Pytania, uwagi, sugestie i marudzenia

Uwagi, pochwały, zgłoszenia, skargi, sugestie i pomysły - jeśli dotyczą tego forum, oto miejsce dla nich.
Tu poruszane będą wszystkie kwestie związane z działaniem forum.
ODPOWIEDZ
Nehan
Masakrator
Posty: 2299

Post autor: Nehan »

Podforum RPG - a na NG nie wystarcza?
:lol: :lol: :lol:

Tomash, zmiażdżyłeś mnie tym! :lol:

Awatar użytkownika
pingus
Oszukista
Posty: 878
Lokalizacja: W-wski Kult

Post autor: pingus »

Tomash pisze:Kurna, zawsze mnie omijają przerwy w działaniu BP.
Napisał admin wysyłając triple-posta ;)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Tomash, właśnie widzę, jak Cię omijają rozwałki na BP ;) Triple post ;)
To chyba najczarniejszy dzień w historii BP, odkąd tu jestem :( Kaszani się potwornie. Posta się normalnie nie da wysłać. Skasować też nie.

Tomash
Spaministrator
Posty: 7885
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

OK, powyższy triple post chyba mówi wszystko. Już zapytuję support o co chodzi.

(A miałem się pochwalić uptime'em czerwcowym, wynoszącym 100% z wyjątkiem jednego dnia :? )
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Lord Andre
Chuck Norris
Posty: 482

Post autor: Lord Andre »

Ave

Tomash czy ty masz jakieś złe wspomnienia z RPG? Bo bronisz się przed zrobieniem tego podforum jakby cię starsi koledzy w przedszkolu straszyli demonami z WHRPG ... Nie rozumiem takiego podejścia, no bo to można odnieść do praktycznie całego forum. No i jeszcze jedno: uważam, że płoty i młoty powinny znajdować się gdzieś na samym dole, a nie tak jak teraz zajmują zaszczytne miejsce drugie od góry ( nie licząc ogłoszenia ) .
Tak myślę bo:
- Płoty i młoty zbytnio odciągają od głównego tematu tego forum, czyli WH
-Zobaczcie sobie na ilość postów w płotach i młotach a innych tematach dotyczących WH, to się przerazicie ile można naspamować nie na temat

no i jeszcze imho posty w płotach i młotach nie powinny się wliczać do licznika postów

Dziekuje za uwagę

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Lord Andre pisze:
no i jeszcze imho posty w płotach i młotach nie powinny się wliczać do licznika postów
Nie no, następny...
Pytanie: CO CIĘ OBCHODZI LICZBA POSTÓW? Jest miarą wartości użytkownika, a jak ktoś nabija w PiM to znaczy że "sztucznie" próbuje podnieść swój status, że oszukuje i że tylko ten, kto swoje x postów nabił w tematach o WFB, jest godzien nazywać się userem BP z krwi i kości, prawdziwym wyznawcą Warhammera? Co kogo obchodzi, ile kto ma postów? Czy to jest najważniejsze?
Jestem zarejestrowana na różnych forach. Na jednym wyłączono licznik postów, globalnie. Jakoś nie zmienia to mojego udzielania się.

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Lord Andre pisze:
no i jeszcze imho posty w płotach i młotach nie powinny się wliczać do licznika postów
Nie no, następny...
Pytanie: CO CIĘ OBCHODZI LICZBA POSTÓW? Jest miarą wartości użytkownika, a jak ktoś nabija w PiM to znaczy że "sztucznie" próbuje podnieść swój status, że oszukuje i że tylko ten, kto swoje x postów nabił w tematach o WFB, jest godzien nazywać się userem BP z krwi i kości, prawdziwym wyznawcą Warhammera? Co kogo obchodzi, ile kto ma postów? Czy to jest najważniejsze?
Jestem zarejestrowana na różnych forach. Na jednym wyłączono licznik postów, globalnie. Jakoś nie zmienia to mojego udzielania się.

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Lord Andre pisze:
no i jeszcze imho posty w płotach i młotach nie powinny się wliczać do licznika postów
Nie no, następny...
Pytanie: CO CIĘ OBCHODZI LICZBA POSTÓW? Jest miarą wartości użytkownika, a jak ktoś nabija w PiM to znaczy że "sztucznie" próbuje podnieść swój status, że oszukuje i że tylko ten, kto swoje x postów nabił w tematach o WFB, jest godzien nazywać się userem BP z krwi i kości, prawdziwym wyznawcą Warhammera? Co kogo obchodzi, ile kto ma postów? Czy to jest najważniejsze?
Jestem zarejestrowana na różnych forach. Na jednym wyłączono licznik postów, globalnie. Jakoś nie zmienia to mojego udzielania się.

