Jak zostać Generałem - czyli początkującego pytań kilka

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

Zablokowany
Awatar użytkownika
syrius
Chuck Norris
Posty: 572
Lokalizacja: Bastion

Re: Jak zostać Generałem - czyli początkującego pytań kilka

Post autor: syrius »

1) 5tki Silverów nie takie złe, choć prawda taka, że speciale najważniejsze u HE tym samym inwestowanie w nich to marnowanie pkt. Nie zrobią za dużo. To już niestety nie 6sta edycja gdzie combat rozwiązywał się w jednej turze.
Dragon Princes są całkiem fajne, ale ilość ataków nie wystarcza by się przebić przez oddziały wrogów. Mimo, że kopnięcie mają bardzo fajne. To od drugiej tury dostają po gicach tak, że chowają się im ogony.

2) 4 rbt były najfajniejsze przy Sea Patrolu ;). Z powodu możliwości woundowania bolców na 6stkach i ich "olbrzymiej" liczbie woundów w wysokości 2 są średnie. Do tego stają się łatwymi pktami dla wroga (100 pkt za jedną serię strzałów). A okazuje się po chwili, że wydaliśmy za dużo pkt na jednostki defensywne a przeciwnik zje nas swoim ofensem. Siła ognia bolców w postaci 2óch czasem się przydaje. Przy 4 nie jest tak kolorowo.

W przypadku 2giej opcji teoretyzuję trochę gdyż grałem tylko na 2óch bolcach w 8 edycji :).

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Ja wziąłem ostatnio na lokala 2 bolce i fajne z nich zabawki póki przeciwnik nie zaczał sie nimi interesować :roll:
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

diuk
Falubaz
Posty: 1487

Post autor: diuk »

Ile w końcu można wystawiać Orłów na Euro?

3 ?
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

Awatar użytkownika
Szymon
Kretozord
Posty: 1685
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Szymon »

4 8)

Awatar użytkownika
ainuin
Chuck Norris
Posty: 473

Post autor: ainuin »

http://warhammer.org.uk/phpBB/viewtopic ... 18&t=79146

BTW nie samym euro człowiek żyje.

diuk
Falubaz
Posty: 1487

Post autor: diuk »

Nie widzę tego zapisu na stronie Którą podałeś. w Rulebooku jest zapis, że 2 Rare jest na <3000, a 4 rare na >3000.

Mogę wystawić 4 ale dlaczego?

Gdzie ten zapis? -.-
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

Awatar użytkownika
syrius
Chuck Norris
Posty: 572
Lokalizacja: Bastion

Post autor: syrius »

A która edycja :mrgreen: :?: :twisted:

diuk
Falubaz
Posty: 1487

Post autor: diuk »

8...

-.-
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

Awatar użytkownika
Bercik
Chuck Norris
Posty: 494
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Bercik »

Tu znajdziesz odpowiedź ile można wystawić orłów
http://www.games-workshop.com/MEDIA_Cus ... s_V1_4.pdf

Awatar użytkownika
Eleiman
Pseudoklimaciarz
Posty: 27
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Eleiman »

Ostatnio grając z WoCHem miałem na 2400 life i high. Problem był z tym, że z obu lorów nie miałem nic ofensywnego. W pierwszej turze nic konkretnego nie mogłem wyczarować, a później jak zostali prawie sami magowie na dyskach nie miałem ich czym uderzyć. Jaki lore jest najlepszy żeby mieć coś ofensywnego do wyczarowania?

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8173
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

fire, metal ?


Posprzątałem trochę. Rozmowy o rozpiskach w innym temacie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Vallarr
Falubaz
Posty: 1018

Post autor: Vallarr »

Seerstaff daje Ci gwarancje konkretnych czarow, imba item. Szkoda tylko, ze nie mozna wziac razem z ring of corin :P
Dobra opcja jest tez +1 czar i/lub taki sam lore na magach, dzieki takiej ilosci kostek w praktyce na 2 magu wybierasz sobie 2 czary, czyli nie dosc, ze +1 spell na malym, to prawie ekwiwalent 30pkt seerstaffa na drugim/duzym.
Jesli nie chcesz, to z lore trzeba wybrac taki, gdzie zerowka bije - fire, metal lub light.

