Forest Spirity

Wood Elves

Moderator: Gremlin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bartas
Chuck Norris
Posty: 640

Forest Spirity

Post autor: Bartas »

Witam

myślę nad armia autorską, i porównując to co chce mieć za figurki to tego co jest w grze to najbardziej pasują forest spirity

jako gracz lizardowy nie znam się na tym a chciałbym się dowiedziec jak ta armia wygląda na stole

i prosiłbym także o rozpiske. Nie pg, tylko klimacik :) mile widziany format to 1500

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Muniek
Mudżahedin
Posty: 318
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Muniek »

W sumie moglbys zlozyc armie z samych forest spiritow tylko wygladalaby ona strasznie monotonnie.

W corach tylko driady i pewnie by sie skonczylo na tym ze wystawilbys sporo oddzialow tej jednostki a wtedy robi sie za ciasno.Taka monotonnia nie jest taktycznie pozadana.

W specialach wlasciwie tylko Wild Riderzy zasluguja na uwage.No chyba ze chcesz zagrac tez Treekinami.Tylko w takim wypadku mialbys armie klimatyczna tylko pewnie nie ugralbys za wiele.

No i treemen na dokladke.
I jest jeszcze problem z bohaterami.Jezeli driadke to moim zdaniem nie nadaje sie ona do niczego.Nie warto po prostu.Wiec sytuacja podobna do Treekinow.
Mozna jeszcze bohatera Wild Riderow wystawic albo magow z Glamourweave Kindred.
Tylko z tego co zrozumialem to chcesz miec jedynie jednostki wygladajace jak ruszjacy sie las ;) a nie zwykle elfy tylko z specjalną zasadą Forest Spirit.
Jezeli tak to moim zdaniem nie warto.W armii WE jest duzo jednostek i mozna naprawde cos bardzo fajnego na normalnych zasadach tej armi sklecic.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Bartas
Chuck Norris
Posty: 640

Post autor: Bartas »

i tak nie lubie WE więc kazde zestawienie ich jest nudne :P treekinow bym wystawial, jestem tego pewien.

Powiem wprost, chce złożyć armie Chochołów, kto czytał albo oglądał Wesele ten mnie zrozumie

i zamysl armii byl taki zeby nie było różnych zasad, bo bym sie nie połapał które chochoły mają immune to psycho a które nie, chyba że wymyśle coś co będzie chochołom pomagać :wink:

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

w sumie załozenie jest ciekawe, tqak do 2500 maks tym mozna jeszcze ugrać bez zbytniej monotoni ;) Treeman ancient jako generał, reszta brainwaith, w corach sporo driad, 4 oddziały treekinów :P i treeman, myśle, że dałoby się tym też grać ale typowo pod fun, aczkowliek armia dobrze wymodelowana i pomalwoana mogłaby sprawiać zajebiste wrażenie
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Muniek
Mudżahedin
Posty: 318
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Muniek »

i tak nie lubie WE więc kazde zestawienie ich jest nudne
jestem zbulwersowany ;)

chce złożyć armie Chochołów,
No to rzeczywiscie moim zdaniem nie wiecej niz 1500 pkt.
Za malo jednostek do wybory- jednak byloby zbyt monotonnie na wieksze punkty.
chyba że wymyśle coś co będzie chochołom pomagać
No to tylko jacys chlopi z kosami ;)

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

a tu się nie zgodze, że do 1500 maks, zapomniałes o treemanie anciencie, któy naprawde dodaje kolorytu takiej armii. Co do tych chłopów z kosami ;) magowie z tą śćieżką są bardzo dobrym wyborem, np bierzez na herosów: treemana, driada i własnie tego maga jako opiekuna i elfa, który zna ich język i przekazuje informacje, którą chcą powiedzieć drzewa reszcie elfów a przy okazji dasz mu dwa scrolle ;) . Dziek itemu będizesz miał dobre zabespieczenie przed magią w postaci 5DD i 2 scrolli chyba, że jeszcze treeman ancient coś generuje? I w sumie leciutko tez poczarujesz, 3 boundy, plus 5DD nie jest tak zle przeciwko armią z caddym, których coraz mniej się widuje ;)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Qbas
Chuck Norris
Posty: 644
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Qbas »

może jeszcze ewentualnie spellsingerkę...

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

czytajcie ze zrozumiem - rozpiska klimacik..a wy chcecie zeby to bylo grywalne i malo monotonne...

na 1500 pkt nie wszystko sie mieści - mysle ze dobrym formatem byłoby 2250 :)

oto przykładowa rozpiska na 1500 pkt - nie jest IMO bardzo monotonna

1 Branchwraith @ 165 Pts
General; Magic Level 1
[50 pkt na przedmioty]
1 Branchwraith @ 165 Pts
Magic Level 1
[50 pkt na przedmioty]

8 Dryads @ 96 Pts
8 Dryads @ 96 Pts
9 Dryads @ 108 Pts
9 Dryads @ 108 Pts

3 Treekin @ 195 Pts
4 Treekin @ 280 Pts
Champion

1 Treeman @ 285 Pts

Casting Pool: 4
Dispel Pool: 4
Models in Army: 44
Total Army Cost: 1498
Obrazek

Awatar użytkownika
Vanirh
Chuck Norris
Posty: 620
Lokalizacja: Karak Beton(Karak Świebodzin)

Post autor: Vanirh »

Treeman Ancient

General

Annoyance of Netlings
Lamentation of Despairs


Treeman

Dryads 9

Dryads 9

Dryads 9

Dryads 9

Dryads 8
Branch Nymph

Treekin 3
Elder

Treekin 3
Elder

Treekin 3
Elder

Branchwraith
Pageant of Skrikes

Branchwraith
Cluster of Radiants


Rozpiska na 2333, zostały jeszcze całe 2 pkt, co z nimi zrobić :twisted:

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

usunac championow z tych trojek treekinów (placisz 20 pkt za jeden atak wiecej) wywalic z jedna driade ..i masz ok 70 pkt wolnych - za to kolejny treekin lub dopakowac herosow..
no i mozna grac - nie jest to armia mocna i na turniejach bedzie radzila sobie slabo - choc jestem pewien ze niektore armie nie beda mialy latwo z ta lawina drzew.

do gry towarzyskiej nadaje sie jak najbardziej.
Obrazek

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

zdajesz sobie sprawe, ze masz 5 dd i zero scrolli? magii tez malo... masz 4 pd i 3 boundy ( =1 one use only tak :> ) jedyne co ta armia ma to ten niby walec ale sporo armii to rozjedize bez problemow;] jak dla mnie mocno srednie, ale nie przez plewiactwo treekinow czy tez treemana ancienta (te sa spoko) ale poprzez zlozenie rozpy ;]

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

Jak już pisałem gdzie indziej - bo sobie gram towarzysko DE (na turniejach oczywiście WE). Moje DE na takie punkty by to wessały nosem. Niby są Treekin i driady, ale w takiej ilości przeciw manewrowej armii sprawi to tobie problemy. Wbrew pozorom twoja armia jest strasznie nieruchawa i byle fascik czy harpie podrzucone na 8'' od ciebie i człapiesz.

Awatar użytkownika
Vanirh
Chuck Norris
Posty: 620
Lokalizacja: Karak Beton(Karak Świebodzin)

Post autor: Vanirh »

no, jk znajde się w 1 turze u swego przeciwnika znajde się na jego połowie, a z przodu kiny i drzewce, to robi się gorąco

ODPOWIEDZ