Szybkie pytania

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Re: Szybkie pytania

Post autor: Rasti »

Skracając - z zbyt dużej odległości był psikany lakier.

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Wybaczcie jeśli temat który poruszę był maltretowany już setki razy...chodzi mi o metodę rozjaśniania. Przykładowo mam :
- Ciemny niebieski
- Jasny niebieski
- Niebieski wash (najciemniejszy).

Maluję załóżmy płaszcz ciemnym niebieskim i następnie po wyschnięciu farby nakładam wash. Czekam aż wash wyschnie i następnie mokrym pędzlem raz jeszcze nakładam ciemny zielony i następnie jasnym zielonym najbardziej wystające elementy ? Czy podczas rozjaśniania, kolejne jaśniejsze barwy nakładamy na cały płaszcz czy tylko na wystające elementy ? I po drugie, czy nakładanie kolejnych jaśniejszych warstw farby powinno się odbywać po wyschnięciu poprzedniej, czy "w trakcie" jej schnięcia ? Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Azgaroth pisze: Czy podczas rozjaśniania, kolejne jaśniejsze barwy nakładamy na cały płaszcz czy tylko na wystające elementy ?
tylko na coraz bardziej wystające, we wgłębieniach ma zostać ciemniejszy odcień.
Azgaroth pisze:I po drugie, czy nakładanie kolejnych jaśniejszych warstw farby powinno się odbywać po wyschnięciu poprzedniej, czy "w trakcie" jej schnięcia ?
po wyschnięciu.

http://www.cytadela.pl/modules.php?name ... le&sid=948
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Fojtu
Mudżahedin
Posty: 238

Post autor: Fojtu »

Azgaroth pisze:Wybaczcie jeśli temat który poruszę był maltretowany już setki razy...chodzi mi o metodę rozjaśniania. Przykładowo mam :
- Ciemny niebieski
- Jasny niebieski
- Niebieski wash (najciemniejszy).

Maluję załóżmy płaszcz ciemnym niebieskim i następnie po wyschnięciu farby nakładam wash. Czekam aż wash wyschnie i następnie mokrym pędzlem raz jeszcze nakładam ciemny zielony i następnie jasnym zielonym najbardziej wystające elementy ? Czy podczas rozjaśniania, kolejne jaśniejsze barwy nakładamy na cały płaszcz czy tylko na wystające elementy ? I po drugie, czy nakładanie kolejnych jaśniejszych warstw farby powinno się odbywać po wyschnięciu poprzedniej, czy "w trakcie" jej schnięcia ? Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam :)
latwiej by bylo malowac jednym kolorem :lol2:

Awatar użytkownika
rob
Chuck Norris
Posty: 551
Lokalizacja: MKGB Północne Rubieże
Kontakt:

Post autor: rob »

Witam
Mam mały problemik. chciałbym zrobić fillera do mojego klocka flagellantów i szukam figurki, która przedstawiałaby kolesia przywiązanego do pala na stosie. Czy macie jakieś namiary na podobne figurki?
Emp/DoCh

"Je­dynym do­wodem na to, że is­tnieje ja­kaś po­zaziem­ska in­te­ligen­cja, jest to, że się z na­mi nie kontaktują" A.E.

Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Post autor: cahir »

Z tego co się orientuję to Slayer z BoSPa... ale spróbuj go związać, nikczemniku i to jeszcze do pala :twisted:
W sumie najtańsza opcja.
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7593

Post autor: smiejagreg »

Cahir, Ty winieneś wyzwalać związanych slayerów a nie szukać dla nich zastosowania u pala męczarni - i to jeszcze jako fillera do jakiegoś zafajdanego klocka :!: :wink: :D .

Awatar użytkownika
LuciusII
Oszukista
Posty: 868
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: LuciusII »

@smiejagreg Slayer który nie zginął tylko dał się złapać to już nie krasnolud :D

@rob Uciekający człek z zestawu od giganta się nada. Wystarczy go "przywiązać" gieesem do pala i uformować stos i ogień. Filler byłby dosyć makabryczny - gość za późno wyswobodził ręce, nie może uciec bo nogi mu się już palą :twisted:
Kalesoner pisze:Orki i gobliny są częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro. :wink:

Awatar użytkownika
rob
Chuck Norris
Posty: 551
Lokalizacja: MKGB Północne Rubieże
Kontakt:

Post autor: rob »

cahir@ Mam sympatię dla dwarfów więc się nie odważę ;)

LuciusII@ Bardzo ciekawy pomysł.

