DE - by MatthewKorona

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Re: DE - by MatthewKorona

Post autor: smiejagreg »

Rozjaśnienia nie są po to aby się świeciło! Porób rozjaśnienia, a potem możesz przygasić całość washem. Wszystko ściemnieje, ale w miejscu rozjaśnień będzie mniej ciemne :D . Ale walnąłem wyjasnienie :D . Po prostu rozjasnienia będą widoczne nawet na przygaszonej zbroi.

Awatar użytkownika
Jacobs
Falubaz
Posty: 1127

Post autor: Jacobs »

I tam, pomijając to ze modele są IMO paskudne, to malowanie bardzo udane, szczególnie złoto :D
wenanty pisze: Anioł zagłady przerzuca się na budżetową kawę? Koniec świata (sic!).
Turniejowo nowe WE

12/4/5

Awatar użytkownika
MatthewKorona
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 196

Post autor: MatthewKorona »

Dzięki za opinię i pomoc. :wink:
Porobiłem dzisiaj rozjaśnienia na zbrojach. Muszę przyznać, że lepiej się prezentują.
Wkrótce zrobię zdjęcia :)
Impossible is nothing.

Awatar użytkownika
MatthewKorona
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 196

Post autor: MatthewKorona »

Witam!
Cała jednostka kuszników została przeze mnie ukończona. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy podglądali moje prace oraz tym, którzy udzielali porad. Ja szczerze jestem całkiem zadowolony z efektu. Jeśli tylko nabędę kolejne modele, na pewno się w tym temacie odezwę. Jestem strasznie ciekaw Waszych opinii. Mam nadzieję, że wypadli lepiej od korsarzy. No i mam nadzieję, że nie zjecie mnie za sztandar, z tymi mam największy problem. Tutaj jak widzicie nakleiłem na niego te elementy, które pierwotnie są przeznaczone na tarcze, mam nadzieję, że to nie jest jakoś bardzo negatywnie oceniane? Troszkę dużo tych zdjęć, starałem się sfotografować najlepiej jak potrafię.
Czekam na Wasze oceny, pozdrawiam :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Przy okazji, moja część kolekcji :)

Obrazek

A tutaj poprawiony sztandar Korsarzy. Jest po prostu... wydrukowany. Jakie jest nastawienie graczy do takich "drukowanych" sztandarów?

Obrazek

Matthew
Impossible is nothing.

Awatar użytkownika
żuk
Mudżahedin
Posty: 200
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: żuk »

Kusznicy spoko, (mimo oklepanego schematu) muszą się dobrze na stole prezentować. Mam jednak kilka uwag.
- Nie morgę oprzeć się wrażeniu, że twoje DE są mają różną karnacje skóry, jakby niektórym brak było ostatniego rozjaśnienia na pysiu. (a może to kwestia zdjęcia ?)
- Sztandar - rozjaśniłeś brzegi, ale chyba można by się jeszcze pokusić o te marszczenia pośrodku.
- Końce tunik(dół) dałbyś rade chyba wyciągnąć je jeszcze, mam wrażenie że jest tam czarny i fiolet.

Pozdrawiam
żuk
Heretic pisze:
elektron pisze: Jestem przeciwnikiem świąt związanych z porażkami,
A swoje urodziny obchodzisz? Pewnie tak. Co za hipokryzja!!!

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Podoba mi się zarówno regiment kuszników jak i sztandary - wprawdzie niezbyt znam się na DE, ale mnie nie razi w żaden sposób ani pierwszy, ani drugi sztandar.

Awatar użytkownika
ZOO Art Studio
Chuck Norris
Posty: 424
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: ZOO Art Studio »

Ładnie i schludnie - fajny Table Topik.
- Nie morgę oprzeć się wrażeniu, że twoje DE są mają różną karnacje skóry, jakby niektórym brak było ostatniego rozjaśnienia na pysiu.
To akurat poczytuję za plus. W rzeczywistości np. ludzie nie mają jednego odcienia karnacji i taka różnorodność urealnia oddział. Sam teraz maluję ogry i nie wyobrażam sobie, żeby wszystkie ogry miały taką samą karnację - nie wyglądało by to naturalnie...
A tutaj poprawiony sztandar Korsarzy. Jest po prostu... wydrukowany. Jakie jest nastawienie graczy do takich "drukowanych" sztandarów?
Muszę napisać, że mnie akurat drukowane sztandary nie przekonują. Ktoś się nawet na tym forum wypowiadał, że często reakcją jest coś w stylu: "Ale masz zaj..sty sztandar!!! Łeeee - wydrukowany... Szkoda...". Akurat wzór który pokazałeś nie jest poza zasięgiem zwykłego śmiertelnika, dlatego uważam, że powinieneś tego typu wzory na sztandarach malować. Zrób zdjęcie sztandarowi, nałóż wzór w Photoshopie i patrząc się na tak spreparowaną fotkę maluj. Staraj się nie śpieszyć a powinno Ci się udać bez problemu. A zapewniam Cię, że efekt będzie duuuużo lepszy.

Keep working!
Niedźwiedź

Awatar użytkownika
MatthewKorona
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 196

Post autor: MatthewKorona »

Tuniki wyszły trochę przekłamane na zdjęciach, w realu przejścia są na moje oko odpowiednie.
Cóż, nad sztandarami popracuję. Jeśli chodzi o skórę, to może się tak wydawać jedynie poprzez niewielkie różnice w cieniowaniu, kolory "skórzane" są robione takimi samymi farbkami, nie powinny od siebie dużo odstawać, może to wina fotek, choć z pewnością nie wyszły mi identyczne.
Wielkie dzięki za uwagi i komentarze! Wielkie Piwo.
Pozdrawiam :)
Impossible is nothing.

