Rozpiski

Orcs and Goblins

Moderator: Kołata

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pocisk
Masakrator
Posty: 2456
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozpiski

Post autor: Pocisk »

katerek pisze:@Pocisk jak nie robisz tych NG z sieciami i do walki to zredukuj ich i daj im łuki przynajmniej mogą przypilnować maszyn.
CoC na gienku jak już napisano wyżej to strata punktów.
Niby czemu? Siedzi w SOBU w hordzie i w razie czego mają stubborn. Nie usmiecha mi się żeby mi uciekł za stół oddział wart ok 400 pkt plus herosi w środku.

Reksio
Wałkarz
Posty: 71

Post autor: Reksio »

Natibak pisze: Poza tym TK mają katapę co wzbudza paniki, na dodatek kropa na template katapulty zadaje rany wywce i lordowi z S9 i multiple wound... taki dotyk boli przez całe życie....
Może sprostuję - centralny hit w monster + rider rozpatruje się tak, że losuje się kto dostał big hita, a kto tego mniejszego.

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

pierwsze przymiarki.

Unnamed2400 Pts - Orcs & Goblins Army

1 Black Orc Warboss @ 238.0 Pts
General; Choppa; Shield
Armour of Destiny [50.0]
Sword of Swift Slaying [25.0]

1 * Savage Orc Big Boss @ 150.0 Pts
Frenzy; Warpaint; Battle Standard
Crown of Command [35.0]
Gold Sigil Sword [15.0]

1 Night Goblin Great Shaman @ 220.0 Pts
Magic Level 4; Little Waagh
Dispel Scroll [25.0]
Potion of Toughness [20.0]

1 Savage Orc Shaman @ 155.0 Pts
Frenzy; Magic Level 2; Big Waagh; Warpaint
Lucky Shrunken Head [50.0]

46 Night Goblins @ 216.0 Pts
Netters; Shield; Standard; Musician

1 Night Goblin Boss @ [10.0] Pts

5 Goblin Wolf Riders @ 60.0 Pts
Spear; Light Armour; Shield


26 Savage Orc Big 'Uns @ 332.0 Pts
Frenzy; 2ndWeapon; Warpaint; Standard; Musician

1 Savage Orc Boss @ [15.0] Pts

24 Black Orcs @ 308.0 Pts
Heavy Armour; Standard; Musician

8 Trolls @ 280.0 Pts

6 River Trolls @ 270.0 Pts

1 Goblin Rock Lobber @ 85.0 Pts

1 Goblin Rock Lobber @ 85.0 Pts




Models in Army: 121


Total Army Cost: 2399.0

lordowie do ng, blacki same, bsb i orkowy szaman do savage. wszystkich troli nie wystrzela. licze na vortex na gobosie. szkoda ze czarnuch ma tak mała inicjatywe bo hyba miecz zbyt wiele mu nie da.
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

Awatar użytkownika
Król Goblinów
Wodzirej
Posty: 737
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Król Goblinów »

łoo juz maskujemy rozpy, co? :wink:
Samemu o czymś podobnym myślałem- imho- bardzo brakuje 2 fasta, na razie bardzo łatwo ci ten klocek savagy wyciągnąć pod szarżę.
Jeżeli to euro to masz o 6 za duzo NG. Stwarzasz sobie problem w postaci braku quella na Savagach- jezeli lord faktycznie do NG ( co uważam za słaby pomysł , bo co on właściwie ma tam robić? CR nabijać? przecież cokolwiek zaszarżuje to będzie wycinać gobliny i w 2 tury ci stadfasta ściągnie) to BsB musi być czarny. Masz 4 grube oddziały naporowe- czy aby na pewno potrzebne? ściągnąłbym chyba 1 trolle i dopakował to czego brakuje- fasta, 2xDD ( który jest AWSOME). Blackom mozna dać baner z rerollem LD.

katerek
Masakrator
Posty: 2986
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

@Loko Lepiej daj Gienkowi Amulet of...45 pkt i 4+WSv do tego Hełm za 10 albo EchSh zawsze lepszy sejwik będzie
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Jeśli BSB w Savageach to aż tak szybko nie pobiegną na wściekłej :) chyba że mały peszek.
Z tego co widzę to trolle bardzo popularne. W sumie pod LD generała + przerzut z BSB, ładuejsz je w dowolny combat na twoich warunkach. Są to poza tym ludki ciężko ściągalne - jednak regenerka to regenerka... Gdy dodamy, że połowa graczy uzywa obecnie na regimentach dwuraki, to nawet fakt, że wróg szarżuje, nie jest aż tak straszny... Jednak swoje 18 ataków wypchniemy :). Nie kojarzę jeszcze magii orków, ale zakładam, że jakieś małe bootsy da radę im wrzucić :).
No a klopy do uwalenia troszkę piechotki hehehe.

