Zapytania o zielone zasady

Orcs and Goblins

Moderator: Kołata

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Erol
Mudżahedin
Posty: 240

Re: Zapytania o zielone zasady

Post autor: Erol »

Chodzi o to, że jak przeciwnik jest w zasięgu wzroku nic go nie zasłania to musisz szarżować. Jeśli nie widzisz przeciwnika to nie możesz się ruszyć, strzelać, rzucać czarów (oczywiście jeśli w oddziale jest shaman).
Solo pisze: Wjeba***** taką maskę że stoły powinny się załamać pod jej ciężarem.

Awatar użytkownika
LuciusII
Oszukista
Posty: 868
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: LuciusII »

Chester22 pisze:Trudne pytanie:
oddział stoi idealnie przy krwędzi stołu(dotyka ją) i wbija się w ten oddział mangler squig. Kończy na nim ruch, ale jest zasada że musi stanąć cal za oddziałem tylko że tam nie mam miejsca. A mangler nie rozbija sie o krawędź tak jak fantyk. Teraz, czy staje na oddziale wywala 3d6 ataków zamast 2d6 i ginie? Bo nie widze za bardzo innej opcji.
Wypłaca exstra hits i ginie - OnG FAQ v. 1.1 p. 2.
Kalesoner pisze:Orki i gobliny są częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro. :wink:

Awatar użytkownika
Aron_Banalny
Masakrator
Posty: 2167
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Aron_Banalny »

czy warboss musi deklarować waaaagh przy PIERWSZEJ szarży. IMO nie, ale pojawiła się ostatnio takie pytani w czasie gry z paulinką17


p.s. zostałem dziś pojechany przez Bob.'a. nie miałem pecha, po prostu źle zagrałem. gratuluję mu zwycięstwa
Obrazek

Marek15
Mudżahedin
Posty: 314
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Marek15 »

Nie, to może być dowolna szarża "Once per game ... The Waaagh may only be called if the Warboss first declare a charge ... immediately after making the charge delcaration, before any charge reaction takes place"
Najpierw deklaracja szarży, potem jednym tchem deklaracja Waaagh! Nic nie wskazuje na obowiązek Waaagh w pierwszej nadarzającej się szrży.

Trubas
Falubaz
Posty: 1293
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Trubas »

Aron_Banalny pisze:czy warboss musi deklarować waaaagh przy PIERWSZEJ szarży. IMO nie, ale pojawiła się ostatnio takie pytani w czasie gry z paulinką17


p.s. zostałem dziś pojechany przez Bob.'a. nie miałem pecha, po prostu źle zagrałem. gratuluję mu zwycięstwa
HAHAHHAHAHAHAHHAH!! Takie plewki lokalne to on zjada na śniadanie :lol2: :lol2: :wink:
Jeżus pisze:Trubas okazałeś się mieć większą choppę, więc masz swoją nagrodę:

Zawsze chciałem być w Nemezis :(
Obrazek

ugh
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 105

Post autor: ugh »

hej,

pytanie: czy nasze swarmy (snotlingi) dają cover jednostką stojącym za nimi ?

jeżeli tak to jaki ? hard czy soft ? goblinom chyba hard, orkom soft ? manglerom ? czy to już przesada ? :D

Awatar użytkownika
Profi
Chuck Norris
Posty: 382
Lokalizacja: Worcław
Kontakt:

Post autor: Profi »

Zależy o jakim LoS mówimy. Jeżeli grasz na virtualu, to nie daje nikomu prócz innym snotom (base ma chyba wartość 0), ale poprawcie mnie jak się mylę. Jeżeli natomiast grasz na True LoS to każdy ma od nich hard cover (oczywiście nie wliczając dużych rzeczy od Trolla w zwyż).

Awatar użytkownika
Terror
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 48

Post autor: Terror »

Według uściśleń sędziowskich, które np będą obowiązywać na Arenie, Swarny mają lvl 0 i nie dają żadnego covera


Cytat Strona 4 uściśleń
0: Swarms - modele tego rozmiaru nigdy nie blokują Line of Sight ani nie dają ochrony (Cover)
1: Infantry, War Beasts, War Machines, Unique bez zasady Large Target 2: Cavalry, Monstrous Infantry/Cavalry/Beasts, Chariots 3: Monsters, wszystkie modele z zasadą Large Target
Producent marki www.KartaPostaci.pl ! Ubieraj się w orginalne t-shirty !

Agencja reklamowa
www.ArsVestis.pl - zapraszamy!

katerek
Masakrator
Posty: 2986
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

Mój ostatni oponent ma wątpliwości co do pewnej sytuacji więc pytam was:
Mam jednostkę w składzie : Goblin warboss na wilku, goblin szaman na wilku, goblin hero na wilku oraz 2 zwykłych jeźdźców na wilkach. Teraz pytanie czy taka jednostka musi zdawać animozję?
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

Awatar użytkownika
maciom
Chuck Norris
Posty: 613
Lokalizacja: wro

Post autor: maciom »

nie musi zdawać bo w unicie nie ma 5 modeli z zasadą animosity
czy jeśli mam przedmiot, który pozwala mi przerzucać każdego warda to, czy mogę też przerzucać ochronę magiczną?

katerek
Masakrator
Posty: 2986
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

@maciom podaj źródło

Bo wg. AB jest napisane że bohater dołączający się do jednostki z animozją staje się na nią podatny, a akapit wyżej jest napisane że jednostka musi mieć 5 modeli żeby zdawać animozję ale nie jest napisane jakich.
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

Awatar użytkownika
Aron_Banalny
Masakrator
Posty: 2167
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Aron_Banalny »

jeżeli oddział składa sie z 3 zwykłych typów to nie podlega już animozji, więc szefostwo dołączone do tego unitu nie ma animozji
Obrazek

katerek
Masakrator
Posty: 2986
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

ok dzia
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

Awatar użytkownika
Sokół
Mudżahedin
Posty: 307
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Sokół »

Co jeśli wrzuce goblinka ze Spider Bannerem do oddzialu orków, działa czy nie?

Awatar użytkownika
Chester22
Chuck Norris
Posty: 476
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Chester22 »

Działa normalnie, niby czemu miałby nie działać :P?

Awatar użytkownika
Ketman
Mudżahedin
Posty: 267

Post autor: Ketman »

działa. W opisie banera nie ma wyłączenia tak jak w przypadku Bad Moon`a.

Awatar użytkownika
Sokół
Mudżahedin
Posty: 307
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Sokół »

No to ok, armybuilder zamyla :D

rauliq
Chuck Norris
Posty: 376
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów Wlkp

Post autor: rauliq »

goblin big boss z tym sztander nie sprawdza sie . w oddziale savagy
podpis był nieregulaminowy

Awatar użytkownika
Aron_Banalny
Masakrator
Posty: 2167
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Aron_Banalny »

czy dodatkowy obsługant w CZIRIOCIE daje dodatkowego wounda?
Obrazek

Awatar użytkownika
EvilOne
Wałkarz
Posty: 69

Post autor: EvilOne »

Nie, chariot nie jest machiną oblężniczą, w innych rasach też można do rydwanów dokupywać obsługantów

ODPOWIEDZ