Ogrowe rozpiski

Ogre Kingdoms

Moderator: Afro

ODPOWIEDZ
Majestic
Falubaz
Posty: 1264

Re: Ogrowe rozpiski

Post autor: Majestic »

Pierdoły z tym standardem, ja nie zamierzam malować (a więc wystawiać ;)) Gnoblarów. Za drogie tałatajstwo i nie ma synergii z runemawem. A nazwanie klocka core'owej piechoty i Lorda maga z BSB standardem to IMO przesada ;).
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Hmm jeśli chodzi o sprawę standardów - sądzę że już je opracowaliśmy wspólnie zastanawiając się nad wyglądem rozpiski i ustalając mniej więcej co jest najbardziej opłacalne. Nie ma tu w sumie co szaleć i i mówić że gra się inną rozpiską, jeśli różnica jest że za miast drugiego unitu ironów ma się bulle (bo akurat tak nam pasuje w figurkach), czy też mourfangi za miast thundertuska.
Prawdziwą rewolucją - tak mi się wydaje - będzie jeśli ktoś:
1. Za miast oprawcy weźmie tyranta, a dalej BSB i dwóch buczerów/firebelly. To imo nie będzie standard "herosowy", tudzież pojawi sie hunter na stonehornie, lub 3 do paczek saberków.
2. Nie będzie też standardem jak ktoś wystawi 160 traperków z FCG.
3. Weźmie 3 dżordży, itd itp....


Wydaje mi się, że można więc mówić o hmm nie wiem czy się zgodzicie, pojęciu "standard ekonomiczny"?
Czyli, że na podstawie posiadanych figurek (bo akurat każdy z nas ma BSB,maga,ironków, parudziesięciu gnoblarów, jakieś śmieciarki, ołowiomiotaczy, może ludojadów i rhinoksy)
stwierdziliśmy, iż te modele mniej więcej są nadal warte użycia, co lepsze je mamy, co niefajne mało co można więcej dorzucić, więc w sumie ...

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Standard (albo kilka) to się wyklaruje dopiero po kilku masterach. Narazie nie ma o czym w ogóle mówić.
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3719
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

Karli pisze:Standard (albo kilka) to się wyklaruje dopiero po kilku masterach. Narazie nie ma o czym w ogóle mówić.
+1
Na papierze i czysto teoretycznie możemy rozważać, domyślać się co będzie najlepszym wyborem, ale najlepszym przykładem są chyba 8ed gnoblary: każdy piał nad tym jakie one tanie,idealne do blokowania i w ogóle, a nie pamiętam rozpy z 3 klockami po 40 sztuk :wink:

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

kubencjusz pisze:
Karli pisze:Standard (albo kilka) to się wyklaruje dopiero po kilku masterach. Narazie nie ma o czym w ogóle mówić.
+1
Na papierze i czysto teoretycznie możemy rozważać, domyślać się co będzie najlepszym wyborem, ale najlepszym przykładem są chyba 8ed gnoblary: każdy piał nad tym jakie one tanie,idealne do blokowania i w ogóle, a nie pamiętam rozpy z 3 klockami po 40 sztuk :wink:
Tzn że co? Może i były takie głosy, ale w związku z ograniczeniami nie dawało się ich wystawiać.

Co do obecnej sytuacji tzn nowych 8ed gnoblarków rzec można tylko, iż
1.Są tanie i mają ciekawą zasadę, nawet przeciwko takim klocom po 30 typa, ale oni są imo do zatrzymania tylko - i to najlepiej tych słabszych klocków. Silny kloc 30WL przemieli w pierwszej turze blisko 15, w kolejnej znowu...i płyniesz. Na wrzucenie ich do walki z sleavami - od których są gorsi to też imo nieciekawy pomysł, gdyż ostatecznie przeciwnik powinien naszych śmieciuchów ścisnąć. Jedynie co idzie traperom lepiej to walka z kawalerią, gdzie 1/3 szarżujących powinna zginąć (o ile jest to rana bez sejwów - a tego nie pamiętam:P)


tak w ogóle to powinniśmy zmienić dział :D na taktykę :)


Wrócę więc do kwestii rozpisek.
Wstępnie na silesianie (o ile dam radę dojechać) mam umówiony rewanż z Bercikiem który mnie pocisnął w kakao na DMP. Tak więc haje vs ogry! 2600. Hmm. Bercik proszony jest o nie czytanie tego działu dalej hehehe :D 8) :lol2:

Awatar użytkownika
JaceK
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3675
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JaceK »

kubencjusz pisze:
Karli pisze:Standard (albo kilka) to się wyklaruje dopiero po kilku masterach. Narazie nie ma o czym w ogóle mówić.
+1
Na papierze i czysto teoretycznie możemy rozważać, domyślać się co będzie najlepszym wyborem, ale najlepszym przykładem są chyba 8ed gnoblary: każdy piał nad tym jakie one tanie,idealne do blokowania i w ogóle, a nie pamiętam rozpy z 3 klockami po 40 sztuk :wink:
W mojej propozycji było 2 x 40 sztuk.
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
Obrazek

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

W sprawie więc bitwy z wysokimi elfami
Oprawcy zamontować hellhart? Imo tak, w końcu dobry straszak na armie magiczną?
Martwią mnie te klocki piechoty. Ostatnio jak się grało z Bercikiem to teoretycznie duża placek śmieciarkowy mógł zrobić problem. Teraz mały problem tylko :D Tylko co w ogóle zrobić z tymi turboklockami? ostatnio po prostu się cofałem
(armia mniej więcej przeciwnika: 2*10-14 łuków, 20łuków, 2*ok25WL, orzełki chyba 2-3, no i z dwóch magów, bsb, włóczników 12?

