zasady euro

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Re: zasady euro

Post autor: kudłaty »

Zmiany naprawdę delikatne ale rozsądne, zdjęcie latarki w skavenach ma sens, zablokowanie dużej ilości eteryków w turnieju drużynowym także. Natomiast w kwestii deathstarów chyba lepiej równać w dół niż w górę za 450pkt wchodzi 27 whitelionów z commandem, i tak dużo lepszy oddział niż większość armii może postawić. Rozumiem że orasy dostają nowe booka i można je olać, ale są takie armie jak ogry (mimo sukcesu we Włoszech na turnieju), bestie czy TK (nie wykluczone że dostaną nowego booka) które od razu wypadają z rozważań, a głupie 100-200pkt nie spowoduje że nagle bestie z ogrami zmiażdżą system.

Awatar użytkownika
Bałagan
Chuck Norris
Posty: 507

Post autor: Bałagan »

VC z chanelingów mają 8 kości i 2 z przedmiotów, razem 10
black coach wciągając 3 kości z puli, zostawia tylko 7 kości
czy VC z magii death mogą jakiekolwiek kości sobie dorobić?

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

Już dorobiły dwie.

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

Favour of the Gods cannot be taken by a Champion of a Chosen of Tzeentch unit

To jakieś jaja?

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

Tylko na chosenach tzeentcha potrafisz grać z wardem na 3+ ? wstyd mi za Ciebie ; [
Obrazek
T

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

Hmmm... w sumie wolałbym już aby Ołtarz był 0-1 ale trudno niech tam będzie...
Trzeba się będzie jakoś dostosować.

Za to bardzo mi się podoba dodanie po 200 punktów dla Zwierzoludzi, Ogrów i TK.

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

kudłaty pisze:Zmiany naprawdę delikatne ale rozsądne, zdjęcie latarki w skavenach ma sens, zablokowanie dużej ilości eteryków w turnieju drużynowym także. Natomiast w kwestii deathstarów chyba lepiej równać w dół niż w górę za 450pkt wchodzi 27 whitelionów z commandem, i tak dużo lepszy oddział niż większość armii może postawić. Rozumiem że orasy dostają nowe booka i można je olać, ale są takie armie jak ogry (mimo sukcesu we Włoszech na turnieju), bestie czy TK (nie wykluczone że dostaną nowego booka) które od razu wypadają z rozważań, a głupie 100-200pkt nie spowoduje że nagle bestie z ogrami zmiażdżą system.
OGRY są mocne! a za te 200 punktów da się sesnowną rozpę ułożyć, IMO boost całkiem spoko...
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
gerald_tarrant
Masakrator
Posty: 2630
Lokalizacja: Liverpool/Wrocław

Post autor: gerald_tarrant »

Waldi pisze:Favour of the Gods cannot be taken by a Champion of a Chosen of Tzeentch unit

To jakieś jaja?
teraz po prostu będą choseni khorna, a favour na herosie

imo dużo gorzej mają Vampiry, z kasacją GW na Gwardii z Drakenhoffem

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

buahaha :) nie interesuje mnie w ogóle jakoś temat euro, ale gdzie mogę doszukać się zasad? :) skasowanie GW i Drakenhoffa :lol2:
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
gerald_tarrant
Masakrator
Posty: 2630
Lokalizacja: Liverpool/Wrocław

Post autor: gerald_tarrant »


Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

gerald_tarrant pisze: teraz po prostu będą choseni khorna, a favour na herosie

imo dużo gorzej mają Vampiry, z kasacją GW na Gwardii z Drakenhoffem
Fakt - choseni teraz najlepiej wypadają Khorna (no i favorek się mieści wtedy na czempionie)

Wampirom nieco współczuję :P
Albo mi się wydaje albo większość rozpisek daną armią będzie wyglądało (niemal) identycznie...

Awatar użytkownika
gerald_tarrant
Masakrator
Posty: 2630
Lokalizacja: Liverpool/Wrocław

Post autor: gerald_tarrant »

ograniczenia Euro wydają mi się być już przegięte :/
mogliby zrobić chociaż COKOLWIEK z WL,zamiast dawać im dodatkowe punkty, jeśli już przycinają Gwardię i CHosenów, bo teraz imo balans staje się bardzo zachwiany...

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Jakoś HE nie wygrywają turnieji, powiem nawet ze są w dolnej części stawki. WL są cholernie mocni w walce, ale to nadal elfy z T3 padające jak muchy w CC, jeśli nie wcześniej nie wytną wszystkiego do nogi. Magia ich karci, strzelanie pomimo As 3+ też powoli ich wykrusza. A w odróżnienu od GG nie wskrzesisz ich 20 na turę :)
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
gerald_tarrant
Masakrator
Posty: 2630
Lokalizacja: Liverpool/Wrocław

Post autor: gerald_tarrant »

Andrzej pisze:elfy z T3 padające jak muchy w CC, jeśli nie wcześniej nie wytną wszystkiego do nogi.
czyli co teraz ich zabije, jek już nie ma chosenów i gwardii?

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Mortary i STank!
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Helcanon, trebeusz, 3 klopy krasnoludzkie, 30 ghouli z ASF, 40 ghouli bez ASF, jakikolwiek oddział z dużą liczbą ataków od boku/tyłu, hydra/smok od boku/tyłu, blood knighci z każdej strony :)
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Quaki »

Andrzej pisze: 3 klopy krasnoludzkie,
dwie [-X
I nie radzą sobie tak pięknie z WL w kresce :(

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

No ok, ale jak WL będą w kresce, to nie będą się tak mocno bili i łatwiej je będzie blokować. Tak czy inaczej, jest sporo rzeczy kosztujących mniej niż 500 punktów potrafiących pojechać taki klocek 28 WL.
Nie mówię że WL są słabi, bo nie są, ale w odróżnieniu od 30GG z drakenhofem nie wygrywają ze wszystkim :)
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

Na początku tematu było o lookoucie z Infernala ja zapytam o 13-tke.
W oddziale jest 20 modeli w tym heros. Rzucam 21 na ilość modeli do zdjęcia a heros zdaje lookouta. Ściągam wszystkie modele poza herosem ale czy z zabitych modeli tworzy się oddział clanratów? Według mnie oddział clanratów się tworzy a herosa umieszcza się 1" od tego oddziału.
Obrazek

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Hmm, imo nie, bo nie zabiłeś całego oddziału, który był celem czaru.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

ODPOWIEDZ