BITWA O BIAŁYSTOK 2011, WYNIKI NA STR. 41

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Re: BITWA O BIAŁYSTOK 2011, 2-3.04.2011, 2400 ETC, Białystok

Post autor: Kalesoner »

Nie widze w regulaminie info o noclegu na terenie turnieju, poza przestrogą żeby zachować umiar. Jak jest?
Obrazek

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8173
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Kalesoner pisze:Nie widze w regulaminie info o noclegu na terenie turnieju, poza przestrogą żeby zachować umiar. Jak jest?
Noclegi: zapewnione.
Obrazek

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

No to git. :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

Wymóg WYSIWIGu to przegięcie... czasem jest to trudne do osiągnięcia, szczególnie jak się pozmieniało uzbrojenie przy zmienie edycji.
Konwertowanie warriorow na halabardy na przykład to katorga... dopiero z jednym klockiem sobie poradziłem;p

Ale malowanie choćby szczątkowe powinno być... choćby 5 pkt
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7831
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Wreszcie wiem po co robiłem wysiwygową armię. Brawo panowie. Dosyć szajsu na stołach masterowych...
(Warriorów jednym mam z halabardami a drugich z handweaponami :wink: )
Ostatnio zmieniony 25 lut 2011, o 17:59 przez Grolshek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Druchii
Kretozord
Posty: 1878

Post autor: Druchii »

Boże jak Ty zrzędzisz...
Na ilu masterach w sezonie grasz?............

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7831
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Druchii pisze:Boże jak Ty zrzędzisz...
Na ilu masterach w sezonie grasz?............
A co to niby ma do rzeczy ? Jak ja nie gram to może być syf ? Proszsz cię... Ale dzięki za nazywanie mnie Bogiem. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Druchii
Kretozord
Posty: 1878

Post autor: Druchii »

Dlaczego zakładasz, że będzie syf...
I jeśli będzie to, że będzie tolerowany?
Proszę Cię....

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7831
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Druchii pisze:Dlaczego zakładasz, że będzie syf...
I jeśli będzie to, że będzie tolerowany?
Proszę Cię....
W regulaminie stoi jak byk że nie ma być syfu. A do tego syf ma być ściągany ze stołu. Więc jest bardzo dobrze. Chyba się nie zrozumieliśmy nieco... Ja chwalę a Ty zachowujesz się jakbym zrzędził że jest źle... A syf widziałem na Kohortexie i Bazyliszku. Którego w życiu nie dopuściłbym na masterze.

Awatar użytkownika
Druchii
Kretozord
Posty: 1878

Post autor: Druchii »

Na tym masteże ja sam nie będę dopuszczał jakichkolwiek proxów....
Jak ktoś będzie ze mną grał bitwę i nie będzie miał odpowiednich figsów to sorry...Zrzuta ze stołu...
Widzisz Grolshku, 8ed jest jaka jest/specyficzna...Śląsk się wybronił bo mają duże środowisko, wuwua też...Ale czy nam się uda zebrać komplet? zobaczymy. jest kilka czynników które sprawiają, że zasady są jakie są:
1) Euro i wyniki z bitew
2) ludzie którym ciut brakuje do pomalowania armii a chętnie pojadą bo będą mieli szansę zagrać
3) frekwa a dwa wyżej wymienione punkty ;)

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Tia, po prostu kolejny krok w kierunku syfu.

Dramatyzuję, bo na lokalach na Narbutta co raz gram z jakimiś armiami, które wyglądają mniej więcej tak: dziesięć czarnych obłupanych koni obryzganych czerwoną farbą, do jednego przyklejony srebrny jeździec. Potem się okazuje, że w tym oddziale w zasadzie jedzie 3 bohaterów, a ten srebrny jeździec to champion. Itd, itp.

Póki na Narbutta były oceny malowania, to aż tak źle nie bywało, z niechlubnym wyjątkiem korzenia JJa i bodaj armii Jasiaaa. Teraz coraz częściej syf... bo po co się starać, bo można testować rozpę, w której zasadniczo mam 30% pomalowanych figurek.

