Jak zostać Generałem - czyli początkującego pytań kilka

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

Zablokowany
diuk
Falubaz
Posty: 1487

Re: Jak zostać Generałem - czyli początkującego pytań kilka

Post autor: diuk »

Taak, ale jednak fajnie byłoby coś zobaczyć na Princach Klepaczach, nie mówię, że tak się nie da - piszę tylko, że zazwyczaj jest tak że Lioni, Life i łuki lub Lioni, Shadow i speary czy coś w tym guście. :?:
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Prince klepacz to około 25o pkt. Za tyle masz 16 WL. Jeszcze jakieś pytania? :) Po prostu za te pkt można wystawić coś lepszego, a HE lord nigdy klepaczem nie będzie :)
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Havelock
Kradziej
Posty: 919
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Havelock »

Andrzej pisze:Prince klepacz to około 25o pkt. Za tyle masz 16 WL. Jeszcze jakieś pytania? :) Po prostu za te pkt można wystawić coś lepszego, a HE lord nigdy klepaczem nie będzie :)
a ja tam lubię princa a czasem w przypływie entuzjazmu lorda z White Swordem wrzucić, ilość ataków + ASF + przerzuty daje duże szanse na wygranie sytego duelu i już prawie się spłacił :)
Ludvik pisze:Wystawianie np. Black Knightów jako Blood Knightów uważam za osobistą obrazę

Awatar użytkownika
Lucyfer
Chuck Norris
Posty: 382

Post autor: Lucyfer »

Ciężka kawaleria (np. DP) może maszerować?
Obrazek

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7834
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Warkille pisze:Ciężka kawaleria (np. DP) może maszerować?
Tak.

Awatar użytkownika
RotARaven
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 174

Post autor: RotARaven »

Czy opłaca się kupić 2 podstawkę? Będę miał wtedy 17 SMów, 2 magów co już pokrywa koszt podstawki. 2 Kupuje kumpel grajacy szczurami, wiec place za 1 tylko :). Ale czy sie oplaca panowie??
- They surrounded us
- That's good, we will fight in every direction
Obrazek
Szczur22 pisze:Bez BSB to jak bez wacka do burdelu. Napijesz się drinka, ale akcji nie bedzie bo spanikujesz.

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Średnio, bo SM nie wystawisz sensownie, a już na pewno nie w tej liczbie.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
RotARaven
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 174

Post autor: RotARaven »

A w jakiej liczbie się ich wystawia?
- They surrounded us
- That's good, we will fight in every direction
Obrazek
Szczur22 pisze:Bez BSB to jak bez wacka do burdelu. Napijesz się drinka, ale akcji nie bedzie bo spanikujesz.

Awatar użytkownika
Szymon
Kretozord
Posty: 1685
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Szymon »

SM 6-12 (ja grałem na 12 i mi się sprawdzali znakomicie ale byli wspierani Life'm)
Kocitz pisze:Aha i nie jedziemy jakimkolwiek wehikułem z którym miał coś wspólnego: Solo, jego rodzina, jego przyjaciele/znajomi, jego najbliższe otoczenie [w tym SS] czy jakakolwiek osoba mająca styczność z Kiełbasą :lol:

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

The Old Samurai pisze:A w jakiej liczbie się ich wystawia?
Szczerze, to w ogóle :)
Ale jak bardzo się uprzesz, to takie małe komanda po 5-7 mogą się sprawdzić, ale i tak lepiej wziąć coś innego :)
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
krystian1wielki
Niszczyciel Światów
Posty: 4143
Lokalizacja: FENIX Włocławek/Gdańsk

Post autor: krystian1wielki »

akurat taka siódemka albo piątka może być groźna- niepozorna, żal czasem do nich strzelać zwłaszcza z maszynek a jak dojdą to potrafią troche wkurzyć :wink:

Awatar użytkownika
RotARaven
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 174

Post autor: RotARaven »

To co jest special piechotą najlepszą? PG ? WL ? SM ? Bo już nie nadążam :)
- They surrounded us
- That's good, we will fight in every direction
Obrazek
Szczur22 pisze:Bez BSB to jak bez wacka do burdelu. Napijesz się drinka, ale akcji nie bedzie bo spanikujesz.

Awatar użytkownika
Bercik
Chuck Norris
Posty: 494
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Bercik »

Zdecydowanie Shadow Warriorzy. Najlepiej się sprawdzają w dużych oddziałach, np. 9 + 13, robią masakrę jak ich dobrze wykorzystasz.

