Pytania krótkobrodego - zasady

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Robo
Chuck Norris
Posty: 417

Re: Pytania krótkobrodego - zasady

Post autor: Robo »

Dokładnie tak, a jeśli dobrze zrozumiałem to Bayard liczy 8 pkt za rany w takim przypadku.

Awatar użytkownika
Bayard
Chuck Norris
Posty: 404
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Bayard »

Racja, mea culpa- w tej edycji nie ma już overkilla w takich wypadkach #-o
Mój blog: http://arsbelli.blogspot.com/
"Kiedy atakujecie- wyjcie jak furie!"- Thomas "Stonewall" Jackson

Awatar użytkownika
Robo
Chuck Norris
Posty: 417

Post autor: Robo »

Hmm... Z tego co pamiętam to nigdy nie było. Ale nie ważne w sumie, chciałem tylko upewnić się, że sam nie popełniam jakiegoś poważnego błędu.

darvark
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 48
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: darvark »

hej
jak to jest z inżynierem/mistrzem inżynierem. Można przyłączyć go do obsługi jednej maszyny, ale czy swoje bonusy w postaci ZS i przerzutów udostępnia sąsiadującym maszynom? Czy do każdej z nich trzeba by dodać osobnego inzyniera? Przejrzałem army booka, podręczniki do 7 i 8 edycji i nie znalazłem odpowiedzi.

pozdrawiam

Awatar użytkownika
pingu
Falubaz
Posty: 1046
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pingu »

Przeczytaj jeszcze erratę malego inzyniera możesz miec przy każdej maszynie i jest jako obsługant, natomias ME stojąc 3" od maszyny daje jej swoje bonusy może obejmować nawet kilka maszyn ale musisz deklarować której daje bonusu oczywiście na nasze szczęście po rzutach kością artyleryjską.
Obrazek
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

to przejrzyj jeszcze FAQ.
Maly inżynier dołączany jest do konkretnej maszyny i tylko niej daje bonusy.
Mistrz Inżynier nie może być dołączany do żadnej maszyny. Z jego bonusów może skorzystać jedna z maszyn w 3" od niego. Jakie bonusy i na jakiej zasadzie to masz opisane w FAQ'u.

Edit.: Pingu szybszy
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

KRAKUKAS
Plewa
Posty: 8

Post autor: KRAKUKAS »

Witam raz jeszcze.

Tym razem mam pytanie odnosnie run, a dokladnie rzecz biorac chodzmi mi o Master Rune of Flight. Czy bonus daje tylko i wylacznie jeden atak, czy moze tyle ile dany model ma atakow?

Przypomnialo mi sie jeszcze jedeno. Czy Master Rune of Spite i Rune of iron mozna stackowac? ( Rune of Spite + 2xRune of Iron = Ward Save 2+?)

Z gory dzieki za odpowiedz.

Remo
Falubaz
Posty: 1247

Post autor: Remo »

KRAKUKAS pisze:Witam raz jeszcze.

Tym razem mam pytanie odnosnie run, a dokladnie rzecz biorac chodzmi mi o Master Rune of Flight. Czy bonus daje tylko i wylacznie jeden atak, czy moze tyle ile dany model ma atakow?
Latająca broń z runą za 40 punktów (chyba 40 - nie pamiętam :p) uderza raz - przecież inaczej mogłoby się jeszcze nie daj Boże okazać że jest opłacalna...
KRAKUKAS pisze:Przypomnialo mi sie jeszcze jedeno. Czy Master Rune of Spite i Rune of iron mozna stackowac? ( Rune of Spite + 2xRune of Iron = Ward Save 2+?)
To są Dwarfy a nie Dark Elfy więc nasi Herosi nie są nieśmiertelni/niełamalni - odpowiedź brzmi: nie.

Awatar użytkownika
puma1944
Chuck Norris
Posty: 412
Lokalizacja: So'ton

Post autor: puma1944 »

Hm mam pytanko odnośnie żyrosa:
czy strzela tylko raz na całą bitwe(czyli jest traktowane jak zioniecie??) czy co ture???
"Poproście ich,żeby się nieco uciszyli.Snorri ma małego kaca,-powiedział Snorri.
Artur pisze:Człowieku to jest temat, o nowym info o krasiach - czy wszyscy musimy wiedzieć z jakich modeli zrobisz bombera ... jak dal mnie możesz nawet w kupę wsadzić parasolkę do drinków
Dwarfs
W:29\D:4\L16
Tomb Kings
W:1\D:0\L:0

galeria moich Krasi: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=33906

Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Quaki »

co turę

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Zakładając że nie maszerował :lol2: #-o
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

lormak
Pseudoklimaciarz
Posty: 24

Post autor: lormak »

Do strzelania z katapulty używa się tylko szablonu 3'' ? czy jest jakaś możliwość żeby użyć 6'' bo kiedyś czytałem rozpiski i widziałem, że padały określenia "duża klopa" "mała klopa". Czy te określenia dotyczą zupełnie czegoś innego ?

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

W dwarfach tylko małego. "Duża klopa" mogło się odnosić do klopy z większą silą.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
puma1944
Chuck Norris
Posty: 412
Lokalizacja: So'ton

Post autor: puma1944 »

Mała klopa
r penetrating
r burning
r accuracy

Duża klopa
2x r penetrating
r accuracy
"Poproście ich,żeby się nieco uciszyli.Snorri ma małego kaca,-powiedział Snorri.
Artur pisze:Człowieku to jest temat, o nowym info o krasiach - czy wszyscy musimy wiedzieć z jakich modeli zrobisz bombera ... jak dal mnie możesz nawet w kupę wsadzić parasolkę do drinków
Dwarfs
W:29\D:4\L16
Tomb Kings
W:1\D:0\L:0

galeria moich Krasi: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=33906

lormak
Pseudoklimaciarz
Posty: 24

Post autor: lormak »

Ah te skróty :D dzięki za wyjaśnienia :D

A jeszcze możecie mi powiedzieć jak działa runa honoru i przysięgi z kowadła, o ile mogę popchnąć jednostkę ? o współczynnik ruchu ?

np. jest sytuacja, że szarżuję krasiami i brakuje mi dystansu to wtedy mogę ich popchnąć o wartość ruchu czy o 2k6 ?

sławny
Pseudoklimaciarz
Posty: 23
Lokalizacja: okolice CK

Post autor: sławny »

popchnieta jednostka mozesz wykonac:
-ruch (3 cale)
-marsz (6 cali)
-szarze (2k6 + ruch)

oczywiście odbywa sie to w fazie strzelania
KGB Kieł

lormak
Pseudoklimaciarz
Posty: 24

Post autor: lormak »

Czyli mogę równie dobrze szarżować i w razie "w" jakbym nie dojechał to w fazie strzelenia zrobić ponownie szarżę

Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Post autor: cahir »

Tak, dokładnie.
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

Awatar użytkownika
Irek_Dwarf
Chuck Norris
Posty: 418
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Irek_Dwarf »

Tylko jednostka, która się własnie zebrała nie może wykonać ruchu z kowadła
Obrazek

lormak
Pseudoklimaciarz
Posty: 24

Post autor: lormak »

Mam pytanie czy rzuty z kowadła można przerzucać ?

ODPOWIEDZ