Pare noobowskich pytań.

Ogre Kingdoms

Moderator: Afro

Zablokowany
Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Re: Pare noobowskich pytań.

Post autor: Waldi »

Majestic pisze:Jeśli taka errata istnieje, to BSB może być też generałem armii :? .
Nie może - tak wynika z zasad z RB.

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Tylko slann ma takie bajery :)
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

No tak, sprawdziłem i zgadza się. Errata wykreśla zdanie o byciu generałem i noszeniu dodatkowych broni, więc jasno wynika z tego, że BSB może używać GW (i każdej dodatkowej broni, którą może wykupić). Wydaje mi się, że usunięcie pierwszego zdania miało raczej usunąć zapisek dotyczący przekazywaniu liderki przez BSB, niż robienie z niego generała ;)
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Majestic
Falubaz
Posty: 1263

Post autor: Majestic »

No to Mój BSB sobie poużywa z I4 i WS6 :D.
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

Ołowomiotaczy najpierw skleić, czy pomalować? Nie wiem na ile lufy i ułożenie rąk będzie przeszkadzać :(

Kamil.Sz
Falubaz
Posty: 1018
Lokalizacja: Lublin- Moria

Post autor: Kamil.Sz »

Ja ze składaniem swoich wstrzymuję się do nowego army booka.

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Odnośnie sklejania - musisz uważać z klejem - jesli masz zamiar najpierwpomalować. Super glue ma taką tendencję do hmm nie wiem jak to nazwać "kurzenia,matowienia?" przyległych części.
Dlatego ja przeważnie sklejam najpierw, ale ma to taką wadę, iż czasem ciężko dotrzeć jest w niektóre miejsca.
malowanie osobno ma jeszcze taką tyci wadę, iż czasem możesz dobrać inne kolor rozjaśnienia i figurka będzie miała minimalne różnice kolorystyczne :)
Ale tak naprawdę to wszystko szczegół.

Majestic
Falubaz
Posty: 1263

Post autor: Majestic »

Mam prośbę, mógłby ktoś przepisać mi fragment opisu siegebreakera po angielsku dot. atakowania celów bez współczynnika inicjatywy? Bo czytając polski podręcznik dochodzę do wniosku że za każdy atak wyekwipowanej postaci cel traci d6 woundów. Ale to zbyt piękne się wydaje ;).
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

tak właśnie jest, cele bez inicjatywy dostają auto hit i d6 ran
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Czy ktoś mógłby tu (albo na PMce) wkleić opis Rune Maw Bannera? Dokładnie słowo w słowo potrzebuję...

z góry bardzo dziękuję!

pozdrawiam
Furion

szeregowiec ryan
Mudżahedin
Posty: 315

Post autor: szeregowiec ryan »

Nie weim czy ktos Ci juz przesłał więc daje :D

When a spell is successfully cast by an enemy spellcaster against the unit bearing the Rune Maw, roll a D6. On the roll of a 2+, the controlling player may redirect the spell against any other friendly unit within 6' of the unit with the standard, regardless of whether it was originally valid target or not

szeszej
Falubaz
Posty: 1024
Lokalizacja: Świdnik/Lublin

Post autor: szeszej »

Dla ścisłości 6", nie 6' ;)

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

hej, kiedyś ktoś pytał, czy Runemaw może przerzucać snajperki (death np), nie mogę teraz tego znaleźć. Jak się skończyło? Można, czy nie można?
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Majestic
Falubaz
Posty: 1263

Post autor: Majestic »

Ja się pytałem i ponoć można :D.

Runemaw jest IMO w top3 najbardziej giętych sztandarów.
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

ME LIKE THAT :D
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
Król Goblinów
Wodzirej
Posty: 737
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Król Goblinów »

Mozna , i dla mnie jest najbardziej gięty w grze 8) Helficki BotWD robi praktycznie to samo, a jest za bodajże 100p./? jak znajdzie sie w nowym booku nawet za te punkty ciągle będzie chyba w każdej rozpie..

Majestic
Falubaz
Posty: 1263

Post autor: Majestic »

BotWD z tego co pamiętam uniemożliwia też boostowanie oddziału z nim ;).
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

szeszej
Falubaz
Posty: 1024
Lokalizacja: Świdnik/Lublin

Post autor: szeszej »

Afro pisze:hej, kiedyś ktoś pytał, czy Runemaw może przerzucać snajperki (death np), nie mogę teraz tego znaleźć. Jak się skończyło? Można, czy nie można?
O ile widzę wyżej sztandar pozwala przerzucać tylko czary, które celują w jednostkę. Snajperki celują w model.

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3720
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

Ale model jest w jednostce, wiec i on kozysta z bonusow za sztandar :)

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

dokładnie :)
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Zablokowany