Silesian Un-Limited Tournament II, Master 17 - 18 IX, 2600

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Re: Silesian Un-Limited Tournament II, Master 17 - 18 IX, 26

Post autor: Jankiel »

No, nareszcie, jakoś za szybko odchodził ten mater w niepamięć :mrgreen:
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Wanna turn up the heat?
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Gremlin
Masakrator
Posty: 2428
Lokalizacja: Szczawnica/Kraków
Kontakt:

Post autor: Gremlin »

Turniej byłby zajebisty gdyby nie to, że rozjebałem samochód jadąc na tego mastera, gdy jakiś cymbał Bmk`ą wymusił na mnie pierszeństwo i uciekł, a ja przejechałem się prawą strona samochodu po barierze enegrochłonnej... ale z bolącą ręka ( poobijany bark), jakoś sobie grałem. Dotarłem 4fun z funowska rozpiską WE, więc nie spodziewałem sie za wiele, ot tak tylko pograć chciałem.

I Bitwa - Fish (Liz~2slany [life/death] 5xskirmishers 2x kohorty 3x terki 2x salki silnik)
2 pierwsze tury to szachy - ja strzelam fish czaruje, bo nie ma zasięgu plujek i salek, później do gry wchodzi silnik który z kontry driad traci priesta i to w zasadzie tyle. Rozstrzeliwuje terradony i trochę skinków, tracąc driady jedne łuki, tancerzy orły i wildów. Fishz agrał bardzo dobrze a ja po stracie driad nie mogłem mu za wiele zrobić, zastawiał się i czarował - wychodzi na 6:14.

II Bitwa - Gremli ( Df ~ kowadło 3klopy, cannon, 2organki, klocek warriorów, i hamków i rengerów)
Scenariusz: ME
Gremli wygrał wszystkie rzuty wiec zaczął ja sie pochowałem w 3 tury wystrzelałem organy i canona - jego rengerzy po moim błędzie zjedli mi oddział driad i łuków po czym poszli w piach, klopy niemiłosiernie starały sie ubic drzewo z indirecta, badz łuczników w których akurat w danym momencie siedział mag. I takie mizienie jak z dwarfami bez spektakularnych rajdów, gdyz Gremli okupował swój narożnik bardzo dzielnie. Skończyło się na 10:10, bo w ostatniej turze straciłem 800pts (Wildridera Nobla z oddziałem i generała z miscacta). Do tego momentu straciłem tylko to co zabili rangerzy i orła, a Gremli wszystko poza połówka warriorów, kowadłem i klockiem hamków. Na lepsze samopoczucie zaliczyliśmy po karniaku, za przeciąganie gry ;D

III Bitwa - Patryk Maciąga (HE - 2x WL 2x bolty, scouci 4 orły Archmage z Firem, bsb na koniu 25 łuczników, chariot )
Scenariusz B&G
Niestety nie ubilismy sobie BrakPointsów do 3 ^^, wiec skończyło sie na standardowym liczeniu pts. Ze smaczków to ubicie alterem bsbka, który cały czas kitrał sie z tyłu w 6tej turze ze strzelania. Głupia strata treemana - pomyliłem oddziały WL ze sztandarem z magicznymi atakami a striderem - tak to bym może ,i wygrał ta bitwe przed czasem. Ogólnie bitwa bez większej historii ale za to najfajniejsza na całym turnieju, w najlepszej atmosferze i za to dziękuje mojemu przeciwnikowi. Cały czas kontrolowałem grę, i poza głupia strata treemana w zasadzie niewiele więcej straciłem bo 2 orły ^^. Ogólnie chyba oboje nie chcielismy sobie krzywdy w tej bitwie zrobić - ostateczny wynik to 13:7.

