Rozpiski Imperialne 8 edycja

Empire

Moderator: #helion#

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Re: Rozpiski Imperialne 8 edycja

Post autor: Byro »

Te detki u Wiśni w ogóle nie mają brać udziału w walce, one mają przeszkadzać i odginać szarże.
Coma pisze:I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego.

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

ja poważnie zastanawiam się nad detkami łuków, może droższe o 15 pts ale strzelają po ruchu i jakiś śmietnik mogą wyciąć już na odległość, a companija, no cóż, to tylko 25 pts., niezaprzeczalnym bonusem jest również to, że nie zasłaniają line of sight i dają covera jednostkom za :mrgreen:
"(...)Imperium raz zaatakowane, zawsze kontratakuje(...)"
Kajus C+, Misja Kleopatra
Obrazek
GALERIA

Awatar użytkownika
McDamiozo
Mudżahedin
Posty: 259
Lokalizacja: Włocławek - Klub FENIX

Post autor: McDamiozo »

Witam! Poszukuję dobrej imperialnej rozpiski na 2800 pkts.
Z góry dziękuję za pomoc
Obrazek

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

McDamiozo pisze:Witam! Poszukuję dobrej imperialnej rozpiski na 2800 pkts.
Złóż sobie #-o
"(...)Imperium raz zaatakowane, zawsze kontratakuje(...)"
Kajus C+, Misja Kleopatra
Obrazek
GALERIA

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

Co to właściwie znaczy "dobrej"? Każda jest dobra, nie każda jest samograjem (lub czymś zbliżonym).
Coma pisze:I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego.

Awatar użytkownika
krystian1wielki
Niszczyciel Światów
Posty: 4143
Lokalizacja: FENIX Włocławek/Gdańsk

Post autor: krystian1wielki »

U nas chyba ciężko o samograja :wink:

Awatar użytkownika
Wisnia
Chuck Norris
Posty: 607
Lokalizacja: Battleground - Chodzież

Post autor: Wisnia »

Byro pisze:Te detki u Wiśni w ogóle nie mają brać udziału w walce, one mają przeszkadzać i odginać szarże.
Prawda.
Byro pisze:
Wisnia pisze: Co myślicie?
Czy kusze mają sens w takiej ilości?
No i drugie - na kiego wała ten turniej jest na pomalowane figsy??
Kusze sprawdziły się najlepiej z całej rozpiski. W pierwszej bitwie zabiły 3 psy khorne'a od boku, w drugiej spanikowały outriderów, a w trzeciej obessałem, więc nie mogli zrobić więcej niż zabicie jednych furii.
Turniej jest na pomalowane figsy, bo taka tradycja owego turnieju! To się w najbliższej przyszłości nie zmieni..
A ja chyba muszę odkurzyć moje Wampiry na jakiś czas, bo Imperium to już trochę żenada, czułem się kompletnie bezsilny w starciu z demonami, gdy Mortary nie hitowały :D, ale mirrora wygrałem!

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

Jestem zaskoczony, że nie wymieniasz żadnych sukcesów biczowników.

Co do malowania, rozumiem, że tradycja, niestety mnie jako gościa wyklucza na jakiś czas (mam cholernie wolne tempo malowania, zwłaszcza od ostatniego DMP rozumisz...).
Coma pisze:I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego.

Awatar użytkownika
rob
Chuck Norris
Posty: 551
Lokalizacja: MKGB Północne Rubieże
Kontakt:

Post autor: rob »

Wisnia pisze:
Byro pisze:Te detki u Wiśni w ogóle nie mają brać udziału w walce, one mają przeszkadzać i odginać szarże.
Prawda.
i co poodginały? :) w teorii to może i brzmi ciekawie ale tylko przy armii na duże punkty, na takie punkty na jakie była ta rozpa nie ma sensu wystawiać takich detek. na małe punkty w naszej armii liczą się konkretne oddziały i szkoda je marnować (i tak tych punktów jest przecież mało) na coś co ginie od mocniejszego piardnięcia. Nie dziwię się, że ta rozpa nie dała rady a Wiśnia się wkurwiał - nie mogła dać. na małe punkty nie powinno się również wystawiać flagusi (choć to fajna jednostka) - za te punkty można z powodzeniem wystawić świetny duży kloc piechoty core (np halabardy bo są tanie) i dopakować kuszników (a nawet wystawić drugi oddział halabard).wyrzucamy swordsmenów (bo są zbyt drodzy) i wrzucamy kolejny kloc halabard lub kolejne oddziały strzelające.
coraz bardziej jestem zdania, że w tej edycji imperium może odegrać naprawdę dużą rolę na turniejach jeżeli będzie skonstruowane wokół dużej ilości oddziałów core nawet kosztem jednostek rare.

