Rozpiski WE - (8 edycja od strony 339)

Wood Elves

Moderator: Gremlin

Zablokowany
Lenart
Falubaz
Posty: 1194

Re: Rozpiski WE

Post autor: Lenart »

dlaczemu Tomek sam jej nie wrzucił?

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Lenart pisze:dlaczemu Tomek sam jej nie wrzucił?
Tomek wygrał tą rozpą lokala i nie chciał żeby za moment był wysyp rozp ctrl+C ctrl+V.
Kaleson zrobił mu po prostu na złość :P
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Tutajec
Postownik Niepospolity
Posty: 5351

Post autor: Tutajec »

nie zgadłeś, ja dyktowałem rozpę Kalesonowi a on ją wpisał do AB i obrobił (uważa że moje rozpy są brzydkie) i sam wkleił ze swojego konta, rozpa jak każda inna coś tam ma ale nie wiele :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

no ładnie Tomciu, nie pochwaliłeś się oj oj :)
A rozpa ciekawa, ale czemu scout noble, a nie way?

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Pewnie dlatego, ze niczym sie nie roznia a scout jest tanszy niz way. ;)

BTW, Tomku, zrobil Ci cos ten heros na turnieju?
Obrazek

Awatar użytkownika
Tutajec
Postownik Niepospolity
Posty: 5351

Post autor: Tutajec »

zrobił zrobił, w pierwszej zabiłem z 2 chempionów i elektryka z brass orbem, w drugiej trochę mniej bo zabił tylko shamana goblińskiego a w trzeciej to już zrobił najwięcej tzn wbił ranę w magiczkę z pitka, a potem dobiłem ją z feedbacka. nie no ważniejsze id zabijania herosów jest to aby smok mógł od razu bić po oddziale i jedyne co mu w tym przeszkadza jest champion nie ?
Obrazek

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

no, i to nie jest tak, ze Tutaj mi dyktował rozpę, żeby tam dać tego nobla to jest mój pomysł! dlatego też ta rozpa mi się bardzo podoba, bez nobelka była plewna 8)
Obrazek

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

Wasza skromność momentami mnie powala :D

Awatar użytkownika
oczko
Falubaz
Posty: 1407
Lokalizacja: Nemezis

Post autor: oczko »

ja na podobnym snajperze gram oddłuższego już czasu i bardzo go sobie chwale

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8786
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

sam snajper niewiele robi, w momencie kiedy brak takiego czempiona pozwala czemuś przepchnąć klocek w turę sporo się zmienia.

Fajna rozpa, tylko oparta strasznie o smoka, znika on znika zagrożenie...
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8786
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Named 2600 Pts - Wood Elves Army

1 Spellweaver @ 275.0 Pts
General; Magic Level 4; Longbow
Dispel Scroll [25.0]

1 Treeman Ancient @ 375.0 Pts
Annoyance of Netlings [25.0]
Cluster of Radiants [25.0]

1 Noble @ 130.0 Pts
Battle Standard
Asyendi's Bane [10.0]
Hail of Doom Arrow [30.0]

1 Spellsinger @ 140.0 Pts
Magic Level 1; Lore of Athel Loren; Longbow
Feedback Scroll [50.0]

2x1 Treeman @ 285.0 Pts


1 Great Eagle @ 50.0 Pts

2x9 Dryads @ 120.0 Pts
(czempion)


2x10 Glade Guard @ 132.0 Pts
Longbow; Musician, Champion


10 Glade Guard @ 154.0 Pts
FCG
Banner of Eternal Flame [10.0]


6 Wardancers @ 108.0 Pts



5 Wild Riders @ 173.0 Pts
Spear; Light Armour; Standard; Musician
War Banner [25.0]


3 Warhawk Riders @ 120.0 Pts
Spear; Longbow


Models in Army: 56


Total Army Cost: 2599.0


Moja prawdopodobna rozpiska na Bilaticon,

plan jest prosty - jak ognia unkać cienia i do przodu.

Jeżeli przeciwnik nie ma jakichś testów inicjatywy to drzewa cisną do przodu i niech się przeciwnik martwi, bardzo zmienia to styl gry.
Na magu beast - miałem life na Arenie ale g.. ze tego leczenie wychodziło - najczęściej drzewa były ponad 12 cali a w beast zawsze można je nieco dopakować(sygnaturka przeciw WL, GG), 5 na Ancienta. Jest coś na nasze nemezis - czyli duże cele i rewelacyjny czar nr 4.

Wildzi z War Bannerem to kosmiczny oddział, atakami zazwyczaj wiele nie robią ale ten static miażdży.

Podoba mi się też że przeciwko tej rozpisce nie wchodzi się do lasu... a jak ktoś zapomni to cały z niego nie wychodzi :)
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Heptun
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3709
Lokalizacja: klub SALAMANDRA - Włocławek

Post autor: Heptun »

Feedback Scroll - jak to działa ?

Te Netlingi są pomocne ? Zawsze się nad tym zastanawiałem, bo te 6-tki to tylko w challengu działają ?

