Adamek vs Gołota i inne walki tysiąclecia

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
Kraggo
Chuck Norris
Posty: 586

Re: Adamek vs Gołota i inne walki tysiąclecia

Post autor: Kraggo »

Dyd pisze:Ten temat akurat ma Gołotę i Adamka w tytule, jak Ci się nie podobają porównania to się nie wypowiadaj.


Z zastrzeżeniem, że w zasadzie wszyscy dyskutują o walce Adamka, bo właśnie takowa miała miejsce. Nie podobają mi się bezsensowne, prowokujące prztyczki, a nie porównania, bo obaj panowie są dobrymi sportowcami, którzy godnie reprezentowali (Gołota) / reprezentują (Adamek) Polskę.
i nie bez sporej ilosci porazek rowniez.... i tym sie rozni od zawodnikow klasy Vitalija czy Adamka ;)
Porównania poprzedniej i aktualnej generacji bokserów są niepoważne. Przegrane Gołoty nie umniejszają tego, co osiągnął w swojej karierze i z jakimi tuzami walczył. A to, czy dany bokser jest dobry czy nie, nie zależy tylko i wyłącznie od tego, co sobą reprezentuje, ale i jakich ma rywali wokół + paru innych czynników. Na przykład ja uważam, że w czasach Holyfielda, Lewisa, Briggsa, Tysona, Gołoty czy Naseeda Hameda boks był na lepszym poziomie niż teraz, dostarczał większej ilości emocji, kiedyś bardziej to wszystko śledziłem.
Jestem wyższy i cięższy od Adamka, mam również znacznie szerszy zasięg rąk. I co z tego ? Nie ustałbym jednej rundy w walce z którymkolwiek z wyżej wymienionych :roll:
Liczy się jeszcze coś takiego jak talent i umiejętności.
Imo Klitschko>Adamek>Gołota
W kwestii gabarytów pisałem o Gołocie, a nie o Tobie :lol2: On wie, jak uczynić z nich użytek, Ty już niekoniecznie (i nie mówię tu o jakichś karczemnych bójkach, tylko o zawodowym boksie).

Klitschko jest aktualnie poza zasięgiem, natomiast porównywanie osiągnięć Gołoty i Adamka uważam za niepoważne, bo to zupełnie różne generacje bokserów i z grubsza ujmując inne czasy. Niestety modny jest teraz podział na obóz "Gołoty" / "Adamka" i wzajemna jazda, zamiast obu panom oddać należny szacunek. Jak już mówiłem nie przepadam za Adamkiem, ale doceniam zaangażowanie, charakter i znakomitą szybkość. Na dziś nie wystarczyło, może wystarczy jutro.

Dobrej nocy dyskutującym. Jutro Dmtrij nam powie, co było z tym mopem pod nogami Kliczki :lol2:

Awatar użytkownika
Dyd
Mudżahedin
Posty: 244

Post autor: Dyd »

Dydzie, warunki, czy chcesz czy nie, mają bardzo duże znaczenie. w tej walce również.
Ależ całkowicie - ja również tak uważam.
Gołota na pewno fizycznie prezentowałby się lepiej (masa bardziej zbliżona do K.), ale moim zdaniem brakowało mu skilla, nawet w szczycie swojej formy i nie byłby wyzwaniem dla żadnego z braci.
Niestety modny jest teraz podział na obóz "Gołoty" / "Adamka" i wzajemna jazda, zamiast obu panom oddać należny szacunek. Jak już mówiłem nie przepadam za Adamkiem, ale doceniam zaangażowanie, charakter i znakomitą szybkość. Na dziś nie wystarczyło, może wystarczy jutro.
Z góry zaznaczam, że nie jestem w żadnym z powyższych obozów. Fanem Adamka nie jestem, ale i tak uważam, że karierę bokserką zrobił lepszą od Gołoty, ma potwierdzenie w wynikach i jest jedną z dwóch osób, które dawały przed walką trochę dreszczy na plecach Vitalijowi. Na Haya chyba nie będzie można liczyć, za to pewnie będą walczyć "niebawem".

A co do bokserów "zeszłej generacji", to zauważ, że Klitschko raczej też się do nich zalicza. Czy wtedy poziom boksu był inny ? Może, ale to na inną dyskusję. Kiedyś (jak dla mnie) największym masakratorem był Lennox. Można porównać walkę Gołoty i Vitalija z tym gościem. Dla tych co nie widzieli/nie pamiętają:

http://www.youtube.com/watch?v=0em16mPPvR0
http://www.youtube.com/watch?v=Az7lZe4L ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=gjOEuM6g ... re=related

Gołota był zdecydowanie dobrym pięściarzem, ale nic ponadto. Z czołowymi gwiazdami nie miał szans. Nie bronię nikomu mieć innego zdania, ale wyniki mówią same za siebie. Koniec, idę biegać :D

Awatar użytkownika
Xet
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3087
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Xet »

Z deka go poobijał. Musi sie ogarnąć bo on chya nie wie co się stało. Z nieba do piekła.

