarz
Posty: 90
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Longbeard »

bp to są polskie uściślenia?
,,System polityczny Bretonii? U nas to się nazywa wymuszeniem haraczu i jest karalne"
Matthias von Pfeildorf, były ambasador Imperium

Awatar użytkownika
Grodzio
Chuck Norris
Posty: 613
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Grodzio »

tak

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2936
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

BP to Balancing patch gwoli ścisłości. Uściślenia to nieco inna rzecz, choć prawie zawsze są używane jako jedna całość z BP.
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Grodzio
Chuck Norris
Posty: 613
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Grodzio »

Zastanawia mnie taka sprawa.. Rzucam missfire na scrapie i wypada 3 na rezultat- przeciwnik moze strzelać nią, może ją obrócić w miejscu np? i co jeśli wypadnie missfire znowu rzuca się na tabelkę czy nic się nie dzieje?

I czy na BP hunter może ruszać się i strzelać?

Majestic
Falubaz
Posty: 1263

Post autor: Majestic »

Mam pytanie, czy Gorger może być celem gut magic? Jak na to nie patrzeć, jest ogrem ;).
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5674

Post autor: Afro »

no niestety wg AB Dżordże to nie ogry. Ogrami są Tyrani, pięściarze, Oprawcy, Rzeźnicy, Byki, Żelazobrzuchy, Ołowiomiotacze i Ludożercy :)
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

tryton
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 157

Post autor: tryton »

z serri noobowskie pytania: kiedy wyjda nowe ogry? ;)

Majestic
Falubaz
Posty: 1263

Post autor: Majestic »

Oby jak najszybciej ;). Z każdą nową Erratą i FAQ Ogry spadają do siódmoedycyjnego poziomu :/. A tak fajnie grało się mogąc kłaść na oddziale regenerację i tafa jednocześnie :).
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

tryton
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 157

Post autor: tryton »

zaczyna to wygladac tak jak sytuacja z ChD...ogry znikaja ze stołow...i obym sie mylil

Zablokowany