Beast faktycznie jest OK, ale ja zastanawiam się nad powrotem przy następnym turnieju do naszego Loren :)

Ci Wildzi mi nie pasują - może jednak lepiej orła lub wayów ?

Warhawki - to jest to czego sam jeszcze nie wypróbowałem i widzę, że czas spróbować :)

Słyszałem, że 3 drzewa mają potencjał (czytałem Twoją relację z Areny) i ciekaw jestem jak teraz się sprawdzą z Beastem i boostami.
:twisted: Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek :twisted:

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8786
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Feedback Scroll
- wpuszcza się rzucany czar a za każdą użytą kostkę rzuca się kostką i na 5+ rzucający dostaje ranę(bez AS)

Netlingi
Bardzo pomocne, smoki, demony, nawet jakieś złe czempiony nic mu nie zrobią


Wildzi
Przez kilka miesięcy grałem bez nich i strasznie mi ich brakowało, są bardzo twardzi, bardzo szybcy i bardzo wściekli:D.
Waye i orły to świetny pomysł ale nie ma już punktów na rary…

Warhawki -
Są konieczne, szczególnie w rozpie na drzewach – coś musi te maszyny ściągnąć
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Tutajec
Postownik Niepospolity
Posty: 5351

Post autor: Tutajec »

myślę że powinieneś jeszcze z tą rozpą poczekać, ilość lore of shadow jest przerażający. Empire,VC,DE,DoCH no i armie które cie karcą tak po prostu czyli Dwarfy i Chaos(zależy jaki)

co do treemanów, to już je próbowałem ale okazały się za wolne i za słabo zabijają 5 ataków na ws5 i losowy thunder stomp.
Obrazek

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8786
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

runepriest pisze:myślę że powinieneś jeszcze z tą rozpą poczekać, ilość lore of shadow jest przerażający. Empire,VC,DE,DoCH no i armie które cie karcą tak po prostu czyli Dwarfy i Chaos(zależy jaki)

co do treemanów, to już je próbowałem ale okazały się za wolne i za słabo zabijają 5 ataków na ws5 i losowy thunder stomp.
1 drzewo nie zabija wcale, 2 drzewa już nieco lepiej a jak do tego wpadną driady/tancerze/wildzi to mało co się utrzyma.

shadow na małych magach(czyli DOC, VC) nie jest aż takim problemem - to dalej jest tylko liczenie na IFkę, później jeszcze może scatter się zdarzyć, test podobno moge zdać w końcu jest na to 1/3 szansy (do tej pory oblałem 5/5:)

Dlaczego chaos ma być takim problemem? imo takimi WE jest nawet lepiej przeciw nim.
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Gremlin
Masakrator
Posty: 2431
Lokalizacja: Szczawnica/Kraków
Kontakt:

Post autor: Gremlin »

Ja tez pojadę konsekwentnie na lekko zmodyfikowanej rozpisce z Areny na 2 drzewach, nie wiem czy bedzie to ancient + drzewo, czy 2 drzewa + alter lord. Zobaczymy.

Beast tak jak zauważyłeś sam na Arenie jest lepszy ^^

W zasadzie to się bardziej metalu boje aniżeli shadow czy fire

Awatar użytkownika
Tutajec
Postownik Niepospolity
Posty: 5351

Post autor: Tutajec »

jeszcze heaven. Laik jeżeli taktyk ablokowania pitek polega na zdawaniutych testów to jest to najlepsza rozpa dla ciebie. co do fire to sword of rhuin niszczy treemany.

co do chaosu to zauważ że helki, lore tzencha i choseni cie bolą, no i ewentualnie wariorzy z flamingiem (ale ich chyba już nie wytsawiają)

nie mówię że ta rozpiska obsysa tylko że jest słaba na obecne meta.
Obrazek

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8786
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Heaven nie – przebija się to to na 4+, mam AS na 6+, 18 ran – imo nie zdąży zagrozić tym bardziej że mam przyzwoitą antymagię.
Flaming sword –bardzo mocne, ale to dalej 1 czar – tylko IFka wejdzie(26,3%), no i najważniejsze działa tylko w CC a ta rozpa naprawdę mocno strzela i całkiem nieźle maguje damagowo więc nie muszę tak hop siup do walki wchodzić.

WOC obecnie gra na małych magach – ja mam dużego, FS i DS., flickering fire się nie boje.

Metal jest straszny, mały mag z sygnaturką to kat biednego drzewka :( .

Masz rację Tomku że w obecnym meta sporo rzeczy karci drzewa mocno, rozpa nie jest na mistrzostwa świata tylko na mały 50-60 osoby lokal :mrgreen:

Ogólnie mam mały przesyt swoim standardem a granie na drzewach bardzo zmienia grę naszą armią :)
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Tutajec
Postownik Niepospolity
Posty: 5351

Post autor: Tutajec »

jaki jest twój standard?
Obrazek

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8786
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

tancerze z beastem.
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Zablokowany