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Aron_Banalny
Masakrator
Posty: 2170
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Aron_Banalny »

Ależ całkowicie - ja również tak uważam.
Gołota na pewno fizycznie prezentowałby się lepiej (masa bardziej zbliżona do K.), ale moim zdaniem brakowało mu skilla, nawet w szczycie swojej formy i nie byłby wyzwaniem dla żadnego z braci.
Dydzie, teraz to rześ pierdolnął farmazona. jedyna rzecz, której brakowało Andrew to mocna psychika.
Obrazek

Ingen175
Kradziej
Posty: 951

Post autor: Ingen175 »

A mi się podobała reakcja zwycięzcy : http://sport.onet.pl/boks/adamek-kliczk ... omosc.html

Wg. mnie Kliczko ma rację, Adamek nieco za wysoko mierzył i tyle.

Awatar użytkownika
Aron_Banalny
Masakrator
Posty: 2170
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Aron_Banalny »

zrobił wszystko tak jak trzeba w swojej karierze
Obrazek

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

Adamek niestety okazał się za mały :( nawet z doskoku nie był w stanie sięgnąć korpusu Kliczki, ( o głowie już nie wspominając ) szkoda, aczkolwiek widać było wolę walki i chęć zwycięstwa u Adamka, za co wielkie graty się należą.
RIP
Ziemko pisze:Ja Robert Mrozek kajam się przed Wami wszystkimi, zrobiłem błąd, chcemy bardzo wygrać, ale nie zrobiliśmy tego umyślnie, padamy na kolana - WYBACZCIE

Awatar użytkownika
Breslauer
Chuck Norris
Posty: 611
Lokalizacja: Breslau

Post autor: Breslauer »

http://www.youtube.com/watch?v=39-XvBzFWOQ

Szkoda, że nie było tego typu sytuacji 8)

AndreFW
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 171
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok!

Post autor: AndreFW »

Miałem wrażenie że od 2 rundy Kliczko powstrzymuje się żeby nie znokautować Adamka, chyba płacili mu żeby walka trwała dłużej :roll:

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

a ja chciałem powiedzieć, że cała otoczka na gali jak i stadion urwały mi łeb! świetnie to wszystko wygladało
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

Mnie zastanawia, czy kibice widzieli cokolwiek z odległości trybun?
RIP
Ziemko pisze:Ja Robert Mrozek kajam się przed Wami wszystkimi, zrobiłem błąd, chcemy bardzo wygrać, ale nie zrobiliśmy tego umyślnie, padamy na kolana - WYBACZCIE

Awatar użytkownika
Breslauer
Chuck Norris
Posty: 611
Lokalizacja: Breslau

Post autor: Breslauer »

Chyba na telebimach :D

#Krasnal#
Mudżahedin
Posty: 275
Lokalizacja: Młodzi Gniewni, Poznań

Post autor: #Krasnal# »

Mnie zabiło to że polscy kibice już w 8 rundzie śpiewali nic się nie stało :mrgreen:

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

niestety mówisz nieprawdę:)
pierwszy raz zaczepli tak spiewac miedzy 6i 7 rundą, po pierwszym knockdown'ie. ale zgadzam sie, było t śmieszne
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

wlazlem na sama góre niemal z Kumkiem i Miki'em i stwierdzam ze samego ringu nie widzieli poza punktem. próbowalismy pre-fighty obejrzeć, nie dało sie.
w polowie wysokości trybun już lepiej. ja całkiem nieźle sie napatrzyłem naa ring.
BTW hitem wieczoru był znany w USA koszykarz który swoim znajomkom dawał wejsciówki sponsorskie na pełnej konspiracji, żeby sobie ziomki mogły siaść koło na przykład Włodarczyka:)
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
Aron_Banalny
Masakrator
Posty: 2170
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Aron_Banalny »

Miałem wrażenie że od 2 rundy Kliczko powstrzymuje się żeby nie znokautować Adamka, chyba płacili mu żeby walka trwała dłużej :roll:
ma hajs z reklam, im dłużej trwa walka tym więcej zarabia
Obrazek

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8787
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

show must go on...


wyobraźcie sobię galę i 5 KO w 2-3 rundzie - ludzie nie płacą grubej kasy za 5 minutowe walki...
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

Laik pisze:show must go on...


wyobraźcie sobię galę i 5 KO w 2-3 rundzie - ludzie nie płacą grubej kasy za 5 minutowe walki...
placa, placa.
w szczytowej formie Bestia konczyl swoje walki w 1-3 rundzie. ale fakt-to bylo lata temu. teraz zaangazowany jest tam duzy hajsik (inna sprawa ze tam jest kontrakt za walke a nie za wynik walki- czy wygrasz czy przegrasz dostajesz tyle samo; dla mnie malo motywujace)

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

wydaje mi się, że od któreś tam rundy (8) dostają już max
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
Aron_Banalny
Masakrator
Posty: 2170
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Aron_Banalny »

Iron Mike dostawał na wjazd tyle co Adamek i Kliczko, i nie organizował swoich gal. długie walki opłacają się Ukraińcowi i tyle
Obrazek

ODPOWIEDZ