IV Bitwa - Kocń ( znów HE: 2 magów Metal i Death 2x WL 30 łuków 3 orły, bsb na piechte)
W zasadzie to nie ma co tutaj wiele opisywać, straciłem tylko orła(50pts), resztę rozstrzelałem i wybiłem w kombacie - Bsb, Wildzi wraz z Jelonkiem rozjechali 30 łuczników, w której był mag z metalem, wiec drzewo w miarę bezpiecznie mogło sobie wyjść z ukrycia już w 3ciej turze - w ostatniej zabiło generała maga w WL. Kocoń nie stracił tylko Bsb`ka i 2óch oddziałów WL, bo były tak duże że nei dało sie ich nawet społowić. Ostatecznie 1406 pts na moja korzyść i 17:3

V Bitwa - Grilchalk ( znów DF: 2 cannony,minerzy i hamki + 4 bohaterów wszystko w hamkach). Minerów zabiłem tracąc przy tym 8 driad, dodatkow straciłem WR i orły, bsbka i połówke łuków. Akcją bitwy była run of chalange rzucona na mojego bsbka który cały czas zwrócony był do tyłu i robił gruba kake na to całe towarzystwo, tyko raz do boku w 3ciej turze gdy mieli wyjść minerzy (30), Grilshakowi jednak udało sie wejśc w jego LOS 56 hamerów rozwijajac ich w wężyk... moja wymuszona szarża na ich bok, i zdają breja na -3 z przerzutem... maska była tuż, tuż, ale krasnoludzki bsb uratował sytuacje. Combat reform`a przynajmniej nie zdał, stąd też mój bsb pożyl sobie 2 tury walki dłużej ; ) - gdyz drzewo było na 2giej flance dzielnie rozprawiając się z minerami, driady popaliły szarże, a jelonek jest zbyt wątły aby szarżować na 4 krasnoludzich bahaterów, aby pomóc bsbkowi. Łuki standardowo były poza zasięgiem szarży, więc Bsb pobił sie jeszcze 2 tury Grilchak zdał CR i do widzenia. 9-11.

Łącznie 55 z bitew, 19 z malunku i karniak 30 miejsce. Jak na tak fanowską rozpiskę - o dziwo całkiem fanie się spisała, nie jest źle.
Ostatnio zmieniony 21 wrz 2011, o 09:53 przez Gremlin, łącznie zmieniany 1 raz.
xYz

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

beemka - może to Raptor? :wink:

tak na serio znam ten ból - zdarzył się master z kosztem extra 2000pln...
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Szwentas
Masakrator
Posty: 2200
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Szwentas »

Ja zawsze żałuje że mam odruch nie wbijania sie autem w takich debili:/
Obrazek

Awatar użytkownika
Yudokuno
Kotu
Posty: 3017
Lokalizacja: HLOS

Post autor: Yudokuno »

Pedros pisze:Mam takie pytanie do organizatorów. Jak widzieliście Skaven Slave'a z tarczą (model z IOB)/spear'em a ktoś nie miał tegoż w rozpie ile dawaliście punktów z WYSIWIG'a?
tak samo, jak Ty byś zobaczył oceniając taką ilość figurek :) Jeśli masz wątpliwości, to zaprazam to wspólnego sprawdzania hobbystyki na następnym materze :)
lohost pisze:wspolczuje komus kto byl moderatorem gdy ja sie podobnie zachowywalem. od czytania tego szajsu mozg sie lasuje.
...mój bohater :D

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Teoretycznie powinno być -1 za brak wyswigu.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

bmw- bolid młodzieży wiejskiej.średnio raz na 1-2 miesiące przywożą mi do roboty takich zuchów co lądują na drzewach, często pod wpływem.
żeby nie było podoba mi sie seria 1. 8)
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

Awatar użytkownika
Yudokuno
Kotu
Posty: 3017
Lokalizacja: HLOS

Post autor: Yudokuno »

teoretycznie, jeśli wychwycisz ten szczegół wśród tylu figurek na tylu stołach.
lohost pisze:wspolczuje komus kto byl moderatorem gdy ja sie podobnie zachowywalem. od czytania tego szajsu mozg sie lasuje.
...mój bohater :D

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

@Kołata.