Wisnia pisze: A ja chyba muszę odkurzyć moje Wampiry na jakiś czas, bo Imperium to już trochę żenada,
To prawda, że gra Imperium wymaga pewnych umiejętności od gracza i jeżeli tych umiejętności trochę brakuje to może lepiej pograć sobie mniej wymagającą armią. no offense :)
Emp/DoCh

"Je­dynym do­wodem na to, że is­tnieje ja­kaś po­zaziem­ska in­te­ligen­cja, jest to, że się z na­mi nie kontaktują" A.E.

Awatar użytkownika
rob
Chuck Norris
Posty: 551
Lokalizacja: MKGB Północne Rubieże
Kontakt:

Post autor: rob »

Jak możecie to dajcie rozpiski z białegostoku. miałem być z kumplem ale nie dało rady. w drugiej dziesiatce są tylko dwie armie imperialne. chciałbym wiedzieć jak sobie radziły podczas turu.
Emp/DoCh

"Je­dynym do­wodem na to, że is­tnieje ja­kaś po­zaziem­ska in­te­ligen­cja, jest to, że się z na­mi nie kontaktują" A.E.

Awatar użytkownika
Wisnia
Chuck Norris
Posty: 607
Lokalizacja: Battleground - Chodzież

Post autor: Wisnia »

@ Hehe, rob, nie masz pojęcia jak gram, więc przestań pierdzielić takie głupoty. Mam nadzieję, że kiedyś dane mi będzie roznieść Cię w bitwie. Będziesz w Krakowie?
Po drugie widzę, że nie masz pojęcia nawet o układaniu rozpiski w swojej armii, flagelanci wypadają bardzo korzystnie z lore of shadow na dużym magu. Detki są bardzo pomocne, szczególnie dobrze idzie im odginanie wielkich hord, jak np bloodletterzy. A turniej ten był drużynówką, ja się wystawiałem na te niewygodne paringi, stąd w kółko te demony...

@Byro, wystarczą 3 kolorki, machnij podkładem wszystko, pomaluj im ubrania na jeden kolorek, oczka na drugi i bronie na srebrno i możesz wpadać :) A od DMP cały czas Ci współczuje, tragedia...

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Dobra, zapodam swoją rozpę. IMO jest mega mocna i spokojnie mogłem być tą rozpą w top10, ale to tylko moje gdybanie poparte jedynie wynikami na lokalach. Po melanżu ostatecznym nie dałem rady rozegrać dwóch pierwszych bitew w sobotę i poszedłem spać. Dostałem za nie dwa razy 0-20 i stąd z trzech bitew tylko 58pkt i 30któreś miejsce ;p

Karol Wyszkowski2400 Pts - Empire Army

Benedykt XVI (Arch Lector of Sigmar) @ 308.0 Pts
General; Prayers of Sigmar; Shield
Van Horstman's Speculum [30.0]
Dawn Armour [35.0] - save 2+ re-roll
Sword of Might [15.0]
War Altar @ [0.0] Pts

Grey Guardian @ 235.0 Pts
Magic Level 4; Lore of Shadow
Luckstone [25.0] - przerzut wszystkich kosci raz na gre

Battle Wizard of the Light Order @ 135.0 Pts
Magic Level 2; Lore of Light
Iron Curse Icon [5.0]
Rod of Power [30.0]

Captain @ 154.0 Pts
Lance; Full Plate Armor; Shield; Pegasus
Dragonhelm [10.0]
Dawn Stone [25.0]
Potion of Foolhardiness [5.0]
Pegasus @ [50.0] Pts

Captain @ 125.0 Pts
Battle Standard
Dragon Bow [25.0] - S6, 36", magic
Armour of Meteoric Iron [25.0] - save 1+

