Rozpiski

Orcs and Goblins

Moderator: Kołata

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ketman
Mudżahedin
Posty: 267

Re: Rozpiski

Post autor: Ketman »

bless pisze:...Jesli juz musisz miec kawalerie robiaca za fasty, to chyba lepiej wziac savagy z dodatkową choppą - wtedy, jesli ktos przezyje ataki wroga, to przynajmniej beda mieli szanse cos tam zabić. Ale ogolnie to wywalilbym tych małych BB...
Dlatego moim skromnym zdaniem w przypadku budowania armii opartej na kawalerii szczególnie BB potrzebny jest Arachnarok Spider z flingą. Trzeba sobie zdać sprawe ze w czasie naszej bitwy uzyjemy jej raz moze 2. Dlatego bardzo starannie musimy wybierac konkretne cele pod szarze BB. Mamy jeszcze czar z małej Waaghh, ale to moze przeciwnik bez problemu zdispelowac.

Gralem juz 2 bitwy na naszym pajaku i stwierdzam ze dla naszej kawalerii jest to jednostka zbawienna jezeli chodzi o wyplacenie maksymalnej ilosci atakow. Dla piechoty raczej kiepska.

Karp
Warzywo
Posty: 10

Post autor: Karp »

Kupiłem własnie box savage orków i zastanawiam się jak ich wyposażyć. Nie mam armybooka jeszcze ani rulebooka wiec nie wiem co oni tam maja. Zasady troche pamietam bo kiedys grałem ale może wy mi powiecie co się najbardziej opłaca. Myslalem nad 2nd weapon ale fajnie wygladaja tez ze spearami i tarczami :).

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

dzidy albo 2 bronie. ale raczej 2 bronie. tarcze absolutnie nie.
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

turalyon
Mudżahedin
Posty: 211

Post autor: turalyon »

Dzidy są o wiele lepsze niż 2 bronie. Nie wiem czemu wszyscy wybierają 2 bronie, jak z dzidami jak jesteś ustawiony np 7x5 to wypłacasz
jak jesteś szarżowany to wypłacasz 35 ataków, a z dwoma brońmi tylko 28. Jak szarżujesz to odpowiedznio 21 i 28. Ale z doświadczenia wiem że taki klocek bije się wiecej niz jedną turę walki, wiec dzidy sie sprawdzają

nindza77
Wodzirej
Posty: 770
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: nindza77 »

Dzidy: Pierwszy szereg po 2 ataki, razem 14. Drugi szereg 7 ataków, trzeci też 7. Razem 28. Gdzieś Ty 35 znalazł? :shock:
Natomiast wszystkim prawicowym purystom ideologicznym, co to rehabilitują nacjonalizm, moge powiedziec że odróżanianie nacjonalizmu od faszyzmu, przypomina poznawanie rodzajów gówna po zapachu;-)).

turalyon
Mudżahedin
Posty: 211

Post autor: turalyon »

Dzidy mają zasadę że może uderzać model z dodatkowego rzędu, a nie że można wykonać suporting atack z dodatkowego rzędu. Czyli dzida z drugiego rzędu wali 2 ataki a nie jeden

Tak wiec pierszy szreg 14, drugi 14, i suporting atack 7

Za chwile wszyscy znowu zaczną przerabiac savegów na speary

bob.
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 36

Post autor: bob. »

Jeśli nie wyszło nic w erratach to nie masz chyba racji. Książka mówi pośrednio o spear "can normaly make supporting attacks with 2 ranks". A supporting wykonujesz z 1A.

Czyli dwie bronie lepsze bo na flance działają i w szarży.
Pain is temporary. Pride is forever.

drpotato
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 47

Post autor: drpotato »

Tak po czytaniu opisu speara to zgadzam się z turalyon'em. Zresztą spear nie zmienił sie w porównaniu z 7 edycją, a tam tak to działało.

A można prosic o podanie gdzie w rulebooku jest ta pośrednia wzmianka o spearach?

Karp
Warzywo
Posty: 10

Post autor: Karp »

Czyli z dzid jest wiecej atakow niz z 2 broni? A jeszcze chce zapytac czy jak dam orkom dzidy to co dac w druga łape? Nie ma mozliwosci zostawic tej łapy wolnej wiec nie wiem czy dac im tarcze czy jednoreczna bron. Bardziej mi pasuje tarcza :).

MeanGreen
Wałkarz
Posty: 88
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MeanGreen »

Spear daje zasadę fight in extra rank, która z kolei pozwala wykonwyać supporting ataki z dodatkowego szeregu, więc nie macie racji.

Jedyną zaletą speara w porównaniu do dodatkowej broni jest to, że można wziąć tarczę.

drpotato
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 47

Post autor: drpotato »

Rzeczywiście
spear ma zasadę: fight in extra rank
która jest opisana w zasadach specjalnych (str 69) - tylko support ataki z dodatkowego szeregu to daje

turalyon
Mudżahedin
Posty: 211

Post autor: turalyon »

No to wprowadziłem zamieszanie niepotrzebne. A juz miałem nadzieje:(

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

Karp pisze:Kupiłem własnie box savage orków i zastanawiam się jak ich wyposażyć. Nie mam armybooka jeszcze ani rulebooka wiec nie wiem co oni tam maja. Zasady troche pamietam bo kiedys grałem ale może wy mi powiecie co się najbardziej opłaca. Myslalem nad 2nd weapon ale fajnie wygladaja tez ze spearami i tarczami :).
acha, kup jeszcze 2 boxy:)
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

