Booxi maluje

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7593

Re: Booxiego zmagania z Krasnoludami

Post autor: smiejagreg »

Całe stylisko maluję na ciemny brąz, potem ciągnę jasnobrązowe kreski wzdłuż styliska - mogą być grube, nie muszą być proste. Następnie maluję cieńsze kreski kolorem ochry - w sumie też nie muszą być proste... Po czym całość washuję gryphon sepia i szlus, może to nie rewelacja, ale IMHO ujdzie. Spróbuj na jednym stylisku, zobaczysz jak wyjdzie... Myślałem wcześniej, że to trudne, ale okazało się, że jakoś wychodzi. Trochę widać na moich slayerach w galerii, ale zdjęcia kiepskie. Jak skończę swoich to wrzucę fotki...Pzdr.

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Świetne, te brody są najlepsze :) Podoba mi się staranność. I skóra dużo lepsza :)


Awatar użytkownika
Heptun
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3723
Lokalizacja: klub SALAMANDRA - Włocławek

Post autor: Heptun »

Nie no brody wymiatają, ale do skończenia masz cały czas podstawki :wink:

I pewenie masz ten sam problem co ja - ni jak nie ma pomysłu jak trzeba je wykończyć :mrgreen:
:twisted: Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek :twisted:

Awatar użytkownika
Booxi
Falubaz
Posty: 1066
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Booxi »

dzięki wszystkim, no dokładnie, nie mam zielonego pojęcia co z podstawkami zrobić :/

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7593

Post autor: smiejagreg »

Postaw ich na skałkach leżących w trawie - IMHO całkiem nienajgorzej to wygląda.
Metodę malowania skałek ostatnio widziałem bodajże w galerii Ignis i Raksa. Autor: Szczurek, dla mnie jeden z najlepszych twórców podstawek...

Awatar użytkownika
Booxi
Falubaz
Posty: 1066
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Booxi »

ja nie odcinam listewek z modeli, dlatego też taka opcja odpada :(

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7593

Post autor: smiejagreg »

Weź zwykłe cążki (Ja mam topexa za 5 zł) i opajtol, przypiłuj, pomaluj i wpakuj pina. Masz gotową figurkę, którą możesz wsadzić na dowolną podstawkę, jaka Ci przyjdzie do głowy...
A tak wybór jest mocno ograniczony, poza tym pozycja figsa na podstawce też...
Dowolność ustawiania figsów na podstawce docenisz , jak przyjdzie Ci malować np. thunderersów. Regiment ustawiony w otworach w podstawkach wygląda kiepsko. Najlepiej, jak każda figurka ustawiona jest w lekko innym kierunku... Sorry za przydługie posty...

Awatar użytkownika
Booxi
Falubaz
Posty: 1066
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Booxi »

Przydługie posty sa spoko przynajmniej coś wnoszą :D Ale ja nie odcinam listewek dlatego, że to dodatkowa robota z cążkami i pilniczkiem, po prostu modele mają dla mnie dużą wartość kolekcjonerską a nie tylko takie miśki do grania, dlatego nie odcinam listewek i wiem, że taki a taki model jest tak naprawdę wytworem maraudera z 93 roku a nie GW z 95 :D

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7593

Post autor: smiejagreg »

Dla mnie to jednak wprowadza zbyt dużo ograniczeń. Wcześniej też tak robiłem, ale po pewnym czasie zarzuciłem. IMHO regimenty wyglądają źle...

Grabz
Kretozord
Posty: 1540
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Grabz »

Booxi pisze:po prostu modele mają dla mnie dużą wartość kolekcjonerską a nie tylko takie miśki do grania
Postawa godna pochwały 8) .
Booxi pisze:nie odcinam listewek i wiem, że taki a taki model jest tak naprawdę wytworem maraudera z 93 roku a nie GW z 95
Możesz przecież dokleić odciętą listewkę na spód postawy, zachowasz wiedzę i będziesz mógł spokojnie pokombinować przy robieniu miejsca postoju modelu.
Brody naprawdę fajnie się prezentują, może nieco baśniowe ale mają cuś w sobie :) .

