kilka pytań początkującego 2

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Awatar użytkownika
LuciusII
Oszukista
Posty: 868
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Re: kilka pytań początkującego 2

Post autor: LuciusII »

szeszej pisze:Szarżując nie musisz zachowywać odstępów. Maszerując musisz w każdym momencie, nie tylko przy zakończeniu.
Chyba że robisz privot/ wheel przy krawędzi, wtedy możesz czasowo wyjść za stół - jednak kończąc ruch cała jednostka musi być na stole - RB FAQ p. 5 ostatnie pytanie w Movement.
Kalesoner pisze:Orki i gobliny są częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro. :wink:

Awatar użytkownika
krystian1wielki
Niszczyciel Światów
Posty: 4143
Lokalizacja: FENIX Włocławek/Gdańsk

Post autor: krystian1wielki »

Czy sword of anti-heros daje bonus za kontakt z czempionem?

szeszej
Falubaz
Posty: 1024
Lokalizacja: Świdnik/Lublin

Post autor: szeszej »

Champion to nie character, więc nie.

Sarkall
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 43

Post autor: Sarkall »

Mam banalne pytanie, ale głowię się, czytam i nie mogę doczytać. Jak jest atak wspierający to bije drugi szereg. To oznacza, że modele wyposażone w włócznie biją z 3 szeregów? 2 szeregi swoje ataki, trzeci 1? I co jeżeli mam odział o zasadzie hordy z włóczniami, biją z 4 szeregów?

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

Właśnie tak jest - tylko pamiętaj, że oddział szarżujący nie korzysta z bonusu z włóczni.

Awatar użytkownika
MatthewKorona
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 196

Post autor: MatthewKorona »

1-szy szereg swoje ataki, 2-gi szereg to ataki wspierające czyli liczba ataków modeli w 2 szeregu niezależnie od współczynnika = 1, 3 szereg również ataki wspierające, tak jak szereg 2-gi.
Jeśli masz hordę, to 2, 3, 4 szereg to ataki wspierające :)
Pozdro
Impossible is nothing.

Awatar użytkownika
krystian1wielki
Niszczyciel Światów
Posty: 4143
Lokalizacja: FENIX Włocławek/Gdańsk

Post autor: krystian1wielki »

Jeśli do tego masz włóczników HE to oni biją dodatkowo z 5 szeregu :wink:

Awatar użytkownika
DracoPL
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 129
Lokalizacja: Gamonie z Warszawy

Post autor: DracoPL »

Na jakiej podstawce powinna być manticora ?
Pytam, bo do nowej dołączyli dużą podstawkę 100x50, ale mam też starą mancticore na 50x50.

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Imo tak jak SD, może być i na dużej i na małej.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Kamil.Sz
Falubaz
Posty: 1018
Lokalizacja: Lublin- Moria

Post autor: Kamil.Sz »

Mam pytanie na jakiej podstawce powinna być górska chimera z 6 z loru bestii ?

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

50x50

Kamil.Sz
Falubaz
Posty: 1018
Lokalizacja: Lublin- Moria

Post autor: Kamil.Sz »

Dzięki

Awatar użytkownika
Yanczi
Wałkarz
Posty: 55

Post autor: Yanczi »

Też mam takie pytanie odnośnie zasad a mianowicie:

Czemu nowa edycja 8 ( z tego co wdze to wyszly dwa kodexy o&g i khemri ) nie ma polskiej wersji jezykowej ? czy kodeksy po polsku wyjda z opoznieniem i co z innymi kodeksami czy pozostaje nam tylko errata, sa znane plany wydawnicze gw ?
Paid Da Cost To Be Da Bo$$

Awatar użytkownika
Bałagan
Chuck Norris
Posty: 507

Post autor: Bałagan »

Yanczi pisze:Też mam takie pytanie odnośnie zasad a mianowicie:

Czemu nowa edycja 8 ( z tego co wdze to wyszly dwa kodexy o&g i khemri ) nie ma polskiej wersji jezykowej ? czy kodeksy po polsku wyjda z opoznieniem i co z innymi kodeksami czy pozostaje nam tylko errata, sa znane plany wydawnicze gw ?
z tego co wiem to przejeli od Faberów tłumacznie booków, niedługo powinien się jakiś w wersji PL pojawić

Awatar użytkownika
pingu
Falubaz
Posty: 1046
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pingu »

Podręczniki w polskiej wersji językowej to syf, nie polecam.
Obrazek
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Nom, mnóstwo błędów i głupio brzmiące nazwy :) Poza tym, jakby nie było, czytając angielskiego booka, uczysz się obcego języka, łącząc przyjemne z pożytecznym :wink:
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Yanczi
Wałkarz
Posty: 55

Post autor: Yanczi »

Czy w lesie widocznosc jest normalna ? Nie ma tego w dziale las w podreczniku w starych ( bodajze 6 ) edycjach w lesie bylo widac na 2 cale, a teraz ? mozna szarzowac przez las, szarzowac jednostki w lesie ??
Paid Da Cost To Be Da Bo$$

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Nie ma żadnych kar za ruch przez las (ale kawaleria traktuje go jako teren niebezpieczny)
Przez las widać normalnie.

buniek
Chuck Norris
Posty: 443

Post autor: buniek »

Czy jak w oddziale trzymam bohatera z zasadą frenzy, to oddział też ma frenzy, czy tylko ten bohater?

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

bohater
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Zablokowany