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

na WL najlepsze będą 3 Stonehorny ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Xet
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3087
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Xet »

Strzelasz, czarujesz, podchodzisz odpalasz zioniecie, hellharta i wbijasz sie 8 ironow z bsb i lordem + iron blaster i jakis boost i wychodzisz z drugiej strony :wink: easy game

Awatar użytkownika
FIFI (_!_)
Chuck Norris
Posty: 516
Lokalizacja: Wołów, Klub KARAK VAR!!!

Post autor: FIFI (_!_) »

a co powiecie o tym sztandarze dragonhide banner dla irongutsów? dodatkowy breath atak i daje asl dla zranionej jednostki do tego przerzuty jedynek. moim zdanie na haje i ogólnie fajne

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4777
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

FIFI (_!_) pisze:dragonhide banner
Moim zdaniem ten sztandar będzie się fajnie sprawdzał w kawalerii :)
Wisła Kraków.

Awatar użytkownika
Sill
Falubaz
Posty: 1296
Lokalizacja: warszawa

Post autor: Sill »

ja go daje na ludojadów mają większa inicjatywę i prawie zawsze ranią na 2+
Obrazek

Awatar użytkownika
Xet
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3087
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Xet »

jak dragonhide to tylko dla kawalerii

Majestic
Falubaz
Posty: 1264

Post autor: Majestic »

W sumie naszła mnie refleksa że zdradzam swoją taktykę gry ogrami zauroczony multum możliwości. A zapomniałem że mogę teraz zrobić kloc kilkunastu Irongutów wyładowany bohaterami i jeszcze zostają mi punkty na armaty i wsparcie. I do tego nie potrzebuję gnoblarów do używania Runemawa... Koledzy mnie znienawidzą.
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3719
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

Majestic pisze:W sumie naszła mnie refleksa że zdradzam swoją taktykę gry ogrami zauroczony multum możliwości. A zapomniałem że mogę teraz zrobić kloc kilkunastu Irongutów wyładowany bohaterami i jeszcze zostają mi punkty na armaty i wsparcie. I do tego nie potrzebuję gnoblarów do używania Runemawa... Koledzy mnie znienawidzą.
Chyba sam twój pomysł przetestuje, bo zbliża nam się lokal, w którym dopuszczone są nowe ogry :twisted:

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

No a co w tym problematycznego? Klocek ironów dobrze wypasiony składamy pod euro zasady to 450 punktów :D

Majestic
Falubaz
Posty: 1264

Post autor: Majestic »

O, teraz można nawet wcisnąć taki kloc w Euro. Cudownie :]. A gra się tym fajnie ale nie wszyscy lubią styl gry:

1: Ustaw oddział
2: Nakieruj go w słabiznę armii przeciwnika
3: Charge!!!
4: Reform
5: Charge!!!

itd, itp ;).
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Xet
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3087
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Xet »

irongutow wystawisz max 9-10 :(

Majestic
Falubaz
Posty: 1264

Post autor: Majestic »

Dycha z full commandem. Na 1500 punktów daje radę ;). A z kolegami gram bez euro, więc po stole popylają oddziały po 20+ spaślaków, po sto i więcej modeli piechoty w oddziałach itd. Esencja warhammera ;).
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3719
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

Majestic pisze:Dycha z full commandem. Na 1500 punktów daje radę ;). A z kolegami gram bez euro, więc po stole popylają oddziały po 20+ spaślaków, po sto i więcej modeli piechoty w oddziałach itd. Esencja warhammera ;).
wow, musi być faktycznie fajna jatka.

A a propos dużych klocków co myślicie o takiej rozpie :

Lord:
Tyran; Sword of Bloodshed;Potion of Strenght;Enchanted Shield;Opal Amulet;heavy armour - 315

Hero:
Butcher; Crown of comand; 2lvl; Charmed Shield; Ironcurse Icon;Warrior Bane; Lore of Great Mow - 185
Bruiser; BSB; Rune Mow; Great Weapon - 201

Core:
10x Ironguts; FCS; Dragonhide Banner- 510

Special:
Sabertusk - 21
Sabertusk - 21
3x Maneater; Brace of pistols; standard bearer; Banner of Eternal Flame - 206 ( nie do końca wiem jakie zdolności jeszcze na nich chcę )

Rare:
Ironblaster - 170
Ironbalster - 170

Założenie proste: Palić, gwałcić i mordować... niekoniecznie w tej kolejności :wink:
To będzie turniej, także nie za bardzo jest jak wystawić świniaka, bo nie zrobię ordynarnego proksa z kartoniku/podstawki :roll:

ODPOWIEDZ