Magia Mrocznych Elfów

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Magia Mrocznych Elfów

Post autor: Murmandamus »

Do dyspozycji Shadow, Death i Dark.

Wszyskie milutkie. Ale jestem konserwatystą i zazwyczaj na dużej pozostaje przy dark magic a małej death. OCzywiscie jak z krasnalami zagrac to na duzej z bólem zabieram shadow. Mimo wszystko dark dla mnei jest najcharakterystyczniejsza dla mrocznych elfów. A z shadow podoba mi sie dziura z shades czy popchnięcie jednak nie polegam na tym za bardzo. Moze dlatego ze magie zawsze zabieram umiarkowaną.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Yudokuno
Kotu
Posty: 3023
Lokalizacja: HLOS

Post autor: Yudokuno »

Ja szczerze mówiąc rzadko grywam na magii. Zwykle mam pierwszopoziomową sorckę z dwoma scrollami i dodatkową kość dispella z bsb. Wystarcza mi D6 z siłą 3, choć shadowem nie gardzę :)

Awatar użytkownika
Handkes
Warzywo
Posty: 17
Lokalizacja: Twierda Alkarin- Leszno

Post autor: Handkes »

ja tak na prawde zazwyczaj gram na 2lvl czarodziejce i mam zawsze magie darków, na wieksze ilości ptk biore jeszcze jedna malo ze DS wiec sie nie rozdrabniam i ten 1 czar też biore z magi darków :)

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

Wraz z 7ed mocniej zainwestowałem w magię - głównie shadow - i jak na razie się nie zawodzę. Duża + mała (lub mała x2) i jazda. Jakoś mnie smok mniej kręci, a Manticory nie mam gotowej :D

Awatar użytkownika
Ritchie
Wodzirej
Posty: 710
Lokalizacja: Provinz Posen

Post autor: Ritchie »

Wiem, że za chwilę ktoś mi odpowie "kup sobie rulebooka", ale spytam :D

Jak wygląda magia shadow i death w 7 edycji ? Szczególnie interesuje mnie shadow :D

Mógłby ktoś w telegraficznym skrócie przedstawić trudność i działanie poszczególnych czarów z tych lorów ? :P

Ostatni raz grałem w 6 ed, a chcę sobie złożyć jakąś armię i nie wiem jaki zestaw herosów i jaką koncepcję zgnębienia przeciwnika przyjąć ;)

Awatar użytkownika
Ritchie
Wodzirej
Posty: 710
Lokalizacja: Provinz Posen

Post autor: Ritchie »

tej, no nie bądzcie. Egzam mam w poniedziałek i nie mogę iść do sklepu sprawdzić. Uczyć się trza ;)

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

Ritchie pisze:tej, no nie bądzcie. Egzam mam w poniedziałek i nie mogę iść do sklepu sprawdzić. Uczyć się trza ;)
Kup sobie Rulebooka :)

A tak poważniej - w Army Builderze masz te magie i bez kłopotu możesz sobie sprawdzić. W Death się zmieniła w sumie tylko kolejność czarów i są te same. W shadow sporo zmian, ale to naprawdę - nie miejsce na to i tego się trzymamy.

Awatar użytkownika
Hag Queen
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 40

Post autor: Hag Queen »

Magia DE jest niesamowicie mocna i zroznicowana. W Czarnej magii nie ma ani jednego nieprzydatnego czaru. Mamy fajowy missile na 5+ ,ktory moze powstrzymac strzelanie. Dodatkowo +1 do casta. O.o ja to rzucam na 1 kosci:D
Dodajac do tego 2 najsilniejsze z podstawowych lorow i mamy mozliwosc naprawde fajnych kombinacji. Uwielbiam dawac 3 sorcki, kazdej inny lore i dla mnie gra moze miec tylko ture magii^^

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

Dark to mój ulubiony lore. Główny jako dostawkę biorę death a rzadko shadow(praktycznie tylko vs krasie).Przedmówca już powiedział bardzo uniwersalny tylko wadą jest dosyć niski zasię pewnych czarów.
chillwind -marzenie porzeciw strzelaczom, wood elfy go nienawidzą takoż i handgunersi, krasie już mniej bo T4. A i można czasem podmrozić kogoś innego jak się uprzemy.

Doombolt- dobry missle z siłą 5 ot mniejszy zasięg ale da się żyć.
był lepszy w 5ed lecz nadal dobry

word of pain- kolejny koszmarek wood elfów i strzelaczy korzystających z bsa także przydatny w walce jak się uda w walke wczarować.

Soul stealer- marzenie przeciw wielkim klotzom lekkiej piechoty, gobliny zombie szkielety itp zdychają aż miło a my się leczymy. Bardzo przydatny na pegazowej czarodziejce wtedy można żyć z tym marnym zasięgiem 6''. Żeby byo nawet 12 cali to czar byłby jak marzenie.

