Jak zostać Generałem - czyli początkującego pytań kilka

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

Zablokowany
Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Re: Jak zostać Generałem - czyli początkującego pytań kilka

Post autor: Andrzej »

Obrazek
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

akurat te 10 spearów na EURO to żaden standard a jedynie dowód na to że ktoś nie potrafił zapchać corów jednostkami z łukami :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Vallarr
Falubaz
Posty: 1018

Post autor: Vallarr »

Albo woli wybrac tanszy oddzial z lepszym save do ochrony herosow.

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Jasne, mógłbym dać 45 modeli strzelających na 24 cale dzięki lsg, ale po co? Wolę mieć 43 łuki, które umieją strzelać na 30, a dodatkow 10 spearów do różnych zadań taktycznych, jak choćby trzymanie magów, odginanie szarży, dodatkowe wystawienie itp, a to wszysto za tą samą cenę. No i to zawsze 7 modeli więcej na stole, czyli 7 woundów więcej do zabicia :)

Porównanie:

Ja: 43 modeli strzelajacych na 30 cali Ty: 20-25 modeli na 24 cale i 15-20 modeli na 30 cali
Ja: W sumie 53 modele w corach Ty: 45 modeli w corach
Ja: Mam dodatkowego śmiecia do różnych zadań Ty: nie masz

A co do walki, to jak już pisałem wielokrotnie, LSG biją się tak jak łucznicy, więc tam gdzie oni sobie dadzą radę, dadzą sobie także łucznicy.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Vallarr
Falubaz
Posty: 1018

Post autor: Vallarr »

Z ostatnim przesadzasz, lsg bija sie znacznie lepiej z kazdym smieciem, w koncu maja 2x wiecej atakow i jakis save. Ofc "lepiej" nie znaczy "dobrze", ale nadal lepiej.

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Ok, lepiej, ale o ile lepiej? Z 20 lsg bije 20, 20 łuczników bije 14, więc aż taka różnica to to nie jest. As tylko o 1 lepszy, więc to nie ma znaczenia. A łuki strzelają o wiele lepiej i są tańsze.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Vallarr
Falubaz
Posty: 1018

Post autor: Vallarr »

20 lucznikow bije 10, chyba, ze chcesz dostawic jak najwiecej modeli do walki, co w przypadku lukow rzadko kiedy jest rozsadne.
Save gorszy o 2, albo wystawiasz ich z LA, a lothernow bez tarcz. Obiektywizmu troche :P

Tak czy siak LSG nie sa zli, ale no... za drodzy na bycie uniwersalnymi :P

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Andrzej wez sie ogarnij to ze ty tak grasz to nie znaczy ze to optymalne wyjscie :roll:
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

ja tam wystawiam tylko 45 łuków...
Andrzej, zrób też dla tego symulację, bo widzę że Ci się nudzi ;-)
Obrazek

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Z LA? To ja już wolę wieć 43 łuki i 10 spearów :)

Ale symulacje czego z czym?

Eltharion pisze:Andrzej wez sie ogarnij to ze ty tak grasz to nie znaczy ze to optymalne wyjscie :roll:
Jak to nie? :D

Vallarr pisze:20 lucznikow bije 10, chyba, ze chcesz dostawic jak najwiecej modeli do walki, co w przypadku lukow rzadko kiedy jest rozsadne.
Save gorszy o 2, albo wystawiasz ich z LA, a lothernow bez tarcz. Obiektywizmu troche :P
No jasne, że kiedy idą do walki wystawiasz ich po 7 w szeragu, od tego jest muzyk.
Serio wystawiacie lsg z shieldami? Toż oni wtedy kosztują prawie tyle, co WL!


Vallarr pisze:Tak czy siak LSG nie sa zli, ale no... za drodzy na bycie uniwersalnymi :P
Jasne że nie są do dupy. Do dupy to są to są SW i SH. LSG mają jeden problem, normal bowy :)
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Vallarr
Falubaz
Posty: 1018

Post autor: Vallarr »

Nie oczekuj WL w core ;D
SH powinni wrocic do core, wtedy byliby zajebisci.