Awatar użytkownika
Szymon
Kretozord
Posty: 1685
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Szymon »

bercik pisze:Zdecydowanie Shadow Warriorzy. Najlepiej się sprawdzają w dużych oddziałach, np. 9 + 13, robią masakrę jak ich dobrze wykorzystasz.
Grałeś nimi w BB?
Mi się 2x5 świetnie sprawdzają
Kocitz pisze:Aha i nie jedziemy jakimkolwiek wehikułem z którym miał coś wspólnego: Solo, jego rodzina, jego przyjaciele/znajomi, jego najbliższe otoczenie [w tym SS] czy jakakolwiek osoba mająca styczność z Kiełbasą :lol:

Awatar użytkownika
RotARaven
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 174

Post autor: RotARaven »

Mógłby ktoś mi opisać jednym zdaniem każdą jednostkę z corów, speciali i rarów? Bo część mimo AB nawet nie wiem do czego służy i z czym się to je. Taką rozpiskę widziałem w dziale dla demonów, a tutaj szukałem i na nic takiego nie wpadłem.
- They surrounded us
- That's good, we will fight in every direction
Obrazek
Szczur22 pisze:Bez BSB to jak bez wacka do burdelu. Napijesz się drinka, ale akcji nie bedzie bo spanikujesz.

Awatar użytkownika
Havelock
Kradziej
Posty: 919
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Havelock »

bercik pisze:Zdecydowanie Shadow Warriorzy. Najlepiej się sprawdzają w dużych oddziałach, np. 9 + 13, robią masakrę jak ich dobrze wykorzystasz.
to jakiś dowcip, tak? :)
Ludvik pisze:Wystawianie np. Black Knightów jako Blood Knightów uważam za osobistą obrazę

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Bercik proszę Cię, nie wciskaj mu bzdur, bo jeszcze Ci uwierzy i ich kupi.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
RotARaven
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 174

Post autor: RotARaven »

bercik pisze:Zdecydowanie Shadow Warriorzy. Najlepiej się sprawdzają w dużych oddziałach, np. 9 + 13, robią masakrę jak ich dobrze wykorzystasz.
Respect. Dobrze, że ktoś nowy może tutaj trafić na kogoś kto może mu pomóc :)
- They surrounded us
- That's good, we will fight in every direction
Obrazek
Szczur22 pisze:Bez BSB to jak bez wacka do burdelu. Napijesz się drinka, ale akcji nie bedzie bo spanikujesz.

Awatar użytkownika
Bercik
Chuck Norris
Posty: 494
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Bercik »

Andrzej pisze:Bercik proszę Cię, nie wciskaj mu bzdur, bo jeszcze Ci uwierzy i ich kupi.
Dobrze, że jesteś czujny, bo już pewnie wszyscy uwierzyli :wink:
To co jest special piechotą najlepszą? PG ? WL ? SM ? Bo już nie nadążam :)
WL, piszę to w 100% serio

Eerion
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 137
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Eerion »

Mógłby ktoś mi opisać jednym zdaniem każdą jednostkę z corów, speciali i rarów?
Jasne! :D

Core:
Spearelfy - mięso armatnie, bez brzytwy ma sens tylko z jakimś ścierwem z małym T, ewentualnie dobrze się nimi karmi katapy wroga.
Archerzy - Banda niedokształconych legolasów, którymi gramy z zasady "jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma", czy coś w ten deseń. Ogólnie najlepszy core jaki mamy.
Sea Guardzi - Dobry zapychacz punktów w core na zasadach euro. I na tym "dobre" rzeczy się kończą. No ewentualnie dobrze karmi katapy wroga.
Special:
Shadow Warriorsi - może cośtam, gdzieśtam się przydadzą w pojedynczych bitwach, tylko najpierw trzeba by je wystawić (nikt tego nie robi, bo są lepsze opcje).
Swordmasterzy - najczęściej wystawiani w 5tkach lub 7mkach jako miniaturowe kamikaze. Zginać, ale najpierw zadać duże straty.
Phoenix Guardzi - Takie małe pancerne cholery, co jest przypłacane brakiem siły uderzeniowej (S4). Wkurzają mnie, ponieważ nigdy nie wychodzą mi rzuty na warda.
White Lions - Oddział z impetem. Doskonale kasują jednostki wroga i mają niezgorszą obronę - zdecydowanie jest to najlepsza HElficka piechota w wersji "Sauté"
Tiranoc Chariot - jak kiedyś puszczałeś łódki z papieru, to masz mniej więcej porównanie jakie to wytrzymałe. A uderzyć nie potrafi
Lion Chariot - harder, better, faster (not!), stronger niż tiranoc. Szkoda tylko, że nie wystarczająco jak na ten koszt.
S....r H...s - Słyszałeś coś? Musiało ci się wydawać. Tego oddziału po prostu nie ma.
Dragon Princes - Gdyby babcia miała wąsy, to konnica by była grywalna. A, że nie jest, to chłopaki też lekko niedomagają. Poza stricte kawaleryjką rozpiską nie mają prawa bytu.
Rare:
Orzeł - odginacz do szarż i kastrator delikatniejszych maszyn.
Bolec - Potrafi postrzelać, ale to się kończy, gdy cokolwiek postrzela w nich. Obsługanci w walce z czymkolwiek ma szanse niczym mucha z bombą atomową.

Wszystkie opisy są jak najbardziej subiektywne, jak się ktoś nie zgadza, niech napisze coś własnego :P

Zablokowany