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

katerek pisze:@Loko Lepiej daj Gienkowi Amulet of...45 pkt i 4+WSv do tego Hełm za 10 albo EchSh zawsze lepszy sejwik będzie
poprawie.

wszystko rozbija sie o pkt. na savagach koniecznie potrzebuje stb a bsb ma za darmo warda na 5. gienek ma być niezabijalny i siaty mają mu to umożliwic. nie potrzebuje dd bo na puszki mam czarnuchy i trole. troli muszą być 2 odziały i kropka. mam przez to problem z wysyceniem corów. wszystko co wejdzie w ng ma w nich utknąc i zginac od kontry. z maszyn tylko katapy coby jechać elfickie śćierwo. po bielsku ludzie chwalą sobie duże fanatyki których tez u mnie brakuje. jeszcze nie myślałem czy da sie to na stole ustawić w jakiś rozsądny sposób zeby trole działały jak trzeba.
niezdana animozja na savage jest ryzykiem do przyjęcia. jest to wstępna rozpa troszke poprzerabiam i do konca tygodnia planuje juz cos pograc.

"Masz 4 grube oddziały naporowe- czy aby na pewno potrzebne?" a nie? 8)
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

Reksio
Wałkarz
Posty: 71

Post autor: Reksio »

Imo pomysł z wrzuceniem wszystkich prawie characterów do jednego oddziału woła tylko o obniżenie im statsów i pojechanie z dwellersów/słonka.

Awatar użytkownika
Król Goblinów
Wodzirej
Posty: 737
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Król Goblinów »

@Loko 4 0ddziały naporowe potrzebują dużo miejsca żeby działały, a nie zawsze jest na to komfort- 1 obelisk czy impassible i 1 z nich zaczyna tracić.. no ale jak uważasz.
@Bogis ja wiem ze sami nie zaszarżują - ale jak w nich wiedzie jakiś śmieć to wyrżną i muszą pogonić .. i de facto trochę je idzie oszukać.

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

pokminie żeby zrobic 2xng śmieciowe blokery, gienio lord pojdzie do savage. a lord mag do czarnuchów. wilk syty i owca cała.

od dwelersow i slonek są look outy.

ustawienie armii takie:

smieć trole savage trole blacki.

w słowie savage "s" to gienek a "e" to bsb.
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

Khanrad
Wałkarz
Posty: 62
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Khanrad »

A nie lepiej zrobić 3 szamanów- 2 dużych i jednego małego zamiast tego NG gr8 shamana?

Coś takiego:

SO shaman 2lvl + główka = 155pts.
SO shaman 2lvl + DS = 130pts.
NG shaman 2lvl + Scepture of Stablility = 100 pts.
razem: 385pts.

SO shaman 2lvl + główka = 155pts.
NG shaman 4lvl + DS = 200pts.
razem 355pts.

Według mnie za 30 pts. dostajemy więcej orczej magii która było nie było jest silniejsza.

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

mniej boli miscast ale pozatym jest gorzej. mniejszy dyspel, a co do rodzaju magii to wole małe ła. podbieranie kostek i vortex . przecież vortex to najbardziej niszczycielski czar szalenie uniwersalny. duza stopa jest ok ale scateruje.
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

Awatar użytkownika
Da Big Stabba !
Pseudoklimaciarz
Posty: 29

Post autor: Da Big Stabba ! »

Ja na domówke przygotowałem sobie takie coś :twisted:
chętnie wysłucham krytyki - mam jeszcze niecałe 50 pkt na wydanie.

Po czarnuchu do goblinów zeby trzymali wszystkich za mordę i dawali quella. tak samo z shamanami i bossami.

1 Black Orc Warboss @ 255.0 Pts
General; Choppa; Heavy Armour
Trickster's Helm [50.0]
Talisman of Preservation [45.0]

1 Black Orc Big Boss @ 165.0 Pts
Battle Standard
Armour of Destiny [50.0]

1 Goblin Shaman @ 90.0 Pts
Magic Level 2; Little Waagh

1 Goblin Shaman @ 90.0 Pts
Magic Level 2; Little Waagh

1 Night Goblin Big Boss @ 34.0 Pts
Great Weapon

1 Night Goblin Big Boss @ 34.0 Pts
Great Weapon

1 Night Goblin Big Boss @ 34.0 Pts
Great Weapon

1 Night Goblin Big Boss @ 34.0 Pts
Great Weapon

80 Night Goblins @ 305.0 Pts
Netters; Spear; Shield; Standard; Musician

80 Night Goblins @ 305.0 Pts
Netters; Spear; Shield; Standard; Musician

30 Squig Herd @ 276.0 Pts
12 Night Goblin Herders @ [36.0] Pts

2 Goblin Wolf Chariot @ 100.0 Pts
6 Goblin Crew
Spear; Short Bow

2 Goblin Wolf Chariot @ 100.0 Pts
6 Goblin Crew @
Spear; Short Bow

1 Mangler Squig @ 65.0 Pts

1 Mangler Squig @ 65.0 Pts

Models in Army: 208
Total Army Cost: 1952

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3787
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

ugh pisze: "When characters join a unit, they are placed in front rank (skulkersi umieszczani są w pierwszym szeregu). Rank-and-file models (tutaj mamy FCG, Warbossa, Shamana i BSB), exept for command group that must remain in the front rank (no to wiadomo), are moved to the back ranks to make room for characters (zeby zrobic miejsce dla skulkersow). If there is no more room in the front rank, some characters will have to go in the second rank (skoro są sami bohaterowie moge ich przesunac do 2 szeregu)".
W zasadzie jest napisane, że do tyłu wędrują jedynie Rank-and-File. RnF to nie tak jak mówisz Warboss, Shaman i BSB - oni są charakterami, a RnF to wyłącznie zwykłe pionki z oddziału. Tak więc charakterzy i command group nie wędrują do tyłu, więc skulkersi muszą iść do tyłu jeśli w pierwszym rzędzie nie ma dla nich miejsca.

