Zapytania o zielone zasady

Orcs and Goblins

Moderator: Kołata

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pingwin
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 149
Lokalizacja: Poznań

Re: Zapytania o zielone zasady

Post autor: Pingwin »

czy grzyby nocnego goblina liczą się do ograniczeń euro jako dogenerowywane kości? Jeśli tak - to plewnie.
Ach - no i co w takim razie, jeśli rzucam z night goblina więcej niż 2 czary na turę - nie rzucam tą dodatkową kością? Rzucam, ale sprawdzam tylko czy sobie nie zrobię kuku a poza tym wyniku kości nie dodaję?

Awatar użytkownika
LuciusII
Oszukista
Posty: 868
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: LuciusII »

Grzyby z mushrooms nie liczą się do kości euro - nie są liczone do limitu kości do Power Pool w rozumieniu RB, ponieważ jest to podbicie czaru (coś jak dodanie lev. szamana do wyniku rzutu). Kością z grzyba rzucasz za każdym razem jeśli NG rzuca czar i dodajesz do wyniku walki (1=kuku nawet przy IF). Jednak kości ukradzione z atrybutu Małej Łaa liczą się do limitu kości Power Pool. Po przekroczeniu 2 kości każda następna ukradziona kość przepada.
Kalesoner pisze:Orki i gobliny są częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro. :wink:

Awatar użytkownika
Król Goblinów
Wodzirej
Posty: 737
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Król Goblinów »

Mam pytanie- jaki jest dokładni wording Spider bannera w booku? Every model in the unit czy every goblin model in the unit?
pzdr,KG

PSz
Falubaz
Posty: 1419

Post autor: PSz »

Models in a unit with the spider banner , including the bearer, have poisoned attacks - czyli nie tylko gobasy. Banner może być nawet zjadliwy - error boyzi mogą z nim cisnąć lub savage orcs. Choć w tym drugim przypadku będzie ciężko z przeżywalnoscią BSB-ka.

Marek15
Mudżahedin
Posty: 314
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Marek15 »

1. Czy rozbiegający się Squig Herd (nie ma już goblinów, albo ucieczka) powoduje panikę tak jak zniszczony oddział?
2. Jak to w końcu jest z Vanguard a szarża z animozji z pierwszej turze? Oddział szarżuje bo animozja go zmusza, czy nie bo z Vanguard nie wolno?

Awatar użytkownika
LuciusII
Oszukista
Posty: 868
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: LuciusII »

1. Od momentu kiedy zaczyna się ruszać w losowym kierunku nie powoduje paniki. Jeśli zginie panikuje w myśl zasad RB z ograniczeniem Size Matters. Manglery nie uciekają są Immune to Psychology.
2. Gdzieś to już było wałkowane i szczegółowo opisane przy 1-5 stoją, przy 6 działają normalnie jeśli się nie poruszyły.
Kalesoner pisze:Orki i gobliny są częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro. :wink:

Marek15
Mudżahedin
Posty: 314
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Marek15 »

Nie pytam o Manglery, ani o Hoperów, tylko o Squig Herd. Jeśli się zbrejkuje i ucieka, lub od ostrzału zginą wszyscy poganiacze: Herd rozbiera się zadając D6 S5 (+ewentualne plusy) każdej jednostce w promieniu jakimś tam, bodaj 2D6. I są zdejmowani ze stołu. Moje pytanie: czy takie zdjęcie ze stołu powoduje panikę jak zniszczony oddział? I dlaczego.

Awatar użytkownika
LuciusII
Oszukista
Posty: 868
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: LuciusII »

Nie wiem jak ja to czytałem że zinterpretowałem to jako manglery #-o
Panikę zdajesz jeśli jednostka zostanie zniszczona z jakiegokolwiek powodu - katalog ze strony 63 RB nie jest katalogiem zamkniętym. Jeśli zdejmujesz ze stołu to punkty z tej jednostki liczą się do zadanych Tobie strat. Jeśli mieli by nie panikować innych to było by to wyraźnie napisane jak przy fanatyku.
Kalesoner pisze:Orki i gobliny są częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro. :wink:

Awatar użytkownika
Asterix
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 195
Lokalizacja: Pszczyna
Kontakt:

Post autor: Asterix »

Czy w sytuacji kiedy wchodzę gigantem do walki wręcz i losuję atak, w którym gigant wymiotuje i wygrywa automatycznie walkę o 2, mogę na koniec wykonać jeszcze thunderstompa i czy jeśli go wykonam to do rezultatu dodaje się zadane rany ?