Awatar użytkownika
Eleiman
Pseudoklimaciarz
Posty: 27
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Eleiman »

Wybrałem seerstaf na małym i high magic. Od razu mówię, że wybrałem warda i flames of phoenix i się sprawdziły. Flamesy rządzą!

Awatar użytkownika
RotARaven
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 174

Post autor: RotARaven »

Zamierzam zacząć grać HE od wakacji i tu moje pytanie. Na początek z kumplem kupimy podstawke x 2, więc będę miał elfy z dwóch postawek ( on dostaje Skaveny jak można się łatwo domyślić ). Co należy dokupić, żeby mieć dobrą armię na 2400 punktów? Chciałbym grać na magach i obronie, z tego co przeglądałem, to da się tak, ale czy to skuteczne? I czy HE odnoszą sukcesy? Z kim mają największy problem a co najłatwiej pokonują?
- They surrounded us
- That's good, we will fight in every direction
Obrazek
Szczur22 pisze:Bez BSB to jak bez wacka do burdelu. Napijesz się drinka, ale akcji nie bedzie bo spanikujesz.

Rabsp
Masakrator
Posty: 2445
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Rabsp »

30 WL, BSB na piechote, 2-4 Orły <- to na 100% Ci sie przyda :)

Krzysiek_312
Oszukista
Posty: 780
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: Krzysiek_312 »

Jak kupujesz podstawę to
a) spróbuj zagrać na Lothern Sea Guards-na euro to w miarę dobra alternatywa a z 2 IoB będziesz miał 20 chłopa, to trochę mało, ale lepsze to niż nic, dokupisz oddział spear'ów (złożysz ich na LSG) i łuczników, to przynajmniej core będziesz miał już zapchany
b) gryfy, a przynajmniej jednego przerobiłbym na orła (gryf w elfach to najgorsza opcja na lorda)
c) 2 magów oczywiście się przyda, dokupisz jeszcze zestaw z Noblem i będziesz miał BsB'ka, na początek wystarczy
d) kup WL 1 oddział to mus, 2 lub więcej wedle uznania, więc na początek 30 pownino wystarczyć
e) SM z IoB będziesz mógł wystawiać w oddziałach po 7 lub 6 (z muzykami)
f) potrzebujesz jeszcze paru orłów, generalnie to 4 bo ER w tej edycji generalnie się nie wystawia (choć osobiście bardzo je lubię)
No i to chyba wszystko, czego potrzebujesz, żeby grać na 2400 pkt, na początek powinno wystarczyć.
Obrazek

Awatar użytkownika
RotARaven
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 174

Post autor: RotARaven »

A gdzie kupić te orły? na stronie GW to 20 $ natomiast znalazlem w Polsce w jednym sklepie za 90 zł - ile tej marży ...?
- They surrounded us
- That's good, we will fight in every direction
Obrazek
Szczur22 pisze:Bez BSB to jak bez wacka do burdelu. Napijesz się drinka, ale akcji nie bedzie bo spanikujesz.

Rabsp
Masakrator
Posty: 2445
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Rabsp »

ja jakbym miał kupować orły, to albo z allegro oryginalne od GW, albo warhawki WE i przerobić je troszke na orły do HE.

Awatar użytkownika
RotARaven
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 174

Post autor: RotARaven »

Po 70 zł są Gamezone która prezentują się zajebiście imo :) Fajnie, że całość wyjdzie poniżej tysiąca złotych. Inne armie wyszły by chyba o wiele drożej. Ta podstawka bardzo ukróca cenę.
- They surrounded us
- That's good, we will fight in every direction
Obrazek
Szczur22 pisze:Bez BSB to jak bez wacka do burdelu. Napijesz się drinka, ale akcji nie bedzie bo spanikujesz.

Awatar użytkownika
Havelock
Kradziej
Posty: 919
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Havelock »

The Old Samurai pisze:Po 70 zł są Gamezone która prezentują się zajebiście imo :)
są naprawdę świetne natomiast cholernie trudne do poskładania (tyczy się to większości modeli GZ, ale orłów w szczególności), także jeśli jesteś początkującym modelarzem możesz mieć z nimi problem.
Ludvik pisze:Wystawianie np. Black Knightów jako Blood Knightów uważam za osobistą obrazę

Zablokowany