Co kupic - czyli rozterki krótkobrodych

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Booxi
Falubaz
Posty: 1066
Lokalizacja: Kraków

Re: Co kupic - czyli rozterki krótkobrodych

Post autor: Booxi »

no witam witam :) Jak już się chwalimy, to właśnie dorwałem 7 norsów i jednego obsługanta od staaaarej balisty którzy uzupełnią mój regiment clansmanów :) [kiedyś, za 1000 lat bedę mieć 1 oddział clansmanów zwykłych 1 norsów :D ]
"Not that I have anything against senseless violence, manling, but why exactly are you strangling that old man?"
+++ Gotrek Gurnisson, Trollslayer +++
facebook.com/HammerhoodGames <--- takie tam o grach
Stare Dwarfy oraz O&G KUPIĘ

Awatar użytkownika
Hakarik
Pseudoklimaciarz
Posty: 29

Post autor: Hakarik »

Zdecydowanie stawiam na wyglad armii od moich krasnoludow ma wrecz czuc dobrym bugmanem! Taki musza trzymac klimat! Czy to sie uda zobaczymy :D

Jezeli idzie o temat proponowanych modeli z bitwy o przelecz czaski, nawet nawet clansmeni mi podchodza, ale tak jak juz nadmieniliscie to skladowa wielu rzeczy, czy ktos wypiescil dana figurke i jaki ma sie gust, zatem to jest chyba kwestia nie rostrzygnieta. Osoboscie zwolennikiem jestem raczej matalowych krasiow nie tylko GW, np. Gamezona modele sa swietne. Moj portfel bedzie krzyczec i piszczec jak wezme sie za zakupu.

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7593

Post autor: smiejagreg »

Gamezone to imho tylko hamki i minersi, reszta jakaś dziwna jest...
Zatem skoro klimat armii przeważa budżetowość to imho kupowanie plastikowej armii za 500 zł mija się z celem. Z kolei armia metalowa nawet niewielka to wydatek > 2kzł, więc jak ktoś opyla armię za 500 zł to prawdopodobnym jest, że nic w niej nie ma dla kolekcjonera, chociaż ja niecałe rok temu kupiłem za 450 zł armię, w której było np 16 longów 6ed., 24 ironów 6.ed, 23 kuszników metal. West Winda, 5-6 ed.: działo, boltthrower i katapa, nie licząc plastikowych śmieci...

Awatar użytkownika
Booxi
Falubaz
Posty: 1066
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Booxi »

Dzisiaj nawet gadałem z Przemkiem z Krakowskiego Vanaheim i da się bazując na 3 batalionach, pudełku GSu i odrobinie pomysłowości zrobić krasnoludzką armię na 3k pkt, która będzie trzymała klimat, modele będą spójnie, nie odstawały od siebie i generalnie wyglądały... dobrze. Ale tutaj ile by nie było wypowiedzi pomysłów itp, to wszystko będzie się kręciło wokół jednego. Czy chcesz zbierać krasnoludy, czy jesteś zboczonym kolekcjonerem i chcesz zbierać krasnoludy nie bacząc na obrażoną minę swojej dziewczyny kiedy z większym pożądaniem patrzysz na kolejny stary model niż na jej nową bieliznę :P
"Not that I have anything against senseless violence, manling, but why exactly are you strangling that old man?"
+++ Gotrek Gurnisson, Trollslayer +++
facebook.com/HammerhoodGames <--- takie tam o grach
Stare Dwarfy oraz O&G KUPIĘ

Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Quaki »

Booxi pisze:czy jesteś zboczonym kolekcjonerem i chcesz zbierać krasnoludy nie bacząc na obrażoną minę swojej dziewczyny kiedy z większym pożądaniem patrzysz na kolejny stary model niż na jej nową bieliznę :P
:lol2:

Przy odrobinie dobrej woli da się temat ogarnąć i połączyć obie przyjemności - dziewczyna niby marudzi na moje zakupy ale malować figurki lubi. Czekam właśnie na dobry moment żeby pokazać jej moich nowych metalowych minerów. 8)

@Hakarik:
Z przydatnych rzeczy do zakupu - 2 katapulty to obecnie rozpiskowy standard.

Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Post autor: cahir »

@Quaki +1, moja dziewczyna wciągnęła się w to tak bardzo, że własną armię chce budować. Nic tylko się cieszyć :D
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7593

Post autor: smiejagreg »

cahir pisze:@Quaki +1, moja dziewczyna wciągnęła się w to tak bardzo, że własną armię chce budować. Nic tylko się cieszyć :D
No to , gościu, jesteś utopiony :!: Teraz będziesz finansował jedną armię więcej :mrgreen: . Chociaż z drugiej strony lepiej dać w prezencie jakiegoś BSB niż jakiś kolejny damski pierdół :wink: :D .

Awatar użytkownika
pingu
Falubaz
Posty: 1046
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pingu »

No moja również, zbiera WE i jeszcze moje krasie chce malować:D
Obrazek
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

Awatar użytkownika
Booxi
Falubaz
Posty: 1066
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Booxi »

a moja nie :( co gorsza nienawidzi moich krasnoludów :( twierdzi, że piękne są tylko "piękne, smukłe dystyngowane elfy" bleeeeehhhh aczkolwiek moja maluje, jak jej podrzuce jakiegoś krasnala to mam go w ołówku i na ścianę:D
"Not that I have anything against senseless violence, manling, but why exactly are you strangling that old man?"
+++ Gotrek Gurnisson, Trollslayer +++
facebook.com/HammerhoodGames <--- takie tam o grach
Stare Dwarfy oraz O&G KUPIĘ

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

Booxi pisze:a moja nie :( co gorsza nienawidzi moich krasnoludów :( twierdzi, że piękne są tylko "piękne, smukłe dystyngowane elfy"
zgadzam się z nią w 100%... nabite na pal albo stojak... ładnie ozdabiają karczmę ;P

'moja luba' wybrała WoCH i śmieje się, że nasze potomstwo będzie grało ChDecją :lol2: :lol2: :lol2:
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Post autor: cahir »

To panowie powiem wam coś: ostatnio naszła mnie chęć, żeby zacząć zbierać DE, bo mobilne toto no i CoKi mi się cholernie podobają. Co powiedziała moja dziewczyna?: "A co ty, pedalstwo chcesz zbierać?" :lol2: :lol2:
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

Awatar użytkownika
pingu
Falubaz
Posty: 1046
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pingu »

cahir pisze:To panowie powiem wam coś: ostatnio naszła mnie chęć, żeby zacząć zbierać DE, bo mobilne toto no i CoKi mi się cholernie podobają. Co powiedziała moja dziewczyna?: "A co ty, pedalstwo chcesz zbierać?" :lol2: :lol2:
:lol2:

=D>
Może kończymy offtop, bo Rakso ubije:P
Obrazek
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Rakso ma sporo cierpliwości ale fakt, że taka rozmowa bardziej pasowała by np. do wątku wszelkich rozważań przy piwku. Więc proponuje żebyście o swoich krasnoludzkich kobietach pisali właśnie tam ;)
Obrazek

Morbrus
Pseudoklimaciarz
Posty: 29

Post autor: Morbrus »

Witam.
Bardzo podoba mi się klimat warhammera, więc znowu rozpocząłem przygodę z wfb. (poprzednio zagrałem z parę razy)
Dlatego bardzo proszę o pomoc długobrodych w wyborze moich figurek.
Oto co posiadam
Tan -skull pass
12 wojowników - skull pass
8 górników - skull pass
działo - skull pass
Mistrz run- 5 ed
16 wojowników fcg. - 7 ed.
16 gromowładnych fcg. - 7ed
15 kuszników - 6 ed (modele z kuszami na barku)
2 balisty - 6 ed
8 zabójców- 7 ed
20 żelaznych braci fcg - 6 ed
organki - 7 ed

