Jak zostać Generałem - czyli początkującego pytań kilka

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

Zablokowany
Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Re: Jak zostać Generałem - czyli początkującego pytań kilka

Post autor: Andrzej »

Obrazek
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Araghas
Mudżahedin
Posty: 218
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Araghas »

Może mi ktoś wyjaśnić dosłownie i dokładnie jak działa Book of Hoeth ? bo słyszałem 2 wersje, pierwsza: że mimo iż mam dublet to czar nie wyjdzie do momentu gdy wartość na kościach nie osiągnie wymaganej ilości do rzucania czaru np: rzucam na kościach dublet trójek i np 5 mam teraz 11 w puli - a czar wymaga np 15 do tego by wyszedł. 2: W RB do HE jest napisane po prostu że dublet to automatycznie IF bez MC który będzie tylko przy dublecie 6.

czyli na logikę skoro IF to czar wychodzi nie ważne czy to dublet jedynek czy piątek... dublet to dublet IF to IF

Ja już sam nie wiem

Pozdrawiam
Warhammer Fantasy Battle Blog
-----------------------------------------
http://www.araghasarts.blogspot.com
-----------------------------------------

Awatar użytkownika
krejzihed
Chuck Norris
Posty: 443
Lokalizacja: tychy-wroclaw

Post autor: krejzihed »

bylo o tym na forum...
1 wersja prawidlowa. oprocz dubletu musisz osiagnac cast value

Awatar użytkownika
Manco
Mudżahedin
Posty: 261
Lokalizacja: Siemianowice Sl

Post autor: Manco »

zawsze atakuje jako pierwszy>zawsze uderza jako ostatni czy was tez dotyczy ta zasada ze jak jednoczesnie jednostka ma te 2 zasady to sie redukuje i wali po inicjatywie? czy mimo iz macie np zawsze uderza jako ostatni (bron wielka) to i tak atakujecie z zasady jako pierwsi ?
Strzyg, wiwern, endriag i wilkołaków wkrótce nie będzie na świecie. A skurwysyny będą zawsze.

Nowo Powstałe forum o tematyce fantasy zapraszam http://www.fantasylib.pl/forum

Relosu
Kretozord
Posty: 1869

Post autor: Relosu »

asf jest nadrzedne.

Awatar użytkownika
Soulferin
Falubaz
Posty: 1431
Lokalizacja: Nicea\Warszawa

Post autor: Soulferin »

Manco pisze:zawsze atakuje jako pierwszy>zawsze uderza jako ostatni czy was tez dotyczy ta zasada ze jak jednoczesnie jednostka ma te 2 zasady to sie redukuje i wali po inicjatywie? czy mimo iz macie np zawsze uderza jako ostatni (bron wielka) to i tak atakujecie z zasady jako pierwsi ?
Normalnie jesli model ma ASF i ASL te zasady się znoszą i model bije po Inicjatywie natomiast HE mają specjalną zasadę Speed of Asuryan która powoduję ze model ma zasadę ASF bez względu na to jaką bronią walczy.
"Wojny przychodzą i odchodzą a moi żołnierze są wieczni"

Inradil
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 135

Post autor: Inradil »

Witam

Czyli np Egzekutotrzy, Black Gurad, Chooseni z 2-ręczną bronią i sztandarem ASF i tak nie walą pierwsi bo się znosi z sztandarem ????

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Egzekutotrzy, Black Gurad, Chooseni z 2-ręczną bronią i sztandarem ASF uderzają w swojej I, bez przerzutów wynikających z ASF.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Soulferin
Falubaz
Posty: 1431
Lokalizacja: Nicea\Warszawa

Post autor: Soulferin »

Andrzej pisze:Egzekutotrzy, Black Gurad, Chooseni z 2-ręczną bronią i sztandarem ASF uderzają w swojej I, bez przerzutów wynikających z ASF
Andrzeju co do Egzeków i Chosenów się zgodzę ale co do Black Guardów nie ponieważ noszą oni halabardy które nie są great weaponem. Bedą oni mieli zatem ASF z przerzutami(jesli ich inicjatywa bedzie rowna badz wyzsza niz przeciwnika).
"Wojny przychodzą i odchodzą a moi żołnierze są wieczni"

