Magnetyczne podstawki pod regiment

Kompletne artykuły na konkretny temat.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Magnetyczne podstawki pod regiment

Post autor: Tomash »

W nowym silniku sklepu będą konta użytkowników (a więc i historia zamówień) i tym samym jakieś kumulowane rabaty. Historię zamówień oczywiście zmigruję ze starego systemu :)
(ale nowy system to pewnie przed grudniem-styczniem nie nastąpi, wymaga jeszcze trochę pracy)
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Och Karol
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 152

Post autor: Och Karol »

Czy planujecie wprowadzić podstawki na 60 chłopa (10 x 6 20mm)? Bardzo potrzebuję takich kilka, a nie widziałem ich na stronie. :)
Obrazek

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Matkobosko, przecież to będzie gigantyczne.
Poskładanie z dwóch 10x3 nie wchodzi w grę?
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

Czy klejenie magnesików klejem z glueguna (na gorąco) da radę?Ktoś próbował?
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

nie wiem jak by było z magnesami ale przyklejałem tak kiedyś ołowiane obciążniki pod podstawki i było ok.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Tomash pisze:Matkobosko, przecież to będzie gigantyczne.
Poskładanie z dwóch 10x3 nie wchodzi w grę?
albo dwie 5x6 :)
Obrazek

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

eee tam - żaden gigant. W ostatniej bitwie wystawiłem oddział 10 x 9 ludków (clanraci i nowy screaming bell)... wyglądało to imponująco, ale musiałem użyć 2 podstawek 10 x 5.

Awatar użytkownika
Kasa
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 36

Post autor: Kasa »

Hmmm...
Ostatnio miałem na fizyce o magnetyzmie i wg. pewnej zasady można namagnesowywać na stałe stal twardą i tylko po podgrzaniu do wysokiej temperatury lub po wielokrotnym zrzucaniu ich na Ziemię z dużą siłą. Czyli podsumowując jak chwile potrzymamy magnes przytknięty do stali twardej to zamienia się w magnes. Nie da się tego wykorzystać montując kawałki takiej stali :?:

Jutro mam zamiar przeprowadzić eksperymenty :P

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

Przeprowadziłem się właśnie na magnetyczne traye i jestem bardzo zadowolony - koniec z przewracającymi się figurkami, które trzeba co chwilę ustawiać. Wystąpił jednak pewien problem - niektóre magnesiki się odklejają. To chyba moja wina - użyłem zwykłego superglue zamiast średnogęstego cyjanokrylu. Jeśli problem będzie się powtarzał, to chyba skleję magnesy w gniazdach z GS-u odpowiednim klejem.
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

@Kasa: Ale po chcesz magnesować stal blaszek? Wystarczy że jest ferromagnetykiem i namagnesowane są magnesy podklejone do podstawek.

@Duderson: Ja będę jeszcze oćwiczał distal albo jakiś inny w miarę rzadki klej dwuskładnikowy, bo mnie też to denerwuje. (PS. w nadchodzącym tygodniu odbieram nową partię blaszek, w tym zaginione 150x65 i wysyłamy braki :) )
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

He, he to miło :) A zaginione 45x110 też wysyłasz?
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Awatar użytkownika
Kasa
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 36

Post autor: Kasa »

Tomash pisze:@Kasa: Ale po chcesz magnesować stal blaszek? Wystarczy że jest ferromagnetykiem i namagnesowane są magnesy podklejone do podstawek.
)
Nie zrozumiałeś- nie chcę magnetyzować blachy na podstawce, tylko zamiast magnesów w podstawkach dać właśnie namagnesowaną stal twardą. Jak to rzeczywiście działa to można trochę przyoszczędzić :wink:

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Urobisz się jak głupi magnesując stal, a otrzymany w ten sposób magnes będzie zwyczajnie za słaby. Te magnesiki nie bez powodu są robione z materiału zawierającego neodym, poczytaj o magnesach z metali ziem rzadkich:
http://en.wikipedia.org/wiki/Rare-earth_magnet
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Kasa
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 36

Post autor: Kasa »

Czyli jedynym sposobem będzie zamówienie gdzieś z neta 300 takich magnesików :roll:

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

Kasa pisze:Czyli jedynym sposobem będzie zamówienie gdzieś z neta 300 takich magnesików :roll:
I czy to jest jakiś wielki koszt?

Awatar użytkownika
Kasa
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 36

Post autor: Kasa »

A gdzie ja napisałem, że to jest taki wielki koszt :?: :roll:

Zgrzyt Dupogryz
Wałkarz
Posty: 79
Lokalizacja: Buk

Post autor: Zgrzyt Dupogryz »

300 magnesików wyniosło mnie jakieś 46 zeta wliczając kuriera. Potem dopiero do mnie dotarło że spieprzyłem - zabieram się za szczury, więc magnesików powinno by ze dwa razy tyle.
Zgrzyt

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

=D> Za nicka. Spadłem z krzesła, Zgrzycie Dupogryzie. :lol2: :lol2: ObrazekObrazekObrazek

Mam pomysł: zrób fillera w którym ukryty zostanie elektromagnes. Albo nawet niech on sam będzie tym fillerem, tylko musisz go wystylizować na produkt szczurów. Jak podłączysz do blaszanego traya i popodklejasz dodatkowe blaszki w podstawkach, powinno działać. Przy oddziałach 200 slavów takie rzeczy mogą się mieścić. :mrgreen:
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Trubas
Falubaz
Posty: 1294
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Trubas »

Na dzwonek Przyklej ten elektromagnes :D
Jeżus pisze:Trubas okazałeś się mieć większą choppę, więc masz swoją nagrodę:

Zawsze chciałem być w Nemezis :(
Obrazek

Awatar użytkownika
wedge
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 137
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: wedge »

Panowie czy możecie mi przypomnieć jakie najlepiej wybrać magnesy pod plastikową piechotę (Maruderzy/Wojownicy Chaosu) a jakie pod plastikową kawalerię?

ODPOWIEDZ