35 Swordsmen @ 235.0 Pts
FCG

30 Flagayllants
George Michael (Prophet of Doom)

30 Flagayllants


3x Mortar
2x Great Cannon
Master Engineer

19 Spearmen @ 107.0 Pts
Musician; champion

Models in Army: 142
Total Army Cost: 2399.0

Tą rozpą rozegrałem ok 10bitew, przegrałem tylko jedną. Do zmiany idzie chyba tylko heros na pegazie - za często jednak ginie a i solista z niego kiepski... nie wiem jeszcze tylko na co go wymienię.. może pistoliersi?
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

kemot
Wodzirej
Posty: 737

Post autor: kemot »

A zdradz sekret lore of light na małym magu??
Chyba metal bylby ciekawszy (zwlaszcza na bretonnie/woch/bohaterow puszki).

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Zdradze: dzięki temu rydwan napierdziela 2d6 hitów z S5 jeśli taka potrzeba zajdzie - to raz. A dwa to że prawie zawsze wylosuję na nim jakiś czar boostujący mocno moje klocki piechoty a dzięki niskiemu casting value z 2levelowego maga ten czar wchodzi :) W dodatku zawsze można zamienić na sygnaturkę gdy potrzeba mieć missle z ogniem :)
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

ładnie mordowałeś na turnieju Karlee :twisted: lepiej szło Tobie (suma sumarum w samych bitwach) niż Piotrowi/Gotihowi; Pegaz u mnie z Dawn Armour i Sword of Battle nieźle dawał radę, outriderzy obsysają nieźle, zaś huntsmani to najlepszy oddział Commando :mrgreen:
ja swoją zamieszczę za 3-4h jak będę na chacie;
P.S. Furmana ze Sword od Sigismund jest naprawdę niszczycielska :wink:
"(...)Imperium raz zaatakowane, zawsze kontratakuje(...)"
Kajus C+, Misja Kleopatra
Obrazek
GALERIA

Awatar użytkownika
rob
Chuck Norris
Posty: 551
Lokalizacja: MKGB Północne Rubieże
Kontakt:

Post autor: rob »

Wisnia pisze:@ Mam nadzieję, że kiedyś dane mi będzie roznieść Cię w bitwie. Będziesz w Krakowie?
Jakieś tam pojęcie mam na temat imperium, gram tą armią od 11 lat - z małymi przerwami. chętnie przyjmę bitwę ale już nie w tej edycji ligi, niestety. W Krakowie mnie nie będzie z powodów rodzinnych, zresztą te same powody wykluczyły mnie z Białegostoku. Mam nadzieję, że uda nam się kiedyś spotkać i pogadać/pograć przy piwku ... do tego momentu życzę sukcesów.
Emp/DoCh

"Je­dynym do­wodem na to, że is­tnieje ja­kaś po­zaziem­ska in­te­ligen­cja, jest to, że się z na­mi nie kontaktują" A.E.

Awatar użytkownika
Wisnia
Chuck Norris
Posty: 607
Lokalizacja: Battleground - Chodzież

Post autor: Wisnia »

Trudno, do tamtego czasu mogę już zapomnieć o bitwie, ale jeśli los pozwoli.. nigdy nie mówmy nigdy! :)
Trzymaj się!

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

1 Arch Lector of Sigmar 325 Pts
General; Prayers of Sigmar
Van Horstman's Speculum [30]
Armour of Meteoric Iron [25]
Sword of Sigismund [45]
1 War Altar

1 Grey Guardian 240 Pts
Magic Level 4; Lore of Shadow
Rod of Power [30]

1 Warrior Priest of Sigmar 146 Pts
Prayers of Sigmar; Great Weapon; Shield
Armour of Destiny [50]

1 Captain 152 Pts
Shield; Pegasus
Sword of Battle [15]
Dawn Armour [35]

1 Captain 147 Pts
Barding; Full Plate Armor; Battle Standard; Warhorse
Sword of Might [15]
Dawnstone [25]
Dragonhelm [10]