Przepraszam za nieporozumienie. Nie znałem zasad turnieju i powtarzałem co mi ktoś powiedział. Jak już się dowiedziałem o co chodzi to chodziłem po ludziach i zmieniałem wyniki. Pasiakowi też m.in. tak powiedziałem, potem zgłosiłem to Szmytowi, że wprowadziłem ich w błąd. Niestety nie pamiętam komu to mówiłem, jakieś 5 osób mnie o to pytało. Dziwi mnie ta sytuacja bo wszyscy potem(nawet rano) poszli zmieniać wyniki, nie tylko Ci którym ja sprzedałem takie info. Chodziły dwie różne wersje po turnieju. Jeszcze raz przepraszam. Nie czytałem zasad turnieju, a jedynie słuchałem ludzi "jak się gra".

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Heh, sry Kołata, ale powtórzyłem tylko usłyszaną wersję, według której sam grałem :) Ale skoro inni zmieniali rano wyniki, to czemu Ty nie?
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

@Kołata, też się fajnie z Tobą grało, ale nie wiem o co chodzi z tym, że czepiasz się mojego zachowania- jeżeli wszyscy liczyli wg małych punktów, to dlaczego miałem robić inaczej?

Jeśli po turnieju każdemu policzymy wg break pointów to się zgodzę, ze dostałem 11;9, jeśli jest inaczej to 11;9 dla mnie- decyzja organiztorów, której muszę się podporządkować.
Ostatnio zmieniony 21 wrz 2011, o 12:22 przez Morrok, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9570
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

@Andrzej
Skoro wieczorem dostałem odpowiedź, że wynik nie bedzie zmieniony, to rano już nie poszedłem. Skąd mogłem wiedzieć, że wyniki z innych bitew były rano pozmieniane? Teraz się dowiaduję czytając forum.

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

jeżeli wszyscy liczyli wg małych punktów, to dlaczego miałem robić inaczej?
Z tego co wiem to według małych liczyli ci, których Lidder zdążył wprowadzić w błąd. Większosć znała zasady turnieju i liczyła prawidłowo.
3. Blood and GloryZwycięstwo wg liczenia Arenowego
Naprawdę nie czaję co tu jest niejasne. Kołata stracił 0 break pointów, Morrok stracił 1. Wynik 11:9 dla Kołaty.
pozdr.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

Jeżeli wyniki były rano zmieniane, to musimy policzyć naszą bitwę wg arenowego systemu, dzięki czemu masz 11;9.

Szkoda, że też nie dowiedziałem się, że rano były zmieniane wyniki, wtedy nie byłoby o czym dyskutować.

pzdr Kołatson :wink:

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Oficjalnie więc:

Kołata na miejscu 20
Morrok na miejscu 28

EoT
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Fire it up!
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

W imieniu klubu The Gamblers jak i swoim własnym, chciałbym przeprosić kolegę Kołate, za zachowanie tego członka...
Ostatnio zmieniony 21 wrz 2011, o 19:43 przez Dymitr, łącznie zmieniany 1 raz.
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Szmyt
Chuck Norris
Posty: 546
Lokalizacja: Schwarze Pferd, S(a)tanica

Post autor: Szmyt »

Laik pisze: EoT
czemu? :(

chciałem napisac, ze tez zdazylem kogos wprowadzic w blad - podszedl do stolika i spytal sie jak to ma byc bo slyszal inaczej a pamietal ze ma byc liczone po brejk pointach... zapytalem sie kto mowi inaczej i wtedy stwierdzilem ze jest to osoba bardziej wiarygodna niz ta ktory mi problem przedstawila :)

sorry, zjebałem - nie czytałem regulaminu przed turniejem bo od początku miałem nie grać ani nie wiedziałem że będę wyniki wpisywał :(

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

EoT kwesti Kołaty i Morroka(zostanie poprawiona),
inne zażalenia można jak najbardziej składać
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

ODPOWIEDZ