Pytania krótkobrodego - zasady

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bulwok
Kretozord
Posty: 1659
Lokalizacja: Analbis Toruń

Re: Pytania krótkobrodego - zasady

Post autor: Bulwok »

a można mieć kilka tych run ?
Obrazek

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

tak, pamiętaj tylko o tym że nie można powtarzać kombinacji. Ale możesz mieć np. na jednym runesmithie 3xrune of spellbreaking i na drugim 2xrune of spellbreaking.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Bulwok
Kretozord
Posty: 1659
Lokalizacja: Analbis Toruń

Post autor: Bulwok »

Czyli praktycznie przeciwnik może odpuścić sobie magię...
Obrazek

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

Bulwok pisze:Czyli praktycznie przeciwnik może odpuścić sobie magię...
zawsze może liczyć na IFki
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
Robo
Chuck Norris
Posty: 417

Post autor: Robo »

Nie koniecznie. Zwykle wystawiamy tylko jednego runesmitha lub runelorda, co oznacza że mamy tylko 3x spellbreaking, Spelleater rune jest czasem używany ale jednak jest dość drogi więc nie każdy się na nią decyduje. Mając kilku magów zawsze coś Ci może wpaść, no i przecież przy rzucie 6 kostkami jest spora szansa na IF a czasem wystarczy że rzucisz ten jeden vortex :cry:

Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Post autor: cahir »

Tak, tylko ja zawsze wystawiam Runelorda na kowadle i czasem daję mu Balance'a. To daje dodatkowe 4 DD na starcie (1 za kowadło, 1 za runę, 2 za Lorda). HE się mogą schować.
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

cahir pisze:Tak, tylko ja zawsze wystawiam Runelorda na kowadle i czasem daję mu Balance'a. To daje dodatkowe 4 DD na starcie (1 za kowadło, 1 za runę, 2 za Lorda). HE się mogą schować.
Book of Hoeth na HE i IFka za IFką i nie ma jak dispelować...
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Post autor: cahir »

Mnie się zawsze jakoś udaje... albo na takich graczy trafiam :P
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

pytanie... jak wyglądała okładka boxa 6ed plastikowych warków/kuszoli?
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.


Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

dzięki bardzo :)
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

lormak
Pseudoklimaciarz
Posty: 24

Post autor: lormak »

Witam wszystkich,
Słuchajcie mam pewne pytanie a właściwie parę pytań ale wszystkie dotyczą naszego kowadła. Czy byłby ktoś tak uprzejmy i rozpisał jak wygląda strzelanie do kowadła (jakie statystyki się bierze pod uwagę przy strzelaniu), walka wręcz z kowadłem (kto się bije, jak się bije) bo słyszę różne opinie i jestem już trochę zdezorientowany.

Następna kwestia dotyczy Dwarf Lorda na tarczy, jak wygląda sytuacja gdy robimy nim look out. Bearerzy wtedy liczą się jako część oddziału i też mogą oberwać ?


Z góry dzięki za odpowiedź

sławny
Pseudoklimaciarz
Posty: 23
Lokalizacja: okolice CK

Post autor: sławny »

lormak pisze:Czy byłby ktoś tak uprzejmy i rozpisał jak wygląda strzelanie do kowadła (jakie statystyki się bierze pod uwagę przy strzelaniu)
Podczas strzelania w kowadło bierze się pod uwagę toughness kowadła czyli 10, dodatkowo kowadło ma ward save na 4+ przeciwko atakom strzeleckim i "ranged magical attacks" (mógłby ktoś wyjaśnić czy chodzi tu tylko o magic missile czy również o direct damage bo sam nie wiem jak to interpretować).
lormak pisze:walka wręcz z kowadłem (kto się bije, jak się bije)
Przy atakach w kowadło korzystamy z weapon skilla i toughnessa lorda, dwie pierwsze rany dostają strażnicy a kolejne trzy lord. Natomiast przy atakach z kowadła lord bije według swoich statystyk a strażnicy według swoich. Pamiętaj tez że kowadło ma ward save na 6+ w walce wręcz.
lormak pisze:Następna kwestia dotyczy Dwarf Lorda na tarczy, jak wygląda sytuacja gdy robimy nim look out. Bearerzy wtedy liczą się jako część oddziału i też mogą oberwać ?
Lord na tarczy traktowany jest jako jeden model, gdy robimy look out sir hita dostaje model z oddziału.


Radze lepiej zapoznać się z Armybookiem i erratą, wszystko jest tam ładnie opisane :wink:
KGB Kieł

lormak
Pseudoklimaciarz
Posty: 24

Post autor: lormak »

Dzięki za odpowiedź,

Żywotność (woundy) kowadła to poprostu 2 strażników i Runelord ? i w momencie strzelania jakby się coś przebiło to wpierw lecą strażnicy ?

Awatar użytkownika
Irek_Dwarf
Chuck Norris
Posty: 418
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Irek_Dwarf »

Tak
Obrazek

Misiek40k
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 38
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Misiek40k »

Witam serdecznie :D Pierwszy post na forum. Zaczynam właśnie dłuuugą przygodę z WFB i Karasiami.

Moje pytanie brzmi. Czy istnieje jakiś sklep, alternatywna figurka nie GW, która z powodzeniem mogłaby posłużyć za BSB? Od razu zaznaczam, że konwersja mnie nie interesuje. Ten model ma być po prostu w dechę... Jedynie na stronie GW znalazłem oryginalny model, może jakiś polski sklep go posiada na stanie?

Awatar użytkownika
Gobo
Masakrator
Posty: 2131
Lokalizacja: Tawerna - Płock / Toruń

Post autor: Gobo »

Obrazek

Misiek40k
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 38
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Misiek40k »

Bardzo ładny, tylko bardziej chodziło mi skąd takie cacko można dostać. Mówiąc szczerze w te klocki jestem zielony jak ork.

Awatar użytkownika
Grichalk
Masakrator
Posty: 2182
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: Grichalk »

Podczas strzelania w kowadło bierze się pod uwagę toughness kowadła czyli 10, dodatkowo kowadło ma ward save na 4+ przeciwko atakom strzeleckim i "ranged magical attacks" (mógłby ktoś wyjaśnić czy chodzi tu tylko o magic missile czy również o direct damage bo sam nie wiem jak to interpretować).
Ma warda 4+ na wszystkie ataki zasięgowe i magiczne zasięgowe (poza tymi, które mają umieszczone w opisie, że nie można przy nich korzystać z warda)

Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Post autor: cahir »

@Misiek40k: szukaj na allegro, często bardzo tanio chodzą figsy i można coś nieźle ustrzelić (znowu pochwalę się Runesmithem za 8 zeta 8) ).

http://allegro.pl/wh-fantasy-battle-dwarfs-12959
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

ODPOWIEDZ