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

#-o
Zasugerowałem się resztą wypowiedzi o dwurakach i nie czytając dokładnie o jakie jednostki chodzi, skopiowałem i wkleiłem. Jasne, BG będą mieli ASF i przerzuty na hita w przypadku walki z przeciwnikiem o I równej bądź niższej.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Master of reality
Oszukista
Posty: 833
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Master of reality »

Andrzej pisze: Jasne, BG będą mieli ASF i przerzuty na hita w przypadku walki z przeciwnikiem o I równej bądź niższej
będą mieli przerzuty zawsze. Zasada :wink:
I sold my soul for rock'n roll

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Ale nie z ASF, a o tym był mój post.

Tak w ogóle, to odpowiedź na to pytanie padła w tym temacie już parokrotnie. Tak ciężko przejrzeć parę stron?
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Młody Pajak
Kradziej
Posty: 945
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Młody Pajak »

Jak widać nie każdemu się chce tyle stron przeglądać bądź użyć opcji 'szukaj'

Inradil
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 135

Post autor: Inradil »

Dziękuję za odpowiedź.


Używa ktoś z was Bitewnego Proporca ??? Czy raczej używacie innego sztandaru jako BSB. Niby na euro zasadach nie można mieć BoH i BoWD więc to chyba najlepsza opcja. 25 PG, mag z shadow i bitewny proporzec i niezły combat result może wyjść :D.

Nie widziałem, żeby ktoś pisał o itemach dla czempionów oddziałów. MOżemy wziąść w WL,PG i SM magiczne itemy do 25 pkt. Myślę, że to się strasznie opłaca. A jak wy myslicie ?? NIe jest to strata pkt, bo może się mylę ?

Co myślicie o noblu albo lordzie z Łukiem Żeglarza w oddziale łuczników ???

Relosu
Kretozord
Posty: 1869

Post autor: Relosu »

z jakim lukiem ? jaki proporzec ?? wtf ? stary mow angielskie nazwy

Awatar użytkownika
Młody Pajak
Kradziej
Posty: 945
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Młody Pajak »

ahahaha... Battle banner oraz Bow of the searfarer.

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Inradil pisze:Używa ktoś z was Bitewnego Proporca ??? Czy raczej używacie innego sztandaru jako BSB. Niby na euro zasadach nie można mieć BoH i BoWD więc to chyba najlepsza opcja. 25 PG, mag z shadow i bitewny proporzec i niezły combat result może wyjść :D.
Lepsza jest vortex+BotWD

Inradil pisze:Nie widziałem, żeby ktoś pisał o itemach dla czempionów oddziałów. MOżemy wziąść w WL,PG i SM magiczne itemy do 25 pkt. Myślę, że to się strasznie opłaca. A jak wy myslicie ?? NIe jest to strata pkt, bo może się mylę ?
Zawsze bierze się AoL albo GoC

Inradil pisze:Co myślicie o noblu albo lordzie z Łukiem Żeglarza w oddziale łuczników ???
Strata punktów
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Mortipher
"Nie po to jadę"
Posty: 350
Lokalizacja: Będzin / Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Mortipher »

dwa pytanka:

jak teraz się strzela do bretońskich pegazów z -1?

i jak lanca atakuje domek to bretońskie rycerstwo walczy pieszo.....co za tym idzie spada im as? i lanca/kopia nie działa?

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Mortipher pisze:jak teraz się strzela do bretońskich pegazów z -1?
Z łuku :D

A na serio, to tak, jest -1

Mortipher pisze:i jak lanca atakuje domek to bretońskie rycerstwo walczy pieszo.....co za tym idzie spada im as? i lanca/kopia nie działa?
Dokładnie
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Inradil
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 135

Post autor: Inradil »

Dla mnie oba oddziały są świetne i 2 będę wystawiał :mrgreen:

A jak myślicie ?? Na zasadach euro nie można wystawić BoH i BotwD (tak osłabienie na maxa ;p). W co lepiej zainwestowac w BoH czy sztandar dla lwów ????

Zablokowany