Na tym masterze będzie tak samo. Trzy kolory, czyli czarny podkład, w okolicy twarzy gruba plama elf flesh z grudkami i jakiś srebrny drybrush nałożony na co bardziej wystające elementy. To już widzieliśmy. Sorry, ale ocena malowania jest po to, żeby gracz spiął DVPĘ i domalował przyzwoicie armię, dorobił podstawki, traye, posypki itd. A tak przyjadą lenie z syfem z jeszcze będą pitolić, że "pure skill to jest to".

Awatar użytkownika
f4n
Wałkarz
Posty: 77
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: f4n »

Barbarossa pisze:Na tym masterze będzie tak samo. Trzy kolory, czyli czarny podkład, w okolicy twarzy gruba plama elf flesh z grudkami i jakiś srebrny drybrush nałożony na co bardziej wystające elementy. To już widzieliśmy. Sorry, ale ocena malowania jest po to, żeby gracz spiął DVPĘ i domalował przyzwoicie armię, dorobił podstawki, traye, posypki itd. A tak przyjadą lenie z syfem z jeszcze będą pitolić, że "pure skill to jest to".
Zakładasz w ciemno, że będzie syf mimo, że organizatorzy piszą o restrykcjach i ściąganiu czegokolwiek niejasnego, nienadającego się do gry ze stołów. Podawanie przykładów innych turniejów jest słabe, bo przecież możemy wszystkiego dopilnować, nie jest to niewykonalne, right?

Awatar użytkownika
Druchii
Kretozord
Posty: 1878

Post autor: Druchii »

Barb, ja też mam armię pomalowaną na maxa masterowego i lubię grać przeciwko takim armiom...
Ale może jak dodamy wysiwyg na armii a jak nie to sprzątanko to ludzie to potraktują serio...?

Awatar użytkownika
krusk
Chuck Norris
Posty: 545
Lokalizacja: Nikt się nie spodziewa...

Post autor: krusk »

Zaraz presja graczy przepchnie nową ustawę.
Ja osobiście chcę, by takie trzy kolory były dopuszczone, nawet kosztam 0 za hobbystyke.
Rok temu byłem ostatni, teraz też raczej będę wśród drugiej połowy graczy.
Moge sie nie wyrobić z malowaniem, więc w ostateczności maznę tylko 3 kolory.
Rok temu zrobiłem tak ze szczurkami. To był błąd!
Od tego czasu rzadziej nimi gram, bo wstyd mi się pokazać z tym.
Infernal Puppet pisze:Skavenom udaje się 100%, nieudane projekty to sabotaże konkurencji więc się nie liczą :wink: .

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

f4n pisze: Zakładasz w ciemno, że będzie syf mimo, że organizatorzy piszą o restrykcjach i ściąganiu czegokolwiek niejasnego, nienadającego się do gry ze stołów.
pożyjemy zobaczymy - do tej pory żadnemu organizatorowi się to nie udało - nie bez powodu lepiej jest zrobić ocenę malowania niż wykłócać się z uczestnikiem czy model jest czy nie jest ok... pożytek niewielki a poruta i kłopot duży :(

pozdro,
Ż.

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

f4n pisze: Zakładasz w ciemno, że będzie syf .
Wiesz, gram w battla od 12 lat, stąd widzę bardzo jasną prawidłowość: Brak oceny malowania=syf. Bo:

...po co mam się wysilać czy spinać przed turniejem, skoro nie ma oceny malowania - wystarczą podstawowe kolory
...kupię tych 60 flagellantów, machnę ich sprejem, brązowym, trochę flesha na twarze i srebrne na broń... podstawek nie muszę robić, a zawsze chciałem wystawić taką rozpę
...a movement traye to sobie wytnę z kartonu

A pogróżki o zdejmowaniu/nie dopuszczaniu armii to sobie możesz wsadzić. Chyba w życiu ze trzy razy to się zdarzyło w historii battla w Polsce, żeby kogoś cofnęli do domu, choć na każdym masterze chyba widywałem pojedyncze armie baaardzo dyskusyjnie dopuszczalne. Teraz po prostu dyscyplina się jeszcze bardziej poluzuje.

Po sobie widzę, jak silnie motywuje ocena malowania (zdarzało mi się w życiu brać dzień wolny z roboty, żeby np. skończyć regiment) żeby się starać.

