Wszelkie krasnoludzkie rozważania przy piwku

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gobo
Masakrator
Posty: 2131
Lokalizacja: Tawerna - Płock / Toruń

Re: Wszelkie krasnoludzkie rozważania przy piwku

Post autor: Gobo »

podstawki pod maszyny, szczególnie ze slotami dla załogi ułatwiają transport i urozmaicają figurkę, co dodaje jej uroku na polu bitwy... krótko mówiąc, to po prostu jest ładne :D

Remo
Falubaz
Posty: 1247

Post autor: Remo »

Gobo pisze:podstawki pod maszyny, szczególnie ze slotami dla załogi ułatwiają transport i urozmaicają figurkę, co dodaje jej uroku na polu bitwy... krótko mówiąc, to po prostu jest ładne :D
No dokładnie, tylko że to o czym mówisz to movement tray jeśli ma sloty na załogę. :) Tzn. jest to movement tray dopóki maszynka nie jest przyklejona do niego i taką opcję bym polecał jeśli co edycję GW będzie zmieniało zdanie czy ma podstawkę czy nie ma, a może dwie maszyny na jednej podstawce? :wink:

Awatar użytkownika
Robo
Chuck Norris
Posty: 417

Post autor: Robo »

Ja pod machiny nie dawałem podstawek nawet kiedy były zalecane na turniejach, poprostu jakoś mi ta koncepcja nie leżała. Ale Pod kowadło dałem podstawkę, bo lepiej na niej wygląda i wygodniej się je podnosi nie niszcząc przy tym farby na brzegach.

Awatar użytkownika
Gobo
Masakrator
Posty: 2131
Lokalizacja: Tawerna - Płock / Toruń

Post autor: Gobo »

REMO - raczej trudno nazywać podstawkę pod maszynę MOVEMENT tray, bo to raczej specyfika oddziałów... gdzie masz "ramkę", która ułatwia poruszanie 20-40 modeli :) a jeśli chodzi o maszynę, to raczej chodzi o to żeby wszystko trzymało się kupy i stało obok siebie, więc jednak to jest zwykła podstawka ze slotami :)

ale to kwestia tak prozaiczna, że nie ma o co się spierać :D
Movements Trays dla Twojej armii ---> http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=110&t=24758

Awatar użytkownika
Gobo
Masakrator
Posty: 2131
Lokalizacja: Tawerna - Płock / Toruń

Post autor: Gobo »

ps. zapomniałem wcześniej poprosić... byłby ktoś w stanie zrobić mi odrys powierzchni (z wymiarami), którą zajmuje konik i koła od tego wagonu ze sql passa? :D bylbym bardzo wdzieczny

Awatar użytkownika
Vallarr
Falubaz
Posty: 1018

Post autor: Vallarr »

Hm hm... czyli jakich rozmiarow naprawde jest kowadlo? Bo przeciez nie postawie minipuszki na podstawce 20x20 bez zalogi i nie nazwe tego kowadlem ;d

Awatar użytkownika
Gobo
Masakrator
Posty: 2131
Lokalizacja: Tawerna - Płock / Toruń

Post autor: Gobo »

kowadło ma podstawe 60mm, a samo kowadło ma z 3,5 na 1,5 cm i wysokość około 2cm ;) + kowal i 2 ochroniarzy :D

Awatar użytkownika
Vallarr
Falubaz
Posty: 1018

Post autor: Vallarr »

Skoro podstawka sie nie liczy, to jak walne cos 3.5x1.5cm bez zalogi (bo maszyna ;D) to przejdzie? :P
Rozgladam sie dalej za tanimi katapami.

Awatar użytkownika
pingu
Falubaz
Posty: 1046
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pingu »

polecam RB
Obrazek
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

Awatar użytkownika
Gobo
Masakrator
Posty: 2131
Lokalizacja: Tawerna - Płock / Toruń

Post autor: Gobo »

Gobo pisze:ps. zapomniałem wcześniej poprosić... byłby ktoś w stanie zrobić mi odrys powierzchni (z wymiarami), którą zajmuje konik i koła od tego wagonu ze sql passa? :D bylbym bardzo wdzieczny

ponawiam prośbę ;)

Awatar użytkownika
Vallarr
Falubaz
Posty: 1018

Post autor: Vallarr »

pingu pisze:polecam RB
No moj rb mowi, ze maszyny nie maja podstawek, a na turniejach przyjete jest, ze zalogi wystawiac nie trzeba, wystarczy oznaczac liczbe ran.
Ergo w moim rozumowaniu ulepka kowadla z gipsu o podanych wymiarach jest pelnoprawnym turniejowym kowadlem, czyz nie? :lol2:

Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Post autor: cahir »

Możesz to wystawić jako konwersję, może nawet dostaniesz dodatkowe punkty jeśli jest ładne.
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

coś dla śmiechu w naszym klimacie!

http://www.youtube.com/watch?v=MV5w262XvCU
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3443
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Spróbowałem piwa Johannes, muszę powiedzieć, że jest bardzo dobre. Jest słodkawe i gęste, żadne siki w rodzaju piw produkowanych przez koncerny. Produkuje je browar w Bielkówku. Polecam, gdybyście mięli okazję się go napić, zdecydowanie warto.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
Kotar
Chuck Norris
Posty: 531
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Kotar »

Zgadzam się z przedmówcą - Johannes uratował honor gdańskiego piwa :)

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

Lorens pisze:Zgadzam się z przedmówcą - Johannes uratował honor gdańskiego piwa :)
Bielkówek ogólnie ratuje honor Gdańska na mapie piwnej... Żywe, Złote Lwy, Koźlak... :D
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
Artur
Chuck Norris
Posty: 541
Lokalizacja: Koszalin, Klub Zad Trolla

Post autor: Artur »

Myslicie ze jest szansa aby w nowym book-u krasi tron wyszedl jako grywalna opcja dla lorda ? Mysle czy nie skusic sie na ten model bo thorgrim i gwardzisci gniota system :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

Artur pisze:Myslicie ze jest szansa aby w nowym book-u krasi tron wyszedl jako grywalna opcja dla lorda ? Mysle czy nie skusic sie na ten model bo thorgrim i gwardzisci gniota system :)
szansa jest zawsze, kwestia jak podejdzie do tego autor
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
pingu
Falubaz
Posty: 1046
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pingu »

model bardzo ładny i warto go mieć nawet nie do samej gry, a czy wejdzie trzeba pytać panów z GW
Obrazek
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

Awatar użytkownika
blona
Wałkarz
Posty: 86

Post autor: blona »

U mnie stoi na półeczce jeszcze stary tron i stare kowadełko na kółkach :) Również mam nadzieję jeszcze to cacko wykorzystać w walce ale w sumie choroba wie co będzie z tą 8ed.

ODPOWIEDZ