Pytania początkujących i niepewnych 2

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

Zablokowany
oak
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 166

Re: Pytania początkujących i niepewnych 2

Post autor: oak »

a ktoś ogarnięty może odpowiedzieć na moje pytania?
1,2,3,7 pytania.

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Chcesz kogoś ogarniętego to zapytaj w tym temacie:
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... 15#p756715
tam czasami się udzielają ludzie z LS.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Crane
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3291
Lokalizacja: Biała Podlaska/ Warszawa - Czarne Wrony

Post autor: Crane »

jak jest z focus familiarem i Purple Sun- stawiam template tam gdzie stoi familiar, czy muszę tam gdzie jest mag?

Awatar użytkownika
Mirage
Mudżahedin
Posty: 202

Post autor: Mirage »

czemu nie mamy działu handlowego ?

mógłbym wtedy ogłosić że sprzedam :
20 kuszników (12 tarcz) nowe w ramkach !
2 dark raiderów (champipon pomalowany, 1 zwylky nówka)
2 assasinów

Neithan
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 172

Post autor: Neithan »

Może dlatego, że jest ogólnoforumowy dział sprzedam, któey do tego służy?

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2936
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Stawiałbym raczej że to zbyt PG armia by się ludzie modeli pozbywali :wink: .
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Ee tam. Ja dzisiaj wylicytowałem 21 metalowych korsarzy z FCG :mrgreen:

Awatar użytkownika
Mirage
Mudżahedin
Posty: 202

Post autor: Mirage »

fuck juz sie skończyła aukcja? demn.... miałem nadzieje że bede miał łącznie 40 :D

oak
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 166

Post autor: oak »

pytania kociołkowe:

1. liczba ataków haga (3+1ahw+1frenzy=5), obsługa (2+1ahw+1frenzy) tak?
2. czy kociołek może rzucić błogosławieństwo (Furia khaina +1at) na siebie? i wtedy haga dostaje+1 , i obsługa po 1?
(całość wtedy by wypłacała 16 ataków?)
3. czy kociołek porusza się tak jak pojedynczy model i może pivotować i tak dalej do woli? (wiem że jako war machine nie może szarżować ani marszować)
4. a no i czy kocioł jako wyznawca khaina dostaje determinację?

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Kocioł pokusza się w linii prostej gdzie chcesz, nie robi obrotów itp.

Awatar użytkownika
MatthewKorona
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 196

Post autor: MatthewKorona »

Witam wszystkich!
Jestem totalnym laikiem, jeśli chodzi o WFB, aczkolwiek jestem zafascynowany tą grą widząc grę innych i po prostu kochając klimaty fantasy. Z modelarstwem mam bardzo duże doświadczenie, więc moje problemy nie wynikają z malowania czy sklejania figurek, ale do rzeczy. Kupiłem jakiś czas temu armybooka właśnie mrocznych elfów oraz zestaw figurek "Korsarze z Czarnych Ark". Ogólnie nie grałem jeszcze w Warhammera i staram się najpierw skleić i pomalować figurki, ale mam problem wynikający z nieznajomości zasad.
A mianowicie, w księdze armii, na stronie poświęconej właśnie Korsarzom. Jest napisane.

Zasady: 2 x Wielokrotny Strzał (4 x jeśli model używa pary kusz).

Czyli mam to rozumieć, że jeśli sklejając figurkę, dam jej w obie ręce po jednej kuszy, to będzie mogła strzelić w jednej turze czterokrotnie?

I kolejne pytanie, jakie profity da mi danie jej w jednej ręce kuszy, a w drugiej zwykłego ostrza? Wtedy odnośnie figurki będzie obowiązywała zasada podwójnego strzału?

A co jeśli w dwie ręce dam po prostu po zwykłych mieczach bez kusz? Wtedy ta figurka nie będzie mogła strzelać?

Proszę o wyrozumiałość, chciałbym bardzo powoli się nauczyć zasad, odnalazłem to forum i z nadzieją zapatruje się w Waszą chęć pomocy początkującym.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź! :wink:
Impossible is nothing.

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

To się nazywa WYSIWIG. Nie koniecznie musisz mieć w rozpisce to co na modelu. Sklej modele jak Ci się będą podobać. Choć oczywiście pełen WYSIWIG jest bardzo przyjemną sprawą.

Awatar użytkownika
MatthewKorona
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 196

Post autor: MatthewKorona »

Zrozumiałem przesłanie. Więc jeśli w rozpisce moja figurka będzie miała dwa miecze, to czym się będzie różnić od figurki która ma jeden miecz i kuszę? Ta, która ma dwa miecze ma jakieś premie do WW? Bo jeśli nie, to chyba nie opłaca się robić bez kusz :)
Impossible is nothing.

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1642

Post autor: Duderson »

Dwie bronie ręczne dają dodatkowy atak. Powinieneś kupić rulebook, są tam opisane podstawowe zasady. Jeśli chodzi o dwie ręczne kusze, możesz je dać wyłącznie championowi korsarzy oraz postaciom - strzelisz wtedy 4 razy, ale na bardzo mały zasięg.
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Ojej, ciężko Ci to tak opisać.
Robisz rozpiskę. Masz w niej 30 korsarzy z dwiema broniami ręcznymi, a masz modele korsarzy z kuszą i bronią ręczną. No i ich wystawiasz w ramach tej jednostki z rozpiski. Grasz tymi modelami na zasadach tego, co mają w rozpisce, czyli 2 bronie ręczne. Jednak wtedy nie można powiedzieć o pełnym WYSIWIGU, aczkolwiek jest to dopuszczalne i nie robi żadnego problemu. Nie jest to wtedy również prox'em. Zobaczysz, że nie zawsze będzie się to zgadzać, jak np metalowe modele shadów, które maja mieczyk i kuszę, a z AB możesz im dokupić broń ręczną lub broń wielką.
Do tego powiem tak, że kusze u korsarzy to słaby pomysł, złóż sobie z broniami ręcznymi :P Nie ładnie wyglądają i na polu bitewnym te kusze są słabe :]

Awatar użytkownika
MatthewKorona
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 196

Post autor: MatthewKorona »

Dzięki Panowie, o to mi chodziło. Mam rulebooka do 8 edycji, w najbliższym czasie go przestudiuje. Rozumiem już o co chodzi. Więc sklejam dwie bronie ręczne. Dzięki za szybką odpowiedź i wyrozumiałość :wink:
Impossible is nothing.

oak
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 166

Post autor: oak »

pytania kociołkowe:

1. liczba ataków haga (3+1ahw+1frenzy=5), obsługa (2+1ahw+1frenzy) tak?
2. czy kociołek może rzucić błogosławieństwo (Furia khaina +1at) na siebie? i wtedy haga dostaje+1 , i obsługa po 1?
(całość wtedy by wypłacała 16 ataków?)
3. to samo jeśli chodzi o hydre, hydra +1 at i poganiacze po +1 at?
4. a no i czy kocioł jako wyznawca khaina dostaje determinację?

oak
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 166

Post autor: oak »

czy ktoś mógłby?

Kozioł
Chuck Norris
Posty: 484

Post autor: Kozioł »

1,3,4 tak. 2 musi się wypowiedzieć ktoś mądrzejszy bo w tej edycji kociołek to jeden model więc nie wiem jak te hagi dostają boosta

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

2 tak
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Zablokowany