Awatar użytkownika
gerald_tarrant
Masakrator
Posty: 2630
Lokalizacja: Liverpool/Wrocław

Post autor: gerald_tarrant »

albo 3 boxy :p
imo ahw najlepsze

Awatar użytkownika
Yahoo82
Kradziej
Posty: 970
Lokalizacja: XIII Kohorta Bydgoszcz

Post autor: Yahoo82 »

Prosta kalkulacja - ahw to 15A z 1szego szeregu i 1 z drugiego (w hordzie 1 z drugiego i 3ciego)
Spear + shield - wyższy koszt, Sv 6+, 10A z 1szego i po 1 z 2giego i 3ciego (w hordzie też 1 z 4tego).
Spear zadaje tyle samo ataków tylko gdy przyjmujemy szarżę (lub jesteśmy związani walką) i mamy szereg więcej niż w wersji z ahw.

Pytanie - jest w pudełku 10 lewych rączek z bronią? :)
Obrazek

I może następnym razem ktoś łaskawie napisze co jest nieregulaminowe w podpisie zanim go wypierdzieli?

nindza77
Wodzirej
Posty: 770
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: nindza77 »

Pewno jest. Ale te ich tarcze, myślę, że też się pojedynczo na bronie nadają :P
Natomiast wszystkim prawicowym purystom ideologicznym, co to rehabilitują nacjonalizm, moge powiedziec że odróżanianie nacjonalizmu od faszyzmu, przypomina poznawanie rodzajów gówna po zapachu;-)).

Marek15
Mudżahedin
Posty: 314
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Marek15 »

Tarcza Dzikusom daje armour save 6+, bo Parry Save od tarczy to mają gdy stracą FRENZY, (gdy są frenzy to są zbyt wkurwieni by dbać o życie) a więc wtedy gdy zbieramy ich ze stołu. Tarcza dla nich nie jest zbyt dobrym pomysłem, choć oczywiście można, ale czy warto?

Karp
Warzywo
Posty: 10

Post autor: Karp »

No to w takim razie dam im ahw. Troche szkoda bo ze spearami i tarczami by wygladali duzo lepiej :P. Ja narazie kupuje figurki tak bardziej kolekcjonersko, bo i tak nie mam z kim grac, więc 3 boxy mi narazie niepotrzebne, ale pewnie za jakis czas powieksze oddział. Poki co mysle o trolach. Tam przynajmniej nie bede mial problemu z wyborem broni :P.

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

trole też 2 boxy :wink:
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

ugh
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 105

Post autor: ugh »

Jako ze wszyscy rzucili sie na orkow - Ja postanowilem zrobic klimatyczna armie goblinow na 2000 pkt.

Najpierw prezentacja:

1 Goblin Warboss @ 153.0 Pts
General; 2ndWeapon
Armour of Destiny
Crown of Command

1 Goblin Great Shaman @ 205.0 Pts
Magic Level 4; Little Waagh
Earthing Rod

1 Night Goblin Shaman @ 110.0 Pts
Magic Level 2; Little Waagh
Dispel Scroll

1 Goblin Big Boss @ 75.0 Pts
Battle Standard
Standard of Discipline

1 Night Goblin Big Boss @ 34.0 Pts
Great Weapon

1 Night Goblin Big Boss @ 34.0 Pts
Great Weapon

1 Night Goblin Big Boss @ 34.0 Pts
Great Weapon

1 Night Goblin Big Boss @ 34.0 Pts
Great Weapon

60 Goblins @ 304.0 Pts
Shortbow; Light Armour; Shield; Standard; Musician
1 Goblin Boss; 3 Nasty Skulkers

34 Goblins @ 200.0 Pts
Shortbow; Light Armour; Shield; Standard; Musician
1 Goblin Boss; 3 Nasty Skulkers

5 Goblin Wolf Riders @ 50.0 Pts
Light Armour

6 Trolls @ 210.0 Pts

2 Goblin Wolf Chariot @ 100.0 Pts

2 Goblin Wolf Chariot @ 100.0 Pts

1 Mangler Squig @ 65.0 Pts

1 Arachnarok Spider @ 290.0 Pts

Models in Army: 110
Total Army Cost: 1998.0

Ok a teraz troche o strategii :) mamy 2 glowne oddzialy: 1 - 60 typka (formacja horde 10 x 6) ze wszystkimi bohaterami oprocz 2 lvl shamana ktory idzie do drugiego szeregu (6x6 formacja). W momencie close combatu wchodza skulkersi i warboss z 4 lvl shamanem i bsb ida do drugiego szeregu. Zanim beda chcieli zabic mojego warbossa, bsb i shamana beda musieli wytluc 4x goblinskich bohaterow, skulkersow i cala 60 - osobowa zaloge :) w drugim szeregu ta sama strategia - shaman przy close combacie idzie do 2 szeregu i z bezpiecznego miesca strzela czarami :) do tego warboss ma stubborn wiec mysle ze powinni dosc duzo wytrzymac. Jako wsparcie mamy 2 x 2 charioty i pajaka, ktory mam nadzieje bedzie warty swoich punktow. Mangler i wolf ridersi - jako przeszkadzajka. Trolle oczywiscie obok generala :) Glowny oddzial ma 9 ld wiec powinien przetrzymac swoje.

Minus to animozja :/ no coz - takie sa nasze orki, trzeba ryzykowac :)

co o tym sadzicie ?

ODPOWIEDZ