Dominion - hmm powstrzymywaczka uniwersalna nawet nie musimy widzieć, coś trzeba dodawać? Czołzeni korna, smok czy teżbretonska lanca nagle nie szarżuje, duży klotz tunderersów, maszynka wredna nagle nie strzela, wielki wspaniały slaan, arcymag helfów nagle nie czaruje w swojej turze. 12 cali da się żyć choć wolałbym więcej troche tak z 18 ech marzenie.

Horror- najlepszy czar. Niszczyciel z przyzwoitym zasięgiem robiącym paniki no sv duży wzornik. Ah miło popatrzeć jak coś schodzi od tego.
Skutecznośc maleje wraz z większą siłą przeciwnika ale co z tego.
gral i qusting tak samo schodzą jak swordmaster ale warto też położyć ironbreakera lub black knighta tym( 5,6).

Bez tego loru nie potrafię się obejść.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Izo
Falubaz
Posty: 1112
Lokalizacja: Front Wyzwolenia Pragi

Post autor: Izo »

Ja bym obstawiał, że najlepszy jest Dominion - mozna tym zrobić komuś niefajne kuku wystawiając go na szarżę chariotów, smoka, Manticory lub CoKów. Cała magia jest fajna, ale i tak często dawałbym Shadow i Death: oba lory mają coś fajnego a pitka jest równie dobra na krasie i na trupy wszelkiej maści jak i na bretkę. Dark jest za to lepszy na elfy, ale też na elfy brałbym death (dużo missili). Najfajniesze w tej magii i tak jest + 1 do casta :)

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

Murmandamus pisze: gral i qusting tak samo schodzą jak swordmaster ale warto też położyć ironbreakera lub black knighta tym( 5,6).

Bez tego loru nie potrafię się obejść.
No nie do końca, graal i questing knight= s4, swordmaster= s3...

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

Jeśli chodzi o scisłość to każda magia u nas ma +1 nie tylko dark Izo.
trikk ano prawda, mój błąd.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Izo
Falubaz
Posty: 1112
Lokalizacja: Front Wyzwolenia Pragi

Post autor: Izo »

Wiem wiem :D Chodziło mi o to że w magii i dark elfach najlepsze jest +1 do casta :)

Awatar użytkownika
Łuki
Pseudoklimaciarz
Posty: 33

Post autor: Łuki »

mi sie najbardziej podoba to że chillwind uniemożliwia strzelanie KOCHAM TO!!! :)) szczególnie świetnie sprawdza sie na muszkieteracg;d;d

Awatar użytkownika
mika
Wałkarz
Posty: 97
Lokalizacja: kreuzburgs elites
Kontakt:

Post autor: mika »

Magie mamy naprawde bardzo dobra i ciekawa, gdyby tylko w nowej edycji wszystkie zasiegi zwiekszyc o 6" to bylby miod i nie trzeba innych zmian w magii :D

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2177
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

I tu jest największa bolączka naszej magii. Zaklęcia są silne, ale mają za mały zasięg i trzeba widzieć cel, a najlepsze są właśnie takie czary które działają na całym polu bitwy i czarodziej nie musi widzieć celu.
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

ajpinus
Chuck Norris
Posty: 415

Post autor: ajpinus »

Magia Beast to jest to co lubie najbardziej. W niej jest wszystklo dla duzego maga.
od bear's anger - zajebioza robi ci potwora z bohatera, przez magic missle 2d6 z sila 3 i drugi magic missle co wali jak balista, dalej the beast cowers unieruchamia jednostke przeciwnika, az po popychaczke. No kurde czego wiecej chciec od magii. Nawet czar ktory zbiera ci uciekajaca jednostke moze sie okazac kluczowy dla bitwy. Do tego tylko czar pierwszy dziala na 12 cali reszta na 24 albo na cala plansze.

Awatar użytkownika
Mike
Mudżahedin
Posty: 343
Lokalizacja: Bastion

Post autor: Mike »

Fajnie ale wiesz, że grając DE nie możesz jej używać, prawda? o0
Mhroczniaki mają dostęp do deatha, darka i shadowa...

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2284

Post autor: Artein »

i póki co Slaanesha, nie zapominajmy o Slaaneshu

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Magia DE? hmm... nie ma co nazekac :P tylko szkoda ze mamy tak mało przedmiotów które były by dobre dla czarodziejek i co mnie boli nie mozna im dawac kusz ani nie ma dla nich laski takiej jak posiada moratii. Uwazam ze do naszej magi mozna by dodac jakies sensowna itemy które ją wspomogą : )

ODPOWIEDZ