A oto moje dalsze plany
20 długobrodych - 6 edycja metale
20 hamersów - 10 z games workshop 10 z gamezone
12 zabójców- 7 edycja metale
mistrz inżynier z krasnoludzkim muszkietem
lord 2hw
katapulta
i wymienić minerów na 10 plastików 7ed lub z gamezona

Z góry dziękuje za pomoc

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3079

Post autor: Morsereg »

nie wiem czy te pare gier to na 8 edycje grales.
jesli nie to ci powiem, ze w tej edycji raczej sie gra na klockach piechoty 30+

wiec radzilbym zwiekszyc longow i hammererow do 30.
bardzo dobre rowniez sa katapulty (1 - 2)
rowniez lord na tarczy i/lub kowadlo.

BTW ktos kiedys na forum pisal, ze GW wycofalo ze sklepowej sprzedazy hammererow oraz lorda tarczownika.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7593

Post autor: smiejagreg »

Morsereg pisze:
BTW ktos kiedys na forum pisal, ze GW wycofalo ze sklepowej sprzedazy hammererow oraz lorda tarczownika.
Pewnie chcą wprowadzić nowe, piękne :mrgreen: plastikowe ODPUSTOWE g...na :!: :(

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

smiejagreg pisze:
Morsereg pisze:
BTW ktos kiedys na forum pisal, ze GW wycofalo ze sklepowej sprzedazy hammererow oraz lorda tarczownika.
Pewnie chcą wprowadzić nowe, piękne :mrgreen: plastikowe ODPUSTOWE g...na :!: :(
ja pisałem

katapy są jeszcze w kilku sklepach, tarczownik też, ale przecież był figs plastikowego tarczownika więc wypraskę mają...

tak naprawdę nie wiem czemu narzekanie, tendencja powinna zostać utrzymana i w ewentualnym boxie Lorda na Tarczy będzie można go (Lorda) złożyć na kilka sposobów co jest fajnym wyjściem i wprowadza różnorodność na stoły...
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Post autor: cahir »

Nie rozumiem tego czepialstwa odnośnie plastikowych figurek - dają one ogromne możliwości konwersji w przeciwieństwie do metali. No i cena też gra tutaj sporą rolę. Tak mi się coś wydaje, że znowu się wywiąże zacięta dyskusja nt wyższości metali nad plastikami lub odwrotnie.
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

Awatar użytkownika
Jacobs
Falubaz
Posty: 1127

Post autor: Jacobs »

Cena gra role znaczna ;) Szkoda tylko ze ostatnio GW wydaje plastiki w cenie metali :roll:
A w dwarfikach plastiki sa wyjatkowo paskudne moim skromnym zdaniem
wenanty pisze: Anioł zagłady przerzuca się na budżetową kawę? Koniec świata (sic!).
Turniejowo nowe WE

12/4/5

Awatar użytkownika
Booxi
Falubaz
Posty: 1066
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Booxi »

nie tylko Twoim. Dwarfy to armia której zbieracze dzielą się na kilka typów. wśród nich są zwykli gracze, którzy po prostu lubią armię krasnali ze względu na styl gry, i kolekcjonerzy jak Cormagh, Smiejagreg, Bayrad czy ja którzy w razie braku modeli wolą zagrać kilka razy na samych podstawkach zanim dorobią się wymarzonych starych modeli z duszą. Mi nie przeszkadza materiał z jakiego jest wykonana figurka, ale jej rzeźba.
"Not that I have anything against senseless violence, manling, but why exactly are you strangling that old man?"
+++ Gotrek Gurnisson, Trollslayer +++
facebook.com/HammerhoodGames <--- takie tam o grach
Stare Dwarfy oraz O&G KUPIĘ

ODPOWIEDZ