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4759
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

ja tam nie widze tej zajebistosci SH nawet jak by byli w core... ;)

napewno byli by fajniejsi niz 10 spearow ale zadanie wlasciwie mieli by to samo - smiec do odginania
Obrazek
Highborn Elves Only!

Awatar użytkownika
Vallarr
Falubaz
Posty: 1018

Post autor: Vallarr »

Bo luki, jakby sie nad nimi nie zachwycac, sa slabe. Kawa nadal potrafi przywalic, zaskakujaco duzo armii opiera sie na xxx atakow z s3, wiec save daje god mode, do tego szybkie, mocne w szarzy i ladnie flankujace.
Ja bym na bank wystawil klocek 10.

Awatar użytkownika
swierszcz48
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 47
Lokalizacja: Orando Wrocław

Post autor: swierszcz48 »

no wiesz, jakby byli w corach, to bys nie dawal tylu lukow(zabrakloby Ci celow do strzelania jeszcze :P)
a SH przy szarrzy maja S5 wiec co nieco potrafiliby przepchnac, ale jak dla mnie, to maja nieco za wysoka cene jak na save 3+,1 atak i WS 4 tylko;
po za tym, moglbys wtedy wiecej wystawic klockow kavy (7 edycja minela pod znakiem dragon princow, ale wczesniej uzywalo sie wlasnie SH)

Awatar użytkownika
Vallarr
Falubaz
Posty: 1018

Post autor: Vallarr »

Jasne, ze w specialach przegrywaja porownanie z DP. Poza tym wystawialbym z save 2+, a to naprawde na maaaaseee armii makabra.
Coz, co by bylo gdyby... troche to bez sensu :P

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4759
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

wzywalo sie SH bo dragoni byli 0-1 a na piechote to zal bylo patrzec...

nie wiem jak wy na to patrzycie ale SH byli slabi nawet jak byl ich wiek swietnosci (2 ed temu)
1A WS4 to jest bieda, i nie mowcie ze oni cos przepchna w szarzy bo to fikcja literacka jest ;)
Obrazek
Highborn Elves Only!

Awatar użytkownika
swierszcz48
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 47
Lokalizacja: Orando Wrocław

Post autor: swierszcz48 »

no tak, ale jak sie wystawia z savem ponizej 3, to marsz sie ucina z tego co wiem, a wtedy, moze byc ciezej dojsc
niz nawet pod ostrzalem

ja w sumie ostatnio zastanawiam sie gdzie w rozpach wsadzic SW,
bo jakos nie specjalnie mi sie podobaja, chociarz w probnej rozpie na gobliny, podobalo mi sie ostrzelanie zielonych szeregow w 1st turze na krotki dystans i spanikowanie ich ;]

diuk
Falubaz
Posty: 1487

Post autor: diuk »

Ja niedługo mam zamiar przetestować tych SW, zobaczymy jak się sprawdzą ;)
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

Awatar użytkownika
Bestialski_Brokuł
Oszukista
Posty: 800

Post autor: Bestialski_Brokuł »

swierszcz48 pisze:no tak, ale jak sie wystawia z savem ponizej 3, to marsz sie ucina z tego co wiem, a wtedy, moze byc ciezej dojsc
niz nawet pod ostrzalem

ja w sumie ostatnio zastanawiam sie gdzie w rozpach wsadzic SW,
bo jakos nie specjalnie mi sie podobaja, chociarz w probnej rozpie na gobliny, podobalo mi sie ostrzelanie zielonych szeregow w 1st turze na krotki dystans i spanikowanie ich ;]
Nic się nie ucina. Co do SW to najlepszym miejscem dla nich jest półka niestety. I oczekiwanie na nowe AB z nadzieją, że może zrobią z nich grywalny oddział.

diuk
Falubaz
Posty: 1487

Post autor: diuk »

Nie są najgorsi, po prostu za drodzy i cierpię od ograniczeń Euro na łuki.

Ciekawe czy ktoś by ich wystawiał gdyby mieli możliwość mieć Great Weapony.
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

Zablokowany