Wszelkie krasnoludzkie rozważania przy piwku

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7593

Re: Wszelkie krasnoludzkie rozważania przy piwku

Post autor: smiejagreg »

Hakarik pisze:
Choc niekiedy pomarudzi na to ze to drogi temat i zamiast pakowac pieniadze w te male cuda moglibysmy gdzies wyjechac ( :shock: ).
Zgódź się :!: proponuję wycieczkę do Nottingham :!: :wink: :mrgreen: .

Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Post autor: cahir »

Eee tam, po co gdzieś jechać jak i tak się nie wyjdzie z pokoju przez jakiś czas. :-$
:lol2:
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

Awatar użytkownika
Loizok
Falubaz
Posty: 1021
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Loizok »

Moja narzeczona uwielbia kraśki, gra nimi, maluje ich i dopieszcza :) A jak ostatnio booxiemu sprzedawałem tych norsów to oj groźnie na mnie patrzyła :D

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7593

Post autor: smiejagreg »

cahir pisze:Eee tam, po co gdzieś jechać jak i tak się nie wyjdzie z pokoju przez jakiś czas. :-$
:lol2:
Ale jak już się wyjdzie to akurat w Nottingham można kupić sporo kraśków :mrgreen: .

Awatar użytkownika
Gobo
Masakrator
Posty: 2131
Lokalizacja: Tawerna - Płock / Toruń

Post autor: Gobo »

a zapytam tutaj.. mimo, że temat zszedł na narzeczone, żony i kochanki ;)

koledzy drodzy... wyjaśnijcie mi fenomen gry 5 osobowymi oddziałami hamków lub ironów... bo jak jestem w stanie przetrawić 2x5 minerów, których zadaniem jest mordowanie maszynek to jednak klasyczne oddziały do CC jako zwiadowcze patrole nie mieszczą się w moim światopoglądzie :) chyba, że to ma zadanie taktycznego-trzymacza punktów, który ukrywa się przez 6 tur?

Awatar użytkownika
Booxi
Falubaz
Posty: 1066
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Booxi »

hamki. Stubborn. Lord na tarczy w nich. Morduje. Trzyma. Inne oddziały robią kanapeczkę. przynajmniej ja to tak rozumiem.
"Not that I have anything against senseless violence, manling, but why exactly are you strangling that old man?"
+++ Gotrek Gurnisson, Trollslayer +++
facebook.com/HammerhoodGames <--- takie tam o grach
Stare Dwarfy oraz O&G KUPIĘ

Awatar użytkownika
Hakarik
Pseudoklimaciarz
Posty: 29

Post autor: Hakarik »

Ok to ja tez pytanie wrzuce tutaj. Zauwazylem ze jest program umozliwiajacy skladanie rozpiski. Z tego co patrzylem jest on platny. A moze jest obejscie tej kwesti? bardzo mi przypasowala wersja demo.

Awatar użytkownika
Gobo
Masakrator
Posty: 2131
Lokalizacja: Tawerna - Płock / Toruń

Post autor: Gobo »

Booxi pisze:hamki. Stubborn. Lord na tarczy w nich. Morduje. Trzyma. Inne oddziały robią kanapeczkę. przynajmniej ja to tak rozumiem.
dzięki za przedstawienie ideowego zarysu używania oddziału hammersów oraz krasnoludzkiego lorda :) ale jednak meritum mojego pytania było zupełnie inne:
Gobo pisze:wyjaśnijcie mi fenomen gry 5 osobowymi oddziałami hamków lub ironów
więc ponawiam... dlaczego po 5 chłopaków? jaką to ma racje bytu?

Awatar użytkownika
X.Maciek
Falubaz
Posty: 1444
Lokalizacja: Lubelskie Stowarzyszenie Gier Bitewnych "Moria"

Post autor: X.Maciek »

Stawiasz lorda z przodu hammererów z tyłu. On klepie oni są poza walką i dają stubborn lordowi.

Możesz też dać wężyk hammererów z championem z przodu. Wróg wpada, musi bić w championa. Reszta przeżyje i zdaje stubborna.

