Porównanie armii

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mhroczny Rycerz
Falubaz
Posty: 1146

Re: Porównanie armii

Post autor: Mhroczny Rycerz »

Z tego co wymieniłeś to imo najlepsze skaveny są. Zajedwabisty fluff, kozackie modele i mocne pierdolnięcie :D
White Lion pisze:Mam prośbę :)

Nie, nie masz. Chyba że znudziło Ci się to forum, to wtedy możesz kontynuować nakłanianie do piractwa -- Tomash
Why so serious? ;)

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Ale najpierw przelicz kase która musisz wydac na szczurki :wink:
Bo tania armia to nie jest :roll:
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Moss
Wałkarz
Posty: 64

Post autor: Moss »

No nie wiem, dzięki IoB cena bardzo zmalała.

CAR2N
Chuck Norris
Posty: 562
Lokalizacja: Kraków

Post autor: CAR2N »

Poczytaj jeszcze temat O&G "idzie nowe" ,za okolo 3tyg bedzie nowy podrecznik , nowe figurenki fajne , no i ten klimat ;) A z tych 3 co pisales to bym skaveny odrzucil
WFB playing since 1994

Moss
Wałkarz
Posty: 64

Post autor: Moss »

O&G są spoko, ale tak szczerze to wolałbym armię złożoną z samych orków, aktualne figsy goblinów mi się nie podobają, no, może poza nocnymi, ale niesamowicie gryzą mi się z orkami.

A co do Skavenów to są jak najbardziej fajne :) Powiedz, co jest w nich nie tak?

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Ilość modeli potrzebna do gry ;)

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Zwykle jest ich ponad 200 :wink:
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Moss
Wałkarz
Posty: 64

Post autor: Moss »

Mnie to nie przeszkadza :) Tylko pytanie, czy w regimentach jest dużo więcej figsów za tą samą cenę w zł? Zresztą zaraz sprawdzę.

EDIT: Ups, jednak nie, a jak już to niewiele. Ale i tak pozostaje przecież IoB, więc z ceną nie jest tak źle.

EDIT2: Powiedzcie, w rozpiskach używa się Stormverminów? Jak dla mnie najładniejszej jednostki Skavenów :mrgreen:

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Nie o to chodzi, czy są w rozpiskach, ale czy tobie podobają się modele i jednostka do gry ;)

Moss
Wałkarz
Posty: 64

Post autor: Moss »

Wiem, wiem, ale zawsze lepiej, kiedy podobająca mi się jednostka jest przegięta 8)

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Z tego co się orientuję to są dobrzy ;)

Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Post autor: Hobbit »

Stormvermini są jak najbardziej grywalni. Są co prawda sporo droższą i tylko nieco lepszą wersją clanrata, ale możliwość dania im magicznych sztandarów powoduje, że są dość powszechnie używani.
Z dozbieraniem clanów nie ma problemu. Ci z IoB są całkiem dobrze wykonani i nie tacy drodzy. 2 zestawy zapewnią ich ci więcej niż dość.
Najgorzej (jeśli chcesz mieć pełen WYSIWYG) jest z niewolnikami. Potrzebujesz 100-150 modeli, a te z IoB mają przymocowanie na stałe tarcze, których raczej się slavom nie daje. Można jednak użyć w charakterze slavów modeli wielu innych ras. Mieszanka szczurów (w większości), goblinów, flagelantów, beastmenów itp. pozwoli twojemu przeciwnikowi łatwo zorientować się kto jest kim. Więc jeżeli masz możliwość kupienia kilku po dobrej cenie to prawie wszystko się nada.
A jeżeli WYSIWYG nie jest ci niezbędny to po prostu weź clany z IoB i inaczej pomaluj.

Napędzani rządzą władzy i paranoją generałowie, chore wynalazki i potworne bestie wyhodowanie w trzewiach ziemi pozwolą szczurom podbić świat! Jeżeli ktoś ci radzi zbieranie czegoś innego nie słuchaj go, a Rogaty Szczur cię wynagrodzi.
Ostatnio zmieniony 14 lut 2011, o 00:04 przez Hobbit, łącznie zmieniany 1 raz.
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Wszystkie panie na forum nimi grają. Pytanie, dla czego??
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Moss
Wałkarz
Posty: 64

Post autor: Moss »

Tematu DE jeszcze za bardzo nie pogłębialiśmy. Na dobra sprawę nabrałem szacunku do tej armii podczas czytania AB HE :mrgreen: Można pokombinować z układaniem rozpisek, czy jest jakiś z góry ustalony schemat?

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

U DE możesz grać jak Ci się żywnie podoba i żadne złożenie nie będzie słabe. Sam wybrałem DE na pierwszą armię nawet zasad nie znając i muszę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony ;)

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Bestie sa bardzo mocna armia szczegółnie na zasady EURO. bez ograniczen to taki magiczny defens, gra się bardzo przyjemnie i takoż robi wyniki.

Ale to armia która nie daje taryfy ulgowej - nic tu nie robi się samo, a błędy okupuje się zaiste srodze ; )

Moss
Wałkarz
Posty: 64

Post autor: Moss »

Dzięki wszystkim za pomoc :)
Mam jeszcze pytanie do graczy zachwyconych fluffem HE, mianowicie od której edycji zaczynaliście?
Aha, no i komu Malekith przypomina Darth Vadera? :mrgreen:

Awatar użytkownika
Andronicus
Chuck Norris
Posty: 566
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Andronicus »

W celu zaznajomienia z elfickim fluffem polecam booki do 6ed. W booku do HE i DE jet opisana ta sama historia z perspektywy znienawidzonych wrogów. Ech ta propaganda :wink: W dodatku znaleźć w nich można klimatyczne opowiadanka, czego nie uświadczysz w aktualnych AB.

Mi Malekith też kojarzył się z Darthem Vaderem, tyle że dla niego nie ma już ratunku :wink:

Moss
Wałkarz
Posty: 64

Post autor: Moss »

No i właśnie chodzi o to, że odechciało mi się zbierać HE po przeczytaniu 7 ed. AB, ale wczoraj miałem okazję poczytać 6 ed. AB i wreszcie poczułem ten klimat :D A AB od DE czytałem tylko 7 edycyjny, na propagandę się nie natknąłem. Wniosek: wyrwać wszystkie strony zawierające fluff i wkleić te z 6 ed :mrgreen:

Awatar użytkownika
Andronicus
Chuck Norris
Posty: 566
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Andronicus »

Dokładnie :D Ja na zbieranie DE zdecydowałem się właśnie w 6ed ze względu na znakomity klimat i figsy. Nie przeszkadzało mi nawet że była to wówczas jedna z najbardziej wymagających armii w grze. Jak widać opłaca się dobierać armie ze względu na na figsy i klimat. Bo zasady się zmieniają a figurki pozostają :wink:

ODPOWIEDZ