Sędziowski Rynsztok

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Re: Sędziowski Rynsztok

Post autor: Quaki »

Jak traktować obrażenia z Rune of Wrath and Ruin z kowadła?

"The target unit takes D6 magical Strenght 4 hits distributed in the same way as Shooting hits."

Strzelanie/magic missile/direct damage spell?
Wording mi wygląda na ostatnie, a chodzi oczywiście o wardy od strzelania/lion pelty itp. wynalazki.

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

ranged attacks, lion pelty nie chronią przed tym.

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Why? :(
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

bo to nie jest shooting attack.

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

Andrzej pisze:Why? :(
Because 8)
Q. Do lion cloaks provide any form of protection against magic
missiles (or other forms of direct damage magic)? (p58)
A. No.
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

mirai
Warzywo
Posty: 11

Post autor: mirai »

Czy vampir na smoku, któremu ten smok zginął, może owego smoka wskrzesić zadając rany w walce wręcz przedmiotem magicznym "Blood Drinker"?

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

nie

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

nie
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

Jeśli rzucimy Treason of Tzeentch na abomke to ona sama się bije? tj. rzuca na tabelkę i zgodnie z nią wypłaca sobie ataki takie jak wylosowała :?:
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Awatar użytkownika
Jacek_Azael
Masakrator
Posty: 2058
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX", teraz już Gdańsk

Post autor: Jacek_Azael »

Witam, mam pytanie: Rzucam magiem na oddział, w którym stoi zerówkę z beasta (+1S i +1T). Wchodzi. Następnie na siebie 6 czar, zamianę w potwora, np. hydrę. Czy teraz hydra ma S6 i T6, czy normalnie 5S i 5T?
Drugie, wchodzi czar 4 (klątwa z beasta - każdy teren traktują jak trudny i giną na 1-2 na kostkach) w oddział z wardem i MR. Czy są to obrażenia od magi i dzięki temu oddział może sobie MR dopakować ward?
Pzdr.
-"Im dalej w las, tym więcej drzew"
-"To mały krok dla człowieka, ale dla karła, normalny...;-)"
Obrazek
P.S.WE rare 8ed. ;-p

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Jacek_Azael pisze:Witam, mam pytanie: Rzucam magiem na oddział, w którym stoi zerówkę z beasta (+1S i +1T). Wchodzi. Następnie na siebie 6 czar, zamianę w potwora, np. hydrę. Czy teraz hydra ma S6 i T6, czy normalnie 5S i 5T?
Kolejność rzucania czarów ma znaczenie, więc w takiej wersji ma 55

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

A ja bym powiedział, że nie zgadzam się z tym poglądem. Czary obowiązują "jednocześnie", zatem jednocześnie coś ma zmodyfikowany bazowy statline (bo jest monsterem) i jeszcze +1S/T do tego.

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

a co z treasonem i abomką???
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Musze sprawdzić AB i FAQi, naprawdę nie noszę tego w głowie :lol2:

Awatar użytkownika
Jacek_Azael
Masakrator
Posty: 2058
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX", teraz już Gdańsk

Post autor: Jacek_Azael »

A i jeszcze mi się przypomniało. Bsb WE z hodą siedzi w wardancerach. Na oddział zostaje rzucona zerówka z shadowa -k3 do BS. W swojej turze BSB przechodzi do innego oddziału wardancerów. Minus do BS-a ciągnie się za nim, czy zostaje tylko w oddziale, na który czar został rzucony?
-"Im dalej w las, tym więcej drzew"
-"To mały krok dla człowieka, ale dla karła, normalny...;-)"
Obrazek
P.S.WE rare 8ed. ;-p

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

Nie ma w faqu nic na ten temat, więc rzucamy treason na monstera, każdy inny wypłaca sobie jeden atak, abomka nie może tego zrobić, nic nie wskazuje też na to, żeby mogła po prostu wypłacić sobie atak ze swoim ws i siłą, więc raczej losujesz.
Dużo tu może, raczej, ale nie jest to nigdzie sprecyzowane, co się dzieje z modelem mającym special ataki.
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

Jacek_Azael pisze:A i jeszcze mi się przypomniało. Bsb WE z hodą siedzi w wardancerach. Na oddział zostaje rzucona zerówka z shadowa -k3 do BS. W swojej turze BSB przechodzi do innego oddziału wardancerów. Minus do BS-a ciągnie się za nim, czy zostaje tylko w oddziale, na który czar został rzucony?
Rzucając czar deklarujesz jego cel, niektóre czary można rzucać na herosów w oddziale i wtedy po wyjściu taki heros ma minusy a oddział nie. W przypadku zerówki z shadowa celem musi być unit, zatem to wardancerzy zostaną z -d3 do BS a heros wywali haila z innego oddziału bez konsekwencji.

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1570
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

3 pytania:
1.Thunderstomp "wrony-Lord of Change" jest magic atakiem czy nie ?
Na Thunderstompa nie wpływają między innymi zasady specjalne, a magiczne ataki demonów są ich zasadą specjalną.
Taką odpowiedź usłyszałem ostatnio.
2. Lord of Change styka się od przodu z Dryadami, od tyłu z Treemanem.
W podstawie ma 5 ataków:
Może 2 ataki w Treemana a 3 w Dryady ? Czy wszystkie ataki muszą iść w 1 jednostkę ?
3. Łuki strzelają do Nurgli. Trafia 10, rani 8 ... nurgle bronią się regeneracją i moment nie wybronienia ściąga regenerację ? Czy regeneracja nie działa i zostaje tylko ward 5+ ?
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

Luc pisze:3 pytania:
1.Thunderstomp "wrony-Lord of Change" jest magic atakiem czy nie ?
Na Thunderstompa nie wpływają między innymi zasady specjalne, a magiczne ataki demonów są ich zasadą specjalną.
Taką odpowiedź usłyszałem ostatnio.
Wychodzi, że nie jest magic atackiem
Luc pisze: 2. Lord of Change styka się od przodu z Dryadami, od tyłu z Treemanem.
W podstawie ma 5 ataków:
Może 2 ataki w Treemana a 3 w Dryady ? Czy wszystkie ataki muszą iść w 1 jednostkę ?
Może dowolnie rozdzielać swoje ataki.
Luc pisze:3. Łuki strzelają do Nurgli. Trafia 10, rani 8 ... nurgle bronią się regeneracją i moment nie wybronienia ściąga regenerację ? Czy regeneracja nie działa i zostaje tylko ward 5+ ?
Eeee... jak łuki mają płonące ataki to używasz tylko ward save, jak mają normalne ataki to wybierasz czy używasz regeneracji czy też ward save (nie możesz wybrać obu).

Awatar użytkownika
Robo
Chuck Norris
Posty: 417

Post autor: Robo »

Pytanie, jak dla mnie pro forma- kula armatnia ląduje 6'' przed celem, czy po rzuceniu 6'' na artyleryjskiej cel jest trafiony?
Ostatnio spotkałem się z takim bezsensem u mnie na turnieju i musiałem cały czas pamiętać żeby deklarować 5,99 cala przed celem... jak dla mnie 6''-6''=0 czyli kula doleciała do celu #-o

Ale może przegapiłem jakieś uściślenie?

Zablokowany