29 Greatswords 320 Pts
Full Command

39 Swordsmen @ 259.0 Pts
Full Command
16 Crossbowmen 128 Pts

10 Huntsmen 105 Pts
Marksman

5 Knightly Orders 115 Pts
Lance;

5 Outriders 113 Pts
Musician;

2x Great Cannon 2x 100 Pts
2x Mortar 2x 75 Pts

Models in Army: 114
Total Army Cost: 2400

Co do rozpiski, zakład wymógł na mnie wzięcie niektórych modeli i jednostek (tj.Outriderzy); co się spisywało z tego :?: furmana w tym układzie radziła sobie bardzo dobrze, jak wpadała w cokolwiek i padał czelendż, na w większości przypadków miałem przerzuty na trafienie w kolejnych turach co mocno wnerwiało oponentów, outriderzy do bani, w tej edycji wędrują na półkę i zbierają kurz, huntsmani to wyborny oddział commando w każdej bitwie spłacali się jak na swoje skromne możliwości, Pegaz troszkę miękki ale potrafił chronić flankę przed fastami, byle nic nie miało siły większej niż 5 lub no armour; kusznicy to drugi oddział, który wędruje na półkę, spisali się w ostatniej bitwie gdzie siedząc w bezpiecznym domku wycięli HE łuczników, a tak to zmarnowane punkty; miałem duże problemy z ustawieniem BSB, który będąc konnym musiał mieć osłonę, przez co straciłem chłopaka w jednej z bitew z bramy, lepiej pieszego łazęgę golasa; GS-y jak nie są obdzierane z magii i ostrzału dają radę, swordsmani są moim zdaniem troszkę bardziej wytrzymalsi od halabard i Inicjatywa 4 pozwala czasem na wiele rzeczy przy shadow i light z furmanki (ot na warriorach chaosu obniżenie o 2 inicjatywy skutkuje tym, że chłopaki z brzytwą walą pierwsi nie zaś symultanicznie:wink: ), w rozpie wyraźnie brakuje jeszcze jednej hordy albo Flagusów albo kolejnych swordów (to pierwsze chyba jednak lepsze); wyniki na bobie

Dwarfy Arbitra 10:10 (strasznie sponiewierani w piątek wzięliśmy chalendża i draw i dochodziliśmy do siebie przed następną rundą
WoCH przemcia 8:12 w plecki; wynik przez całą bitwę był remisowy, pech w kościach chciał, że niestety przegrałem o 500 pts (szarża Grejtów i swordów z brzytwą na czołzenów, oba na 4+, ale grejty rzucili 2x1 i straciłem swordów po oblaniu steadfasta na 7);
Dimmu i Skavy 20:0 w plecy; jeszcze nigdy nie byłem tak bezbronny jak w tej bitwie, przez dwie tury straciłem prawie 1/3 armii bez żadnej walki, kolega miał niezłe rzuty do tego i poddałem bitwę w 3 turze; nic dobrego by z tego nie wyszło, zwłaszcza jak abomka kulnęła na ruch 17 cali i wpadła w oddalonych o tyle swordsmanów z magicą;
kolega z Krasiami, bez ekscytacji wyszło 10:10
HE, rozegraliśmy 5 tur i wygrana 20:0 z różnicą 2300 prawie
"(...)Imperium raz zaatakowane, zawsze kontratakuje(...)"
Kajus C+, Misja Kleopatra
Obrazek
GALERIA

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2434
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

Szyuje się malutki turniej na 800pkt z takimi zasadami:
-Zakaz bsb
-Hero ma max 25 pkt na przedmioty
-Max jedna maszyna lub oddział rydwanów
-zero magicznych sztandarow
-pozostala kompozycja armii wedlug rulebooka

I tak się zastanawiam czy wystawić taką rozpiske:

Grey Guardian 2 lvl
chanelling
dragonbane

5 rycerzy sztandar muzyk
5 rycerzy sztandar muzyk
30 greatswordow sztandar muzyk
moździeż

Czy totalnie zmienic koncepcje i postawić:

Grey taki jak w 1 rozpisce
5 rycerzy sztandar muzyk i dwuraki
40 halabard sztandar i muzyk oraz detka 10 free company
moździeż
15 flagusi z prophetem
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

Awatar użytkownika
Wisnia
Chuck Norris
Posty: 607
Lokalizacja: Battleground - Chodzież

Post autor: Wisnia »

Zastanowiłbym się, czy na tak małe punkty nie dać magowi lore of fire. Masz pewny pocisk i od 1 tury punktujesz, albo zabijasz eteryki, na które nie masz nic w tej rozpie. Druga rozpa ogólnie lepsza, rozbiłbym tylko detki na 2x5 free company, a rycerzy zamienił na jakichś kuszników.
Pozdrawiam ;)

ODPOWIEDZ