Jeśli chodzi o wysiwyg na armii - sorry, ale inną jest sytuacja, kiedy ktoś np na lordzie na smoku ma HW+shield, a powinien mieć dwuraka (ale cała armia jest zajebiście pomalowana) a zupełnie czym innym jest sytuacja, kiedy cała armia wygląda jak modelinowe drybrushowane wściekłymi kolorami kupy gdzie command group nie odróżnia się niczym od reszty. Po to jest ocena malowania, żeby to uczciwie OCENIĆ. A brak WYSIWYG jest grzechem od pewnego stopnia.
Ostatnio zmieniony 25 lut 2011, o 18:44 przez Barbarossa, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Planujecie jakieś wyście grupowe do pubu? w piątek czy w Sobotę?
I czy w razie piątkowej imprezy będzie możliwy nocleg na sali?
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

Nawet jak nie chcemy oceny malowania, co statystycznie kończy się obniżeniem poziomu armii, to są tam takie rzeczy które powinny pozostać:
-movement traye,
-elementarny WYSYWIG, ok to że wampir ma na figurce skrzydło a na prawdę nie lata to luz, ale jak widzowie pytają z jaką armią grasz bo nie wiedzą to hardcore,
-codex, miałem "przyjemność" grać ostatnio z graczem mającym dzwonek i nieposiadającym tabelki do niego, nie to że mu nie wierzyłem ale po prostu sam nie był pewien więc chodziliśmy sprawdzać,
-tzw. przybory, fajnie możemy grać jedną miarką ale fajniej się gra mając do dyspozycji dwie idzie po prostu szybciej,
Skoro chcemy mastera na pure skill, bardzo fajny pomysł, ale nadal można wpisać do regulaminu że jak ktoś zdrowo przesadzi to wsadzi mu się X karniaków za hobbystykę. Wiadomo że wywalenie figur to ekstremum, które może kiedyś się zdarzy ale takie -10pkt boli. Mamy wtedy turniej gdzie o miejscach decyduje pure skill a nie +3 a +1 za spójność armii, natomiast śmiecioarmie i brak szacunku dla przeciwnika (brak miarki, trayi etc) są penalizowane.

Awatar użytkownika
CzarnY
Falubaz
Posty: 1470
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok!

Post autor: CzarnY »

bo oczywiscie na innych masterach, z punktowanym malowaniem nie zdarzaja sie oddzialy/armie machniete na 3 kolory (podklad, bron, buty), gdyz gracz sie nie wyrobil :).

jesli chodzi o sciaganie ze stolu, to mozecie byc pewni, ze wykorzystamy cala game srodkow dostepnych dla orga - od prosb, przez karniaki, walkowery, az po wydalenie z turnieju jakby ktos zlapal agresora. to nie jest tak, ze ten zapisek jest dla picu - traktuję go bardzo powaznie. Bless na poprzednim Bazylu pokazal, ze jak sie ma los cojones, to mozna i my z sYskiem tez zamierzamy móc. poza tym, zwracam uwage, ze hobbystyka bedzie oceniana i nawet oddzielnie nagrodzona.
Arbiter Elegancji pisze:Planujecie jakieś wyście grupowe do pubu? w piątek czy w Sobotę?I czy w razie piątkowej imprezy będzie możliwy nocleg na sali?
tak jest, aczkolwiek najpierw chcemy ustalic, kiedy blatujemy (odnosnie piatku). cos bedzie na pewno.
w razie piatkowej imprezy nie bedzie spania na sali na 100%, ale przenocujemy ludzi po domach. smialo wpadaj :).

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

CzarnY pisze:tak jest, aczkolwiek najpierw chcemy ustalic, kiedy blatujemy (odnosnie piatku). cos bedzie na pewno.
w razie piatkowej imprezy nie bedzie spania na sali na 100%, ale przenocujemy ludzi po domach. smialo wpadaj :).
Czyli jednak Hitler nie kłamał mówiąc o tych epickich imprezach z FW 8)
Może znów uda mi się wyciągnąć zulusa na romantyczny spacer wieczorem :lol2:
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

ODPOWIEDZ