Awatar użytkownika
Booxi
Falubaz
Posty: 1066
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Booxi »

niestety odcięta listewka sprawia, że figurka nie ma już takiej wartości. niestety takie mam zboczenie i już :(

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7593

Post autor: smiejagreg »

Wrzuciłem temat odcinania listewek na forum , ciekawe czy będzie jakaś dyskusja...
Tak sobie myślę, żeby był i wilk syty i owca cała, nad dłubaniem w korku rowka na blaszkę. Wtedy figs byłby cały a i ograniczeń co do podstawki byłoby raczej niewiele... Jakbyś miał jakieś ciekawe rozwiązanie to zapodaj koniecznie. Również nie jestem specjalnie zwolennikiem cięcia figsów, ale za duże ograniczenia stanowią podstawki. Coś trza wykombinować..

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Wyposażyć się w "pełne" podstawki i samemu sobie rowki docinać?

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7593

Post autor: smiejagreg »

To chyba jeszcze trudniej wydłubać niż w korku... Ale Rasti mi nie o to idzie. Chodzi mi o porządne podstawki, żeby móc również zrobić gradację co do wysokości, nie utrzymywać stałego poziomu gleby...

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

No to wtedy, chcąc zachować blaszki trzeba kombinować, nawet czasami bardzo, zależy co chcesz mieć na tych podstawkach. Może nie spamujmy Booxiemu w galerii o tym ;)?

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7593

Post autor: smiejagreg »

To tylko i wyłącznie wina Booxiego - przecież nic nie zapodaje :!: :wink: :D :D :D .

Awatar użytkownika
Cormagh
Dr. House
Posty: 365
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Cormagh »

A ja się z Booxi w pełni zgadzam i doskonale rozumiem. Również nigdy nie odcinam listewek, co więcej jakiś czas temu wymieniłem 30% już pomalowanego regimentu, bo usunięte figsy były pozbawione listewek...

Da się nieźle ustawiać regimenty również z listewkami (w końcu twórcy figurek też o tym myśleli), tylko musisz mieć pod dostatkiem podstawek "prostych" i "skośnych", bo różne figurki są różnie projektowane (fakt, że metalowi thunderersi potrafią strzelać swoim kompanom prosto w potylicę :wink: )
Co do pokrycia podstawek, to ja swoje posypuję bardzo gruboziarnistym piaskiem lub drobniutkim gresem, dodając co jakiś czas pojedynczą grudę ze średniego gresu jako mały głaz, maluję to według schematu, potem podsypuję drobne plamy trawki, a na koniec dopycham po malym krzaczku z chrobotka (również w kolorze według schematu). Możesz oczywiście zrobić podstawki w deseniu gruzowiska lub kamiennej podłogi z krasnoludzkich korytarzy. To już jedynie kwestia wyobraźni i obmyślonego schematu armii. Ważne, żeby cały schemat był zwarty logicznie (w takim samym stylu powinny być zrobione traye) i w miarę (bez przesady) charakterystyczny dla armii.
Nic tak nie przekona w dyspucie, jak dwie stopy krasnoludzkiej stali między łopatkami. Trudno zignorować tak celny argument.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mam w sobie taki potencjał, że gdybym tylko chciał, rzuciłbym do swych stóp cały świat. Na szczęście dla świata jestem na to zbyt leniwy...

Awatar użytkownika
Booxi
Falubaz
Posty: 1066
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Booxi »

Cormagh myślałem o podobnych podstawkach. albo zastanawiałem się nad czymś takim : Obrazek od razu podstawki pod bandę do mordheim :D

Awatar użytkownika
Cormagh
Dr. House
Posty: 365
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Cormagh »

Uważam, że takie podstawki są naprawdę w porządku. Sam bym je wykorzystał, gdybym nie miał już własnego schematu :D
Nic tak nie przekona w dyspucie, jak dwie stopy krasnoludzkiej stali między łopatkami. Trudno zignorować tak celny argument.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mam w sobie taki potencjał, że gdybym tylko chciał, rzuciłbym do swych stóp cały świat. Na szczęście dla świata jestem na to zbyt leniwy...

ODPOWIEDZ