Szybkie pytania

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Samael
Kradziej
Posty: 919
Lokalizacja: Pomiechówek

Re: Szybkie pytania

Post autor: Samael »

Ja swoje przyklejałem Patex SOS i wszystko się świetnie trzymało.
"JOIN OR DIE"

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8173
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Rasti pisze:Odginać odginam. Najczęściej strzelają tak po prostu, jak siedzę w pokoju i słyszę "pyk" #-o
z tego wnioskuje że magnesy odczepiają się nawet wtedy gdy nic przy figurkach nie robisz.
Jest to spowodowane tym, że masz przerwę pomiędzy magnesem a płytką, do której ten magnes chce się przyciągnąć. Wtedy większość stosowanych klei w końcu puści.
Postaraj się tak przyczepiać magnesy do podstawek by dotykały od razu metalowego traya - wtedy nie będą się odklejały.

Ja ze swoimi nie mam żadnych problemów. Używam kropelki + ośmiorniczki/GS do oblepienia w okół.

pozdrawiam
Obrazek

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Dzięki za tą radę. Faktycznie, to może być to 8)
Zaraz mykam do miasta po jakąś ośmiorniczkę czy inny mocny klej.

Awatar użytkownika
Siena
Chuck Norris
Posty: 512
Lokalizacja: MKGB Północne Rubieże

Post autor: Siena »

Używam tylko kropelki lub super glue. Ważne jest, aby magnes był umiejscowiony w rogu podstawki (przyklejony do trzech płaszczyzn).

Dreef
Falubaz
Posty: 1300
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dreef »

Mam pytanie ( dosc glupie przyznaje ;) ) robie podstawki, nie posiadam wikolu, ale mam klej do drewna patexu. I teraz pytanie : bedzie dzialal tak samo dobrze jak uzywany przez wszystkich wikol, czy jednak to po prostu MUSI byc wikol?
Obrazek

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Dreef pisze:czy jednak to po prostu MUSI byc wikol?
Nie musi, jest najbardziej popularny bo jest tani ,łatwo dostępny i łatwy w użyciu. Spróbuj ten klej paexu na jednej podstawce, poczekaj aż wyschnie i sam zobaczysz czy się nadaje.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
rob
Chuck Norris
Posty: 551
Lokalizacja: MKGB Północne Rubieże
Kontakt:

Post autor: rob »

ja używam pattexu - jest bardzo dobry, polecam
Emp/DoCh

"Je­dynym do­wodem na to, że is­tnieje ja­kaś po­zaziem­ska in­te­ligen­cja, jest to, że się z na­mi nie kontaktują" A.E.

Dreef
Falubaz
Posty: 1300
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dreef »

Dzieki wielki ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Zaklinacz Kostek
Falubaz
Posty: 1346
Lokalizacja: In Stahlgewittern

Post autor: Zaklinacz Kostek »

Wiecie może jakie fimy produkują główki w maskach przeciwgazowych (coś jak to: http://www.maxmini.eu/store/index.php?m ... ucts_id=18)? :P
Lest we forget:
Obrazek


szeszej
Falubaz
Posty: 1024
Lokalizacja: Świdnik/Lublin

Post autor: szeszej »

Czy jest jakiś sposób, żeby ochronić zrobione traye/podstawki przed odpadaniem trawy/piachu/kamyków? Słyszałem, że można polakierkować, ale czy to działa? I jeśli działa to jak właściwie wygląda taki lakier :D

Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Post autor: cahir »

Psiknij lakierem, ja śnieg z sody pokropiłem mocno rozcieńczoną farbką Skull White i się trzyma.
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

dexterzg
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 134
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: dexterzg »

od jakiego odcieniu brązu wychodzicie malując powierzchnie bleache bonem?

Awatar użytkownika
Siena
Chuck Norris
Posty: 512
Lokalizacja: MKGB Północne Rubieże

Post autor: Siena »

Najlepszy sposób na odpadający piach i kamienie, to poprawienie rozwdnionym wikolem. Oczywiście robimy to przed malowaniem :D
Natomiast z trawką nie mam takiego problemu. Co ma wypaść, to wypadnie.
dexterzg pisze:od jakiego odcieniu brązu wychodzicie malując powierzchnie bleache bonem?
Bestial > Snake > Bleache > Skull (można dać pomiędzy mieszanki tych kolorów) na to rozwodniony wash dewlan mud

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Zależy jaki efekt chcesz uzyskać. Choć tak ogólnie polecam calthan brown, świetnie kryje i ma neutralny pastelowy odcień.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

dexterzg
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 134
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: dexterzg »

właśnie chciałbym uzyskac marmurowy kolor którego bazą byłby bleached bone. chyba ze macie inne pomysły na bazowy kolor.

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

W takim razie Dheneb stone, spokojnie możesz go rozjaśniać bleached bone.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

szeszej
Falubaz
Posty: 1024
Lokalizacja: Świdnik/Lublin

Post autor: szeszej »

cahir pisze:Psiknij lakierem, ja śnieg z sody pokropiłem mocno rozcieńczoną farbką Skull White i się trzyma.
O takim cudeńkiem na przykład?

http://www.elakiery.pl/cat/160,1,lakiery-bezbarwne

Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Post autor: cahir »

Raczej poszukaj jakiegoś matowego, chyba że chcesz, żeby się traye jak psu jajca błyszczały.
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

Awatar użytkownika
Samael
Kradziej
Posty: 919
Lokalizacja: Pomiechówek

Post autor: Samael »

Pytanie - Jak długo po zmieszaniu można modelować w millipucie ??
"JOIN OR DIE"

ODPOWIEDZ