Warstadt by qc

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Matijjos
Wodzirej
Posty: 744

Re: Galeria by quidamcorvus

Post autor: Matijjos »

no wygląda świetnie, ale mur w "środku" chyba będzie trudno pomalować

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

To już robi wrażenie :shock:
Świetnie Ci to idzie :)

Awatar użytkownika
Eriks281
Chuck Norris
Posty: 537

Post autor: Eriks281 »

piękne... =D>
- Klnę się na Sigmara - nigdy nie weźmiecie mnie żywcem, upadli słudzy ciemności!

- Nigdy nie zamierzaliśmy. Zastrzelcie go.

Takaris Fellblade, kapitan Czarnej Arki "Udręka"

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

człowieku! jak to skończysz i pomalujesz to będzie mistrzostwo świata!!! już jest zajebista robota, a co będzie jak skończysz! =D> =D> =D> :shock: :shock: :shock:

mam nadzieje, że planujesz jakiś rynsztok i kanały :twisted:

Awatar użytkownika
Motorek
Mudżahedin
Posty: 339
Lokalizacja: Warszawa/Kraków

Post autor: Motorek »

Jestem pełen podziwu. Sam grywałem tylko w Mordhaim, ale na takiej makiecie to aż się chce grać i to w cokolwiek :D
Bene mori praestat, quam trpiter vvere

vanswirr
Chuck Norris
Posty: 368

Post autor: vanswirr »

Naprawdę pozazdrościć trzeba koledze samozaparcia i pomysłowości. Sam pomysł świetny, ale konsekwencja w wykonaniu godna najwyższego szacunku.

Awatar użytkownika
Cormagh
Dr. House
Posty: 365
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Cormagh »

No, jak dla mnie to po prostu zajebioza!!! Patrzę i patrzę, i oczu nie mogę oderwać. Słabo mi się tylko robi, jak liczę, ile to tzw. roboczogodzin pochłania. Wyrazy uznania.

Awatar użytkownika
Cormagh
Dr. House
Posty: 365
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Cormagh »

I dzięki wielkie za adres sklepu z listewkami, bo wiecznie odczuwam niedosyt właściwego budulca...

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

dawaj upa stary... nie każ mi dłużej czekać ;)

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4473
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Dzięki za komentarze :)
Kefas pisze:dawaj upa stary... nie każ mi dłużej czekać ;)
Piszesz - masz ;)

Zrujnowałem skrzydło muru i postawiłem wieżę, podstawę semafora.

Przy okazji budowy wieży wymyśliłem prosty patent na zrobienie odłupanego tynku odsłaniającego cegły/kamienie. Sposób jest prosty, wycinamy fragment na którym nie ma być tynku i rzeźbimy kamienie, następnie wycięty kawałek wklejamy na miejsce i przesuwamy 1 mm lub 2 mm w głąb, tak by pogłębić efekt usuniętego tynku.

Usunąłem też murek z podstawy, pozostawiając chaotycznie rozrzucone kamienie.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Cormagh
Dr. House
Posty: 365
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Cormagh »

Im dalej, tym bardziej mi się gęba rozdziawia. Naprawdę wielkie uznanie. Pomysł z obłupanym murem naprawdę świetny.
Jedno pytanie techniczne - o ile pamiętam, pianka izolacyjna jest bardziej miękka, niż styrodur (muszę pomacać w Castoramie). Nie przeszkadza Ci to w pracy? Zamierzasz to na koniec jakoś utwardzić/wzmocnić?
Nic tak nie przekona w dyspucie, jak dwie stopy krasnoludzkiej stali między łopatkami. Trudno zignorować tak celny argument.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mam w sobie taki potencjał, że gdybym tylko chciał, rzuciłbym do swych stóp cały świat. Na szczęście dla świata jestem na to zbyt leniwy...

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3158
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Prześledziłem sobie tą galerię ponownie i jestem pod naprawdę wielkim wrażeniem, genialne prace :-) Od razu widać kto tu jest Hobbystą przez duże "H" ;-)
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

Awatar użytkownika
Ciozak95
Mudżahedin
Posty: 334
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Ciozak95 »

Nono.... :shock:
masz progres jak ch** :lol2:
ja tam czekam na finisz :D ( oby jak najszybciej ) :mrgreen:
podpis usunięty z powodu zbyt dużego rozmiaru -- administracja

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

ja z komentarzem poczekam teraz na efekt końcowy. Jak się postarasz będzie on zwalał z nóg.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

on już się teraz bardzo stara żęby Cię zmiotło z nóg ;) widać jak wielki ogrom pracy w to wkłada. Bardzo powolna i żmudna to robota ale ja poczekam :D

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4473
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Kolejny etap pracy nad wieżą semaforową - która przy okazji z powodzeniem może pełnić rolę wieży obserwacyjnej. Ściany oklejone listewkami z tartanu, ramy okien i łączenia fragmentów ścian, to listewki sosnowe:

Obrazek

Więcej zdjęć na BLOGU.

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4473
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Rozpoczynając prace nad makietą chciałem połączyć wieżę obserwacyjną i semafor. Jednak w miarę postępu prac coraz mniej podobał mi się ten pomysł. Koniec końców postanowiłem rozdzielić projekty - semafor powstanie w późniejszym czasie.
Zbudowałem szkielet dachu, a ponieważ częściowo ma być pokryty dachówką to konstrukcję pomalowałem impregnatem - po naklejeniu dachówek dostęp do niektórych partii będzie znacznie utrudniony.
Dla wygody cały dach można zdjąć, uzyskując łatwy dostęp do pomieszczenia. Póki co w pomieszczeniu, poza klapą, nie ma nic, jednak w przyszłości pojawią się tam jakieś meble oraz plany, mapy i luneta.
Obrazek

Więcej zdjęć na BLOGU.

Awatar użytkownika
Czopek
Masakrator
Posty: 2695

Post autor: Czopek »

Ożesz! Super pomysł, świetna cegła i fajny motyw podpórek dla konstruckji =D>
http://czopekblog.blogspot.com/
Kordelas pisze: Fluff nie wybacza.

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Na wypasie to wygląda ;)
Będzie piękne miasto.

Awatar użytkownika
Bayard
Chuck Norris
Posty: 404
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Bayard »

Przypomina mi to wieżę Merlina ze starej bajki Disneya "Miecz dla króla" :wink: Makieta prezentuje się genialnie, nie mogę się doczekać, kiedy ją pomalujesz :D
Mój blog: http://arsbelli.blogspot.com/
"Kiedy atakujecie- wyjcie jak furie!"- Thomas "Stonewall" Jackson

ODPOWIEDZ