8 edycja- pytania

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Awatar użytkownika
Heptun
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3723
Lokalizacja: klub SALAMANDRA - Włocławek

Re: 8 edycja- pytania

Post autor: Heptun »

No OK czyli jeśli szarża poza zasięgiem broni, ale gdy zasięg jest to wtedy jest chyba rozpatrywany zawsze krótki zasięg.
:twisted: Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek :twisted:

Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Quaki »

[-X
Krótki zasięg jest, jak są na krótkim.
Daleki zasięg jest, jak są na dalekim. To nie jest trudne! :D
Jak nie ma zasięgu, to zakłada się że szarża zbliżyła się na tyle, żeby każdy w oddziale mógł strzelić (na dalekim).

Awatar użytkownika
Heptun
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3723
Lokalizacja: klub SALAMANDRA - Włocławek

Post autor: Heptun »

Ok - czyli jak mam szarżę orła z odległości 20" to mam do niego -2 do strzelania z moich Glade Guardów przy Stand&Shoot ???
:twisted: Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek :twisted:

Awatar użytkownika
krystian1wielki
Niszczyciel Światów
Posty: 4143
Lokalizacja: FENIX Włocławek/Gdańsk

Post autor: krystian1wielki »

Na to wygląda

Cibi
Mudżahedin
Posty: 258

Post autor: Cibi »

Tak.

Sent from my Desire HD using Tapatalk
Obrazek

Awatar użytkownika
Havelock
Kradziej
Posty: 919
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Havelock »

jest do tego bardzo prosta zasada - S&S wykonuje się tak szybo jak to tylko możliwe. Czyli jeśli szarżujący jest poza zasięgiem to jak wchodzi w zasięg czyli na długim, jak jest na długim to na długim a jak na krótkim to na krótkim. Tyle.
Ludvik pisze:Wystawianie np. Black Knightów jako Blood Knightów uważam za osobistą obrazę

Awatar użytkownika
TomashWwl
Chuck Norris
Posty: 367
Lokalizacja: BeefTown / WaWa

Post autor: TomashWwl »

Quaki pisze:[-X
Jak nie ma zasięgu, to zakłada się że szarża zbliżyła się na tyle, żeby każdy w oddziale mógł strzelić (na dalekim).

Bardzo mnie to zaciekawiło w kontekście wspomnianych Krasi - czemp Thundersów ma Parę Samopałów, czyli szarża rozpatrywana jest jakby unit zbliżył się na 12" ? Czy przesuwam unit szarżującego do tej granicy 12" żeby zrobić S&S czy robię to "wirtualnie" ?
Remo pisze: Ja bym tabelkę miscasta też usunął bo czasem komuś Wampira wsysnie i jest to smutne i niesprawiedliwe i w ogóle brak balansu... :roll:

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Nie, strzelasz od razu.

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

No i. Nieprawda.
Aż mnie pokorciło, otworzyłem RB, a tu, na str.17:
the shooting is resolved normally assuming the enemy is just within maximum range of the shooting unit's shortest-ranged weapon.
O ile nie ma do tego jakiejkolwiek erraty, to wówczas oddziały strzelców z championem, który ma krótszy zasięg (czyli najczęściej combo handgun+pistolet) walą S&S na zasięgu pistoletu.
Coma pisze:I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego.

Awatar użytkownika
TomashWwl
Chuck Norris
Posty: 367
Lokalizacja: BeefTown / WaWa

Post autor: TomashWwl »

Uwielbiam tę grę :D na coś się przyda czempion Thundersów w końcu ;)

jeszcze jedna kwestia w tym przykładzie - robię S&S, łamię szarżę, z którego miejsca jednostka ucieka? liczymy od granicy pistoletów (12") czy jak?
Remo pisze: Ja bym tabelkę miscasta też usunął bo czasem komuś Wampira wsysnie i jest to smutne i niesprawiedliwe i w ogóle brak balansu... :roll:

Awatar użytkownika
krystian1wielki
Niszczyciel Światów
Posty: 4143
Lokalizacja: FENIX Włocławek/Gdańsk

Post autor: krystian1wielki »

Od miejsca z którego szarżowała

Awatar użytkownika
Kervyn
Chuck Norris
Posty: 497
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kervyn »

Przecież tak było już w poprzedniej edycji?

Manflayersi robili S&S na bliskim, bo Mengil miał 8" zasięgu swoją minikuszą ;p
Queek.

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Byro pisze:No i. Nieprawda.
Aż mnie pokorciło, otworzyłem RB, a tu, na str.17:
the shooting is resolved normally assuming the enemy is just within maximum range of the shooting unit's shortest-ranged weapon.
O ile nie ma do tego jakiejkolwiek erraty, to wówczas oddziały strzelców z championem, który ma krótszy zasięg (czyli najczęściej combo handgun+pistolet) walą S&S na zasięgu pistoletu.
Racja. ;)

Awatar użytkownika
X.Maciek
Falubaz
Posty: 1444
Lokalizacja: Lubelskie Stowarzyszenie Gier Bitewnych "Moria"

Post autor: X.Maciek »

Czy mag z drugiego szeregu może rzucać czary wymagające LOS?

Czy sztandary działają z tylnych szeregów?

Załóżmy że mam oddział 4 w szeregu. Pierwszy szereg to grupa dowodzenia + mag. W drugim szeregu jest lord i BSB. Czy w ramach make way mogę dopchać ich do walki a cofnąć maga i muzyka?

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4759
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

1. raczej nie
2 tak

cofnac maga nie mozesz bo jest juz w styku z wrogiem, comand grupy tez nie mozna usunac z pierwszegoszeregu wiec herosi musza walczyc z 2 szeregu
Obrazek
Highborn Elves Only!

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

X.Maciek pisze:Czy mag z drugiego szeregu może rzucać czary wymagające LOS?
Chyba, że jest na koniu :)
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4759
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

chyba nie da sie ustawic herosa na koniu w 2 szeregu piechoty? jak ma inna podstawke musi stac obok "przyklejony" do oddzialu
Ostatnio zmieniony 17 maja 2011, o 11:49 przez Semi, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Highborn Elves Only!

Awatar użytkownika
krystian1wielki
Niszczyciel Światów
Posty: 4143
Lokalizacja: FENIX Włocławek/Gdańsk

Post autor: krystian1wielki »

A czarodziej nie będzie korzystał z LOS modelu przed nim przy czarowaniu? tak jak przy strzelaniu?

katerek
Masakrator
Posty: 2986
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

X.Maciek pisze:Załóżmy że mam oddział 4 w szeregu. Pierwszy szereg to grupa dowodzenia + mag. W drugim szeregu jest lord i BSB. Czy w ramach make way mogę dopchać ich do walki a cofnąć maga i muzyka?
Nie możesz bo pomimo iż Make Way pozwala na podmiankę r'n'f models oraz command groupem ale tylko w sytuacji gdy nadal pozostanie on w pierwszym szeregu. W przykładzie, który podałeś jest to nie możliwe do wykonania.

A co to rzucania czarów wymagających LOS to ponoć można bo to jest jak przy strzelaniu. Taką odpowiedź uzyskałem kilka lub kilkanaście stron wcześniej w tym temacie.
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

katerek
Masakrator
Posty: 2986
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

Semi pisze:chyba nie da sie ustawic herosa na koniu w 2 szeregu piechoty? jak ma inna podstawke musi stac obok "przyklejony" do oddzialu
Można jeśli jego podstawka jest wielokrotnością podstawek regimentu. Czyli kolo na koniku w regimencie o podstawkach 25x25 teoretycznie może być wywalony do 2 szeregu :)
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

Zablokowany