Dzięki chłopaki

Pozdrawiam
Emp/DoCh

"Je­dynym do­wodem na to, że is­tnieje ja­kaś po­zaziem­ska in­te­ligen­cja, jest to, że się z na­mi nie kontaktują" A.E.

Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Post autor: cahir »

@smiejareg: Heh, wyobraź sobie Slayera, którego złapali, przykuli do pala, a on jakimś cudem się wyswobadza :twisted: Masakra gotowa :twisted:
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7593

Post autor: smiejagreg »

:D :D :D . wyobrażam sobie, byłby tak wk..ny, ze topora nawet by nie potrzebował, wyrwałby pal z gleby i nim dokonałby spustoszenia :!: ...

Awatar użytkownika
Motorek
Mudżahedin
Posty: 339
Lokalizacja: Warszawa/Kraków

Post autor: Motorek »

Właśnie wrzuciłem figurki do DOT-4 (DOT-3 nie było w pobliskim sklepie), ile powinny w nim leżeć?
Bene mori praestat, quam trpiter vvere

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1642

Post autor: Duderson »

Jeśli to plastiki, to nie dłużej niż godzinę. Jak metale, to możesz zostawić na noc, ale powinno zejść znacznie szybciej :)
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Awatar użytkownika
The WariaX
Falubaz
Posty: 1005
Lokalizacja: Rybnik i okolice

Post autor: The WariaX »

Duderson pisze:Jeśli to plastiki, to nie dłużej niż godzinę.
hmmm ja trzymałem z parę miesięcy i nic się nie stało plastikowym modelom. Może to też wina tego, że dot nie był najświeższy ;-)

Awatar użytkownika
Motorek
Mudżahedin
Posty: 339
Lokalizacja: Warszawa/Kraków

Post autor: Motorek »

Metal (z plastikowymi podstawkami). Czy DOT-4 można jeszcze użyć raz czy do wylania? Po 1,5 h w docie nie widzę, żeby farba zaczynała schodzić.

Poczekam do rana. (W filmiku z cytadeli, mówią o 12h)
Ostatnio zmieniony 12 lip 2011, o 20:42 przez Motorek, łącznie zmieniany 1 raz.
Bene mori praestat, quam trpiter vvere

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7593

Post autor: smiejagreg »

The WariaX pisze:
Duderson pisze:Jeśli to plastiki, to nie dłużej niż godzinę.
hmmm ja trzymałem z parę miesięcy i nic się nie stało plastikowym modelom. Może to też wina tego, że dot nie był najświeższy ;-)
Również trzymałem plastiki wiele godzin , niezależnie od świeżości DOT - a, nigdy nic się figsom nie stało. Chociaż, oczywista , gwarancji nie daję... Jednak nie zdziw się, jak farba nie będzie schodzić, kilka razy już tak miałem, np. w West Europe malują wyjątkowymi gównami, ciężko zmyć czymkolwiek.
Dota można używać wiele razy, choć imho jego skuteczność spada.

Awatar użytkownika
Szczur22
Oszukista
Posty: 821
Lokalizacja: "Red Scorpion" Pszczyna

Post autor: Szczur22 »

Jakieś sprawdzone metody n robienie dużych kamieni? Byle nie z prawdziwych ani nie ze styropianu-mam złe doświadczenia. Korek będzie za mały. Widziałem gdzieś metodę srajtaśma+wikol- stosował ktoś?

Awatar użytkownika
The WariaX
Falubaz
Posty: 1005
Lokalizacja: Rybnik i okolice

Post autor: The WariaX »

Próbowałeś wyrzeźbić ze styroduru? imho nadaje się super

Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Post autor: cahir »

Papier + Wikol to dobre, aczkolwiek czasochłonne rozwiązanie. Styrodur.
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Albo kora. Zależy jaki typ skały potrzebujesz.

ODPOWIEDZ