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

Hakarik pisze:Ok to ja tez pytanie wrzuce tutaj. Zauwazylem ze jest program umozliwiajacy skladanie rozpiski. Z tego co patrzylem jest on platny. A moze jest obejscie tej kwesti? bardzo mi przypasowala wersja demo.
wersja demo demo jest do zassania ze strony producenta: http://www.wolflair.com/

i kosztuje 40usd za 2 licencje (czyli ~60pln za sztukę)

wersja "inne demo" jeśli o taką pytasz to tylko wersja 2.2c, której crack posiada trojana, więc używasz na własne ryzyko
Gobo pisze: więc ponawiam... dlaczego po 5 chłopaków? jaką to ma racje bytu?
no to jeszcze raz:

do oddziału 5 kolesi wstawiasz lorda na tarczy + BSB, na szmacie Hamców dajesz runę +1 CB i ustawiasz Lorda na tarczy z przodu a resztę za nim (2 w szeregu!)

nawet jak coś Ciebie szarżuje, oddział nie dostaje ran bo wróg styka się tylko z Lordem

Lord coś zada, ale... jak liczysz combat to masz +1 za szmatę, +1 za BSB, +1 za runę na sztandarze, więc szeregów nie potrzebujesz... nawet jak przegrasz to stoisz na 10ld od lorda...

taki sobie klocek do zatrzymywania wszystkiego by coś mogło od nas wejść od boku i rozwalić

a TYLKO 5 bo więcej się nie opłaca... możesz dać i 30... ale jak wpadnie coś tak mocnego, że rozwali Lorda to Hamców weźmie na przystawkę

prościej nie umiem ;)
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Quaki »

Gobo pisze:wyjaśnijcie mi fenomen gry 5 osobowymi oddziałami hamków lub ironów...
Poza wymienionym wcześniej przykładem z Hamkami i Lordem - z racji niesamowitego bogactwa fastów w naszym armybooku :D, można takiej małej piąteczki używać jako śmiecioodginaczki.
Ostatnio często grywam na 2 gołych piątkach minerów - jako dodatkowe wystawienia (chyba nie trzeba tłumaczyć po co) i odginaczki. Z wykopki wychodzili tylko przy grze na Imperium, a zazwyczaj zaczynają na stole.
Ironi trochę więcej kosztują ale prawdopodobnie przetrwają ostrzał lepiej niż ryle. Wypada tylko dodać, że nigdy jeszcze takiej małej 5 Ironów na stole nie widziałem. ;)

sławny
Pseudoklimaciarz
Posty: 23
Lokalizacja: okolice CK

Post autor: sławny »

az z ciekawosci zagram jutro tarczownikiem i 5 hammerersami przeciw VC :D
a i przy okazji sie zapytam. czy lepiej wystawic 30 longbeardsow i 30 warriorow jako hordy lub olac hordy i wystawiac normalnie oba?
KGB Kieł

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

sławny pisze:az z ciekawosci zagram jutro tarczownikiem i 5 hammerersami przeciw VC :D
a i przy okazji sie zapytam. czy lepiej wystawic 30 longbeardsow i 30 warriorow jako hordy lub olac hordy i wystawiac normalnie oba?
jeśli VC będzie miało klocek bloodów/black knightów a w środku bsb z lordem to 5 w szeregu... przeżyjesz chwile na steedfaście...
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

sławny
Pseudoklimaciarz
Posty: 23
Lokalizacja: okolice CK

Post autor: sławny »

standard czyli ghule + gwardia i jakies eteryki
KGB Kieł

#Krasnal#
Mudżahedin
Posty: 275
Lokalizacja: Młodzi Gniewni, Poznań

Post autor: #Krasnal# »

sławny pisze:standard czyli ghule + gwardia i jakies eteryki
Czyli gwardia dostaje z klopy a król zjada eteryki w 1 turę :)

Awatar użytkownika
Gobo
Masakrator
Posty: 2131
Lokalizacja: Tawerna - Płock / Toruń

Post autor: Gobo »

dzięki za odpowiedź :) ciekawa perspektywa :mrgreen:

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3079

Post autor: Morsereg »

X.Maciek pisze:Możesz też dać wężyk hammererów z championem z przodu. Wróg wpada, musi bić w championa. Reszta przeżyje i zdaje stubborna.
to sie nie sprawdzi na klocek przeciwnika z herosem w srodku - juz mowie czemu.
w tej edycji bije sie po I no chyba, ze posiada sie GW to bije sie na koncu (jak hammerersi). przeciwnik z lordem wpada w 4 hamkow z championem i:
- herosem robi "make way" by byc w walce,
- jako, ze herosi maja wiecej inicjatywy niz oddzialy bije przed reszta,
- sam heros bije po championie i go ubija,
- reszta wrogiego oddzialu bije po pozostalych 4 hammerersach,
- ???????
- profit

:P
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Post autor: cahir »

IMO coś takiego ma sens tylko w wypadku Slayerów, kiedy tych czempionów może być więcej i przytrzymają coś na dłużej.
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Po uściśleniu przestało mieć i to sens.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Post autor: cahir »

To znaczy? :shock:
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

ODPOWIEDZ