kilka pytań o Chaos Dwarfy

Chaos Dwarfs

Moderator: esgaroth

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Barto
Wałkarz
Posty: 80
Lokalizacja: Warszawa/Rembertów

Re: kilka pytań o Chaos Dwarfy

Post autor: Barto »

Czy INDY GT Armybook jest respektowany na wszystkich polskich turniejach ?
Czy są jakieś ograniczenia ?

Awatar użytkownika
Orcus
Chuck Norris
Posty: 386
Lokalizacja: Wrocław / The Gamblers

Post autor: Orcus »

Dopuszczone wszędzie tam gdzie nie gra się formatów EURO, a ograniczenia zależą od organizatorów turnieju.
Strategikon 2010:
Gasior pisze: najlepszy tekst opisujacy rowniez bardzo przyjemna bitwe z Dimitrim i Tomkiem powiedział fisch - "czułem się jakbym grał w warhammera a oni w 40k. Ja na nich z łukiem i mieczem a oni z bolterów i jakiś dział"

:D

Awatar użytkownika
Barto
Wałkarz
Posty: 80
Lokalizacja: Warszawa/Rembertów

Post autor: Barto »

EURO tzn. ?

Z góry thx :)

Awatar użytkownika
gerald_tarrant
Masakrator
Posty: 2630
Lokalizacja: Liverpool/Wrocław

Post autor: gerald_tarrant »

euro to format 2400 z ograniczeniami,
poza tymi turniejami Indy jest dopuszczany praktycznie wszędzie, na równi z oficjalnymi bookami

Awatar użytkownika
Barth
Falubaz
Posty: 1317

Post autor: Barth »

WF na temat nowych strzelb CHD pisze:Fireglaive

A weapon both cunning and brutal, the Fireglaive is a compact,
heavily constructed repeating handgun. Unusually the weapon also
incorporates a weighted stock and single-edged chopping blade,
allowing it to be wielded in close combat by a skilled fighter, much
like a halberd. Fireglaives are complex to make, their mechanisms
far beyond the inferior arts of humankind to imitate and are also
difficult weapons to master. As a result, these weapons’ use is largely
limited to the Chaos Dwarfs’ elite warriors and the Daemonsmiths
that fashion them.

Name Range Strength Special Rules
Fireglaive 18" 4 Armour Piercing (Ranged)

Fireglaive - +1 Requires Two Hands (Close Combat)
Czy to znaczy, że nie mają zasady move OR fire ?

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Na to wygląda ;)
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
Barth
Falubaz
Posty: 1317

Post autor: Barth »

Czyli 21' zasięgu praktycznego :mrgreen: Nie jest źle.
Pytanie jakie zasady będą do Hailshot Blunderbusses :-k
Jak takie jak w plotkach to nieźle.

btw. a co myślicie o naszym czołgu (iron daemon)? w świetle tych zasad które są do tej pory?

termi
Chuck Norris
Posty: 620

Post autor: termi »

Moim zdaniem żeby powiedzieć coś więcej o czołgu trzeba by mieć więcej info na temat doczepiania do niego wagonów czy one będą coś dawały w combacie czy tylko będą platformą dla dużych dział. BTW chciał bym żeby można było doczepić do niego wagon z piechotą i żeby w szarzy wypadał z niego desant z dworakami xD ale to tylko marzenia.

Awatar użytkownika
Mirage
Mudżahedin
Posty: 202

Post autor: Mirage »

mam takie pytanie, chcialem zacząć zbierać ChD ale nie wiem gdzie znajde obecne zasady armii oraz czy najnowsze obowiązujące będą teraz wydane przez FW?

Awatar użytkownika
gerald_tarrant
Masakrator
Posty: 2630
Lokalizacja: Liverpool/Wrocław

Post autor: gerald_tarrant »

google search albo chaos dwarfs online
a co do FW to prawdopodobnie jak wyjdzie, to zdezaktualizuje Indy GT

Awatar użytkownika
Barth
Falubaz
Posty: 1317

Post autor: Barth »

Mirage pisze:mam takie pytanie, chcialem zacząć zbierać ChD ale nie wiem gdzie znajde obecne zasady armii oraz czy najnowsze obowiązujące będą teraz wydane przez FW?
przedsmak zasad do chadecji made by WF jest TU (do infernal guardów) i TU do (iron daemona) :mrgreen:

Awatar użytkownika
Mirage
Mudżahedin
Posty: 202

Post autor: Mirage »

Wyszukałem już w google wczoraj :D
Niestety za mało znam się na 8ed by złożyć sensową rozpiskę narazie na 1000 punktów.