Awatar użytkownika
MatthewKorona
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 196

Post autor: MatthewKorona »

Witaj Droga Kompanio!
Poczyniłem jakiś czas temu Supreme Sorceress. Niestety jeszcze muszę ją troszkę zmatowić, aczkolwiek poza tym uważam ją za skończoną. Mam nadzieję, że z każdą figurką będzie lepiej. :wink:
Poniżej zdjęcia :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam
Impossible is nothing.

Awatar użytkownika
Legion
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Ostland

Post autor: Legion »

Zmatowienie pomoże ;) ale rażą też te ciemnobrązowe plamy na skórze. Słabo cieniowanie cery wygląda, ordynarnie.

Znacznie lepiej prezentuje się ten magiczno-cudaczny wir, tylko mógłby mieć jakąś bardziej bajerancką podstawkę - trawa i piasek są zbyt mało odlotowe :D
Vae victis!

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

No musisz zmatowić ją, bo jest fajnie pomalowana, ale to światło nie pozwala tego ukazać. Wydaje się być pomalowana schludnie i dokładnie, więc GJ :)

Awatar użytkownika
MatthewKorona
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 196

Post autor: MatthewKorona »

Dzięki za opinie :)
Zmatowię bestię na pewno.
Pozdrawiam
Impossible is nothing.

Awatar użytkownika
MatthewKorona
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 196

Post autor: MatthewKorona »

Siema!
Dawno niczego nie wrzucałem. Czasu jak na lekarstwo, rzadko coś kleję i maluję ostatnio, aczkolwiek trochę się nazbierało figurek, których nie pokazywałem. :P


Coldki:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Przypominam Korsarzy i podgląd na całą bandę ;-)

Obrazek
Obrazek
Obrazek


BSB, konwersja. Robiony ze wszystkiego, skrzydła od Vargheistów:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Hydra, niestety z Finecastu:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Lord na Pegazie, podobnie jak z BSB:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Trójka skończonych Shadesów. Czeka mnie jeszcze "7", jak na zdjęciach poniżej.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wybaczcie, że forum się trochę rozjechało.
Oczywiście otwarcie przyjmę wszelkie komentarze z sugestiami.
Pozdro :wink:
Impossible is nothing.

Morsfinek
Wodzirej
Posty: 692

Post autor: Morsfinek »

Najbardziej podobają mi się te fioletowe płaszczyki oraz CoKi. Na ostatnich fotkach chyba ktoś zapomniał o oczach :>
Obrazek

Awatar użytkownika
MatthewKorona
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 196

Post autor: MatthewKorona »

Morsfinek pisze:Najbardziej podobają mi się te fioletowe płaszczyki oraz CoKi. Na ostatnich fotkach chyba ktoś zapomniał o oczach :>
Dzięki ;)

Co do oczu - to efekt zamierzony.
Stylizuje swoją armię DE (u korsarzy większość też ma same białka bez źrenic, ale akurat stoją w dalszych szeregach i nie widać na zdjęciu) na stworzenia o oczach bez źrenic, coś w stylu "opętanych ludzi".
W linku dobitnie ukazane jest to, o co mi chodzi ;-)

http://2.bp.blogspot.com/-ocFsnXpHYIQ/U ... 600/op.png

Pozdro ;-)
Impossible is nothing.

kuczol
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 196
Lokalizacja: Warszawa, Płońsk
Kontakt:

Post autor: kuczol »

Po mojemu to płaszcze na shadesach trochę "plamiasto" rozjaśniasz (przynajmniej na niektórych). Spróbuj delikatnych przecierek dających płynny efekt - spróbuj pędzli kosmetycznych, kosztują grosze a są bardzo miękkie mimo, że zbite i dają świetny efekt rozproszenia farby bardzo podobny do aerografu.
Zapraszam do mojego studia szukaj na FB Kuczolpaintlab

Awatar użytkownika
Flinsh
Chuck Norris
Posty: 624
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Flinsh »

Uwielbiam modele Cold One-ów i ich malowanie też mi się podoba. Przyjemnie popatrzeć! :D
Hydra też się dobrze prezentuje ale kozaki na coldach są moimi ulubieńcami :)
Moje malowanko "Galeria" Flinsh'a Zapraszam do przejrzenia, komentarze mile widziane :D

Awatar użytkownika
MatthewKorona
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 196

Post autor: MatthewKorona »

Nie lubię rozjaśniać czarnego koloru i doskonale wiem, że średnio mi to wychodzi. Dzięki za podpowiedź!

Dzięki Flinsh, miło, że się podoba.

Pozdro! :wink:
Impossible is nothing.

Awatar użytkownika
Kordelas
Masakrator
Posty: 2255
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Kordelas »

Na stole armia wygląda świetnie i spójnie ;)
Tylko mocno forum rozjeżdza 8)
Nieważne gdzie patrzy inkwizytor... i tak widzi wszystko!

Awatar użytkownika
MatthewKorona
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 196

Post autor: MatthewKorona »

Dzięki Kordelas!

Wolałbym, żeby armia rozjeżdżała przeciwników a nie forum, no ale jak się nie ma co się lubi... ;-)

Pozdro
Impossible is nothing.

ODPOWIEDZ