katerek
Masakrator
Posty: 2986
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

Bez machin bojowych możesz mieć trochę ciężko
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

Awatar użytkownika
Da Big Stabba !
Pseudoklimaciarz
Posty: 29

Post autor: Da Big Stabba ! »

katerek pisze:Bez machin bojowych możesz mieć trochę ciężko
dzięki za ocenę, ale mógłbyś napisać coś więcej ? lobba / DD ? ogólnie jak sądzisz ? - czy oddziały ng 80+ dają radę ? mi osobiście od wydania nowego booka sprawdzają się idealnie.

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

powiedz jak ci sie sprawdzą herdy
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

Awatar użytkownika
Szemkel
Chuck Norris
Posty: 662

Post autor: Szemkel »

Generalnie polecam małe składy squigów do wybuchania. Dają radę jak ustawi się je w formacji z goblinami z przodu. Ciekawym osiągnięciem było zatłuczenie abomki kosztem 120 pkt. Gdyby tylko nie wstała. :mrgreen:
Naród polski jest wspaniały! Tylko ludzie kur...

katerek
Masakrator
Posty: 2986
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

Da Big Stabba ! pisze:
katerek pisze:Bez machin bojowych możesz mieć trochę ciężko
dzięki za ocenę, ale mógłbyś napisać coś więcej ? lobba / DD ? ogólnie jak sądzisz ? - czy oddziały ng 80+ dają radę ? mi osobiście od wydania nowego booka sprawdzają się idealnie.
Teraz są ostre trendy na DD - D6 S5 no ASv dużo robi tym bardziej, że może przejść przez kilka jednostek. Ale do niszczenia pojedynczych celów lub większy klocków słabiej opancerzonych RL nadaje się lepiej.

Także przynajmniej jedną maszynkę warto mieć najlepiej mieć chociaż jednego DD + RL :)

Co do NG 80 uważam za zbyt dużą ilość trudno tym manewrować. Poza tym na EURO tym już nie pograsz (ograniczenie do 40 modeli).
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

Awatar użytkownika
LuciusII
Oszukista
Posty: 868
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: LuciusII »

2k na OK i brodaczy - zasady z RB + erraty. To będzie moja 1 bitwa na nowy AB. Nie podlega zmianie BSB (oprócz ikony), Warboss ( zostają przedmioty od AS WS). Wiem że do domówek się podchodzi na luzie, ale w najbliższym czasie zagram w jednym dniu z tymi 2 armiami, a później młotek idzie na jakiś czas w odstawkę więc chciałbym przetestować wszystko (wiem że się tak nie da) i w miarę możliwości mieć przyjemność z gry.


1 Black Orc Warboss @ 250.0 Pts
Choppa; Heavy Armour
Enchanted Shield [5.0]
Talisman of Preservation [45.0]
Ogre Blade [40.0]

1 Black Orc Big Boss @ 165.0 Pts
Battle Standard
Armour of Silvered Steel [45.0]
Ironcurse Icon [5.0]

1 Night Goblin Shaman @ 85.0 Pts
Magic Level 2; Little Waagh

1 Night Goblin Shaman @ 85.0 Pts
Magic Level 2; Little Waagh

1 Night Goblin Shaman @ 50.0 Pts
Magic Level 1; Little Waagh

29 Savage Orc Big 'Uns @ 339.0 Pts
Frenzy; 2ndWeapon; Warpaint; Standard; Musician

38 Night Goblins @ 229.0 Pts
Netters; Spear; Shield; Standard; Musician

2 Fanatic @ [50.0] Pts

6 Trolls @ 210.0 Pts

5 Forest Goblin Spider Riders @ 80.0 Pts
Spear; Short Bow; Shield; Musician

5 Giant Spiders @ [0.0] Pts

19 Black Orcs @ 277.0 Pts
Heavy Armour; Shield; Standard; Musician
Banner of Eternal Flame [10.0]

1 Mangler Squig @ 65.0 Pts

1 Goblin Rock Lobber @ 85.0 Pts

3 Crew @ [0.0] Pts

1 Doom Diver @ 80.0 Pts

3 Crew @ [0.0] Pts

Models in Army: 106


Total Army Cost: 2000.0
Kalesoner pisze:Orki i gobliny są częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro. :wink:

ODPOWIEDZ