A przedsmak zajebiście mi sie pododba :D, znana jest data wydania FW AB ? :D (i jego legalność na turniejach np w formacie EURO)

Awatar użytkownika
Raamiel
Wodzirej
Posty: 776

Post autor: Raamiel »

Na obecną edycję jeśli wystawiacie oddział wariorów bądź Gwardię w ilości 25-30 ma sens formacją hordy ? czy lepiej manewrować jednostkami z rank 5 ?

Awatar użytkownika
Xier
Falubaz
Posty: 1058
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Xier »

To zależy od wielu czynników: jak się wystawi przeciwnik, czy ma mocne strzelanie, czy jest dużo impasów na stole itp.
Dla mnie nie ma zasady że to się wystawia w hordzie, a to po 5 :wink:
nieregulaminowy podpis usunięty - administracja

Awatar użytkownika
Raamiel
Wodzirej
Posty: 776

Post autor: Raamiel »

Czy może mnie ktoś oświecić i wyjaśnić dlaczego na większości turniejów nie można grać na zasadach euro Chaos Dwarfami Indy ? Czy są przegięcie, bo jeśli tak to można wprowadzić parę ograniczeń jak w przypadku pozostałych armii i po kłopocie. Kusi mnie od wielu lat że rozpocząć zbieranie tej armii ale inwestycja musi mieć sens.....

Awatar użytkownika
Raamiel
Wodzirej
Posty: 776

Post autor: Raamiel »

Czy Bull będąc kawaleria mają +1 do as ? W sumie taka 5 może by fajną opcja kontry.... :)

Awatar użytkownika
gerald_tarrant
Masakrator
Posty: 2630
Lokalizacja: Liverpool/Wrocław

Post autor: gerald_tarrant »

a czemu mają nie mieć?

termi
Chuck Norris
Posty: 620

Post autor: termi »

Raamiel pisze:Czy może mnie ktoś oświecić i wyjaśnić dlaczego na większości turniejów nie można grać na zasadach euro Chaos Dwarfami Indy ? Czy są przegięcie, bo jeśli tak to można wprowadzić parę ograniczeń jak w przypadku pozostałych armii i po kłopocie. Kusi mnie od wielu lat że rozpocząć zbieranie tej armii ale inwestycja musi mieć sens.....
To dwarficki lobbing mówiący ze nie mają żadnych złych braci. I brak dobrej woli organizatorów. Bo nie ma żadnych przesłanek które by uniemożliwiały chd grac na zasady euro. Są niezłe ale nie dorównują poziomem przegięcia najlepszym armią. Wszyscy się ich tak strasznie boją bo widzą jak zwykle tylko zalety nie wady których też mają bardzo dużo.


Awatar użytkownika
Raamiel
Wodzirej
Posty: 776

Post autor: Raamiel »

Dzięki Termi za posta :)

Zatem dołączam do grona Złych Krasnali

Zamówiłem modele z Mantica, proszę nie pluć w moją stronę, wiem że modele Wam się nie podobają. Grałem kiedyś w konfrę Mid-Norem i nie ukrywam że modele z Mantica są akceptowalne. Po drugie aspekt finansowy wygrał niestety :/ Może nie jest to szczyt marzeń ale nie mam czasu strugać każdego ludzika (z liczby 100-150 modeli) ręcznie a chciałbym przed ukończeniem czterdziestki :D zagrać na 2400 na zasady euro (mam na myśli ograniczenia budowania armii).

PS.
Przeglądałem Wasze konwersję modeli i sam się zastanawiam czy nie powinien kupić 1 kg plastików Dwarfów i 1 kg GS :/

pozdrawiam serdecznie Chadeckich graczy :)

ODPOWIEDZ