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Lord Andre pisze:
no i jeszcze imho posty w płotach i młotach nie powinny się wliczać do licznika postów
Nie no, następny...
Pytanie: CO CIĘ OBCHODZI LICZBA POSTÓW? Jest miarą wartości użytkownika, a jak ktoś nabija w PiM to znaczy że "sztucznie" próbuje podnieść swój status, że oszukuje i że tylko ten, kto swoje x postów nabił w tematach o WFB, jest godzien nazywać się userem BP z krwi i kości, prawdziwym wyznawcą Warhammera? Co kogo obchodzi, ile kto ma postów? Czy to jest najważniejsze?
Jestem zarejestrowana na różnych forach. Na jednym wyłączono licznik postów, globalnie. Jakoś nie zmienia to mojego udzielania się.

Awatar użytkownika
b_sk
Kretozord
Posty: 1951
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: b_sk »

Chyba jeszcze nigdy BP nie chodziło tak źle,
A licky boom boom down!!!

Tomash
Spaministrator
Posty: 7885
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Nie pierdzielcie, bywało gorzej, tylko Wam tłuste lata pamięć wyczyściły ;)

Natalia goes quadruple! Say "Bundy!" :lol:

Andre: mam bardzo dobre wspomnienia ze swojej erpegowej przeszłości. Po prostu z założenia BP miało być forum o WFB, z odrobiną innych bitewniaków itp. pierdół (jedna z nich, PiM, rozrasta się aż za prężnie). Nie jestem przekonany, że RPG to dobry pomysł - jeśli mamy pozostać forum w miarę branżowym, a nie drugą Gildią.

Ale przekonaj mnie i innych adminów :)
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Tomash
Spaministrator
Posty: 7885
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

OK, zdaje się, że forum wróciło do życia.

Jutro około północy czasu kalifornijskiego sprawdzę logi zużycia zasobów z dziś - spróbuję wyniuchać przyczynę dzisiejszego megazmulania. Bo support odpowiedział dość słabo:
Hello Tomasz,

Sorry about that. I do see a high load on the server. It's dropped
considerably now. I've let an admin know, he'll continue to closely
monitor it.

Let me know if you need anything else!
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Christos
Kretozord
Posty: 1590
Lokalizacja: FKCC, sekcja Gdańsk Południe, oddział Zakoniczyn (na emeryturze)

Post autor: Christos »

Po raz pierwszy stanę w obronie PiM.
Liczba postów mnie nie robi i śmieszy mnie jak ktoś się puszy bo ma trylion nabitych. Więc problem nabijania sobie postów w PiM jakoś w ogóle mnie nie zajmuje.
Jeśli chodzi o wywalenie tego działu na dół strony to jest to już jakieś przewrażliwienie. Już wcześniej pisałem że wkurza mnie osobne podforym dla PiM (jeden temat powinien wystarczyć - np. w "Dyskusji Ogólnej), ale jest i na razie nie mi decydować żeby je zlikwidować. Na dobra sprawę te podforum nie zajmuje wiele miejsca na stronie głównej, więc skoro musi być to niech sobie będzie gdziekolwiek. Na górze strony czy na dole? Co za różnica?

Tomash
Spaministrator
Posty: 7885
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Cholera, zużycie zasobów dość standardowe. Z tego co widziałem (i widzę wciąż) po czasach, źródłem problemu są strasznie długo wykonujące się zapytania SQL. Biorę się do pisania o tym supportowi.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
b_sk
Kretozord
Posty: 1951
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: b_sk »

Ankieta, którą zrobiłem w dziwny sposób przepadła nagle. O co tutaj chodzi? Chyba KrzysiekW coś zaszalał z ankietą i dlatego przepadła.
A licky boom boom down!!!

Tomash
Spaministrator
Posty: 7885
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Odpisałem Ci w stosownym temacie.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Lord Andre
Chuck Norris
Posty: 482

Post autor: Lord Andre »

Ave
Liczba postów mnie nie robi i śmieszy mnie jak ktoś się puszy bo ma trylion nabitych. Więc problem nabijania sobie postów w PiM jakoś w ogóle mnie nie zajmuje.
i
Pytanie: CO CIĘ OBCHODZI LICZBA POSTÓW? Jest miarą wartości użytkownika, a jak ktoś nabija w PiM to znaczy że "sztucznie" próbuje podnieść swój status, że oszukuje i że tylko ten, kto swoje x postów nabił w tematach o WFB, jest godzien nazywać się userem BP z krwi i kości, prawdziwym wyznawcą Warhammera? Co kogo obchodzi, ile kto ma postów? Czy to jest najważniejsze?
Więc czemu by nie zrezygnować z liczenia ich ? Jeżeli to takie nie ważne to czemu aż tak się o to rzucacie? Może dlatego że niektórzy ze swoich 1500 postów 803 nabili w płotach i młotach? Poza tym jak kiedyś Tomash trafnie zauważył, że zbyt duża ilość tematów niezwiązanych z battlem rozwala całą ideę forum. Osobiście wolałbym czytać o przydatności heardów na polu bitwy niż o problemach fanatyka w domu!

