Nasze dzieła i starania czyli rozpiski brodaczy

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kroon
Mudżahedin
Posty: 216
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nasze dzieła i starania czyli rozpiski brodaczy

Post autor: Kroon »

Ja przemieniałem 30 Warriorów na GW :D . Na szczęście miałem jeszcze niepomalowane figsy.
Dwarfs - 3/0/2

Awatar użytkownika
puma1944
Chuck Norris
Posty: 412
Lokalizacja: So'ton

Post autor: puma1944 »

Booxi pisze:rozumiem też puma, ze Twoi slayerzy mordują z dwuraków? ?:> czy to zależy w co się wbijają?
zależy wszystko z kim walcza jak bijesz sie z bretonska konnica to wiadomo lejemy z sila 5 :mrgreen: bo seva maja na +2 wiec pasuje sie przebic przez pancerz, jesli lejemy po czym slabym i malym savem to bijemy dwiema broniami recznymi :mrgreen:
"Poproście ich,żeby się nieco uciszyli.Snorri ma małego kaca,-powiedział Snorri.
Artur pisze:Człowieku to jest temat, o nowym info o krasiach - czy wszyscy musimy wiedzieć z jakich modeli zrobisz bombera ... jak dal mnie możesz nawet w kupę wsadzić parasolkę do drinków
Dwarfs
W:29\D:4\L16
Tomb Kings
W:1\D:0\L:0

galeria moich Krasi: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=33906

Awatar użytkownika
Booxi
Falubaz
Posty: 1066
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Booxi »

tak myślałem :D Kurcze mamy tyle fajnych jednostek które aż by się chciało wystawić a tu dupa. Ja to bym chętnie wystawił wszystkie jednostki żeby było klimatycznie i miło.

PS. Jak liczycie na ile pkt macie armię w danym momencie ? sumujecie oddziały w najmocniejszej konfiguracji czy jakiś jest przebiegły sposób do tego ?
"Not that I have anything against senseless violence, manling, but why exactly are you strangling that old man?"
+++ Gotrek Gurnisson, Trollslayer +++
facebook.com/HammerhoodGames <--- takie tam o grach
Stare Dwarfy oraz O&G KUPIĘ

Joncek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 105
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Joncek »

Jednostki mamy według mnie najbardziej klimatyczne w całym batlu pod względem flufu jak i modeli .Myślę że nowy ab polepszy sprawę choć i tak pewnie skończy się na tym że tylko jedna jednostka będzie najgrywalniejsza tak jak teraz .

Liczenie pkt armii hmm chyba gołych oddziałów tylko to mi teraz przychodzi do głowy .

Awatar użytkownika
Kotar
Chuck Norris
Posty: 531
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Kotar »

puma1944 pisze:
Booxi pisze:rozumiem też puma, ze Twoi slayerzy mordują z dwuraków? ?:> czy to zależy w co się wbijają?
zależy wszystko z kim walcza jak bijesz sie z bretonska konnica to wiadomo lejemy z sila 5
Oj nie wiem, nie wiem...trzeba pamietać o tym, że S5 oznacza podniesienie bretońskiego ward save z 6+ na 5+, a to jest wredne i to bardzo.

kauczuk
Mudżahedin
Posty: 317

Post autor: kauczuk »

pewnie lepiej lac z s3 albo 4 to daje im save na 3+ (max) i warda na 5+
na pewno lepiej ;)

Awatar użytkownika
Kotar
Chuck Norris
Posty: 531
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Kotar »

Napewno to Kopernik nie żyje ;). Tylko że mi chodziło o to, że przy sile 3-4 breta ma warda na 6+.

Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Quaki »

Tobie łatwiej ranić (2+) i przebić się przez pancerz - jemu wzrasta tylko jeden współczynnik.
Bilans strat i zysków raczej korzystny ;)

Awatar użytkownika
Kotar
Chuck Norris
Posty: 531
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Kotar »

No ba :D . Ale jeszcze warto dodać, że korzyści z ataków w bretę z S3 są takie, że troll ma 2 ataki (a giant 3 ataki z S4), czyli mam dwa razy więcej ataków niz on. Reasumując - co kto woli :). A poza tym przestańmy zaśmiecać forum o rozpiskach tak błachą kwwestią.

Awatar użytkownika
Booxi
Falubaz
Posty: 1066
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Booxi »

a ja już w sumie nic nie rozumiem z tego waszego mordowania z siłą 3,4,5,6,7... :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
"Not that I have anything against senseless violence, manling, but why exactly are you strangling that old man?"
+++ Gotrek Gurnisson, Trollslayer +++
facebook.com/HammerhoodGames <--- takie tam o grach
Stare Dwarfy oraz O&G KUPIĘ

Awatar użytkownika
xaurus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 184
Lokalizacja: Grodzisk Maz. Milanówek, Podkowa L, Wawa

Post autor: xaurus »

na przykładzie Bretoni z pominięciem rzutu na trafienia:

...S....T3....Save..... Ward
S3..... 4+... 2+..........6+ statystycznie z 20 trafień wchodzi ok 1,4 martwego bretonca
S4......3+....3+..........6+ statystycznie z 20 trafień wchodzi ok 3,7 martwego bretonca
S5......2+....4+..........5+ statystycznie z 20 trafień wchodzi ok 5,5 martwego bretonca

liczone na szybko wiec gdzieś moglem popełnić błąd :P

Awatar użytkownika
Opos
Falubaz
Posty: 1196
Lokalizacja: KGB Tarnów

Post autor: Opos »

puma1944 pisze:Dziś wygralem ze skavenami 14-6 walka była cieżka jak cholera, ale nasza rasa dała rade :mrgreen: dzisiaj miałem w rozpisce M.Inżniera przetrwał bitwe, raz sie popisał umiejętnościami przy misfaierze katapulty =D> szarżował na clanbraci od boku wspierajac wojasów bo dostali ostro od magi :( (2 tury koles na wiatry magii miał same 6), brakowało mi w tej bitwie BSB wiec pewnie zajmie miejsce mastera #-o
Stary, na niewolników szarżował 8) a wojasy to doomrocketa przytulili :mrgreen:
puma1944 pisze:I jeszcze jedna sprawa koles wystawił 2 dzwonki jeden z wardem na 4+ a drugi bez ten bez warda spadł od małej klopy :mrgreen: ale ten drugi to jakieś pierd... przegiecie i do tego oba w oddziałach po 40 modeli!! slayersi wytłukli odział do zera ale dzwon tylko dostal wonda jak wy sobie z takim oddziałem radzicie??
Heh, żałuj, że piecyk do walki nie wlazł, slayersi dostaliby spełnienie marzeń... szybką i bolesną śmierć :twisted:
Let the River of Blood flow...

Awatar użytkownika
puma1944
Chuck Norris
Posty: 412
Lokalizacja: So'ton

Post autor: puma1944 »

Forest pisze:Stary, na niewolników szarżował a wojasy to doomrocketa przytulili
To fakt ta rakieta mi sie z magia pomylila #-o
Forest pisze:Heh, żałuj, że piecyk do walki nie wlazł, slayersi dostaliby spełnienie marzeń... szybką i bolesną śmierć
Ten bez warda?? czekam na niego :mrgreen: , slayersi rozmontuja go na czesci, przetopia na nocniki i wysla w prezencie waszej radzie :evil: zreszta spadł od strzala z klopy i sie nie popisał [-X :P wiec co sie podniecasz?? niech dojdzie to wtedy zobaczymy :) na kolejna bitwe beda małe zmiany :mrgreen: by zrobic Krasie jeszcze bardziej upierdliwe :P
"Poproście ich,żeby się nieco uciszyli.Snorri ma małego kaca,-powiedział Snorri.
Artur pisze:Człowieku to jest temat, o nowym info o krasiach - czy wszyscy musimy wiedzieć z jakich modeli zrobisz bombera ... jak dal mnie możesz nawet w kupę wsadzić parasolkę do drinków
Dwarfs
W:29\D:4\L16
Tomb Kings
W:1\D:0\L:0

galeria moich Krasi: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=33906

Awatar użytkownika
Opos
Falubaz
Posty: 1196
Lokalizacja: KGB Tarnów

Post autor: Opos »

puma1944 pisze:Ten bez warda?? czekam na niego :mrgreen: , slayersi rozmontuja go na czesci, przetopia na nocniki i wysla w prezencie waszej radzie :evil: zreszta spadł od strzala z klopy i sie nie popisał [-X :P
owszem, ale wtedy już i tak nigdzie by nie dojechał 8)
puma1944 pisze: na kolejna bitwe beda małe zmiany :mrgreen: by zrobic Krasie jeszcze bardziej upierdliwe :P
Też nie będę biernie czekał :D
Let the River of Blood flow...

#Krasnal#
Mudżahedin
Posty: 275
Lokalizacja: Młodzi Gniewni, Poznań

Post autor: #Krasnal# »

Świeżutka rozpiska na 1400 pkt.

Dwarf Lord 251pkt.
Master rune of Spite
Rune of Resistance
Rune of stone
GW
Shieldbearers

Thane BSB 90pkt.

Warriors x 20 225pkt.
FCG
GW

Quarrellers x 10 140pkt.
Standar Bearer

Hammerers x 20 270pkt.
FCG

Minners x 5 65pkt.
Standar Bearer

Minners x 5 65pkt.
Standar Bearer

Grudge Thrower 175 pkt.
Rune of accuracy
2 x Rune of Penetrating
Rune of Burning
Engineer

Canon 130 pkt.
Rune of forging
Rune of Burning

I co o tym myślicie ? Rozpiska da rade ?

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

nie da rady = 4 runy na klopie ;)
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

#Krasnal#
Mudżahedin
Posty: 275
Lokalizacja: Młodzi Gniewni, Poznań

Post autor: #Krasnal# »

więc trzeba ściąć burning :/

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Tak z ciekawości: po co ci sztandary na 5kach górników?
Quarrellers x 10 140pkt.
Standar Bearer
taki klocuszek kosztuje 120pkt. a nie 140.

BSB mięciutki.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Kotar
Chuck Norris
Posty: 531
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Kotar »

Preferuje rozpy na dwóch klopach (mimo, że cannon jest fajny w tej edycji).

1 Grudge Thrower @ 150.0 Pts
Engineer
Engineering Runes [55.0]
Rune of Accuracy
Rune of Burning
Rune of Penetrating

1 Engineer @ [15.0] Pts
Light Armour

3 Crew @ [0.0] Pts
Light Armour

1 Grudge Thrower @ 170.0 Pts
Engineer
Engineering Runes [75.0]
Rune of Accuracy
Rune of Penetrating (x2)

1 Engineer @ [15.0] Pts
Light Armour

3 Crew @ [0.0] Pts
Light Armour

Awatar użytkownika
pingu
Falubaz
Posty: 1046
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pingu »

Ostatnio grałem na 1313pkt

Miałem kowala z 2 dsami, 2x 30 warków z GW, 5 minersów, 2 klopy, działo, bolec i organki.

Ładnie cos takiego ciśnie 30 warków ustawieni 5x6.
Obrazek
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

ODPOWIEDZ