WoCh Grześka - up 2014.06.24 chaos ogryns captain

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Re: WoCh Grześka - up 2011.04.27 another sorcerer

Post autor: Rasti »

Uff, jak dobrze, że to napisałeś. W końcu nie będę żył w nieświadomości! :roll:
A tak na poważnie, to layering równie dobrze może być techniką malarską z angielską nazwą: layer - warstwa, końcówka ing to będzie jakiś rzeczownik odczasownikowy znaczący "warstwowanie". 8)

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

@Lenart napisałbyś coś konstruktywnego zamiast offtopować :wink:
A jak nie wiesz co co layering w modelarstwie to chociażby tu masz ładnie napisane:
http://www.cytadela.pl/modules.php?name ... le&sid=948
:badgrin:
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Lenart
Falubaz
Posty: 1194

Post autor: Lenart »

Wet Blending, ta technika jest interesująca;)

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Koniec offtopu - nie rozwalać mi galerii :!: :wink: :) . Komentarze konstruktywne mile widziane.
Arbiter - postaram się wrzucić lepsze fotki czerwonego maga - te obecne są dla niego trochę krzywdzące... Ale to dopiero w weekend.

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Wrzucam ponownie fotki czerwonego maga - trochę lepiej widać, choć i tak marnie:

Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Struna
Wałkarz
Posty: 99

Post autor: Struna »

Podoba mi się ta figurka. Czerwień ładnie namalowana. Widzę, że tylko na kapturze wyszło trochę słabo, ale jeszcze da się to poprawić ;) Fajne słoje na drewnie =D>

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Według mnie za ostre przejścia, od czarnego do jasnoczerwonego prawie bez kolorów pośrednich... Ale za to drewno wypadło powyżej przeciętnej! To samo rzemienie. :)

Awatar użytkownika
Booxi
Falubaz
Posty: 1066
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Booxi »

a mi sie wydaje, że tam jest kolor pośredni. Oglądałem figurkę na 3 różnych komputerach na każdym ta czerwień jest inna. Przyjmuję jednak wersję z mojego ulubionego kompa i stwierdzam, że na czerwieni przejścia są i to bardzo dobre. Słoje na drewnie jak zwykle genialne. Na szczycie tej laski próba nmmu ?:>
"Not that I have anything against senseless violence, manling, but why exactly are you strangling that old man?"
+++ Gotrek Gurnisson, Trollslayer +++
facebook.com/HammerhoodGames <--- takie tam o grach
Stare Dwarfy oraz O&G KUPIĘ

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Nie , próbuję na małych formach różnego malowania metalikami :) . Tutaj tak jakoś wyszło, ale nie będę przemalowywał, mam inne roboty :wink: :mrgreen: .

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

bardzo ładna podstawka! klimatyczny model i samo malowanie też

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Wrzucam fotki ogrów, które pomalowałem ostatnio:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Karlito
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3305
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Karlito »

Bardzo przednia robota, co prawda nie podobają mi się kompletnie te modele ale malowanie spoko =D> =D> =D>
Welcome to the Tower of Rising Sun.
Moja galeria: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=28122
Kupię RÓŻNE RÓŻNOŚCI: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=42454

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Pierwszy raz do robienia głazów użyłem kory sosnowej. Co o tym myślicie?

Awatar użytkownika
MARDUK
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 184
Lokalizacja: Cz-Wa

Post autor: MARDUK »

Kora jako głazy bardzo przednia czyli daje radę i można ją stosować, sam też lubię eksperymentować z różnym efektem :) Cukrowanych podstawek np. nie polecam, ale do rzeczy: Ja te modele ogrów darzę bardzo dużą sympatią, zawsze chciałem mieć oddział składający się z tych zmutowanych kolesi, nie wypaliło głównie przez ich wysoką cenę więc jest + za sam dobór figurek, no i przede wszystkim twoje malowanie sprawiło, że wglądają teraz zupełnie przekozacko. Jak zrobiłeś ten naramiennik oraz jaki kolor jest położony na kolczudze bo moje metaliczne kolczugi wglądają słabo a ta mi się podoba.

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Też lubię te figsy właśnie za ich zwalistość, ale też wiele szczegółów, sprzączek, pasków, itp.
Co do ceny to faktycznie, tanie nie są , ale chaos trolle droższe :wink: . W zanadrzu mam jeszcze pięciu Golfags Ogres, te są sporo mniejsze, ale całkiem pocieszne, też je lubię. Ale muszą grzecznie poczekać na swoją kolej...

Generalnie elementy zbroi i broń to boltgun metal rozjaśniany mithrilem, w międzyczasie kilka razy washowany gryphon sepia, devlan mud i badab black, kolejności nie pamiętam. Natomiast kolczugi próbowałem też tak robić, ale mi się nie podobało, bo za bardzo się zlewały. Pociagnąłem więc na koniec czystym mithrilem. Przynajmniej różni się od blach.

Awatar użytkownika
gerald_tarrant
Masakrator
Posty: 2630
Lokalizacja: Liverpool/Wrocław

Post autor: gerald_tarrant »

bardzo fajne ogry
modele imo beznadziejne, ale malowanie i podstawki klasa

Awatar użytkownika
Cookie Monster
Łysy oszukista
Posty: 1710

Post autor: Cookie Monster »

Fajne malowanie;) z kora coś robiłeś czy tylko malowałeś? Znaczy czy jakoś ją obrobiłeś?
Komentuję to co widzę na zdjęciach. Jeśli chcesz żeby ludzie oceniali Twoje prace to licz się z krytyką.
Więcej wszystkiego:http://lysymaluje.blogspot.com/

Awatar użytkownika
rudobrody79
Falubaz
Posty: 1345
Lokalizacja: GIŻYCKO

Post autor: rudobrody79 »

bardzo ładne malowanie =D> =D> =D>
Te modele zawsze mi się podobały

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Cookie Monster pisze:Fajne malowanie;) z kora coś robiłeś czy tylko malowałeś? Znaczy czy jakoś ją obrobiłeś?
Nic specjalnie nie robiłem, jedynie połamałem i usunąłem luźne i cienkie fragmenty.

Grabz
Kretozord
Posty: 1540
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Grabz »

Mam słabość do tych staruszków 8) .Maźnięte bardzo przyjemnie :) , kora jak widzę sprawdza się znakomicie i sam będę musiał się za takową pobiegać.

ODPOWIEDZ