Awatar użytkownika
Soulferin
Falubaz
Posty: 1431
Lokalizacja: Nicea\Warszawa

Post autor: Soulferin »

Skoro wygrywa AUTOMATYCZNIE walkę o 2 to nie możesz bo jest juz po walce.
"Wojny przychodzą i odchodzą a moi żołnierze są wieczni"

Reksio
Wałkarz
Posty: 71

Post autor: Reksio »

A jest napisane, że traci thunderstomp ? Jeśli nie, to znaczy, że nie traci. Conajwyżej, nie zmienia on wyniku walki.

Awatar użytkownika
LuciusII
Oszukista
Posty: 868
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: LuciusII »

On nie traci thunderstompa, lecz walka się kończy, te modele które nie atakowały (w tym gigant z thunderstompa) już nie atakują.
Kalesoner pisze:Orki i gobliny są częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro. :wink:

Reksio
Wałkarz
Posty: 71

Post autor: Reksio »

Racja, nie atakuje, bo jest napisane, że po Yell and Bawl nikt już nie walczy ! :)

Awatar użytkownika
ninjaska
Chuck Norris
Posty: 386

Post autor: ninjaska »

Oi,
w moim podreczniku jest napisane inaczej :P
Mianowicie, ze po 'yell and brawl' zarowno Gigant jak i modele z nim w kontakcie (in contact) juz nie walcza. Co oznacza, ze przy kombinowanych szarzach inne figurki moglyby walczyc. Natomiast, rzeczywiscie, gigant nie ma juz thunderstompa, a walka zawsze skonczy sie na +2 dla strony giganta.
Obrazek

Awatar użytkownika
Aron_Banalny
Masakrator
Posty: 2170
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Aron_Banalny »

no dobra, pytanie TOTALNIE Z DUPY, ale mam jakieś omamy. ile ataków ma załoga chariotu orków?

ytsunkai
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 151

Post autor: ytsunkai »

Aron_Banalny pisze:no dobra, pytanie TOTALNIE Z DUPY, ale mam jakieś omamy. ile ataków ma załoga chariotu orków?
2 orki x 1 atak .... a co?
i szkoda , że nie ma savage orc chariota :)

Awatar użytkownika
LuciusII
Oszukista
Posty: 868
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: LuciusII »

Ilość załogi masz podaną na p. 107, możesz wykupić z 5pkt dodatkowego orkasa i załoganci łącznie wypłacą 3A.
Kalesoner pisze:Orki i gobliny są częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro. :wink:

Awatar użytkownika
Aron_Banalny
Masakrator
Posty: 2170
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Aron_Banalny »

co jeżeli mangler odbije się od impasa i znów wpadnie na oddział który juz bił?

katerek
Masakrator
Posty: 2976
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

Za grzyba u szamana NG rzucę 1 to :
A. Czar nie wychodzi zawsze bez znaczenia na wynik drugiego rzutu (4+)
B. Czar nie wychodzi tylko wtedy gdy grzybek okazał się trujący.
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

Awatar użytkownika
LuciusII
Oszukista
Posty: 868
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: LuciusII »

Aron_Banalny - jeśli wyszedł choć na milimetr z oddziału, przeżył test na DT to wbija znowu 2d6 S6 AP. Obawiam się że w FAQu mogą to ukrócić

katerek - odp. A . Czar nie wchodzi, chyba że został rzucony z IF, jest od nowego zdania. Więc ten zapis dotyczy obu sytuacji opisanych w zdaniu poprzednim.
Kalesoner pisze:Orki i gobliny są częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro. :wink:

ODPOWIEDZ