Jeśli chodzi o wywalenie tego działu na dół strony to jest to już jakieś przewrażliwienie. Już wcześniej pisałem że wkurza mnie osobne podforym dla PiM (jeden temat powinien wystarczyć - np. w "Dyskusji Ogólnej), ale jest i na razie nie mi decydować żeby je zlikwidować. Na dobra sprawę te podforum nie zajmuje wiele miejsca na stronie głównej, więc skoro musi być to niech sobie będzie gdziekolwiek. Na górze strony czy na dole? Co za różnica?
Właśnie chodzi o to że dosyć duża. Zauważa że jeżeli ktoś wchodzi na forum to pierwsze co widzi to sprawy administracyjne i płoty i młoty czasem jeszcze ogłoszenie i turnieje.W takim wypadku nawet jeżeli go nie ciekawi co ludzi piszą w offtopie wejdzie zobaczyć bo cały czas tam są nowe posty ( to np. ja ). Poza tym jeżeli już ktoś przeleci przez wszytkie tematy to może mu się chcieć odpowiedzieć w płotach ale już na przykład w dyskusji ogólniej nie ma czasu. Dlatego uważam, że offtop powinien znajdować się tam gdzie na większości normalnych forów się znajduje, czyli na samym spodzie.
Ale przekonaj mnie i innych adminów Smile
Jak? Mam lobbować na rzecz podforum RPG? Czy mam wejść pod stół i zrobić swoje :wink: Czy może mam zakładać jakieś tematy związane z RPG w grach planszowych?

Dlaczego uważam że podforum jest potrzebne:
--> imo dzięki rpg łatwiej jest się wczuć w klimat warhammera co za tym idzie, gra będzie bardziej klimatyczna a nie polegała tylko na turlaniu
--> osoby które zostaną ściągnięte na to forum dzięki działowi RPG mogą się zainteresować battlem i powiększyć zrzesze grających w tą grę
--> jest jeszcze wiele innych pozytywnych aspektów tej gry, których nie sposób wymienić

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Lord Andre pisze: Więc czemu by nie zrezygnować z liczenia ich ? Jeżeli to takie nie ważne to czemu aż tak się o to rzucacie? Może dlatego że niektórzy ze swoich 1500 postów 803 nabili w płotach i młotach? Poza tym jak kiedyś Tomash trafnie zauważył, że zbyt duża ilość tematów niezwiązanych z battlem rozwala całą ideę forum. Osobiście wolałbym czytać o przydatności heardów na polu bitwy niż o problemach fanatyka w domu!
Ależ naprawdę nikt nie przymusza do czytania tego podforum! Użytkownicy to nie są dzieci z ADHD, których za wszelką cenę nie można rozpraszać, bo stracą koncentrację na WFB. Jak ktoś chce, to zajmie się najpierw sprawami gry, a potem duperelami.

803. Czyli ponad połowa z dość dużej, przyznaję, liczby. Druga połowa, jakbyś się pytał, jest głównie na Mordheim [gdzie jestem moderatorem], na klubowym i trochę w Galerii. Tylko że takie rzeczy wiedzą ludzie, którzy patrzą trochę dalej.

A wyłączyć licznik? Czy ja powiedziałam coś przeciwko? Nie. Powiedziałam tylko, że jak oceniasz człowieka po tym, ile postów i gdzie napisał, to, w skrócie mówiąc, gratulacje.
Dlatego uważam, że offtop powinien znajdować się tam gdzie na większości normalnych forów się znajduje, czyli na samym spodzie.
Na przykład na NG? :lol:
Ja na samym spodzie mam klubowe i wkurza mnie, że muszę przewijać. Nie ma sprawiedliwości!

Lord Andre
Chuck Norris
Posty: 482

Post autor: Lord Andre »

Ave

Gdzie powiedziałem że oceniam ludzi po liczniku postów? Nigdzie, więc proszę nie używaj takich chwytów.

Twoja retoryka jest bardzo agresywna i nie zamierzam z nią polemizować więcej niż muszę.

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Lord Andre pisze:Twoja retoryka jest bardzo agresywna i nie zamierzam z nią polemizować więcej niż muszę.
Pewnie tak. Jeśli zbyt, to przepraszam.
Ale nie tylko moja:
Lord Andre pisze: Więc czemu by nie zrezygnować z liczenia ich ? Jeżeli to takie nie ważne to czemu aż tak się o to rzucacie? Może dlatego że niektórzy ze swoich 1500 postów 803 nabili w płotach i młotach? Poza tym jak kiedyś Tomash trafnie zauważył, że zbyt duża ilość tematów niezwiązanych z battlem rozwala całą ideę forum. Osobiście wolałbym czytać o przydatności heardów na polu bitwy niż o problemach fanatyka w domu!
Plus atak personalny. Nie mam pytań.

Zabawne, że negatywnie na mój temat wypowiadają się tylko ci, którzy mnie nie znają.

ODPOWIEDZ