Pare noobowskich pytań.

Ogre Kingdoms

Moderator: Afro

Zablokowany
Kamil.Sz
Falubaz
Posty: 1018
Lokalizacja: Lublin- Moria

Re: Pare noobowskich pytań.

Post autor: Kamil.Sz »

Rzeźnika na Oprawcę,
Firebelly albo drugi Rzeźnik
2 x Ironblaster
3-6 Maneaterów
Najlepiej zagraj parę bitew podstawkami/papierkami i sam zobacz co Ci się sprawdza.

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3720
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

Mam prośbę, czy mógłby ktoś wrzucić kilka zdjęć gotowej śmieciarki, najlepiej ze zbliżeniem na samą cześć drewnianą. Sam sklejam swoją i ni pierona nie mam pojęcia co gdzie ma się znajdować. Z góry dziękuję :)

Awatar użytkownika
Vampir
Mudżahedin
Posty: 208
Lokalizacja: Bielsko-biała/ Kraków

Post autor: Vampir »

Witam wszystkich i od razu mam pytanie :)
Chce zacząć zbierać ogry i zastanawiam się co kupić na początek (poza AB oczywiście). Jak oceniacie przydatność nowego batalionu? Myślałem o nim + ironblaster. Z góry dzięki

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

Batalion jest najlepszą opcją, wszystkie modele są w 8ed booku bardzo dobrą opcją. Do tego Jakiegoś Slaughtermaster i Ironblaster i możesz coś zacząć działać.
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
Vampir
Mudżahedin
Posty: 208
Lokalizacja: Bielsko-biała/ Kraków

Post autor: Vampir »

Dzięki za odpowiedź. Jeszcze jedno, choć podejrzewam, że to wybór oparty czysto na preferencjach. Lepiej inwestować w kawalerie czy maneaterów? I czy wiadomo już, jak z przydatnością Stonehorne'a/Thundertuska?

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

Tutaj to zdecydowanie od preferencji zależy, no i w sumie też od tego ile chcesz wydać. Maneaterzy są bardziej uniwersalni i zapewne w tej edycji będą podstawą każdej rozpiski, kawaleria ma 'pierdolnięcie' w walce i to w zasadzie tyle. No i żeby sensownie wystawić kawalerię to przydałyby się przynajmniej 3 modele, a jako, że GW sprzedaje je w boxach po 2 sztuki... ;)
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

drpotato
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 47

Post autor: drpotato »

Przydatnośc stonehorna lub thundertuska objawia sie w ich wyczesanym wyglądzie (szczególnie stonehorna) - będą cieszyć Twoje oko

Majestic
Falubaz
Posty: 1263

Post autor: Majestic »

Odnośnie mojego pytania "Jak zabić elitarne klocki wrogiej piechoty". Doszedłem do wniosku że cały problem tkwił w nieodpowiednim ustawieniu ogrów. Zamiast walczyć po trzy grubasy w szeregu, opłaca się ustawić je po cztery. W ten sposób zyskujemy dodatkowe 6-7 ataków (w zależności od stopnia wypchania klocka bohaterami) i bonusowego stompa/impacty a przeciwnik 4-8 ataków (w zależności od tego czy ustawił się w hordę i ile ataków ma jeden model). Wada taka że ciężej ściągnąć steadfasta, ale bonus do wygaru jest tego warty.
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

drpotato
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 47

Post autor: drpotato »

Zgadzam się - 4 z przodu - multum ataków. Steadfast juz rzadko będzie potrzebny. Jednak musimy pamietać, że na naprawdę uberklocki - np white lions jedyną opcją jest unikanie bezpośredniego starcia front na front i szukanie możliwości ataku z flanki lub z tyłu - wiem, wiem, łatwo powiedzieć wymanewruj elfy ogrami. Ale nowy book mocno uelastycznia naszą armie i pozwala na taką dywersyfikację sił, że jest to to osiagniącia.

Majestic
Falubaz
Posty: 1263

Post autor: Majestic »

Jak to, ogry nie nawalające od frontu jak.... Ogry? nie łapię ;).
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

drpotato
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 47

Post autor: drpotato »

no na highelfy z frontu to śmierć - jesli złożą własciwie swego uberklocka

Majestic
Falubaz
Posty: 1263

Post autor: Majestic »

Jeśli kiedykolwiek będę świadkiem jak pedoelfy zniszczą mojego uber deathstara to...

Obrazek

Ale z regeneracją powinno być ok ;).
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Raamiel
Wodzirej
Posty: 776

Post autor: Raamiel »

Z czego robicie/macie pomysł na wykonanie Maneatersów ?
Bo patrząc na MO około 90 zł za jeden model to lekko za drogo

Majestic
Falubaz
Posty: 1263

Post autor: Majestic »

Dla mnie składanie maneaterów z bitsów to profanacja taka sama jak składanie Chosenów do WoChu. Takie piękne figurki... ech...
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Raamiel
Wodzirej
Posty: 776

Post autor: Raamiel »

Pytanie 2:
Czy szarżujący oddział Ogrów wypłaca w turze kiedy szarżował za każdy model 1 impact hita z zasady Ogre Charge oraz 1 Stomp (za pierwszy szereg) ?

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

impacty wypłaca każdy ogr z 1 szeregu, stompy każdy model, który styka się z modelami przeciwnika na koniec walki (stompy mają zasadę always strike last).
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
Raamiel
Wodzirej
Posty: 776

Post autor: Raamiel »

czyli jednostka licząca 6 modeli to 3 lub 3 x D3 impacty z +1S (Rank Bonus to the Strength) ? (tak jak przy jednostce rydwanów khmerii) ?

Majestic
Falubaz
Posty: 1263

Post autor: Majestic »

Dokładnie, a na koniec modele ogrów stykające się z wrogą piechotą, swarmem lub warbeastami wypłacają jeszcze stomp ze swoją siłą.

EDIT: Kolejna zagwozdka, jak sprawić by Firebelly dożył do zioniecia podczas walki z HE? Już poruszałem ten temat, ale dalej nie mam pomysłu na te zasrane White Liony. 12 ataków na +3 z przerzutem raniących na +3. Aż za dużo żeby pozbawic biednego ogra 4W :cry: . Macie jakieś pomysły poza wardem za 45 punktów?
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3720
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

word na 5+ ?

Majestic
Falubaz
Posty: 1263

Post autor: Majestic »

Za mało pewny IMO ;). CHYBA że Firebelly będzie w pierwszym szeregu na początku walki (i zionie) a w drugim starciu zrobi miejsce dla championa ;).
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

Zablokowany