Szybkie pytania

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szybkie pytania

Post autor: Arbiter Elegancji »

@Tiger, to że lepiej przyciąć pędzelek samemu to fakt :P Ale IMO ta technika nie jest uboższą wersją malowania aerografem tylko ma ona dawać zupełnie inny efekt. Te plamki ma być widać z założenia, tylko ich sposób rozmieszczenia ma sprawiać wrażenie cieniowania.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Dr. Lobo
Mudżahedin
Posty: 279
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dr. Lobo »

To musi być strasznie upiredliwe. Ma ktoś może fotkę z modelem malowanym tą techniką??
Łajdaki nie usłyszą kiedy przyjdę. Nie kiedy powyrywam im uszy!

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Obrazek
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Booxi
Falubaz
Posty: 1066
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Booxi »

takie toto nijakie jest
"Not that I have anything against senseless violence, manling, but why exactly are you strangling that old man?"
+++ Gotrek Gurnisson, Trollslayer +++
facebook.com/HammerhoodGames <--- takie tam o grach
Stare Dwarfy oraz O&G KUPIĘ

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

To tylko przykład z trzema warstwami, myślę że jakby się jakiś dobry malarz za tą technikę wziął na poważnie to można by osiągnąć bardzo ciekawe rezultaty.

P.s.: Booxi, twój awatar łamie regulamin:
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... 37#p716137
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
LoudLord
Oszukista
Posty: 783

Post autor: LoudLord »

Tak przy okazji, a w zasadzie bez niej, jak ta panna z awatara Booxiego się nazywa? Zawsze mi poprawia humor :twisted:
"Musimy podjąć męską decyzję- albo jesteśmy zadowoleni, albo nie."
- M.Malicki

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7593

Post autor: smiejagreg »

Myślę , że w drodze wyjątku - choćby z powodów podanych wyżej - można by zostawić tego avatara #-o .

Awatar użytkownika
Motorek
Mudżahedin
Posty: 339
Lokalizacja: Warszawa/Kraków

Post autor: Motorek »

+1 smiejagreg
Bene mori praestat, quam trpiter vvere

Awatar użytkownika
Booxi
Falubaz
Posty: 1066
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Booxi »

łamie nie łamie... Jesteśmy facetami i tak piękna twarz chcąc, nie chcąc budzi w nas jakieś odczucia. Ta pani z tego co powiedziała mi moja koleżanka zafascynowana Japonią nazywa się Boa i gra jakiegośtam Rocka.
"Not that I have anything against senseless violence, manling, but why exactly are you strangling that old man?"
+++ Gotrek Gurnisson, Trollslayer +++
facebook.com/HammerhoodGames <--- takie tam o grach
Stare Dwarfy oraz O&G KUPIĘ

Doman-
Wodzirej
Posty: 775
Lokalizacja: K-ce

Post autor: Doman- »

Skończcie spamować z tym avatarem, bo Ziemko przyuważy i skasuje avatar i będzie "puacz" :D
@Arbiter Elegancji
Mało spotykana technika, spróbowałeś sam coś tak pomalować?

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Bez OT proszę. Regulamin to Regulamin. Po prostu po koleżeńsku ostrzegam Booxiego, bo mógł nie zauważyć zmian :wink:

Edit:
Mało spotykana technika, spróbowałeś sam coś tak pomalować?
Nie, tylko wiem o jej istnieniu bo czytałem o niej kiedyś :)
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Dr. Lobo
Mudżahedin
Posty: 279
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dr. Lobo »

Booxi pisze:takie toto nijakie jest
Wygląda na to, że jest to coś jak próba przeniesienia ekspresjonizmy na figurki. Może przy niektórych modelach dało by radę coś ciekawego pokazać w tej technice. Ktoś się zgłosi na ochotnika ?? ;)
Łajdaki nie usłyszą kiedy przyjdę. Nie kiedy powyrywam im uszy!

Awatar użytkownika
slouch
Wałkarz
Posty: 70

Post autor: slouch »

czy przed malowaniem (plastikowych i metalowych) figurek należy je myć? znaczy, czy nie zaszkodzą mydło itp...

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7593

Post autor: smiejagreg »

To zależy - jak nie są tłuste, to nie trzeba :D . Ale woda z mydłem nie zaszkodzi, jak w życiu...

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Nie trzeba, ale wtedy podklad slabiej może przylegać.
smiejagreg pisze: jak nie są tłuste, to nie trzeba
Zawsze są tłuste, chyba że sklejasz i opiłowujesz w rękawiczkach :P
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..


Awatar użytkownika
slouch
Wałkarz
Posty: 70

Post autor: slouch »

dzięki. jutro wielka kąpiel się szykuje :twisted: :mrgreen:

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7593

Post autor: smiejagreg »

Nie mam pojęcia do jakiego stopnia rozcieńczać lakier akrylowy Model Mastera. Skoro akrylowy, to pewnie można wodą... Jaką gęstość winien mieć lakier, aby w-wa wystarczająco zabezpieczała figsy i jednocześnie nie niszczyła kolorów.

Awatar użytkownika
Fafnir
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 184

Post autor: Fafnir »

Mam pytanie dotyczące jakich kolorów użyć żeby pomalować białe szaty.
Otóż planuje zrobić base color z wymieszania białego z jakimś jasnym odcieniem szarego 1:1 + plus odpowiednia ilość wody. Następnie zrobić pierwszy shadow z mixa białego z jakimś ciemnym odcieniem szarego 1:1 a drugi shadow używając tych samych kolorów tyle że proporcje białego zmniejszyć.
Natomiast pierwszy highlight zrobić z jakieś mieszanki białego z jasnym szarym a 2 higlight z białego.
Jak myślicie czy takie połączenie da radę - mam problem z malowaniem białego bo nie wiem jakich kolorów używać żeby zrobić shadow - czarny raczej odpada a przy bieli tylko szarości mi przychodzą do głowy.
Z góry dzięki za wszelką pomoc i informacje.

Krzysiek_312
Oszukista
Posty: 782
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: Krzysiek_312 »

Witam właśnie przerabiam gryfa z IoB na orła, mam już ulepiony ogon, tylko nie wiem jak wyrzeźbić na nim pióra, czy to po prostu mam nożykiem się bawić czy macie jakieś skuteczniejsze metody? Przy okazji orzeł do HE jest na podstawce 40x40 czy 50x50 ?
Obrazek

ODPOWIEDZ